|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pelenski osip
30.10.2012 10:28:25   
djoisa
 za saniranje pelenskog osipa meni je najbolji jekoderm, baby puder (ali ne istovremeno) i guza bez pelene

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: pelenski osip
30.10.2012 10:30:37   
animagical

IZVORNA PORUKA: ladyblue

po ne znam ni ja koji put, za pelenski osip nema bolje kreme od Sudocrem-a.
ja sam ga toliko panično u kuću navukla da sada, kada sam joj skinula pelene, i dalje imam preko 300 gr iste u kući.

ima ga u Barama? koja je cijena? cisto, nek se nadje u kuci, iako je guza vec bijela...

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: pelenski osip
30.10.2012 10:31:00   
mayra
i to svakako, sreca pa je bilo toplo vrijeme pa se guza mogla zraciti heheh

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: pelenski osip
30.10.2012 10:31:01   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: mayra

nama se jednom pojavio pelenski osip kad je D imao temperaturu pa vjerovatno od cepica. >Uglavnom sa pelenskim osipom treba biti strpljiv, al bas, to je bar moje iskustvo, a najvise mu je pomogla meni se bar cini pavloviceva mast.


Ma da,nekome pomogne i obicna krema, sve je individualno ,ja nikada nisam imala problema s tim,jer sam ja pravi freak sto se toga tice,uvijek perem i obrisem dobro,ne zadrzajem dugo upisanu pelenu,a kad se ukake odmah skidam i perem,mi nismo imali problema sa pelenskim osipom nikada.

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: pelenski osip
30.10.2012 10:33:20   
animagical
emice, ja takodjer odmah perem guzu, cim vidim da kaki, a vidim jer on cucne pa kaki...nije mi nikako jasno kako za par sekundi nosenja ukakane bebe do kupatila moze pocrveniti?

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: pelenski osip
30.10.2012 10:33:42   
mayra

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: mayra

nama se jednom pojavio pelenski osip kad je D imao temperaturu pa vjerovatno od cepica. >Uglavnom sa pelenskim osipom treba biti strpljiv, al bas, to je bar moje iskustvo, a najvise mu je pomogla meni se bar cini pavloviceva mast.


Ma da,nekome pomogne i obicna krema, sve je individualno ,ja nikada nisam imala problema s tim,jer sam ja pravi freak sto se toga tice,uvijek perem i obrisem dobro,ne zadrzajem dugo upisanu pelenu,a kad se ukake odmah skidam i perem,mi nismo imali problema sa pelenskim osipom nikada.

sto Visnja rece, to vjerovatno nije bio pelenski osip nego je osip od cepica. A takodje sam stvarno freak, vjecito perem, nikad ne brisem pa cak i kad se samo upiski, vlazne maramice koristim za lice, a za guzu mi ne trebaju, operem i posusim pamucnom pelenom.

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: pelenski osip
30.10.2012 10:35:49   
mayra

IZVORNA PORUKA: animagical

emice, ja takodjer odmah perem guzu, cim vidim da kaki, a vidim jer on cucne pa kaki...nije mi nikako jasno kako za par sekundi nosenja ukakane bebe do kupatila moze pocrveniti?

imam i ja jednu curicu koja je isto tako osjetljiva, vjerovatno jede sve pa je mozda stolica jaka, ona evo skinula pelene i sad je sve ok, a sa pelenama svako 2 dana crvena ko rak. iskreno moj D ima tek 11 mjeseci al jedva cekam da skinemo pelene, samo problemi s njima. user posted image

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: pelenski osip
30.10.2012 10:36:21   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: animagical

emice, ja takodjer odmah perem guzu, cim vidim da kaki, a vidim jer on cucne pa kaki...nije mi nikako jasno kako za par sekundi nosenja ukakane bebe do kupatila moze pocrveniti?


vjerovatno mu je ph stolice vise kisel i odmah nagriza,to je cesta pojava,pogotovo kod rijedih stolica sto je kod vas bio slucajuser posted image A mozda je on samo jedna njeznica sa osjetljivom kozomuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: pelenski osip
30.10.2012 10:39:44   
animagical
mene je ovo bas iznenadilo, nikada nije imao osip po guzi, niti bilo kuda, i sada da se ovako upali...pa vec je veliki... ocigledno da je stolica bas kiselauser posted image a ja bukvalno trcim u wc cim se on ukaki, a i inace ga stalno perem, maramice uopste ne koristim.... bas sam se napatila s ovom guzanomuser posted image koza je izgladala kao opecena, vruca na dodir i hrapava...

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: pelenski osip
30.10.2012 11:02:05   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: animagical

mene je ovo bas iznenadilo, nikada nije imao osip po guzi, niti bilo kuda, i sada da se ovako upali...pa vec je veliki... ocigledno da je stolica bas kiselauser posted image a ja bukvalno trcim u wc cim se on ukaki, a i inace ga stalno perem, maramice uopste ne koristim.... bas sam se napatila s ovom guzanomuser posted image koza je izgladala kao opecena, vruca na dodir i hrapava...

S istim problemom se mučimo danima,pedijatrica nam dala afloderm.to je užasno crveno sitni sipi proširilo se na stimak.sada ima i neke vodenaste bubuljice,4-5 po stomaku.danas idemo sa nalazima urina ponovo dr.malo se smirilo od juče ali je koža nekako suha i hrapava i peruta se kako prolazi osip.moja malena plače kada je perem,valjda jadnicu peče i svu je guzu i stomak izgrebala češući.jedva joj obučem gaćice jer smo u fazi odvikavanja od tute pa po noći je bez pelene

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: pelenski osip
30.10.2012 11:18:00   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: animagical

mene je ovo bas iznenadilo, nikada nije imao osip po guzi, niti bilo kuda, i sada da se ovako upali...pa vec je veliki... ocigledno da je stolica bas kiselauser posted image a ja bukvalno trcim u wc cim se on ukaki, a i inace ga stalno perem, maramice uopste ne koristim.... bas sam se napatila s ovom guzanomuser posted image koza je izgladala kao opecena, vruca na dodir i hrapava...


Draga mi smo iali isti problem; i to svaki put kad su nam nicali zubici. Bas koza kao sto opisujes. Nama je doktorica napisala recept za kremu koja se pravi u apoteci; ako hoces da ti ga prepisem pa trazi da ti istu naprave. Nama je svaki ut problem bio rijesen za par sati. Guza bude kao nova, samo namazes fini sloj i stavis pelenu.


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: pelenski osip
30.10.2012 11:20:31   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: animagical

mene je ovo bas iznenadilo, nikada nije imao osip po guzi, niti bilo kuda, i sada da se ovako upali...pa vec je veliki... ocigledno da je stolica bas kiselauser posted image a ja bukvalno trcim u wc cim se on ukaki, a i inace ga stalno perem, maramice uopste ne koristim.... bas sam se napatila s ovom guzanomuser posted image koza je izgladala kao opecena, vruca na dodir i hrapava...


Draga mi smo iali isti problem; i to svaki put kad su nam nicali zubici. Bas koza kao sto opisujes. Nama je doktorica napisala recept za kremu koja se pravi u apoteci; ako hoces da ti ga prepisem pa trazi da ti istu naprave. Nama je svaki ut problem bio rijesen za par sati. Guza bude kao nova, samo namazes fini sloj i stavis pelenu.


baš ti hvala,malo si me smirila-znači zubići a nama rastu 4 ito očnjaci

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: pelenski osip
30.10.2012 11:49:39   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: eldinky


IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: animagical

mene je ovo bas iznenadilo, nikada nije imao osip po guzi, niti bilo kuda, i sada da se ovako upali...pa vec je veliki... ocigledno da je stolica bas kiselauser posted image a ja bukvalno trcim u wc cim se on ukaki, a i inace ga stalno perem, maramice uopste ne koristim.... bas sam se napatila s ovom guzanomuser posted image koza je izgladala kao opecena, vruca na dodir i hrapava...


Draga mi smo iali isti problem; i to svaki put kad su nam nicali zubici. Bas koza kao sto opisujes. Nama je doktorica napisala recept za kremu koja se pravi u apoteci; ako hoces da ti ga prepisem pa trazi da ti istu naprave. Nama je svaki ut problem bio rijesen za par sati. Guza bude kao nova, samo namazes fini sloj i stavis pelenu.


baš ti hvala,malo si me smirila-znači zubići a nama rastu 4 ito očnjaci


Prije mjesec dana smo imali isti problem i u roku od 7 dana su izrasle tri 4orke; jednu jos cekamo.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: pelenski osip
30.10.2012 11:58:39   
animagical
i A izlaze cetvorke a cini mi se i trojke...hajde molim te ako ti nije tesko prepisi, pa da trazim da mi to smuckajuuser posted image bas mi ga je zao, kad se upali guza on jadnicak hoda na prstima, valjda tako manje trlja kozom od kozuuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: pelenski osip
30.10.2012 12:11:08   
mala_sa
Evo ti odmah, vidjet ces krema je "bakrene" boje, i jakooo je gusta:

Ichthyol 4g
Oxyde Zinc 16g
Lanoline 16g
Vaseline 24g

Ljubimo malog druga user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: pelenski osip
30.10.2012 12:13:02   
vila_7

IZVORNA PORUKA: animagical

i A izlaze cetvorke a cini mi se i trojke...hajde molim te ako ti nije tesko prepisi, pa da trazim da mi to smuckajuuser posted image bas mi ga je zao, kad se upali guza on jadnicak hoda na prstima, valjda tako manje trlja kozom od kozuuser posted image


meni je za pelenski osip (a nema sta nisam probala) pomagala samo krema iz DM-a WELEDA (neko ovdje mi je i preporucio)...samo problem je sto bar ovdje kod nas vise ne dolazi nikako...ali ti potrazi u svom DM-u mozda ima....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: pelenski osip
30.10.2012 12:14:54   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: vila_7


IZVORNA PORUKA: animagical

i A izlaze cetvorke a cini mi se i trojke...hajde molim te ako ti nije tesko prepisi, pa da trazim da mi to smuckajuuser posted image bas mi ga je zao, kad se upali guza on jadnicak hoda na prstima, valjda tako manje trlja kozom od kozuuser posted image


meni je za pelenski osip (a nema sta nisam probala) pomagala samo krema iz DM-a WELEDA (neko ovdje mi je i preporucio)...samo problem je sto bar ovdje kod nas vise ne dolazi nikako...ali ti potrazi u svom DM-u mozda ima....


Trebalo bi Welede biti u apotekama; bar je ovdje ima. Inace njihova kozmetika za bebe je takodjer super.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: pelenski osip
30.10.2012 12:25:46   
vila_7
super , nek si mi rekla, bas ti hvala user posted image ! Ja sam je stvarno uvijek imala u rezervi cim se pojavi osip i akd su mi rekli kao da je vise nema uopce bas mi krivo bilo - pogotovo sto opet ocekujemo uskoro bebicu pa sam je htjela opet nabaviti!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: pelenski osip
30.10.2012 12:30:07   
animagical

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Evo ti odmah, vidjet ces krema je "bakrene" boje, i jakooo je gusta:

Ichthyol 4g
Oxyde Zinc 16g
Lanoline 16g
Vaseline 24g

Ljubimo malog druga user posted image

hvala puno, danas odem u apoteku, svi su mi sastojci poznati, trebalo bi da ima i kod nas u apotekama... veleda nam ne pomaze..da vam ja sad nabrojim sta smo sve nabavili, vi bi mi se smijaleuser posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: pelenski osip
30.10.2012 12:31:16   
animagical
.

< Poruku je uredio animagical -- 30.10.2012 12:34:53 >

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: pelenski osip
30.10.2012 12:37:06   
mala_sa
IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Evo ti odmah, vidjet ces krema je "bakrene" boje, i jakooo je gusta:

Ichthyol 4g
Oxyde Zinc 16g
Lanoline 16g
Vaseline 24g

Ljubimo malog druga user posted image

hvala puno, danas odem u apoteku, svi su mi sastojci poznati, trebalo bi da ima i kod nas u apotekama... veleda nam ne pomaze..da vam ja sad nabrojim sta smo sve nabavili, vi bi mi se smijaleuser posted image


Probaj sa ovom kremom; trebala bi imati efekta; nama se nekoliko puta cak koza i ljustila (koliko je bila hrapava) i stvarno poslije jednog mazanja bude vec 70% regenerisana.

Vilo nema na cemu user posted image


< Poruku je uredio mala_sa -- 30.10.2012 12:38:04 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: pelenski osip
30.10.2012 12:54:27   
delfin
nema mirisa, niej baš direktno na splovilu, akako da objasnim nego na površini oko, prema jednoj nozi. Bademova, Pavlovićeva, babypuder nisu pomogli (doduše tek je 3-ći dan) danas kupili onu Sudoku kremu na barama (čini mi se 8,40KM) ,a imam i hipermangana kući pa ću probati

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: pelenski osip
30.10.2012 14:18:27   
madame noire
Za pelenski osip preporucam Mustelinu Stelactiv kremicu user posted image

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: pelenski osip
30.10.2012 14:51:38   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: ladyblue

po ne znam ni ja koji put, za pelenski osip nema bolje kreme od Sudocrem-a.
ja sam ga toliko panično u kuću navukla da sada, kada sam joj skinula pelene, i dalje imam preko 300 gr iste u kući.

ima ga u Barama? koja je cijena? cisto, nek se nadje u kuci, iako je guza vec bijela...


bilo ga je. ja sam nabavljala jednom tamo, kada sam ostala bez zaliha. mala kutijica, 10 KM. ali dugo traje.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: pelenski osip
30.10.2012 14:54:35   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: animagical

emice, ja takodjer odmah perem guzu, cim vidim da kaki, a vidim jer on cucne pa kaki...nije mi nikako jasno kako za par sekundi nosenja ukakane bebe do kupatila moze pocrveniti?


može kako da ne.
kada im rastu zubi luče neku ludu kiselinu koja tako ojede guzu za sekundu.
ja sam se sa N napatila sa tim osipima što pelenskim, što raznim drugim.
i za sve mi je uvijek jedna krema pomagala. a nema koju sve upila nisam dok mi noa nije rekla za Sudocram kada sam više bila na rubu živaca od crvene guze. ma nije to više ni crveno bilo, to je krv više krenula. k'o sprženo. užas!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *