|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Na upisu u skolu?
2.4.2011 23:07:33   
luna@
Molim da mi odgovore roditelji koji su vec imali iskustvo upisa djeteta u skolu.Zanima me sta pitaju uciteljice djecu na upisu.Koje oblasti znanja i sta konkretno.Sada trebam malog da upisem u skolu ovih dana pa mi je malo frka oko tog.On zna osnovne stvari slova,brojati,boje isl.Cula sam da pitaju tipa koliko je 10+ 10?!!!Mislim da je to malo previse.Hvala unapred na korisnim savjetima i odgovorimauser posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Na upisu u skolu?
2.4.2011 23:14:57   
Dida79
Ako mislis samo na upis,tu uciteljice nista ne pitaju samo pedagogica..tako je bar bilo u nasoj skoli...
A pitanja su bezveze,ima memori sa slikicama zivotinja i ako djete zna da odgovori koja je zivotinja na slici.Onda mu da papir i da nacrta sta zeli na njega i to je to koliko se ja sjecam davno sam ja djete upisala u skolu user posted image user posted image
Ostarila sam i ja user posted image

(odgovor članu luna@)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Na upisu u skolu?
2.4.2011 23:37:51   
dinaa
Bas ovako kao sto ti je Dida rekla,te crteze oboje,jos ih pitaju znaju li koju pjesmicu da odrecituju i to ti je uglavnom to,a ovo 10+10 user posted image prvi put cujem.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Na upisu u skolu?
3.4.2011 7:02:19   
Romali
Mislim da se radi  o crtežu, raspoznavanju boja i oblika.
Vjerovatno imaju i slike životinja,možda neki kratki razgovor za upoznavanje, ali o sabiranju tipa 10+10 nema govora. To je možda ta mama koja ti je rekla samo željela pohvaliti svoje dijete.
Ako dijete kaže da  zna slova ili brojeve, naravno da može uslijediti pitanje  , ali ako ne zna, sve oK! Ne mora ih znati.



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Na upisu u skolu?
3.4.2011 8:07:58   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Romali

Mislim da se radi  o crtežu, raspoznavanju boja i oblika.
Vjerovatno imaju i slike životinja,možda neki kratki razgovor za upoznavanje, ali o sabiranju tipa 10+10 nema govora. To je možda ta mama koja ti je rekla samo željela pohvaliti svoje dijete.
Ako dijete kaže da  zna slova ili brojeve, naravno da može uslijediti pitanje  , ali ako ne zna, sve oK! Ne mora ih znati.




user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Na upisu u skolu?
3.4.2011 8:48:30   
hatepsut
Mi smo bili u domu zdravlja,redovni pregled,vakcina i doktorica je postavila nekoliko pitanja.tipa "do koliko znas da brojis?",pitala ga boje i meni smjesno "koliko zmija ima nogu?" uglavnom pitanja tog tipa.a na upisu je bila pedagogica i uciteljice 3 jer su tad bila upisana 3 prva razreda.tu si im dali papire,bojice...pa da nesto nacrtaju,pa su brojali,ako je neko djete bilo raspolozeno moglo je recitovati neko pjesmicu.uglavnom nema tu zbrke,ne priprema se za fax pa da treba instrukcije user posted image

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Na upisu u skolu?
3.4.2011 23:47:25   
N_N
IZVORNA PORUKA: Romali

Mislim da se radi  o crtežu, raspoznavanju boja i oblika.
Vjerovatno imaju i slike životinja,možda neki kratki razgovor za upoznavanje, ali o sabiranju tipa 10+10 nema govora. To je možda ta mama koja ti je rekla samo željela pohvaliti svoje dijete.
Ako dijete kaže da  zna slova ili brojeve, naravno da može uslijediti pitanje  , ali ako ne zna, sve oK! Ne mora ih znati.





Da, ovako je bilo prije 3 god. Pored gore navedenog bilo je raspoznavanje voćki, boja, brojeva.
Sretno prvačiću!!! user posted image

JESTE ČULI DJECO
VJERUJTE BEZ ŠALE,
OTVARA SE ŠKOLA
ZA PAČIĆE MALE.

SVI PAČIĆI DOŠLI
KAO ĐACI STOJE.
STARI PATAK METNUO
NAOČALE SVOJE.

UČIO IH UČIO
OD SRIJEDE DO PETKA,
AL SE NISU MAKNULI
DALJE OD POČETKA.

NIŠTA VIŠE NE NAUČI
PAČURLIJA TA,
NEGO ŠTO JE PRIJE ZNALA
KVA-KVA-KVA-KVA-KVA!!! user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Na upisu u skolu?
4.4.2011 9:29:14   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: luna@

Molim da mi odgovore roditelji koji su vec imali iskustvo upisa djeteta u skolu.Zanima me sta pitaju uciteljice djecu na upisu.Koje oblasti znanja i sta konkretno.Sada trebam malog da upisem u skolu ovih dana pa mi je malo frka oko tog.On zna osnovne stvari slova,brojati,boje isl.Cula sam da pitaju tipa koliko je 10+ 10?!!!Mislim da je to malo previse.Hvala unapred na korisnim savjetima i odgovorimauser posted image user posted image user posted image


MOja H. završava prvi razred, prije dva mjeseca su počeli učiti sabiranje - do pet!
Što se tiče upisa, pitali su je zna li brojati, boje, oblike...pitali zna li napisati svoje ime. Pitali mene generalije o dijetetu, fizičkom i psihičkom zdravlju u napretku.

Onda sam izašla, te su je samu testirali 5-10 minuta.
Niko je nije pitao sabiranje.

(odgovor članu luna@)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 13:50:03   
Amam
Ja danas upisala moju A u prvi razred,unutra smo bili 1/2 h,pitali su pa svasta kao za neki veci razred.
Tipa-Koliko ces god imati za 2 god?
-Sta se pravi od vune?
-Brojanje u nazad
-Postavljaju pitanja iz recenice koju prethodno kazu npr-Djevjocica, cija je tetka imala auto voli da pjeva.
                                                                                  Ko je imao auto?
                                                                                  Sta djevojcica voli?

Pokazu papir sa raznim slicicama,sklone ga i da dijete nabroji sta je sve bilo na papiru.
Po meni u nekim stvarima malo pretjerano,ali eto user posted image
Slova su pitali samo za raspoznati,boje isto,brojanje-to mi se ucinio laksi dio


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 14:33:16   
Hanady RR
brojanje unazaduser posted image
hajd dobro..moja bi prošla na ovom testu smao ne znam dal zna brojat unazad...moram porvjerituser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 14:46:47   
Dida79
Meni ovo djeluje previse jos samo fali da su je pitali da odredi subjekat i predikat u receniciuser posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 14:53:36   
Amam
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

brojanje unazaduser posted image
hajd dobro..moja bi prošla na ovom testu smao ne znam dal zna brojat unazad...moram porvjerituser posted image

Pa snasla se moja A pravo,ja se iznenadila,jer malo ima problem s ostvarivanjem kontakta na prvu,ali je bila masallah user posted image .

IZVORNA PORUKA: Dida79

Meni ovo djeluje previse jos samo fali da su je pitali da odredi subjekat i predikat u recenici


Po meni isto previse,jos su joj pokazali sliku kise i i bicikla i pitali povezanost,kaze A :" Ma ne moze se bicikl vozit po kisi,kako ce biti povezani "user posted image user posted image ,kaze pedagog "u pravu si user posted image "


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 14:57:28   
Dida79
Nadam se da si ponjela djetetove certifikate o zavrsenom kursu engleskog jezika i informatikeuser posted image user posted image

Ma pretjerivanje je iza svakih vrata...
Malenoj djevojcici sve najbolje i puno puno cvjetica u sveskamauser posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 15:00:35   
Amam
IZVORNA PORUKA: Dida79

Nadam se da si ponjela djetetove certifikate o zavrsenom kursu engleskog jezika i informatikeuser posted image user posted image

Ma pretjerivanje je iza svakih vrata...
Malenoj djevojcici sve najbolje i puno puno cvjetica u sveskamauser posted image


user posted image hvala ti mnogo!


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 15:02:25   
Emica_sa
P sta i da dijete nista ne zna,jel to sada problem?Mislim da ne zna brojati i napisati ime i prezime

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 19:42:39   
Amam
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

P sta i da dijete nista ne zna,jel to sada problem?Mislim da ne zna brojati i napisati ime i prezime

Pa vjeruj da ne znam sta bi se dogodilo,ali znam da su postupili kao u fazonu podrazumijeva se da to zna user posted image ,znam da su nama rekli da je zadovoljila da moze u skolu,ali znam da sad kad krenu u 1. razred nema ono kao prije vjezba slova itd.predju sva slova,ali se ne zadrzavaju.


_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 21:49:19   
amdi
Mi sutra idemo pa vam javim sta je bilo...da pođoniteuser posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Na upisu u skolu?
11.4.2011 22:22:50   
Amam
IZVORNA PORUKA: amdi

Mi sutra idemo pa vam javim sta je bilo...da pođoniteuser posted image


Sretno user posted image





_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 11:43:24   
amdi
Eh ovako...punih sat vremena je trajalo testiranje, bili su samo moj A i jos jedan djecak, dakle ispitani su uzduz i poprijeko. Roditelji ne mogu biti prisutni, ali su imali recimo da nacrtaju djecaka ili djevojcicu, brojali su do 10, radili su neke zadatke tipa memori i nastavi niz, pitanja kako se prelazi ulica, slova (sad ne znam sta i kako, ali rekao mi je A da je naucio neka od malih stampanih slova), i na kraju su dobili po bombonicu za nagradu jer su bili dobri

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 11:49:51   
ziki
Iskreno ne mogu da vjerujem šta toliko drže djecu i šta ih ispituju, i još da mama nauči neka mala štampana slova? Pa šta onda uče u školi? Ja sam znala sva slova i ćirilice i lainice kad sam pošla u školu, čitav bukvar maltete napamet i bila ogroman problem učiteljici koja nije znala kako da me zabavi da ne ometam druge, priđem i tupnem joj u krilo da pričamo nešto dok "mali"uče ili slične ideje

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 11:57:34   
Selma.A.M
Ovo pitam za sledeću godinu user posted image
Da li treba upisati djete u školu sa 5 godina i 7 mjeseci ili čekati 6 godina i 7 mjeseci? Nekao mi rano sa 5g i 7 mj da dijete kreće u školu ali mi rekoše kao zbog 9-godišnje škole,bolje da ide sa sa 5g 7 mj nego sa 6g i 7 mj...Totelno sam zbunjena user posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 11:58:58   
škorpija
zna li neko šta treba od dokumentacije za upis u školu i mogu li se upisati djeca koja nisu primila niti jednu vakcinu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 11:59:27   
Lady26
IZVORNA PORUKA: škorpija

zna li neko šta treba od dokumentacije za upis u školu i mogu li se upisati djeca koja nisu primila niti jednu vakcinu

Ode nam jedinko u skolu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 12:02:37   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: škorpija

zna li neko šta treba od dokumentacije za upis u školu i mogu li se upisati djeca koja nisu primila niti jednu vakcinu

Ode nam jedinko u skolu user posted image user posted image user posted image


ma ja, da preskočimo vrtić i navikavanjeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Na upisu u skolu?
12.4.2011 12:04:20   
ziki
IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Ovo pitam za sledeću godinu user posted image
Da li treba upisati djete u školu sa 5 godina i 7 mjeseci ili čekati 6 godina i 7 mjeseci? Nekao mi rano sa 5g i 7 mj da dijete kreće u školu ali mi rekoše kao zbog 9-godišnje škole,bolje da ide sa sa 5g 7 mj nego sa 6g i 7 mj...Totelno sam zbunjena user posted image

Moja šefica je prošle godine upisala ćerku sa 6 god nešto, malena je u januaru rođena. Mislim da su im u školi rekli da ranije i ne primaju.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *