|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 15:41:28   
makana
da, pitanje može da povuče stotinu riječi, različitih razmišljanja i svega nečega, ali je bitno da razmijenimo mišljenje
pišem ovo stoga što mi je prvo na pamet palo ma kome to pada na pamet šminka kad treba da se porađa?
hehehhehe
ako mislite da bi vam bilo šta zaokupilo misli slobodno udrite
ali je gola istina da se dijete rađa u, da prostite, mokraći, sr.... i svemu ostalom što izađe prilikom napona,
ono što bih ja savjetovala bilo kojoj ženi jeste da na porod ne ide bez vlažnih maramica, ja sam poslušala isti savjet i trošila sma ih kao luda brišući se tokom onih sati pred odlazak u rađaonu, a da nisma imala gumicu za kosu mislim da bih presvrnula user posted image user posted image , jer sve mi je živo smetalo i da mi je ijedna dlaka pala na lice i ona bi mi bila teška user posted image
moja draga raza, žena koja je bila sa mnom u sobi i koja mi je baš valjala, prinosila mi sok ustima i sl, također mi je vezala i kosu i takve stvari joj nikad neću zaboraviti user posted image
a kad sam došla iz rađaone tuš mi je bio kao raj, čista odjeća i posteljina bili su mi rajski, i samo sam čekala da mi donesu bebaću moju
i sutradan sam se šminkala, maskara, malo sjene i rumenila user posted image
a i danas ne stavljam ruž ili sjajilo dok ne predam almedinu nani na čuvanje, jer je onda ne bih mogla cmakati user posted image  pa ga uvijek stavljam poslije u autu ili u hodu prema tramvajskoj


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 15:44:59   
Anoniman
Ma ja, pa nismo mi sad lude, da nam je to jedina preokupacija u životu!:) Razmišljamo mi o svim bitnim stvarima u životu, a ovo je samo još jedan mali simpatični plusić, koji nas karakteriše kao žene, tj. ljepši spol. Najvažnije je ne biti ogorčen ni u jednom trenutku i ne pokazati to ljudima sa strane. 

(odgovor članu medavi)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 15:45:21   
medavi
Makana nisi u toku- tema je vec krenula u smijeru sminka poslije poroda. Fakat da nikom nije do sminke na porodu ali pitanje je sta ako se zadesi na porodu a ima sminku?

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 15:51:17   
lamka
ja licno kad sam se porodila nisam razmisljala da se nasminkam ali ne iz razloga sto smatram da to nije u redu vec iz razloga sto je moja beba bila u inkubatoru a ja je nisam ni vidjela.ali sam kad sam izlazila kuci sa svojom bebicom lagano sam se nasminkala cisto da ljepse izgledam.i tako sam svaki dan lagano se sminkala malo maskare i tecnog pudera.jer smatram da zena treba da lijepo izgleda.imala sam ja pomoc oko bebe i svekrvinu i maminu ali sam nakon 20 dana ostala sama i bez muza i bez svekrve mama bi dodi do mene ali mi to opet nije prestavljalo problem da i kada gosti dodu bude sve pripremljeno a i da i ja prvenstveno lijepo izgledam.ali mogu reci da sam se sada opustila mozda zbog previse obaveza ili ne znam nij a cega ali sama sebe korim zbog toga.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 15:51:42   
makana
hehehhe, hvala mila na uputi, ali sam ja napisala svoje iskustvo
jedino sam zabovavila napisati da sam u bolnicu došla našminkana, ali sam silnim brisanjem skinula i prvi sloj kože s lica, a ne samo šminku user posted image
da nije bilo maramica nekako bih dopeljala do kupatila i umivala se

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 15:56:29   
medavi
A ima ti i ta mjesta user posted image Sestre te bolje tretiraju kad si onako sav nikakav a ne podnose one koje se čakare i mazuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 15:57:43   
Amrino
Izvinjavam se sto sam svojom ispovjedi malo "otezala" ovako laganu temu. Zeljela sam samo reci svim buducim majkama da se sminkaju ako im je do toga  ali  da se ne smiju niti u jednom momentu osjecati lose zbog toga sto ne izgledaju bas najbolje..Najvaznije je da sve radite zbog sebe  a ne zbog pritiska okoline.
Ja i "cimerka" u bolnickoj sobi smo jedna drugu sminkale i sredjivale...ne zbog izgleda nego nam je to bio cisto jedan "ritual" ....znate i same kako se mi zene bolje druzimo kada je i neseser ukljucen user posted image .
Uh sad se sjeti kako mi je jedna zena pricala scene kada je njenoj kcerki pukao vodenjak....Kaze svi se nadigli- opsta panika. Trce svi ko muhe bez glava...pakuju se. Svi vec na vratima- a trudnice nigdje...Tek poslije je nadju kako lagano nanosi maskaru sjedeci na wc solji...i komentarise u smislu...nikad ne znas na koga ces naletit...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 16:00:05   
lamka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobra je ta zena amrino svaka joj cast
skidam joj kapu


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 16:02:44   
Lulu_
ja sam za sminku ako nije carski.tako je lijepo vidjeti sebe ljepu pored te male lijepe bebe i ona je zasluzila da je docekas ko lutkica naravno ako mozesuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 16:04:03   
Gigana
Ja sam imala ugovoreni carski rez i nije mi palo na pamet da se šminkam, ne zbog toga što nisam htjela, nego zato što se uopšte toga nisam sjetila od silnog uzbuđenja i straha od porođaja. 
Dok sam bila trudna, svašta mi je padalo na pamet, a kad je došao taj trenutak, samo sam mislila na porod i hoće li sve biti u redu, a sve one sporedne stvari sam ostavila za sobom. 

Pošto sam ležala u bolnici 6 dana, a 3 dana samo na infuziji, i pošto sam bila u strahovitim bolovima, opet mi šminkanje nije padalo na pamet, ali sam se silno željela istuširati.  To sam i uradila 4. dan, a onda sam se i počešljala kako bog zapovijeda i odmah sam došla sebi. 
Drago mi je kad čujem da ima žena koje se uredno šminkaju prije i poslije poroda, meni to zaista nije padalo na pamet, a inače se šminkam jako puno.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 16:05:15   
kana
user posted image dobra tema
odmah se sjetim babice kada se moj porod zavrsio i zena upita zabezeknuto:"Ciji je ovo karmin ??? A ja kazem :Mooooj!
ahh zena se nasmija i ja joj rece:nije karmin ,nego labelo( bilo je u ambalazi slicnoj kao karmin)
Helem nisam stigla da ga stavim jer sam se porodila za 5 minuta,sminka mi se malo razmazala(krenula u bolnicu oko 10 pa sam bila vec nasminkana) ,ali sam po izlasku iz bolnice sa cimerkm odlucila ipak da se malo diskretno dotjeram-radi snjimanja i slikanja..ma blesavo je to kako pocnes misliti na masu nabitnih stvari user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 16:11:51   
Anoniman
.nikad ne znas na koga ces naletit...

hahhahha.. pa na koga bi to magla naletiti.. na Georga Clunija..user posted image user posted image user posted image
Inače, imala sam prije dvije godine operaciju krajnika, i poslije sam posjetitelje primala uređena i svi su, počevši od muža do ostalih govorili kako sam ja to super podnijela itd., a meni i nije bilo bajno, ali eto valjda se sa strane stekne takav osjećaj.. i kad ti kažu super si..onda se i osjećaš bolje nego da ti kažu vidi te, sva si modra...

(odgovor članu Gigana)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 16:14:44   
kana
i da,nisam skidala zlato,a ni burmu,mislim -......ne sjecam se da sam ih skidala ali -kooo znaaaaauser posted image user posted image mozda na ctg,..ne znamuser posted image

< Poruku je uredio kana -- 6.8.2008 16:15:31 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 17:06:38   
dacy
ne mislim se se sminkati, niti doci sa nakitom, a burmu sam ionako skinula cim su mi ruke pocele oticati, iz straha da je ne budem morala rezat. Po ovoj vrucini mi dodje da se skinem gola, sve mi smeta, mislim da bi poludila da imam jos sminku na licu (a prije trudnoce nisam mogla izaci iz kuce bez sminke user posted image )

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 17:23:46   
Anoniman
e ja sam otisla nasminkana na pregled ne znajuci da cu se poroditi to vece user posted image
kao i svaki put, sve je bilo na svom mjestu... lagana sminka (ovdje ne mogu drugaciju imati zbog vrucina user posted image ), frizura sredjena i sve ostalo...
al kad su navece pocele kontrakcije... stvarno se ne razmislja o izgledu.. mislim da ce to svaka porodilja potvrditi...
shee i ja sam isto razmisljala u trudnoci ko i ti, nekako mi bilo stvarno ruzno pomisliti da budem bez sminke, jer jednostavno uzivam u tome... al kad dodje mak na konac... vjeruj mislices samo na bebu i kako da je rodis user posted image da ti se olaksa...
moja je svekrva bila pored mene svo vrijeme sa vlaznim maramicama, i sto kaze makana, da me nije brisala i pomagala vjerovatno bih od maskare licila na cudoviste user posted image user posted image ... a kosa... uh kako mi je pomogla gumica za kosu... bila je sva uljepljena i mokra od znoja...
prije odlaska u salu sestre su me dosle presvuci i poskidale su sav nakit sa mene.. imala sam ogrlicu i nausnice... prstenje ne zbog oticanja, al i to bi mi skinule vjerovatno... uh kad se sjetim kako su me napatile dok su mi skinule nausnice, jer sam imala male koje su se neobicno kopcale... e jos dok sam ja njima to objasnila na engl user posted image .. dobro sam se sjetila tada da im pricam na engl user posted image user posted image .. zato je bolje sve poskidati prije...
kad je sve proslo i kad sam dosla u sobu... prvo sto sam trazila je cesalj, maskaru i labelo user posted image


(odgovor članu dacy)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 18:20:31   
mamyca
Ja sam otisla u bolnicu lagano nasminkana,ali kad sam rodila,i cekala posjetu malo sam popravila sminku i nabacila novi ogrtac hehe.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 19:24:49   
Aminad
Ja sam uvijek išla bez šminke i bez nakita jer nisam htjela još o tome da mislim, takva sam kakva sam bez šminke i šta sad uglavnom ljepša nego kad se sva ta šminka razmrlja na licu od znoja, umivanja isl. što mi se desilo zadnji put jer nisam očekivala da ću ostati pa došla sređena na pregled, i sad usred svih onih bolova kaže meni sestra hajde malo da prošetamo i da se umiješ ali nemoj piti vodu, mi na umivaonik i gledam ja u ogledalo, neka prikaza, strašno izgledam pa onda fino sve to saperem vodom koliko je moglo ali mi to u tom momentu zaista nije trebalo, ali eto...ja mislim da najljepše izgledam kad sam ja "ja" a šminka mi dođe kao ćejf i nemam kompleks niti strah pred bilo koga stati bez šminke.

Budućim porodiljama želim lahak porođaj pa bilo to sa šminkom ili ne!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 19:33:22   
malecka60
Ja nisam isla na porod nasminkana. To mi nije bilo ni u malom mozgu u tom trenutku.
Bilo mi je bitno da sam cista, uredna, i depilirana. Eh, sad je to gori ritual od samog sminkanja. user posted image

Ali sam ZA umjereno sminkanje i sredjivanje prilikom izlaska iz bolnice. user posted image user posted image

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 20:43:44   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: amrino

Ja sam to rijesila tako sto odtada svaki put pogledam kroz spijunku- i ako ugledam nekoga nalik mojoj svekrvi- a nisam nasminkana- NE OTVARAM! user posted image user posted image user posted image Pa neka nekog drugog "trza".





hahaha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 20:50:49   
Aminad
IZVORNA PORUKA: malecka60


Ali sam ZA umjereno sminkanje i sredjivanje prilikom izlaska iz bolnice. user posted image user posted image



potpisuje

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 22:34:34   
almai
prilikom prvog poroda sminka mi nije padala na pamet
a vec sa drugom bebom je bilo drugcije...
dok me je poslo boliti odmah sam oprala kosu i izfenirala
je i pri tom se i nasminkala.Kada me je muzi vidio prvo je upitao
'jeli ti zeno ides na porod ili u disco?'user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 22:36:17   
anitaMO
nije mi padala sminka na pamet.ali sam se chanelom namirisala.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 22:45:26   
Aminad
IZVORNA PORUKA: anitaMO

nije mi padala sminka na pamet.ali sam se chanelom namirisala.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: šminka na porodu:)
6.8.2008 23:06:04   
Visnja RR
ja sam u bolnicu morala leci dva dana prije carskog sto sam saznala na dan kad sam morala leci... pa sam brzo otrcala kuci oprala kosu, skinula lak (fancuski manikir) i nalakirala samo bezbojnim ( mora se vidjeti boja ispod nokta za vrijeme operacije) jer je to dozvoljeno a ja bih umrla kad ne bih imala bar bezbojni lak na noktima user posted image ... (muz me gledao i govorio da nisam normalana) user posted image ...  svaki dan sam mazala usne labelom... a dan kad sam trebala izaci sam stavila malo maskare, labelo i lagano bronzano rumenilo jer sam znala da ce me fotkati pa da ne izgledam kao mejt... voljela bih da sam imala snage oprati kosu, jer je bila toliko masna da sam je mogla iscjediti i pitu zaliti user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: šminka na porodu:)
8.8.2008 15:54:48   
Vizionarka
IZVORNA PORUKA: medavi

Ovo je bila jedna laga temica i trebala je ostati takva. neradi se o komentarima nego o licnom osjecaju zene. Znaci meni je odgovaralo da se dotjeram!!! Sama sam bila ni mame ni svekrve nikoga ali nisam smatrala da mi je sminka nesto sto moram nego nesto sto zelim i sto ce mi popravit raspolozenje. U svakom slucaju ogorcenost u takvim trenucima poslije kad svi odu i ostave majku da se brine sama (jer tako na kraju i bude)  ne osjeca svako. Prosla sam isto ali sam ipak imala volju da ustanem i nasminkam se i poslusam neku pjesmu i poigram remija....sve sto sam i prije radila pored kucnih obaveza. user posted image user posted image user posted image za zivot a na nama je da ga ucinimo boljim i kvalitetnijim!!!



skroz  fino recheno user posted image

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *