|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 0:32:13   
taurus
ova dr. ima kćerku i reče da joj to nikada ne bi uradilauser posted image , kao to je otimanje para

pa hajd sad budi pametanuser posted image

ako ne zalijemo fisure šestice će se veoma brzo pokvariti, barem je kod mene tako bilo
a petice su mi i dan danas zdrave jer su zalivene na vrijeme

hanady raspitaćemo se još, pa odlučiti
nema nam druge

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 0:35:41   
Hanady RR
raspituj s ebrzo...kod ove moje ženo obe donje izašle agorenj se naziruuser posted image
nebih da joj se pokvare...

i ja ću još koje mišljenje prikupiti...ovo je baš važna tema...

žene imate li vi neka iskustva dajte pitajte koga znate...
pocyyyyyyyyy...tebe čekamuser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 8:23:43   
pocahontas
ženo, meni su šestice zapečaćene čim su narasleuser posted image ..možda mi je mama još koji put to obnovila i onda mi je zamandalila i sedmice i evo me glanc nova, sa glanc novim zubima, u životu nisam imala karijes niti imam pojma sta to znači! svi zubi zdravi!
svima preporučujem da to odrade...znaš kako je lijep gladak osjećaj pod jezikom user posted image



_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 8:30:54   
taurus
pocy o tome i ja pričam, time sam spasila svoje zube

a šta kažeš na ova tumačenja koja sam ja dobila od stomatologa

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 8:43:51   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: taurus

pocy o tome i ja pričam, time sam spasila svoje zube

a šta kažeš na ova tumačenja koja sam ja dobila od stomatologa


iskreno, nemam pojma..jedino da pitam mamu..mada, logički, ako dobro očisti stomatolog zube (što mora da uradi onom malom četkicom zujalicom user posted image ), onda nema frke user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 9:16:26   
jutkica09
Ja sam za to zalijevanje.Kod mladjeg sina su to odradili u sklopu pregleda stomatolaga u skoli,dok ko kcerke nisu i vec su joj stradale te sestice da su se morale popravljati.

< Poruku je uredio jutkica09 -- 30.11.2011 9:17:23 >

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 10:45:24   
taurus
poky pitaj mamu obavezno pa nam javi, treba nam što više informacija

jutkica gdje ste vi radili zalijevanje

(odgovor članu jutkica09)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 10:59:21   
jutkica09
ja sam iz Banja Luke i ovdje sam radila u poliklinici.Nisam ga vodila ja vec muz tako da ne znam dal oni njima ispoliraju malo zubic prije nego sto zaliju,ali je cijenica da su ti zubi jos uvijek zdravi.Zaliveni su prije tri godine(isao je u prvi razred)

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: ispadanje mliječnih zuba
11.12.2011 1:06:09   
treciputmama
ova tema mi je dosla bas na vrijeme "pod ruku"...naime, djevojcica mi ima sest godina i dva mjeseca...sestice su joj nikle sa nekih 5 god. i sedam mjeseci, a zatim je ispao prvi zubic...poslije smo skontali da su joj iza tog sto je ispao krenule dvije nove jedinice donje, ali iza mlijecnih zuba-otisli smo doktoru i rekao je da moramo izvaditi jos jednu preostalu jedinicu i obje dvojke,jer su novi zubici dosta siri..i tad je ustanovio da su se sve cetri sestice pocele kvarit...popravila je jednu, izvadila drugu jedinicu, narucena opet i evo vec danima je vodimo ali neda da joj stomatolog ista radi...
uspjeli smo samo staviti lijek u drugu sesticu, i izvaditi jednu dvojku-ostala je jos jedna- a i ovu joj je muz koncem izvadio kod kuce nakon sto je jedva otvorila usta da doktor nasprica anesteziju...
e,sad nam je prava frka-kako je nagovoriti da izvadi jos jedan i popravi jos tri sestice??? prvi put nije suze pustila ali poslije je okrenula plocu-podje plakat, nece cak ni da zine kamoli sta drugo- nema sta nismo pokusavali-obecavali- sad je trenutno u "kazni"- zabrana kompijutera, crtanih na tv-u i sl...ali ona izgleda ne zali puno i nema namjeru da ide, a na silu ne moze...sta da radimo?
prvi zubi su joj poceli sa nekih sedam mj.- dojila je do 15-og mj. a nakon toga dugo nije htjela nikako da pije mlijeko, a poslije samo sa pahuljicama...vec u drugoj godini su joj se poceli kvarit-i to sa vrha-kao da ih nesto jede- crni i dan danas-par puta su je bolili ali je doktor samo otvarao zub da je ne boli ali nije popravljao jer su svi bili totalno losi- a nekako su se svi odjednom pokvarili...strah me kakve ce zube imati-hoce li ih uspjeti sacuvati-nekako mi bas rano svi otisli u herlac....
mm ima extra jake zube-i mali je izgleda nasljedio njegove, kod mene su naoko lijepi ali kad se kvare podju iz korijena i dok skontam da se pokvario on unutra totalno otisao-ali ih uspijevam odrzavati uz pomoc stomatologa- i bas mi zao nje-sve je vidim kako u srednjoj stavlja socijalke-da bar hoce dogurat do 35-te sa svojim zubima hehhehhe...


_____________________________

10.10.2005. rodila se moja ljepotica- nasa prva sreca
07.07.2009. obradovani smo po drugi put- stigao je jedan momak....
18.07.2011. jos jedna ljepotica se pridruzila sretnoj porodici...

eto...jedna veeeeelika sretna porodica, hvala Allahu dz.s

(odgovor članu jutkica09)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: ispadanje mliječnih zuba
17.12.2011 10:55:53   
Amam
Joj treciputmama,ne znam sta bih ti rekla,moja ode s mm i sama sjedne i izvadi joj,do sad je izvadila donje jedinice i jednu gornju.
A nije mi jasno zasto joj vadi dvojke,jer ce joj jedinice zauzeti to mjesto i rasiriti se,a one budu poprilicno velike kad krenu dvojke i tesko se uguraju.Od moje prijateljice malom su tako i sad ce morati nositi aparatic,jer mu dvojka nema mjesto,a jedinice jake i velike.
Kod nje jos sestice nisu iznikle a ima 6,7 god,skoro bili kod ortod. i predlozila nam je da ih zalijemo cim izrastu.
A nama je problem sto je A kad je bila mala od sllomila gornje jedinice skacuci,zagrizom jakim,i sad joj je jedna izrasla pravo visoko,jer je poremetila korijen novom zubicu,pa to sad pratimo i masiramo.

Zna li neko gdje se moze naci pasta aminoflorid i koliko je to dobro?

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: ispadanje mliječnih zuba
13.1.2012 12:52:53   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: taurus

pocy o tome i ja pričam, time sam spasila svoje zube

a šta kažeš na ova tumačenja koja sam ja dobila od stomatologa


iskreno, nemam pojma..jedino da pitam mamu..mada, logički, ako dobro očisti stomatolog zube (što mora da uradi onom malom četkicom zujalicom user posted image ), onda nema frke user posted image



vezano za pečaćenje zuba eh ovako:
pečačenje logično neće spriječiti nastanak karijesa, već samo smanjuje procenat nastanka istog..ako se stručno i dobro odradti, nema ove bojazni da se moze zbu pokvariti ispod togauser posted image



_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: ispadanje mliječnih zuba
13.1.2012 14:10:42   
Rabi
pocahontas, i mi moramo odraditi ovu zastitu na peticamauser posted image
jel tvoja mama radi privatno ili...


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: ispadanje mliječnih zuba
13.1.2012 14:13:25   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Rabi

pocahontas, i mi moramo odraditi ovu zastitu na peticamauser posted image
jel tvoja mama radi privatno ili...



ne, nazalost moja mama radi u javnoj ustanovi, tako da to mozes uraditi u DZ gdje pripada tvoje dijete


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: ispadanje mliječnih zuba
13.1.2012 20:39:02   
rose
ja prvi out cujem za to zaljevanje fisura...kud mi to nisu uradilikod jdteteu ne bih sad imala silne amalgamske plombe koje se ni ne smiju mjenjati jer drze zube tj njegove krajeve user posted image elem da znam kad bude vrijeme da S vodim

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: ispadanje mliječnih zuba
5.2.2012 17:19:37   
R&T@
Evo i nas u klubu krezubicauser posted image

Danas mojoj T. ispala donja lijeva jedinica, a ima 5 godina i 5 mjeseci...
Prvi zub je dobila s deset mjeseci...

Samo ne znam da li je i kod Zubic Vile vremenska nepogodauser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: ispadanje mliječnih zuba
5.2.2012 17:28:51   
Visnja RR
zubic vila uvjek stigne gdje treba ...cestitamo mama za zubka koji je ispao user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: ispadanje mliječnih zuba
5.2.2012 18:27:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra

Evo i nas u klubu krezubicauser posted image

Danas mojoj T. ispala donja lijeva jedinica, a ima 5 godina i 5 mjeseci...
Prvi zub je dobila s deset mjeseci...

Samo ne znam da li je i kod Zubic Vile vremenska nepogodauser posted image

user posted image user posted image user posted image

čestitamouser posted image user posted image

zubić vila lovu naljakše donese nije joj teška za nosituser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: ispadanje mliječnih zuba
5.2.2012 18:40:57   
nanika
I mojoj E je ispala donja desna jedinica prije sedam danauser posted image . Zubic vila je bila prije snijegauser posted image i donijela lovuuser posted image



_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: ispadanje mliječnih zuba
5.2.2012 18:42:41   
Hanady RR
Sad ću vam na temi provale naše djece napisat bisere moje kćere sa ispadanjem zubića i dolaskom ''miša'' u našem slučajuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: ispadanje mliječnih zuba
6.2.2012 9:39:38   
HAHA
Mome Hamzi još nijedan zub nije ispao,ali fakat kasnije su mu nikli,ako to ima kakve vezeuser posted image .Jedna četvorka mu je skroz nestala,obrušila se,iako ju je popravljao više puta,samo korijen ostao,ni njega neće da vade,kažu bolje da čuva mjesto za stalni zub,samo u slučaju blokiranja kanala pročistiti isti,jer dolazi do izbijanja fistula.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: ispadanje mliječnih zuba
7.4.2012 20:39:35   
HAHA
Još uvijek ista situacija sa ispadanjem,svi na broju i plus nikla mu jedna šestica i druga samo što nije.

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: ispadanje mliječnih zuba
8.4.2012 12:36:13   
nanika
Mojoj E ispale dvije donje jedinice i narasle nove. Donje dvojke se klimaju. Gornju jedinicu joj je dr izvadila neki dan. Vidim da ce brzo donje sesticeuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ispadanje mliječnih zuba
25.4.2012 14:42:27   
bananica
i konacno, nakon duuuuugog klimanja ispade prvi zubic, u ponedjeljak se to desi, cura preponosna, svima pokazivala "rupu", jedva je cekala kad ce krenuti na spavanje da stavi zubic pod jastuk

< Poruku je uredio maja78 RR -- 24.5.2012 14:23:35 >

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: ispadanje mliječnih zuba
6.12.2012 12:12:17   
Lulu_08
Pitanje za "iskusne" mame user posted image :

Koliko je otprilike trajalo "klimanje zubica"? Tj. - kada nakon sto se zubic poceo klimati je isti ispao?

Moja curica je jutros primjetila da joj se donji desni sjekutic (koji je prvi nikao sa cca 3 i nesto mj.) poceo se klimati. Ja sam provjerila i zaista - klima se, ne jos puno ali se klima! Ona sada ima 4 godine i 8 mjeseci.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: ispadanje mliječnih zuba
6.12.2012 12:18:13   
Hanady RR
zavisi sedam do 10 dana kod nas od prvog klimanja...ni ni jedna nismo ''nasilno'' vadili...
naučila sma je da ne štedi ih hranom...
pa jede hljev koru i jabuku ...jabuke nam ga najprije izvadeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *