|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ispadanje mliječnih zuba
6.12.2012 12:42:40   
Blue rose RR
Ovisno koliko jako se zubić klima, nama su neki ispali nakon 3-4 dana, a neki su se klimali i do 15-tak dana. Mada iako smo govorili da ne izbjegava da jede na strani zuba koji se klima, ipak ga je dobrano štedjela.
Mislim i mi bi tako sigirno...

Ah da mi smo končićem izvadili gornju dvicu, baš nije htio da sam ispadne...i naravno pretrpjela je i končić, samo da Zubić vila donese poklon :)))


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: ispadanje mliječnih zuba
6.12.2012 21:09:11   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

zavisi sedam do 10 dana kod nas od prvog klimanja...ni ni jedna nismo ''nasilno'' vadili...
naučila sma je da ne štedi ih hranom...
pa jede hljev koru i jabuku ...jabuke nam ga najprije izvadeuser posted image


Hehehehe, ova se smorila citav dan klimajuci jezikom i samo gricka koricu i slicno.


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ovisno koliko jako se zubić klima, nama su neki ispali nakon 3-4 dana, a neki su se klimali i do 15-tak dana. Mada iako smo govorili da ne izbjegava da jede na strani zuba koji se klima, ipak ga je dobrano štedjela.
Mislim i mi bi tako sigirno...

Ah da mi smo končićem izvadili gornju dvicu, baš nije htio da sam ispadne...i naravno pretrpjela je i končić, samo da Zubić vila donese poklon :)))



Ona se veseli pravo i to bas spominje samo zubic vilu...bez prestanka hahaha...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: ispadanje mliječnih zuba
7.12.2012 0:18:13   
Hannan

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Pitanje za "iskusne" mame user posted image :

Koliko je otprilike trajalo "klimanje zubica"? Tj. - kada nakon sto se zubic poceo klimati je isti ispao?

Moja curica je jutros primjetila da joj se donji desni sjekutic (koji je prvi nikao sa cca 3 i nesto mj.) poceo se klimati. Ja sam provjerila i zaista - klima se, ne jos puno ali se klima! Ona sada ima 4 godine i 8 mjeseci.


Ja mislila da su kod mog poranili :) M. je prvi ispao sa 5g i 2mj, a klimao se prilicno dugo, mozda i 20-ak dana,i kad je bas doslo da visi na koncicu ispao je dok je jeo jabuku.A i drugi kad je doslo da visi vec ga je nervirao pa sam mu ja cupnula, to mu je bilo nekako lakse nego da konac vezemo :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.12.2012 22:31:34   
Lulu_08
Od danas je moja L. krezubica user posted image . Visio joj o "koncicu" i htjela je da joj ispadne a bojala se da ce ga izgubiti, pa sta bi onda zubic vili ostavila da dobije tako jako zeljeni poklon (auto za barbie) hahaha. Tako da je mama joj izvadila ga prstima, a ona je bila hrabra i dobra, ali malo i uplasena:

user posted image

4 godine i 8 mjeseci, rano ali opet rano su i nikli (3,5mj).

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.12.2012 22:33:30   
Hanady RR
Čestitamouser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.12.2012 22:46:41   
Lulu_08
Hvala user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: ispadanje mliječnih zuba
14.12.2012 22:28:57   
dzenyA
Lulu vidi joj se na licu da je sva uplasena i zbunjena,dusa slatka user posted image

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:16:27   
Hanady RR
eh meni treba konusltacija iskusnih mama...


evo držim broj telefona zubarke naše i kontam da nas najavim...al da vidim šta mislite i i tome...

naime mojoj starijoj ispale su donje jedinice, pa gorenj jedinice...
donje su narasle gorenj nisu još...
ispala donja dvica al goranja nije ni jedna...
i sada nam se dešava sljedeće ....

raste joj desna jedinica koja je probila fino krenula...al ta dvica pored te jedinice klima se vrlo malouser posted image
a jedinica kao da je rkenula malo peko nje...kao d aje šira stalna nego je prije bila kao mliječnauser posted image

ako mi je suditi po sadašnjem redu ispadnja ...treba joj ispati još jedna donja dvica koja se kilam evo dva dana pa tek ta gornja...što znači da će nam jednica narasti preko ove dvoce stabilne...bojim se da se ne iskrivi user posted image što kasnije može dovesti do nošenja apratićauser posted image

dal da je vodim zubarki da nam vadi ovu mliječnuuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:25:07   
Blue rose RR
Ja sam vadila, imala sličnu situaciju sa gornjim jedinicama, odnosno dvicama.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:27:03   
leona81
ja sam nosila aparat jer niko nije primjetio da mi je trojka mlijecna ostala a da nije stalni zub imao gdje da se smjesti...tako da sam za vadjenje

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:27:59   
Nedi
Samo ti nazovi zubarku i odvedi je na pregled. Stalni zub nema dovoljno mjesta i vrlo moguce je da ce krivo narasti. A ako se dvica klima moze za koji dan ispasti i sve super.

Iz iskustva. Donja jedinica mi je malo nakrivo. Ispravila se aparaticem i prije par godina se opet vratila kako je i bila

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:29:45   
bebacha
Hanady cim novi zubic pocne rasti a mlijecni nije ispao on se mora vadit.znaci vodi je zubaru ili specijalisti ortodontu ako mislis da ima neki nepravilnosti.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:30:33   
Skvo RR
rekla bi ovako..tetka mi je povadila mlijecne klimave, jer su mi stalni bili siri, veci..upravo radi zubnog niza...mislim da je dovoljno i jasno.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:32:30   
DM
Mi smo isto uradili kod S.Iako je to bilo davno već, jedinica se još nije ispravilauser posted image
Planiramo evo otići do stomatologa....Baš smo na vrijeme reagovali, ali eto..a dvice ni jedne gornje ni na pomolu

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:33:04   
Hanady RR
E hvala...
jer su joj baš širi i jaki korjenovi su kod nje baš i mliječnih zuba vidim i ovi su dosta bolji nego recimo moji subi u gentskom smislu...
idem zakazato vađenje dvica...hvala vam...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:39:44   
Hanady RR
e sad sam ljutauser posted image
stomatologija dječija na raspustu ko djecauser posted image
svašta...

i kaže mi sestrica da dođem početkom školske godine to jest 28.janura...
mislim do tada zub će izaći al kaže da ne brinemuser posted image

idem tražiti privatnika..
imate li savjet..
mora biti žensko i milo stvorenje...
jer smo mi zaista prezadivoljni dr Nudžejmom čengić u domu zdravlja stari grad i ne bih sada neki šok djetetuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:48:16   
bebacha
ako ides privatnoj probaj naci stomataloga koji je specijalista ortodoncije ili eventualno specijalista djecije stomatologije(pedodont)

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 11:51:16   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

ako ides privatnoj probaj naci stomataloga koji je specijalista ortodoncije ili eventualno specijalista djecije stomatologije(pedodont)

kod nad je doktorica spec. dječije i preventivne stomatologije...

tako da naravno stražim isto...privatno...
baš sam sada u crnjakuuser posted image

mislim da trebam brzo regirati ...nije što je moja al zaista ima divne zubiće ne bih sad da zakašnjelom rekcijom je zezenm ja kao mamauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 22:50:26   
Lulu_08
Hanady ja mislim da joj se u tako relativno kratkom roku ne moze trajno desiti iskrivljenje zubica, mislim da za to treba da situacija sa mlijecnim koji ga krivi treba trajati najmanje mjesecima? Opet mozda da se konsultujes sa nekim strucnim licem?

Mojoj L. odmah po ispadanju donje jedinice krenuo nicati tako da vec ima pola niknut stalni zubic.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: ispadanje mliječnih zuba
9.1.2013 22:55:24   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Hanady ja mislim da joj se u tako relativno kratkom roku ne moze trajno desiti iskrivljenje zubica, mislim da za to treba da situacija sa mlijecnim koji ga krivi treba trajati najmanje mjesecima? Opet mozda da se konsultujes sa nekim strucnim licem?

Mojoj L. odmah po ispadanju donje jedinice krenuo nicati tako da vec ima pola niknut stalni zubic.


e draga...
bile smo kod stručnoga lica popodne...izvadili smo dvice gornje...jer su kečevi krenuli...širi i trebaju mjesta...
baš kaže zubarka da je dobro da smo na vrijeme reagirali jer desna jedinica bi poklopila dvicu desnu koja se nije ni klimala još i bila ''izbačena''
tako da savijet više...ako vidite da ide ''zub na zub'' nek vam ne bude mrsko otići zubaru...

malo spreja kao anestezija i divna zubarka to rješi brzouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: ispadanje mliječnih zuba
11.2.2013 8:29:05   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Lulu_08

Hanady ja mislim da joj se u tako relativno kratkom roku ne moze trajno desiti iskrivljenje zubica, mislim da za to treba da situacija sa mlijecnim koji ga krivi treba trajati najmanje mjesecima? Opet mozda da se konsultujes sa nekim strucnim licem?

Mojoj L. odmah po ispadanju donje jedinice krenuo nicati tako da vec ima pola niknut stalni zubic.


e draga...
bile smo kod stručnoga lica popodne...izvadili smo dvice gornje...jer su kečevi krenuli...širi i trebaju mjesta...
baš kaže zubarka da je dobro da smo na vrijeme reagirali jer desna jedinica bi poklopila dvicu desnu koja se nije ni klimala još i bila ''izbačena''
tako da savijet više...ako vidite da ide ''zub na zub'' nek vam ne bude mrsko otići zubaru...

malo spreja kao anestezija i divna zubarka to rješi brzouser posted image


Ja promasila ovo pa iako "kasno" da ipak reagujem hehe. Hvala na savjetu upamtit' cu za ubuduce aBd!

Nego pitanje...

Mojoj djevojcici je sa 4 godine i 8 mj prvi se proklimao, klimao 2 sedmice, ispao i odmah nikao stalni.

Stalno provjeravamo kada peremo zubice da li se neki klima. Nije se klimao niti jedan - i tako dodje iz vrtica bez zubica! Tog dana se proklimao i tako brzo da ga je teta u vrticu mogla izvaditi bez problema. Odmah je izbio vrh drugog stalnog sjekutica! Tj. znaci drugi stalni sjekutic sa 4 godine i 9 mj.

Sada mi govori redovno da osjeca da joj se klima gornja desna jedinica user posted image user posted image , par zar je moguce da to ide tako brzo?! Ja ne osjetim pod prstom da joj se klima, ali tako je bilo i sa prvom donjom jedinicom, nije se prvo osjetilo pod prstom a ona je osjecala da se "mrda".

Kako joj ovako brzo tj. naglo ispadaju mlijecni, zdravi i bijeli k'o biseri te nicu odmah stalni, i to prilicno brzim tempom?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: ispadanje mliječnih zuba
11.2.2013 19:51:10   
Lulu_08
Dizem temu...?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: ispadanje mliječnih zuba
11.2.2013 19:57:00   
R&T@
Lulu, zaista ne znam sta bi bio pravilan odgovor...
Mojoj su ispala dva, sa 5 i po godina, pa onda punu godinu zatisje...
i vrlo sporo joj rastu...


Zasto ne odete do stomatologa?

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: ispadanje mliječnih zuba
11.2.2013 19:59:05   
Hanady RR
Lulu to  je individulano...

Naime mojoj jesu rano krenuli ispadati al baš polaku rastu...ja sma čak sa prvim čekanjima pitala zubarku jel sve ok...kaže naravno...
a to sma pitala jer mi je jera bila zaovin sin, mlađi od moje H 5 mjeseci...prvi mu ispao kada mojoj H drugi i brzinom svjetlosti ispale donje jedinice, gorneje jedinice, dodnje dvice i gorenje dvice i narasli mu već svi...
mojoj H mnogo sporije rastu...al njemu i lagano ispadaju dotakneš on izleti..kod moje H korijen je pšravo jak...i bogami već smo u fazi da dobro zaplače jer em je vađenje zaboli em krvari puno...
baš mo maloprije pred spavanje morale pomoći donjij dvici da isapadne...visi o koncu , mrdanje je boli...a neće da izleti...ja maramicom trznem prema naprijed zub ispade al korijen mašalllah a i zabolilo jeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: ispadanje mliječnih zuba
12.2.2013 0:35:58   
Hannan
Lulu, mom M. je prvi ispao negdje u martu prosle god (5g 2mj), druga jednica u aprilu i bas su brzo nikli i nista vise do neki dan kze klima mi se gornji ja provjerim stvarno, pipnem drugu jedinicu gornju i ona klima, donje dvojke obje, e reko sine kad ovo krene da ispada bices mi ko mala drakulica :) ali njemu bas treba vremena da se rasklimaju sigurno mjesec. Prvi je jeo jabuku i ispao, drugi sam mu ja trznula jer je bas na koncicu visio.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *