|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nena, nana ili majka?
23.6.2009 0:57:00   
lely
Mom Anesu i moju mamu i mm mamu zove nana,mada tako zove i moju i mm nanu(njegove pranane).
Dede su dede i to je touser posted image user posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: nena, nana ili majka?
23.6.2009 1:06:22   
Anoniman
Joj moja Sara mamu od mm zove imenom..... mada smo joj od starta govorili ono tipa "eno nane, sad će nana...." al ništa... Čula od nas da je zovemo imenom pa i ona. I sad joj je 6,5 god. i dalje je zove imenom a moju mamu nanom user posted image
U početku mi je to "smetalo" al sam se vremenom navikla. E to je valjda ono, kako djeca čuju od odraslih pa i oni primjenjuju...

(odgovor članu lely)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: nena, nana ili majka?
23.6.2009 1:09:47   
lely
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Joj moja Sara mamu od mm zove imenom..... mada smo joj od starta govorili ono tipa "eno nane, sad će nana...." al ništa... Čula od nas da je zovemo imenom pa i ona. I sad joj je 6,5 god. i dalje je zove imenom a moju mamu nanom user posted image
U početku mi je to "smetalo" al sam se vremenom navikla. E to je valjda ono, kako djeca čuju od odraslih pa i oni primjenjuju...



Tu si u pravu...
Evo ja vec par dana primjecujem kako Anes,sve rjedje mm zove babo...Cuo od mene kako ga zovem Dino pa i on poceo tako da ga zove.Svaki put ga ispravim i kazem jeste to je dino,ali on je tvoj babo i trebas ga tako zvati....On samo sa upitnikom iznad glave gleda u mene i poslije nekog veremena opet  zove DINOOOuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: nena, nana ili majka?
23.6.2009 1:17:06   
Anoniman
Jao kad smo već kod toga..... Moja Sara je dugo na pitanje ljudi kako joj se tata zove govorila: Bembeli (tako mu ja tepam) i dugo je JA nisam mogla ubjediti da se tajo tako ne zove user posted image user posted image  Ma dijete odmah u plač, Bembeli pa Bembeli
user posted image user posted image

(odgovor članu lely)
  Neposredna veza do poruke: 79
   RE: nena, nana ili majka?
23.6.2009 16:46:03   
Domina
Moji zovu nana, imaju dvije,  i dedo, nekako mi je to ok.

R. je tako poceo, pa su ostali, mladji unuci, culi od njega. user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: nena, nana ili majka?
30.6.2009 18:03:48   
sirnica
naravno da je najbitnija pružena ljubav, ali zaista i naziv govori puno i smatram da se nene, nane, bake  i babe ne bi smjele zvati majkama- to je za mene sveta riječ kojom se može nazivati jedino ona koja to zaista jest. vjerovale ili ne, smeta mi još jedan bosanski običaj: kada kažu djetetu "rodila ga nena" . šta bi to trebalo da znači?user posted image

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:07:19   
koala
Ne bih željela da vas uvrijedim, ali mi je malo bezveze da se baka ili nana, kako već kome odgovara, zove majkom. Majka je majka, zna se ko je majka. Baš me zanima odakle je to poteklo i kako?
I pročitala sam na drugoj temi, voljela bih da  mi neko kaže šta je melek? Zaista me zanima. Hvala unaprijed.


OPROSTITE tek sam se ulanila i ne znam ba najbolje kako komentarisati neki tekst ali potpisujem ovaj gore!
OPROSTITE jo jednom!
 
 



< Poruku je uredio koala -- 19.10.2010 12:10:32 >

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:28:11   
henna ze
ma zar je bitno kako ko koga zove...hena montena od mm mamu zove majka..isto kao i divje starije unukice od djevera..pa šta ima veze..ona vrlo dobro zna ko ju je rodio..i za koga je najviše vezana...nisam nikad nikog čula da svoju mamu zove majko..barem ne u Zenici...i mi svi svekija zovemo majkom...i sinovi i nas dvije snahe..čak i mladje komšinice je zovu majkom..
moja mama je mnogo mladja od sveki..ali je od prvog dana zeljela da je zove  nena...pa joj mi tepamo nensi ..ja sam imala nenu i didu...a mog babija zove dido(didolido)

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu koala)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:36:57   
Anoniman
moj sin zove sveki dadauser posted image user posted image i drago mi je da je tako zove je po imenu ona bi da nju zove majka sreca pa anel nezna ....Neda da ju zove nena ,nana...
Dok moju mamu zove nanauser posted image .Sveki ce jednom na to kao "sto das da ti mamu zove nana" reko sto??
Pa meni je to glupo,i starinskiuser posted image i plus mama ti je premlada da je zove nana.Neka je zove majka.
Ne reko ona je nana kad bi imala i 35 god.a ne 43.god kao sto imauser posted image

(odgovor članu lely)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:38:36   
teacher75
ja sam maminu mamu uvijek zvala majkom, za mene je ona bila nesto posebno, ona me je cuvala i brinula se o meni dok su roditelji radili i imale smo posebnu vezu, cak sam se vise slagala s njom nego sa mamom. jako mi je tesko palo kada je umrla, strasno sam je voljela...user posted image ona nije voljela da je zovu nana ili baba, kaze ja sam majka, nisam stara nanauser posted image user posted image user posted image sada moju mamu zovemo isto majkom, tj. lana ce je tako zvati kada bude veca, i ona ne zeli da je zovu nanom ili babom. zbog toga i sveki zovemo majkom da ih ne bi razdvajali. meni nije bitno kako ko koga zove, bitna je ljubav i paznja.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:39:42   
teacher75
i da jos dodam da se u pravim sarajevskim starim porodicama jako cesto baba zvala majkom. moja mama je svoju zvala baba

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:44:10   
samedi
Kod nas je dogovor: od mm mama je nena a moja mama je majka. To je njihova zelja i dogovor. Sveki samo hoce da ona bude nena,starija je dosta i bas je ono prava nena,nosi dimije i samiju. A moja mama hoce da bude majka,kaze mlada sam ja da me zove nena a i nosi se moderno. Tako da svima odgovara. user posted image  Meni je svejedno. Neka ih zove kako god njima odgovara. Ne pridajem tome znacaja.

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:44:44   
samedi
OT felix,mlada ti mama skroz user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:46:04   
Niobe
ja sam svoje zvala baka i dida, a adrian zove bak i dede

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:47:26   
samedi
IZVORNA PORUKA: koala

Ne bih željela da vas uvrijedim, ali mi je malo bezveze da se baka ili nana, kako već kome odgovara, zove majkom. Majka je majka, zna se ko je majka. Baš me zanima odakle je to poteklo i kako?
I pročitala sam na drugoj temi, voljela bih da  mi neko kaže šta je melek? Zaista me zanima. Hvala unaprijed.


OPROSTITE tek sam se ulanila i ne znam ba najbolje kako komentarisati neki tekst ali potpisujem ovaj gore!
OPROSTITE jo jednom!
 
 





Melek je andjeo.

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu koala)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 12:53:02   
mama75
felix svaka cast za tvoju mamu!!! 43 godine user posted image ; ona je jos djevojcica, a tek ti...
Moja mama je nena; sveki rahmetli je bila nana. Cak i za nas "velike" user posted image
Ja sam mamu od mog tate zvala majka, a maminu nena. A zato smo obojicu deda zvali "babo", nemam pojma zasto, nikad nisam ni pitala niti je ikome to bilo cudno.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 13:09:39   
Meri29
Moja mama je Majka zato sto sam ja njenu mamu zvala Majkom. Mama je mama, a Majka je majka, to nisu iste stvari kako je to neko poistovjetio gore. Svako neka postuje pravo na slobodan izbor! Svekrva nam je Nena zato sto se ona izjasnila da zeli da bude Nena, a i Majda je sesto, najmlade unuce, pa je samo naslijedila ono od prijeuser posted image


_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 13:10:47   
lilix
od mm mamu zovemo nana; a moju mamu majka, kako je do toga došlo nemam pojma,pretpostavljam iz razloga što je moja mama dosta mlađa od sveki user posted image

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 13:20:16   
bebacha
Moja mamu Ajla zove majka jer smo mi i ocevu i mamu mamu zvali majka.
Svekrvu zove nena al nije ono kao sto sva djeca zovuuser posted image user posted image user posted image nego kratko nena,ono modernouser posted image user posted image user posted image to je zato sto su svervo mamu tako zvala unucad pa je i moja svekrva izrazila zelju da je tako zovu.
vidim vodite polemiku oko toga da je majka mama i da netreba nena ili nana biti mama.meni je to svejedno al ja gledam na to ovako.mene moje djete ne zove majko nego mama.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 13:20:33   
henna ze
moja mama je postala nensi sa 42god ( ja imala 24)...i ona je isto poslovna žena..odijela šminka uvijek tip top...al kad joj Henna dodje pa se kroz cijeli supermarket prodere NENOOOOOOOOOOO..njoj srce na uši izadje..ona je tako željela..ma samo nek se vole.....

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 14:13:35   
jasmin
I mamu i sveki djeca zovu nana...babu i svekra zovu dedo i to je to.Ne bih voljela da zovu majka niti mamu niti sveki.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 14:17:16   
Tidzi
Moja dijeca i moju majku i svekrvu zovu neno!

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 14:22:16   
Anoniman
Kod nas je i moja mama i mm MAJKA. Ne vidim problem u tome.

(odgovor članu Tidzi)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 15:08:37   
klemzi
IZVORNA PORUKA: koala

Ne bih željela da vas uvrijedim, ali mi je malo bezveze da se baka ili nana, kako već kome odgovara, zove majkom. Majka je majka, zna se ko je majka. Baš me zanima odakle je to poteklo i kako?
I pročitala sam na drugoj temi, voljela bih da  mi neko kaže šta je melek? Zaista me zanima. Hvala unaprijed.



OPROSTITE tek sam se ulanila i ne znam ba najbolje kako komentarisati neki tekst ali potpisujem ovaj gore!
OPROSTITE jo jednom!
 
 


A meni je bezveze što je tebi to bezvezeuser posted image
Melek je, kao što već neko napisa, isto što i anđeouser posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu koala)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: nena, nana ili majka?
19.10.2010 15:13:00   
emy24
moja mama je mom sinu Nana,a svekrva je Nene,mislim da se zna ko je majka i samo je jedna majkauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *