|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:40:38   
zeze
JA sam negdje procitala da bebama kad se rode u bolnici buse use.
Mi smo svojoj probusili nekoliko dana prije 1. rodjendana, vise je to bio moj hir jer je bila celava user posted image user posted image pa da malo lici na djevojcicu. Bilo je malo placa, ali nista strasno.

SailorMoon tesko je sarafcic izvaditi, bas tesko. Vjeruj da smo se i mm i ja napatili dok smo ga izvadili.


< Poruku je uredio zeze -- 28.8.2012 11:42:22 >


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:42:36   
_nina_
I da upravu ste. stavljaju se medicinske nausnice sa sarafom koje su sterilne. A saraf je skroz na kraju nausnice tako da tesko da moze zuljati, a i nije ga bas jednostavno skinuti..

(odgovor članu _nina_)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:44:21   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

Jeste u neku ruku si upravu. Ali ja kako znam da su prve one medicinske nausnice na saraf. Mene licno zulja spavati sa sarafom za uhom a ne bebu. Sta ako spadne saraf, beba posebno kad pocnu sve stavljati u usta proguda nedaj boze, zastane saraf.... Meni je sve prije 1. rodjedana rano. I to mi je ali eto to mi je prihvatljivo jer se djetetu mnoge stavri objasniti


ne bih ubjeđivala nikoga u stav svoj...
ja svoj znam...
znam kako je moja mama meni i seki to odradila...
kod na je to i dio tradicije....
za bušenje ušiju pripremimo i zakusku za uže članove familije itd....
međutim...naušnice koje se stavljaju bebama pištoljem za bušenje ušiju jsu sa šaraofom...al nema šanse da spadne ako je adekvatno stavljeno...
šarafi izlaze iz pištilja ....imaju navoje kakako naušnica tako i šarataf se bavrće...
ja sma medicinkse skidala odvijanjem šarafa sa naušnice i stavila im naredne neušnice koje su na isti princip...istina nama je suprugov amidža zlatar al je čovjek uradio za njih na poklon naušnice koje su na ''navrtanje''...
nikada ni jednoj nije spala naušnica niti su guvile šarafe...

mame zanju pogriješiti...kupe naušnice za odrasle na šaraf i stavljaju djeci...
naušnice za djecu su posebno rađenje...


ko god je bušio djetetu uši zna da madeicinke naušnice koje su ''izletile'' i navile se iz pištolja ne možemo vratiti djetetu u uhu sami...
jer izlaze pod pritiskom ti šaravi, uvrnu se i inaju unutrašnji mehanizam za smanjenje pristiska...

pričam o adekvatnom bušenju pištoljem za isto....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:45:52   
RICI
Moja N ima 17 mjeseci i ja se ne usudjujem busiti joj usi jer se zakocenjuje pa bi ljude u zlatari istraumirala, mislim sigurno bi joj probusili jedno uho a za drugo nisam sigurna da bi uspjeli hahahah. A bas bih voljela da joj mama stavi male mendjusice user posted image

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:49:26   
hapymum
ja stvarno nemam nista protiv ove mame ni sto je sa 3 sedmice probusila usi,ni ovih mama koje uopse nemaju probusene usi,cak mi nije strano ni sto u bolnicama to rade pri rodjenju,ti cak nije lose ni za djecake(sunecenje),Obavis sve i gotovo.Mislim da sve mame rade sto je najbolje za njihovu djecu i da nema potrebe za nekim prepiranjem i osudjivanjem tema je jasna:Kada curici probusiti usi?

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu _nina_)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:51:12   
_nina_
Ovi u zlatari imaju svoje metode i nacin na koji treba cuvati dijete dok im probuse usi, cak su bili ljubazni pa su slusali bebacin plac sigurno 15 minuta dok se nije smirila pa joj tek onda 2 nausnicu probusili..tako da vjeruj lakse je sada nekada da odes sto duze cekas poslije ce biti gore...jedino ako ces joj busiti usi sa 7-8 godina kad joj mozes vec sve fino objasniti, ali ipak to je vec kasno...moze ih se nanosati bas a i sladja ce biti bebacauser posted image

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:56:10   
veeseelaa
recite mi da li ste pustile čiku da sam odredi gdje će staviti naušnicu il ste prethodno kući obilježili uhice?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu _nina_)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:59:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

recite mi da li ste pustile čiku da sam odredi gdje će staviti naušnicu il ste prethodno kući obilježili uhice?


oni koji buše znaju da se to radi na djelu resice gdje naravno nema nerava i gdj ne može doći po povreda...

većina zlatara ima flomaster perivi kojim najprije označe gdje će biti rupice...( čak mislim svi al ne smijem tvrditi9...
no naš amidža ima i objema je označio najprije ....

a sara nije imala tu sreću d aje amidža tu kad budši uši pa smo je vodili u zlatarsku ulicu i tamo je teta označila mjesto za rupice



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 12:03:32   
vjestica
šta bi od teme user posted image user posted image
umjesto da se razmijene savjete o bušenju ušiju, raspravlja se sad još i dali time zlostavljamo dijete user posted image
jeste moja je kmečala još kad joj je dezinfikovao uši, pa šta
a ko da čike u zlatarama nisu navikli na kmečenje
i ko da će to ostaviti neku traumu na dijete , pa isto tako i vakcina ili bilo koji jači udarac moze ostaviti traumu na dijete
ako ti ne praviš paniku oko toga i dijete će za čas to zaboraviti
čiko u zlatari obiljezi mjesto gdje će probušiti uši
meni vala nije ni palo na pamet da ja to kod kuće radim


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 12:09:51   
Visnja RR
moja nema takvu zelju...a ja pogotovo...ne volim nakit na djeci... muhanata sam , sta cu user posted image

jedva "prezivim"vakcine pa busenje usiju ne zelim... kad bude cura nek busi sta hoce...

imala sam traumu od busenja mojih...i mrzila sam nausinice kao dijete...kad sam pocela misliti svojom glavom skidoh ih i nikada vise...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 12:15:11   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi rado da ona izrazi želju, mislim nije vakcina pa da je dobra za zdravlje.... pa da moramo, i da ja sad odlučujem u ime nje... ne znam....



pa možda su one naušnice samoljepljive koje stavi...njena želja za njima...

mislim mala je ona d akaže ''probuši mi uši'' osobito ako nema pojma šta je to...
al ako uživa da nosa samoljepljive i ne dira ih...onda ih želi i voli se srediti kao i svaka curica....

moje da nisu imale pobušele tada...imale bi opet do sada...
jer stalno bitku bijem da ždiže naušnice koje mama nosi nisu za djecu...imaju zvoje lijepe zlaćane i neam mjenjanja dok mama dugr zlaćane ne odluči d aim pormjeniuser posted image


a jel stalno nose jedne te iste naušnice?




mlađa od kako sma skinula medicinske do sada nozi zlatne cvietiće sa bjelim cirkonima za djecu na šaraf...
starija je nosila najprije te..pa smo pormjenili jednom u od bjelog zlata isto na šaraf sa tačkicom brijlijanata...pa smo nakon njih stavili male zlatne za 3 brilijanta one kao halke al su skroz uz uho i imaju tzv kuluh mali...nisu na šaraf...
sal sve su one sitne i malene ništa pretjerano...

mislim možemo mjenjat...
imaju i naušnica...
al nismo nešto pretjerano mjenjali...nema potrebe....


sad recimo starija želi kitty...
ja imama srebrene kitty za obe dobile na pokllon...al nekako kontam još su male za te materijle druge...zlato je ipak najzdravije u tom smislu ( il ja to tako smao mislim)
pa imama u planu d ajoj kupim zaltne jedne kitike...al to je kod mene odmah puta dvauser posted image
pa ćemo mjenjatiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 12:17:05   
treće
mojoj djeci su bušili uši u zlatari, teta iz pištolja zapakovane izvadila ali šaraf nije na navrtannje bio, naušnica je na kraju imala oblik strelice a onaj dio u uhu što bude bio je deblji, u tih mjesec koliko se nose medicinke spadale su objema curicama i ja sam ih jeeedva vratila u uho, razrahatili smo se kad sam im stavila dječije zlatne

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 12:21:00   
hapymum
Kod nas je to neko tradicionalno busenje usiju isto kao sto rece Hanady,probuse se usi i nose se male halkice,bas je moja mama prije mjesec dana kupila mojoj H halkice kad joj probusim da joj stavim.Dok je mala od djevera njoj ce sad dvije godine,tek su joj neki dan probusili usi i mama je stalno pitala gdje su ti nausnice(jos je medicinka bila),samo joj mama nije okretala i jednu noc pricaju oni nama,valjda djete ili cesalo ili bolilo i mala u snu dirala kad je vrisnula,oni se probudili a nju zalila krv,Tako da su ih izvadili i nemaju namjeru stavljati

_____________________________

30.05.2012 02:20 Hana
03.07.2014 07:40 Ejna

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 15:25:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: zeze

JA sam negdje procitala da bebama kad se rode u bolnici buse use.
Mi smo svojoj probusili nekoliko dana prije 1. rodjendana, vise je to bio moj hir jer je bila celava user posted image user posted image pa da malo lici na djevojcicu. Bilo je malo placa, ali nista strasno.

SailorMoon tesko je sarafcic izvaditi, bas tesko. Vjeruj da smo se i mm i ja napatili dok smo ga izvadili.


ja sam nekidan pricala sa zenom iz spanije i kaze da je tamo to normala, ukoliko su roditelji saglasni, oni ti obave odmah i porodilistu, prije nego sto beba i porodilja izadju

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 15:42:01   
Lejla Ka
user posted image kako se vazda opet vratimo na poređenje sunećenja i bušenja ušiju user posted image

Ja ne znam kako bi bilo da moja kči nije bila kao što jeste, da joj nije smetala svaka trun, a kamo li šnala, lančić ili bilo kakav drugi dodatak. I nije mi ni naumpadalo da joj bušim uši kad joj je pomisao na one samoljepljive ili klipse iz igračaka bila katastrofalna.

Meni su probušene uši, sjećam se kad me nana povela da mi ih probuši, imala sam sigurno 5, ako ne i više godina. I ja sam išla svojevoljno, sjećam se cijelog postupka, bio mi je objašnjen prije nego smo došli kod zlatara, znala sam šta će mi raditi, kako i šta će se dešavati poslije. Ne nosim naušnice stalno, ponekad duže pauziram. Rupice su mi OK, služe svrsi.

Kad je E rekla da hoće da probuši, ja sam joj objasnila šta i kako i pitala je li sigurna. Dogovorile smo se takođe da ćemo sačekati par dana da vidimo hoće li se predomisliti, i kako nije otišli smo i obavili zahvat. Da nikad nije rekla da hoće nikad joj to ne bih ni ponudila.

Hm, podnijela bih još koju rupicu na uhu, eventualno nos sa malenom sitnom tačkicom. Za pupak bih poludila ako bih bila dovedena pred svršen čin, a za ostale bušotine ulažem veto i nadam se da će se pikat.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 15:55:01   
bellla
Ja svoju "zlostavih" sa busenjem usiju,oko prvog rodjendana,plakala je 2 minute,kontam velika trauma
Jucer je prvi put pala i razbila koljeno,plakala 5-6 min,isto trauma neka garant

Zasto je nekog uopste briga kad je netko SVOJEM djetetu probusio usi,i sad se raspravlja kad je trebao,odnosno kad nije.
Svasta

_____________________________

Be happy,it drives people crazy!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 16:16:56   
Galicia
Ja licno imam probusene usi, i uvijek je nesto bilo u njima. user posted image user posted image Niko me nije pitao dal zelim ili ne zelim, ali te rupice vec odavno imaju svoju svrhu, i ja ne mogu zamisliti ni jedan dan bez nausnica. Ali to sam ja, jer sam zenstvena, i sama od sebe takva.
Eh, da imam kcerkicu, ja bih to njoj ostavila na odluku, nek sama odluci dal zeli i kad zeli. Al njena zelja se mora ispostovati. Sta da mi kcerkica bude muskaraca i ja da je ja obiljezavam sa necim sto je veoma zenstveno, pa mislim da to sebi ne bih mogla oprostiti.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 18:27:29   
Mya_81 RR
Nemam ništa protiv pirsinga. I sama ih imam, ali voljela bih kad bih bila obavještena prije a ne poslije, kako sam ja svoje, ali s obzirom da sam tada već živjela sama nisam smatrala da ih trebam pitati za to.

A nesto nisam za busenje usiju maloj djeci. Rekla sam da je neću voditi dok sama ne odluči da zeli...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 28.8.2012 18:30:39 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 18:50:50   
Vinetu
Da se vratimo ušima...
Nažalost, mi imamo loše iskustvo. Malenoj sam nedavno probušila uši. Tad je imala 3 god. i 3 mj. Odvela sam je u zlataru na čaršiji, dezinfikovali su joj oba uha i stavili sterilne naušnice. Dali su mi upute kako da mažem i vrtim naušnice. Sve je bilo ok... 21. dan sam primijetila da joj se rupica na desnom uhu zacrvenila. Otišli smo u apoteku i tamo dobili savjet šta i kako dalje (rivanol i hidrociklin krema). Ni nakon 7 dana stvari se nisu popravile... zapravo bilo je sve gore, ranica na uhu je počela lučiti gnoj. Tog sedmog dana, baš kad sam odlučila odvesti je doktoru, primijetila sam da se infekcija uha proširila na područje ispod desnog pazuha. DA, imala je ranicu istog izgleda kao i ova na uhu i bila je veličine zrna graha. Također, i rupica na drugom uhu je počela crvenjeti. Zaista sam se prepala. Doktor joj je propisao antibiotik, sprej i kremu... Muke su se nastavile iako su rane zacjelivale. Malena je imala toliki strah od tog mazanja i prskanja... čim bi vidjela da joj prilazim sa kremom, bježala bi panično. Nije pomagalo ni tretiranje rana tokom sna, jer bi se trzala i plakala. Muž i ja smo, jednom, bili prisiljeni oboriti je na poduser posted image i dok se ona panično ritala izvadili smo joj naušnice. Tada su muke prestale. Ranice su veoma brzo zacijelile, a i rupice su već zarasle. Malena i sada ima strah od naušnica. Kad vidi da ja sebi stavljam naušnice, tugaljivo mi kaže kako ona ne želi naušnice. Odlučila sam ne maltretirati je više sa njima. Kad odraste, kad/ako bude sama htjela, neka ponovo buši uši.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.8.2012 8:41:17   
Alhemicarka

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Da se vratimo ušima...
Nažalost, mi imamo loše iskustvo. Malenoj sam nedavno probušila uši. Tad je imala 3 god. i 3 mj. Odvela sam je u zlataru na čaršiji, dezinfikovali su joj oba uha i stavili sterilne naušnice. Dali su mi upute kako da mažem i vrtim naušnice. Sve je bilo ok... 21. dan sam primijetila da joj se rupica na desnom uhu zacrvenila. Otišli smo u apoteku i tamo dobili savjet šta i kako dalje (rivanol i hidrociklin krema). Ni nakon 7 dana stvari se nisu popravile... zapravo bilo je sve gore, ranica na uhu je počela lučiti gnoj. Tog sedmog dana, baš kad sam odlučila odvesti je doktoru, primijetila sam da se infekcija uha proširila na područje ispod desnog pazuha. DA, imala je ranicu istog izgleda kao i ova na uhu i bila je veličine zrna graha. Također, i rupica na drugom uhu je počela crvenjeti. Zaista sam se prepala. Doktor joj je propisao antibiotik, sprej i kremu... Muke su se nastavile iako su rane zacjelivale. Malena je imala toliki strah od tog mazanja i prskanja... čim bi vidjela da joj prilazim sa kremom, bježala bi panično. Nije pomagalo ni tretiranje rana tokom sna, jer bi se trzala i plakala. Muž i ja smo, jednom, bili prisiljeni oboriti je na poduser posted image i dok se ona panično ritala izvadili smo joj naušnice. Tada su muke prestale. Ranice su veoma brzo zacijelile, a i rupice su već zarasle. Malena i sada ima strah od naušnica. Kad vidi da ja sebi stavljam naušnice, tugaljivo mi kaže kako ona ne želi naušnice. Odlučila sam ne maltretirati je više sa njima. Kad odraste, kad/ako bude sama htjela, neka ponovo buši uši.


I ja imam loše iskustvo. Probušili su mi uši i nakon nekoliko dana mama je primjetila da jedne naušnice nema, i hajde ništa, kao izgubila je. Onda se to počelo crveniti i resica bubriti. Na kraju su ustanovili da mi je naušnica urasla u uho (i to u oba), i završila sam na operacionom stolu. Poslije toga nikad više nisam probušila, a i moja mama je skinula naušnice iz solidarnosti.
Zbog ovog iskustva mi je nelogična paralela sa sunećenjem dječaka. Sunet ima medicinski temelj, dok ovo bušenje ušiju nema, a evo, kod mene i nemoguća misija.
Moj muž je isto pokušao probušiti i također mu se upalilo i nije nosio (srećom, meni je grozno vidjeti muškarca sa naušnicom, da ih je imao vjerovatno ga ne bi ni pogledala user posted image
) i sad me hvata panika šta kad sutra moja curica izrazi želju da probuši uši. user posted image

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.8.2012 10:43:04   
lepetetka
bambi7 kada obaviš javi molim te gdje si uradila i kako je proteklo.... user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Kada curici probušiti uši?
29.8.2012 18:04:05   
bambi7

IZVORNA PORUKA: lepetetka

bambi7 kada obaviš javi molim te gdje si uradila i kako je proteklo.... user posted image

budem javila, bezbeli cemo se odmah i na fejsu pofaliti!user posted image user posted image

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Kada curici probušiti uši?
1.9.2012 14:48:11   
Ombra
kad bude ona dovoljno velika i kad bude htjela da joj se probuse usi...ne pada mi na pamet da joj busim usi bez njenog pristanka i njene zelje....nisu roditelji ni meni ni sestri busili usi nego smo mi same otisle i probusile....

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Kada curici probušiti uši?
1.9.2012 23:39:23   
M kao Mama
starijoj probušili malo iza prvog ročkasa, super sve prošlo, u zlatarskoj, ima 5,5 godina uživa da mijenja naušnice.

Mlađa ima skoro 3 mjeseca i da me nije strah da me muž ne izbaci iz kuće, probušila bih joj vrlo brzo, hahah, šalim se, mišljenja sam da to treba uraditi dok je beba manja, zaista, što prije to bolje, mislim ko to voli.

Inače, da li je sunet ili ne ne znam, ali sam neki dan u knjizi za bebe koja je namjenjena bebama muslimanske vjeroispovjesti ženskog roda, naznačeno da pored učenja imena na ezan i ikameta, te šišanja jedan od lijepih običaja je i bušenje ušiju

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Kada curici probušiti uši?
8.11.2012 12:25:35   
Mya_81 RR
Prenos posta


IZVORNA PORUKA: Volim Te!
Drage mame,vi koje imate devojcice kada ste svojim bebarama probusili usi?Neko kaze ranije neko kasnije pa da cujem i vasa misljenja.Ja sam planirala kad napuni godinu.
Izvinjavam se ako tema vec postoji,ja je nisam nasla pa sam otvorila novu i nadam se da je na pravom mjestu user posted image



_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *