|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.8.2011 13:09:13   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Vinetu

Mojoj curi su 2,5... odgađam sa tim bušenjem ušiju jer me sve strah da joj djeca u vrtiću ne istrgnu naušnice...  Možda da ipak sačekam da pređe iz jaslica u stariju grupu?


Prvo se stavljaju takozvane medicinske naunice koje su veoma sitne i uz uho, na saraf. Te nausnice ne moze ni ona sama skinuti, ni otrgnuti.

Kasnije, ako te strah onih "visecih", ti mozes kupiti slicneuser posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 0:03:32   
bambi7
Mi na Ilidzi neki dan onako spontano uletimo u zlataru da maloj probusimo usi i teta kaze ne busimo ispod tri godine! A na isto mjesto smo prije 4 god.probusili starijoj kad je imala oko godine!
Kakva su sad to nova pravilauser posted image

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 9:05:04   
vjestica
ma nikakva, nego im se valjda ne da zezati sa malom djecom koja kmeče
ja smatako uletila u jednu zlataru na alipašinu, pa je čiko prvo nemoj sad vrućina, pa dođi sljedeće sedmice , ali iza utorka, ali nemoj u utorak , ne valja uatorkom user posted image i slične stvari i ja se pokupim
nakon mjesec dana isto tako uletim na foru u zlatarskoj ulici i čiko bez problema probušu uši curi (ima 2 g)
počela je kmečati još dok joj je dezinfikovao uši
toliko je ljuta bila, da nije poslije htjela ni sladoled user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 9:10:10   
SailorMoon
Meni je vala usi busiti prije 4 ili 5 godina rano. STa ce to djetetu koje jos nezna ni kako se zove kako treba? Meni rano ali svak zna svoje

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 9:21:49   
Dzenana_G
Mi smo curici probusili usi kada joj je bilo 3 mjeseca. Sve hvala Bogu proslo kako treba. U Islamu busenje usiju curicama je Sunnet, a ne nesto sto je majkama cejf da urade, tako da mislim da se to svakako treba uraditi.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 9:25:19   
selebriti
Nama nikada napamet nije palo da je vodimo da probuši uši user posted image user posted image

Ako ona bude htjela, odvest ću je.

A tetka, nana, komšinica, rodica, .... oni se ne pitaju user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 9:28:26   
InLove

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Mi smo curici probusili usi kada joj je bilo 3 mjeseca. Sve hvala Bogu proslo kako treba. U Islamu busenje usiju curicama je Sunnet, a ne nesto sto je majkama cejf da urade, tako da mislim da se to svakako treba uraditi.



Potpisujem te user posted image

Mi smo starijoj probusili prije na dan prvog rodjendana, a mladjoj kad je imala 9 mjeseci. Bas iz istog razloga! user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 10:19:50   
veeseelaa
ako je sunet nije obavezno, tako da....

ja malenoj nisam probušila uhe, ima 3.5 godine


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 10:23:52   
Hanady RR
Moje su obe pribušile 15 dana prije prvog rođendana...
evo velikoj je 6 maloj 3 ...nemaju probelam niti ljutnje što ih imaju...
jeidno bi željele mjenjat često ko mama...al ne može ...imaju zlatne i eventulano nekad bi mogle njih zamjeniti..mada nema potrebe za tim super ima gode ove koje su im uvučeneuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 13:20:13   
amanullah
Moje cure nemaju probusene usi, kada porastu ako budu zeljele busiti bujrum, njihov izbor.

Ja imam probusene usi ( doduse mislim da su mi zarasle ) ne nosim nausnice i ne smatram da je to tz " zenski sunet " jer nema utemeljenje ,vise je obicaj, tako da svojim curama dajem da odluce kada budu znale smisao svega toga.

< Poruku je uredio amanullah -- 27.8.2012 13:26:45 >


_____________________________

Abdullah obradovao mami 23.02.2010

Zivot bez vjere je prazan i besmislen !

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 15:24:33   
Visnja RR


Kakav je stav šerijata po pitanju naušnica i pirsinga?


PITANJE:
Kakav je stav šerijata po pitanju naušnica i pirsinga koji je danas sve prisutniji? Zapravo me zanima da li je isto kada žena probije uho da stavi ukras (naušnicu) i kada probije nos, obrvu, pupak ili ne znam ni ja više gdje ih stavljaju, tj. da se ukrasi pirsingom?


ODGOVOR:

Pirsing se kao moda nedavno pojavio na Zapadu, a onda se polahko uvukao i u naše sredine. To je način kićenja ženskog tijela (ali i muškog) koji kod nas nije bio poznat, a u kojem se različiti metalni predmeti u obliku prstenova, šipki i drugih sličnih oblika ubacuju u probušenu kožu. Primjenjuje se na različitim dijelovima tijela poput ušiju, obrva, nosa, pupka i slično. U većini slučajeva medicinske komplikacije nisu isključene.

Od ovih stvari kod nas je jedino bilo poznato i prihvaćeno bušenje ušiju kod žena. Islamski učenjaci po pitanju bušenja ušiju imaju dva mišljenja. Hanefijski i hanbelijski učenjaci smatraju da je bušenje ušiju ženama dozvoljeno, dok šafijski učenjaci to ne dozvoljavaju. Kao dokaz za zabranu, učenjaci šafijskog mezheba ne navode nikakav argument osim što kažu da bušenje ušiju nije nužda niti velika potreba, pa kako onda da se to dozvoli.

Mišljenje koje je bliže istini jeste prvo mišljenje i učenjaci hanefijskog i hanbelijskog mezheba navode nekoliko argumenata. Jedan je hadis Ibn Abbasa, r.a., u kojem kaže: ''''Izašao je Poslanik, sallalllahu alejhi ve sellem, i klanjao namaz te održao hutbu – a nije spomenuo ezan i ikamet – zatim je otišao kod žena i održao im vaz, podsjetio ih na ahiret i naredio im da daju sadaku. Tada sam ih vidio kako skidaju svoj nakit sa ušiju i vratova te ga bacaju pred Bilala, r.a. Nakon toga, Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, ustade zajedno sa Bilalom i odoše kući.'''' (Buharija, 4951.; Muslim, 884.)

U drugoj predaji kod Buharije i Muslima stoji: ''''Pa su počele bacati nakit. Žena bi bacala svoje naušnice i ogrlice.''''

Zatim hadis Aiše, r.a., u kojem kaže: ''''Sastalo se jedanaest žena i zavjetovale su se da će svaka od njih govoriti o svom mužu i da neće ništa sakriti..... Zadnja reče: ''Moj muž je Ebu Zur''a, a šta vi znate ko je Ebu Zur''a? Prekitio je moje uši silnim ukrasima (tj. toliko me pazi i kupuje mi nakit da su me uši zaboljele od mnoštva naušnica koje mi je poklonio i koje ja nosim).'''''' (...) Aiša, r.a., reče: Rekao mi je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem: ''''Ja sam tebi kao Ebu Zur''a svojoj ženi Ummu Zur''a.'''' (Buharija, 4893.; Muslim, 2448.)

U ovom hadisu je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, prešutno odobrio postupak Ebu Zur''e koji je prekitio uši svojoj supruzi silnim naušnicama koje joj je poklanjao.

Ovo su bili dokazi koji ukazuju da je nošenje naušnica bila poznato i u prvim generacijama za života Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem.

Što se tiče bušenja kože i stavljanja halkica ili metalnih šipkica na druge dijelove tijela, islamski učenjaci postavljaju uvjete koji se moraju ispuniti da bi to bilo dozvoljeno, a oni su sljedeći:

- da to nije svojstveno određenoj skupini nemoralnih žena ili nevjernica,

- da to pokazuje samo svome mužu,

- da žena nema zdravstvenih problema nakon toga.

Onaj ko razmisli o novonastalim trendovima i modama bušenja dijelova tijela koje prakticiraju osobe koje žive na našim podnebljima, uvidjet će da je to ipak u 99% slučajeva svojstveno osobama koje su nemoralne. Njihov jedini cilj u životu je zadovoljiti svoje strasti i pokušati ličiti na sve drugo samo ne na ljudsko biće. S druge strane ne smijemo zaboraviti da je to i medicinski neopravdano jer može doći do različitih oblika infekcija, a bolova u svakom slučaju osoba neće biti pošteđena.

Uzimajući u obzir sve spomenuto, možemo reći da je upražnjavanje novonastalih oblika pirsinga zabranjeno jer predstavlja oponašanje osoba za koje nam je naređeno da se razlikujemo od njih. Iz ovoga možemo izuzeti bušenje ušiju i eventualno nosa ako je to rasprostranjeno i poznato među običnim svijetom u sredini u kojoj živi dotična osoba.

< Poruku je uredio Visnja RR -- 27.8.2012 15:29:52 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 15:43:52   
Lejla Ka
Ovo što je Višnja stavila je odgovor na pitanje da li da se buše (uši i ostalo što se danas buši user posted image ), i govori o tome da su žene u vrijeme Poslanika sallallahu alejhi ve sellem nosile naušnice i da im to nije bilo zabranjeno. Nigdje se ne spominje da je naređeno ili preporučeno da se curicama probuše uši, niti da se oko toga pravi ceremonija.

Treba razgraničiti šta je tradicija, pa i tradicija u jednoj vjerskoj skupini, od onog što je vjerska obaveza.

Koliko ja znam, neka me ispravi neko ko bolje zna, u Islamu ne postoji ništa paralelno sunećenju muškaraca, što bi se odnosilo na ženu. Sve što se radi i prezentira se kao ta paralela nema utemeljenje u izvornoj vjeri i posljedica je najčešće lokalnih običaja i tradicija, često i zaostalih paganskih običaja od prije Islama.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 22:42:29   
treće
bezbolno bušenje ušiju boli, sad neke zlatare koriste lokalni anestetik u spreju, ja bih pitala odmah na ulazu imaju li i ne bih bez toga dijete patila

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 23:30:21   
bambi7
Ja i pitah sa namjerom da se malo raspitam gdje bi se to moglo bezbolno uraditi za bebaru od godinu, al vi zene odoste u dibidus raspravu, nidje veze!

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 23:32:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bambi7

Ja i pitah sa namjerom da se malo raspitam gdje bi se to moglo bezbolno uraditi za bebaru od godinu, al vi zene odoste u dibidus raspravu, nidje veze!


u zlatarskoj ulici pitaj kad dođeš na bušenje...
imaš zlatare koje koriste sprej koji ledi i ne boli...bar kažu...

mojim curama je dolazio maidža zlatar pa smo to kući radili istim tim sprejom prije bušenja prskali...
prošlo bez porblema...
ove su bušile 15 dana prije prvog rođkasa

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 23:37:42   
bambi7
E nisam u gradu bila ima 3mj, eto mi povod, u subotu busenje!
Hvala Hanady!user posted image

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Kada curici probušiti uši?
27.8.2012 23:40:13   
teacher75
ni lana nema jos uvijek probusene usi, ja sam htjela sa gdoinu dana da joj probusimo al mm ne da, kaze kad bude sama izrazila zelju nek to uradi

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 10:16:15   
balasgirl
ne bih ni ja bušila djetetu uši dok samo ne izrazi želju za tim. Ionako će se kad dođe u "te"godine bušiti gdje stigne user posted image

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 10:26:20   
treće
moja curica je izrazila želju između 3,5 i 4 g. nismo znali za taj sprej istraumirala se i ona i mi, mlađoj smo s godinu ničeg se ni ne sjeća,
i još svakako ove medicinke znaju spasti kod spavanja mi smo koristili octenisept sprej kad smo ih vraćali u uho i po uhu i po naušnici za dezinfekciju

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 10:32:06   
virgulina
mi smo m usi probusili kad je bila oko 3 sedmice . Dosla je patronazna ,sterilnom muskularnom iglom probusila , stavila nausnice koje su stajale u alkoholu par dana i to je bilo to . Nikakvo plakanje , infekcije i slicno . Jesam nausnice okretala par puta dnevno , prskala octaniseptom i mazala kremicom ali ne vidim da ima traumu od toga . Nausnice nikad nije rucicom dirala a sad , kad je vec velika hoce da se modira pa ih tu i tamo promjenimo user posted image

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 10:43:08   
zumbulcica
kud ne dodjoh na ovu temu prije busenja usijuuser posted image .
Mi smo to nasoj curi uradili sa 10,5 mj. i uzasno je plakala a i mi sa njom,djete nije moglo doci sebi pola sata.
Teta zlatarica neje koristila sprej a ja budala sve kontala da je nece bolit kao sto nije ni mene(do duse ja sm to uradila sa 14god.)
Skoro dva mjeseca nosimo one medicinske mindjusice,nije imala nikakvih problema,ne dira ih,ne smetaju joj,nije imala ni otoka ni crvenila.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 10:53:44   
lepetetka

IZVORNA PORUKA: bambi7

Ja i pitah sa namjerom da se malo raspitam gdje bi se to moglo bezbolno uraditi za bebaru od godinu, al vi zene odoste u dibidus raspravu, nidje veze!


bambi7 i mi ćemo aBd za koji dan, nadam se....

u vezi rasprave hm...svakom svačije.. po meni je veća trauma kada je dijete veće,...tako da ne mislim čekati,...iskreno nisam još nikada vidjela žensko bez naušnica, tako da mislim da neće ni ona "mimo svijet" i da želja za naušnicama nije upitna kada su curice u pitanju..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:03:19   
smajli80
Ja sam tek prošle godine probušila uši jer mi je trebalo za svadbu,a curici nemam namjeru bušiti dok ona sama ne izrazi želju za tim.
Ja lično ne vidim ništa lijepo u tome,a svako nek radi sa svojim djetetom šta mu volja.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:13:57   
henna ze
H i ja obje imamo probušene uši..meni već zaraslo..a ni jedna ne podnosi ništa...odmah nam se neki čvorići stvore..probušila sam joj sa 4-5 g.

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.8.2012 11:39:46   
_nina_
Moja seka je svojoj bebaci od 2 god probusila usi prosle sedmice i mogu vam reci da nije bas bila odusevljena...plakala je sat vremena poslije toga a kad bi joj mi spomenuli nausnice samo bi se namrgodila..jos ih je svojom rukicom stalno dirala pa se valjda uvrijediuser posted image Mama kaze da su meni probusene kad sam imala 9 mjeseci i da je sve bilo ok, da sam samo malo vrisnulauser posted image tako da aBd kod mene ako bude curica ide na busenje kad bude imala oko 1 godinu, po onome sto sam vidjela mislim da je puno lakse ranije.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *