|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
10.6.2011 12:49:47   
Adana
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

Lijepa djevojcica je dobila i svoje prve nausnice... user posted image
Ma samo joj vrti nausnice kad kod se sjetis.
Ne sjecam se da smo Asji icim mazali uho, pogotovo ne njenom pljuvackom. user posted image  Mozda mozes nekom kremom, ali mislim da ne moras, samo vrti jer se mogu stvarati krastice pa da ne zarasta.

Mozes joj ostaviti medicinke, a vala mozes i neke male halkice. Skines medicinke, ocistis alkoholom ili hidrogenom i stavis nove nausnice.

OT: gdje ste se sisale? Jeli joj smeta sisanje?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Kada curici probušiti uši?
10.6.2011 13:01:48   
mamina princeza
kontam da se sta ne iskomplicira kad zamjenim bolje da pricekam ... vidim svi su pisali ok omjesec da su nosli a nama rece 7 dana ove medicinske . ne moze valjda nista biti ako ih budem drzala 20ak dan ap aonda kad dodjemo stavim halkeili neke druge. imam svoje halke iz djetinjstav ( dedo mi je bio zlatar) nekoliko koje bas cuvam pa bi ih htjela dobro dezinficirati posto dugo stoje sta ja znam....

sisala je teta koja je cuva.

inace je ona sisa odavno svako dva mjeseca po malo vrhove .. stim da se sad bas osisala. malo je izgubila stpeljenje na kraju al uspijeli smo nekako :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Kada curici probušiti uši?
10.6.2011 14:01:22   
maja78 RR
ja bi da sam na tvom mjestu ostavila ih i na moru, a tamo ce vjerovatno prije i zarasti
ja sam sebi probusila usi oko nove godine i dugo je trebalo dok su dosle na svoje, skoro mjesec dana, cak se desno bilo i upalilo i u svemu tome me spasilo acidiborici rastvor, pa eto mozda nebi bilo lose da ga kupis u apotevi (jeftin je) i poneses i na more, a sa njim mozes ocistiti i te nausnice svoje sto joj planiras staviti

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Kada curici probušiti uši?
10.6.2011 14:44:04   
mamina princeza
ok acidibrici znaci kupujem!!! hvala.....

u sucaju da se upale jel samo namezem s vana ili trebam skinuti nuasnice.... da se opskrbim informacijama prije nego ako bog da odemo.

Ostavicu joj i ja sam tako mislila nekako mi sigurnije:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Kada curici probušiti uši?
10.6.2011 14:52:59   
Adana
Evo nadjoh svoj post, dio o ''odrzavanju'' medicinki: "Receno nam je da ih drzimo u usima 10-15 dana, da povremeno okrecemo nausnice, i mazemo ili jekodermom ili npr. bademovom kremom iza uha."

Ja bih radije dezinfikovala nausnice u alkoholu, a i usi prebrisala alkoholom prije stavljanja novih nausnice...

< Poruku je uredio Adana -- 10.6.2011 14:53:13 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Kada curici probušiti uši?
10.6.2011 22:01:31   
samedi
Ja sam svojoj N. probusila usi 31.05.  i super je podnijela,cistila sam joj alkoholom i uvrtala minđušice.


_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.8.2011 11:46:30   
R&T@
Moja velika djevojcica jucer probusila usiuser posted image

Odusevljena je i hvali se kako je sad velika...

Sama je trazila, i tvrdi da je nije boljelo, niti da sad boli...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.8.2011 11:48:05   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image
čestitamo djevojčiciuser posted image
a i mamiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.8.2011 12:03:14   
R&T@
Hvala, dragauser posted image

Moram ti reci da je i ovo pomoglo u borbi sa "tugom u ocima"user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.8.2011 12:05:37   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Adana

Evo nadjoh svoj post, dio o ''odrzavanju'' medicinki: "Receno nam je da ih drzimo u usima 10-15 dana, da povremeno okrecemo nausnice, i mazemo ili jekodermom ili npr. bademovom kremom iza uha."

Ja bih radije dezinfikovala nausnice u alkoholu, a i usi prebrisala alkoholom prije stavljanja novih nausnice...


Mi nismo ni sacim mazali... super joj je sve proslo... mi smo vec 5 dan stavili njene nausnice prave iako smo uzeli zlatne medicinske odma...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.8.2011 12:11:19   
R&T@
Nije mi dala da namazem nevenovom kremom da joj ne "usmrdi" nausniceuser posted image user posted image user posted image user posted image

A jutros je bila divna... kaze: Joj, mama, ja dok sam spavala zaboravila da imam nausniceuser posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.8.2011 9:21:55   
new mama
Evo i nas da se pohvalimo,moja curica od juce ima nausnice,user posted image user posted image kako predivno izgleda,a sto se tice busenja,ciko je jedno uspio i ona poslije par sekundi pocne plakati,ali sta plakati derati se,cak je i publiku imala ispred radnjeuser posted image ,pa smo morali obici jedan krug da se smiri i vratili se da drugo zavrimo,jedva smo uspjeli,ali sreca kratko traje.. Poslije je jos malo plakala ko fol boli je ,ali to je malo vise foliranje,. Jutros sve ok,samo imam pitanje kako ste vi sa ovim medicinskim,jel treba samo malo okrenuti saraf ili jos nesto i koliko bi trebale stajati na usimauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.8.2011 9:33:23   
Hanady RR
Moje su ih nosile po 15 dana...kažu ne treba preko mjesec nositi te medicinske.

Kad ih budeč vadila...samo uhabtiš noktima naprijed krunicu(ukrasni dio i odrvćeš šaravić drugom rukom...nema tu 2-3 navoja i onda povučeš kao i kod svakih drugih šaraf. I to uradi kada bude spremna da odmah uspiješ uvući stalne.

Ja ti sugerišem da stelne budu od žutog zlata jer su najrjeđe alergije na njegauser posted image

i da čestitamouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.8.2011 11:58:28   
Anoniman
Da se i mi ovdje pritefterimo.user posted image
Otisli smo na busenje usiju onda kada je to F. sama zatrazila, a onda sam usput i Imancici obavila, da ne prolazim kroz to jos jednom user posted image Dakle, od 12.juna moja djeca nose nausnice...user posted image Medicinke su nosile oko mjesec i dva tri dana, poslije sam im stavila nausnice Farah od zutog zlata, a Iman od bijelog. Super je sve proslo, hB.

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.8.2011 13:09:47   
InLove
Starija je imala 1 god. kad smo joj probusili usi, malena je imala 10 mjeseci. Hvala Bogu sve super. Medecinke su nosile oko mjesec i desetak dana.. Sve u svemu mi prezadovoljni user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.8.2011 17:15:28   
Amna_sweet
Usi treba busit sto ranije mozete ja sam pogrijesila i nisam to uradila. Bilo me strah i sada mi curica ima 4 god i jos uvijek nema probusene usi jer se sad ona boji i ne želi. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.8.2011 17:34:20   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Amna_sweet

Usi treba busit sto ranije mozete ja sam pogrijesila i nisam to uradila. Bilo me strah i sada mi curica ima 4 god i jos uvijek nema probusene usi jer se sad ona boji i ne želi. user posted image user posted image user posted image user posted image


Ne slazem se...

Usi treba busiti kad djevojcica bude spremna.

Nije bitno da li je to u cetvrtoj ili desetoj godini zivota...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Amna_sweet)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.8.2011 18:53:03   
leona81
mi nismo jos. ona ima 20 mjeseci, meni je nekako rano?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.8.2011 18:55:43   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Malena_A

Starija je imala 1 god. kad smo joj probusili usi, malena je imala 10 mjeseci. Hvala Bogu sve super. Medecinke su nosile oko mjesec i desetak dana.. Sve u svemu mi prezadovoljni user posted image

I moja je curica s 10 mjeseci,nije ni osjetila.I mi smo prezadovoljni jer smo tad.Kad je dijete vece,osjeca strah,ovako joj je bilo zanimljivo sta se radi.:)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu InLove)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Kada curici probušiti uši?
4.8.2011 21:11:14   
ElmaB
Meni bušenje ušiju nije nešto što se mora i ja svojim djevojčicama to neću uraditi sve dok one to ne budu htjele. Možda to uopšte neće željeti, tako da im namećem nešto svoje, neću.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.8.2011 10:01:38   
mišur

Ja sam mišljenja da ćemo to uraditi onda kada to moja cura bude željela i tražila od mene. Ne prije...
Meni su probušili uši sa 7-8g. na moje insistiranje, i nikakvih trauma nije ostavilo na mene to što sam bila starija i sjećam se toga.
Znači, kad mala gospođica bude htjela da se kinđuri, ispunićemo joj želju user posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.8.2011 10:22:06   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: mišur


Ja sam mišljenja da ćemo to uraditi onda kada to moja cura bude željela i tražila od mene. Ne prije...
Meni su probušili uši sa 7-8g. na moje insistiranje, i nikakvih trauma nije ostavilo na mene to što sam bila starija i sjećam se toga.
Znači, kad mala gospođica bude htjela da se kinđuri, ispunićemo joj želju user posted image



Upravo tako i ja mislim. Drugo ej kada samoinicijativno uradim neke stvari za dobrobit svoje djece, posebno iz zdravstvenih razloga, ali bušenje ušiju je nešto za što mi djevojčice trebaju dati svoju "saglasnost"!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.8.2011 11:23:04   
new mama
Hvala puno na cestitkamauser posted image user posted image ,a sto se tice busenja i ja sam to uradila jer je curica htjela da ima nausnice,mada je plakala,pa mozda bi plakala i sa 5-6 godina,ko zna,ali hB sad je sve ok,to je bio samo trenutni plac,jer jos uvijek ne zna kako to funkcioniseuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.8.2011 11:27:01   
mamabb
Mi još nemamo probušene uši...kad bude htjela minđuše onda a do tad ništa.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Kada curici probušiti uši?
5.8.2011 12:03:26   
Vinetu
Mojoj curi su 2,5... odgađam sa tim bušenjem ušiju jer me sve strah da joj djeca u vrtiću ne istrgnu naušnice...  Možda da ipak sačekam da pređe iz jaslica u stariju grupu?

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

D3 kapi
bebaa

dajete li kapi i nakon navršene 1. god. života djeteta

da (51%)

ne (49%)


Broj svih glasova: 57

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *