|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ojed na guzi bebe
30.4.2009 23:20:41   
camm
E mnoge mame su hvalile neku kremu al ne znam da li je to pravi naziv cinimi se da je
Pavlicevauser posted image user posted image  tako nekako meni je smijesno jer ne znam tacan naziv.

Kazu da je ta krema pravo dobra za sve.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: ojed na guzi bebe
30.4.2009 23:23:18   
veeseelaa
ja koristim Pavlovićeva kremu al sad ne pomaže, guza je crvenkasta

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: ojed na guzi bebe
30.4.2009 23:23:30   
Golubica
Pavloviceva, a dobar je i Jekoderm.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: ojed na guzi bebe
30.4.2009 23:27:03   
Zeljka
Uvjerila sam se na guzi svog sina da je Jekoderm daleko bolji od Pavloviceve kreme 

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: ojed na guzi bebe
30.4.2009 23:28:02   
Golubica

IZVORNA PORUKA: Zeljka

Uvjerila sam se na guzi svog sina da je Jekoderm daleko bolji od Pavloviceve kreme 





Potpisujem, i meni je Jekoderm puno puno bolji, za tren oka sve nestane.


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Zeljka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: ojed na guzi bebe
30.4.2009 23:42:48   
Visnja RR
sve do prije 2 mjeseca sam koristila samo Pavlovicevu... uvjek je sve bilo ok... onda sam jednostavno presla malo na Ivinu kremu... i ona je odlicna... i ima tradiciju kao i Pavloviceva... guza uvjek za cmakati... :)
Asji ce uskoro 13 mjeseci a nikad problema nije imala ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: ojed na guzi bebe
30.4.2009 23:47:05   
noaa
nama je dr.dao plymicol i pmogao je,a bepanten i ivina nisu..

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: ojed na guzi bebe
30.4.2009 23:47:50   
Daja_sa
Prva dva mjeseca samo Jekoderm a onda Ivina krema...I sad ponekad znam poslije kupanja uzeti Jekoderm...onda maja guza mirusi fino.
Meni je jedna stara pedijatrica rekla da ponekad guzu treba odmoriti od kremica raznoraznih...pa sam ja uvela praksu da svako drugo presvlacenje pelena mazem kremomuser posted image
Dosad nije bilo nikakvih problema....nadam se da nece ni odsaduser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: ojed na guzi bebe
1.5.2009 0:11:02   
batterfly
IZVORNA PORUKA: Adana

Svi su savjeti odlicni..., ni ja ne mjenjam pelene uvece i koristim Niveinu kremu Wundschutz-Creme sa cink-oksidom. Za sada je sve OK


Kada nema ojeda na guzi koristimo samo bademovu, cim pocne da se crveni, koristim istu kao i Adana...i odlicna je...Kano, probaj, neces se pokajati, samo je dosta natrackaj...i malo cesce mjenjaj pelenu i rezultat zagarantovan...A znam da je Lida isto koristila i ovu i Jekoderm i pomoglo je....

Sretno i cuvaj mi maju guzanu!!!

< Poruku je uredio mishka -- 1.5.2009 0:12:33 >

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: ojed na guzi bebe
1.5.2009 8:21:31   
juni
Otkad mu guzu mazem sa bukvalno trunkom kreme guza mu  se ne crveni, i ako mazete sa vise kreme dobro je rastrljajte da se ne vidi.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 14:19:07   
veeseelaa
ja sam juče kupila kalii permanganas, staviš malko u vodu i banjas bebinu guzu, zatim sam čekala da se guza prirodno osuši i namazala bepanthen plus kremom i guza je jutros već bolje.
kalii permanganas - 2 KM
bepanthen plus krema - 10,50 KM

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 15:30:33   
remzy
drage moje ,ja vec 4-ti dan "deveram"sa objedom Amberine koke!! vjerujte mi da neznam vise sta da stavim ni sta da radim!!probala sam te puder ,te krema ova ,te ona, pa ulje ,pa maslinovo ulje...i nista mi ne pomaze,a kod nje vec skoro i krv prolazi!!user posted image
sinoc sam je cak stavila u kamilicu  pa je posusila i stavila je da spava bez pampersa ,i evo citav dan je drzim samo u gacama!!!
juce sam zvala hitnu i oni mi kazu da on tu nemogu nista pomoci ,i da bi joj on sve stavili sto i ja!user posted image
prema tome ,nek dijete ,place i trpi bol,nekontam ih nikako !!user posted image i da rekose mi da se javim njenom pedijatru ,i da je to reakcija od vakcine!!!


molim vas za savjet,evo ovo dvoje stariji mi nikad nisu takvi bili ,pa sad stvarno neznam sta da uradim!!!

pomozi te!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 15:38:10   
Anoniman
ja koristim bademovu kremu od pharmameda i super nam je,kad se malo zacrveni koristim ovu kao i adann niveinu sa cinkom,al i moja Asja je jednom imala ojed i guze i kokice to je boljelo jedva je dijete piškilo,al za taj ojed je pomoglo jestivo ulje. Jestivo ulje dobro ugrijati na šporetu ono da počne da cvrči i onda ohladiti,bebinu guzu oprati samo malkom vodom posušiti pamučnom pelenom,uzeti vaticu umočiti je u ohlađeno jestivo ulje i namazati dobro bebinu guzu,to ponavljati sve dok se ojed ne povuče,a povuće se brzo samo treba to češće u toku dana.

(odgovor članu remzy)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 15:46:53   
remzy
ivany,

hvala ti sto si se brzo javila i evo iz ovih stop idem da i to probam!!!!!


hvala ti!!!!

pusa!!!!!!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 15:51:38   
Chuchi
Definitivno Bivacin mast! Malo je poskupa, ali isplati se, jer je u pitanju tvoja puslica...
Moj cevapcic se treci dan od rodjenja jaakkko ojeo po guzi, jer je stalno kakio, non-stop
iako sam mu svakih pola sata mjenjala pelenu i prala guzu, to su bile zive rane.
Probala sve zivo, ulja ovakva i onakva, kreme, masti, meleme, praskove, pudere... ma sve
nakon 7-8 dana odem doktoru i propise mi tu Bivacin mast (moze se kupiti bez recepta) i
kalij-permangant (hipermangan), da njime perem guzu bebi.. za tri dana nestalo svega,
ja skakala od srece! muser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 15:57:35   
Anoniman
i ja sam čula za tu bivacin mast al tek kad je Asji prošla guza tako da neznam njen tačan učinak al bogami puno zavisi i od tipa kože,jer nekom djetetu nešto pomogne a nekom,al dobro je znati šta je sve dobro pa da se sve proba. Kako je to mojoj Asji bilo pa to je krv više počela. Remzy ako možeš da preko dana joj ne stavljaš pelenu nego kad joj namažeš guzu obuci joj samo gaćice.

(odgovor članu Chuchi)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 16:33:34   
adannn
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam juče kupila kalii permanganas, staviš malko u vodu i banjas bebinu guzu, zatim sam čekala da se guza prirodno osuši i namazala bepanthen plus kremom i guza je jutros već bolje.
kalii permanganas - 2 KM
bepanthen plus krema - 10,50 KM

Ovo boldirano je već neko na ovoj temi spomenuo,i ja sam hipermangan koristila al kad je moja kikica imala 2 mjeseca.Posle toga nisam,jer hB osipa nemamo....Zakon je za bebinu guzu...


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 16:38:35   
adannn
Remzy,ja  sad pročitah šta se desilo Amberi.Draga probaj ovaj hipermangan,vidjet ćeš uspjet će...Žao mi male guzaneuser posted image user posted image user posted image Javi jel sve ok???Ljubim guzu da brzo prođeuser posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 19:07:50   
noaa
remzi vec sam gore napisala plymicol,nam propisao pedijatar i sigurno pomaze

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 20:58:46   
juni
Remzy, najbolje ti je da kontaktiras maminu curu, znam da je mala Hena imala problema sa guzom i cini mi se da su samo ispirali sa hipermanganom i nisu mazali kremama guzu, samo je dosta luftirala. Uglavnom, da ti ja ne prenosim informacije iz druge ruke, posalji joj PP. Bas mi je zao maceta, proci ce to. Pusa

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 21:57:00   
remzy
drage moje puno vam hvala na brzim savjetima!!
evo oprala sam je hipermanganom i ,opet ,veceras ,cu je staviti da spava bez pelene ,i sto je najgore danas mi je citav dan bila gola samo dekicom prekrivena,pa se moze nahladiti,samo mi je jos i to trebalo!!!

zahvaljujem na savjetima!!!
ma vi ste kraljice !!!
ljubim vas !!!


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 21:59:28   
Golubica
Pokusaj i sa BIVACIN kremom. A stavi joj preko noci pelenu, samo na nju stavi malo vise pudera da kupi vlagu.


< Poruku je uredio Golubica -- 2.5.2009 22:00:26 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 22:02:45   
schmeteling
Seko kako mala Ambera???
Jeli joj išta bolje??
Javi!!!

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 22:26:38   
MELLI
Moj sin je kao novorođenče imao strašnih problema sa guzom,jadničak je imao rane iz kojih je curila limfauser posted image user posted image user posted image .Morali smo osim pedijatra zvati i dermatologa u pomoć.
Nama su pomogle svakodnevne kupke u hipermanganu,sušenje guze fenom,totalno ukidanje pelena(kakili smo i piškili na plahte,sreća bilo je ljeto),jekoderm poslije svakog presvlačenja,a betrion mast dobili smo da mažemo dva puta dnevno,osim toga Canesten puder ili Bivacyn prah ( valjda nisam ništa zaboravila)
Do ove terapije probali smo sve kao i ti,bezuspješno,na žalostuser posted image user posted image user posted image

Dermatolog mi je strogo podvukao da bebina guza mora biti 100% suha,prije nego se nanese bilo kakva krema.Meni je fen puuuuuuno pomogao,ali i sunčanje guze na jutarnjem suncu.


Što se tiče Bivacyn masti imam i to u kući i ovo sam prepisala sa uputstva za upotrebu:

Upotreba kod djece:
Kod dojenčadi,Bivacyn se ne smije rabiti na predjelima ispod pelena,jer pelene djeluju kao okluzivni zavoj i mogu povećati apsorpciju obajuantibiotika.



Meni je dermatolog predložio canesten puder ili Bivacyn prašak,pa možda ti je prašak bolja solucija od masti.
U svakom slučaju,želim vam brz oporavak.user posted image

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: ojed na guzi bebe
2.5.2009 22:35:55   
Modesty
Drage moje, nemojte me smatrati primitivnom i neukom, nakon ovog savjeta. Naime, ja se sjecam kada je moje prvo dijete imalo problema sa pelenskim osipom da mi je jedino pomoglo jestivo ulje (malo zagrijano). Redovnim mazanjem guze jestivim uljem osip se u potpunosti povukao. Malo cudno i glupo zvuci ali je 100% ucinkovito. Vrijedi probati.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *