|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:27:29   
mamana
Mislim da život u zajednici nema nikakvih prednosti, ako se nećemo lagati. Ja nikada nisam živjela u zajednici i ne bih mogla, nisam taj tip. Najviše na svijetu volom svoju slobodu. Što se tiče kućanskih poslova, uvijek možeš angažovati neku žene, tako da se ni tim nemoraš zamarati kad dođeš s posla, a pripremu obroka ne smatram nekom posebnom obavezom (volim da kuham).

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:34:52   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

a zamisli da moras veliku nuzdu obaviti a tu sveki i svekrva, ja bih umrla od stidauser posted image



oplakah... user posted image pa ako zivis u zajednicu necete zajedno i u WC user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:35:42   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: teacher75

a zamisli da moras veliku nuzdu obaviti a tu sveki i svekrva, ja bih umrla od stidauser posted image



oplakah... user posted image pa ako zivis u zajednicu necete zajedno i u WC user posted image

mislila sam na miomiris poslijeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:38:10   
Visnja RR
hahahhahaaa...joj uljepsa mi dan...e jesam se ismijala...
pa bona nije ni njihovo go*no DIORova krema user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:39:56   
jasmin
Za mene ne postoje prednosti zivota u zajednici.Jednostavno ta recenica nije prisutna u mom rjecniku pojmova hahahah.Cak i to sto se navodi,pomaze oko djece,kuhanja i sl...meni ne stoji,jer ja imam svoje nacine kuhanja,pospremanja,slaganja vesa,brige oko djece(STO NIKAKO NE ZNACI DA JA TO RADIM BOLJE),i neko drugi mi samo poremeti moju idilu,pa se moram brinuti oko sitnica.Sto bi me moralo nesto zamarati,a zelim uzivati u zivotu?!Da se razumijemo,ja ovo ne pisem samo za drage roditelje mog muza,sve se isto odnosi i na moje.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:40:57   
dinaa
Nema tu nikakvih prednosti ja nikad nisam zivjela u zajednici i ne bih ni mogla,ja u zajednici jedva izdrzim dva dana kad odemo kod sveki, hoce nesto da mi budeuser posted image jedva cekam da idem kuci,svoja kucica svoja slobodica.I mi smo bili pod kirijom prve dvije godine braka i neka smo bolje i kiriju placati i kredit otplacivati neko trpiti neciju nervozu.
A sto se tice kuhanja ma joj pa sta i da ne skuhas rucak svaki dan uvijek imas nesto za namazatiuser posted image ,mozes izaci vani na rucak uglavnom niko ne zna sta si jeo dok u zajednici svi sve znaju i svi sve vide i sto treba i ne treba.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:45:08   
henna ze
žene..zajednica ubija volju za seksom.....i tu je veliki problem..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:46:13   
dinaa
IZVORNA PORUKA: henna ze

žene..zajednica ubija volju za seksom.....i tu je veliki problem..

Ma zajednica ubija volju za svimuser posted image user posted image


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:48:57   
henna ze
joj baš je bilo  svakakvih neugoda...čuje ona mene kad jedem keks...a nekad ona misli da ja spavam pa ja čujem kad kod nje zapuše tornado...jadna majko..sad mi je smiješno..al fakat neugodno..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 11:49:24   
Đenifer
Ljepo je biti optimističan,i gladati i dobru strnu konkretno na ovoj temi " zajednica"....ali na žalost , forumašica koja je postavila temu i htjela  čuti dobru stranu života u zajednici, nažalost to ne postoji!!!!! Ne kaže se zajednica, bjednica!! To je fakat tako. Danas žene koje su samostalne, rade i neovisne, a većina nas je takvi, ne žele i sa pravom da djele svoju intimu, i to je sasvim normalno. Roditelji mm i moji, sve poštujem, cjenim, ali svako živ treba imati svoj komoditet i slobodicu. Hoću da napravim ručak kakav ja želim ili ne želim da ništa pravim, hodam gola, svađam se sa mm, dođem, legnem, ustanem kad je hoću...i sl stvari to u zajdnici NE POSTOJI..... uvijek se ustručavaš za sve, a to po meni nije život već životarenje.....vazda si se dužan pravdati, natezati, trpiti, gledati i slušati što nečeš, a zbog čega...pa život je i suviše kratak da ga ne živim kako ja želim.... moj savjet života u zajenici ni u ludilu ni u bunilu..... svoj stan , svoja slobodica....



Mamin paško nam je došao 13.10.2009.g.
a aBg  na putu je jedna cuja, koja će nam uljepštai živote u novembru..jupiiii!!!!
________________________________________________________________

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 12:32:19   
veeseelaa
slažem se Đenifer sa tvojim postom od do
meni samo nije jasno kako neki roditelji vole živjeti u zajednici i to prihvataju kao normalno?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 12:47:47   
snijeg
Ništa pozitivno o zajednici, ako bračni par sebi može priuštiti dom, a sve pohvale o istoj ako se trenutno (nisam za varijantu doživotnog zajedništva) ne mogu odvojiti user posted image
Činjenica je da nisu sve/i spremni na bračne obaveze, pa im zajednica dobro dođe - posljedice su najčešće gorke i nepopravljive. 
Jedina gora varijanta od zajednice je "prividna" samostalnost ili odvojenost. Koliko ja cijenim svoju slobodu i mir, isto toliko, ako ne i više, zaslužuju moji svekar i svekrva i moji roditelji. Rahat ja od njih, rahat oni od mene, ne tražim usluge ako baš ne moram, ponudim pomoć kad trebaju, kad mogu, želim i hoću, živim svoj život i imam čistu savjest niko mi ne može prigovoriti kako se lomio oko mene, mm ili mog djeteta (ako bi im nekad palo na pamet user posted image ).

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 13:29:47   
Galicia
Ja bih se prije rastala nego u zajednici zivila.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 13:38:30   
jasmin

IZVORNA PORUKA: snijeg

Ništa pozitivno o zajednici, ako bračni par sebi može priuštiti dom, a sve pohvale o istoj ako se trenutno (nisam za varijantu doživotnog zajedništva) ne mogu odvojiti user posted image
Činjenica je da nisu sve/i spremni na bračne obaveze, pa im zajednica dobro dođe - posljedice su najčešće gorke i nepopravljive. 
Jedina gora varijanta od zajednice je "prividna" samostalnost ili odvojenost. Koliko ja cijenim svoju slobodu i mir, isto toliko, ako ne i više, zaslužuju moji svekar i svekrva i moji roditelji. Rahat ja od njih, rahat oni od mene, ne tražim usluge ako baš ne moram, ponudim pomoć kad trebaju, kad mogu, želim i hoću, živim svoj život i imam čistu savjest niko mi ne može prigovoriti kako se lomio oko mene, mm ili mog djeteta (ako bi im nekad palo na pamet user posted image ).

Ovo podebljano je jos jedan dokaz da nema pozitivnosti.Npr.kuha sveki i po cijele dane prica kako snajka nista ne zna,nista ne radi,a sto se udavala kad nije spremna.A kad krene da radi i kuha,onda,vidis ti kako to ona radi,nije radila,a kad je krenula sve `uhelacila`.Doduse,sve ovisi od toga kakva je sveki kao insan i snajka kao insan,ali opet...ima nesto oko cega se ne slazu.To je sasvim normalno,ali lakse je odrzavati super odnose kad se ne zivi u zajednici,da li s muzevim ili zeninim roditeljima,svejedno.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 13:50:33   
Blue rose RR
Pozitivne strane:
- ujutro ne moraš da ustaješ rano, jer sveki je tu da isprati svog sinčinu na posao,
- kad odeš na posao sveki će da opegla, opere, obiđe mahalu, pokupi koji trač,
- kad dođeš sa posla imaš ručak gotov i ne sikiraš se oko ručkova,
- najvjerovatnije sveki plaća nešto od režija,
- ne sikiraš se gdje ćeš voditi dijete u vrtić/tete čuvalice, jer imaš sveki u istom stanu/kući,
- zaboli te ćošak, ako odspavaš poslije besane noći praćene temperaturom tvog djeteta, jer će sveki da brine od djetetu dok se ti odmaraš,
- kad radite generalku po kući imaš ispomoć,


Međutim ovo sve može se vabiti  "pozitivno" ako si đon-obraz i zaboli te za životom drugih ljudi.


Skraćeno - zajednica nema pozitivnih stvari. Od ljudi prave "životne usjedjelice".



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 14:54:24   
peky
Draga moja "neznalice"..... sine trci od zajednice ko luda... koliko god se vi volite i postujete ( ti i tm) bice problema 1000% !!!!
Ja evo trpim jos posljedice zajednice ( a provela sam samo zimu sa njima )... zivot mene i mm nije vise kao prije mnogo se toga promjenilo i jos to popravljamo.....

ja da sam znala sta me ceka, vratila bi se svojoj mami kuci prije nego zivjela sa njima.
ma koliko god ti se cinilo kako su oni fini, i kako ti njih gotivis - znaj da ce se na kraju sve promijeniti.......

imas dvije opcije:
1. da nista ne radis po kuci, ljencaris il ides na posao...kad dodjes sve te ceka gotovo - bice price kako neces nista da radis, kako si nesposobna, tm ce ti poceti prigovarati kako se njegovi roditelji slomise... ( a nema tu ja malo sveki malo- sve il nista)
2. radis apsolutno sve - cistis im , kuhas , peres - slomices se jadnica i opet ces se naslusati komentara kako nisi to trebala tako uraditi vec ovako...

ko sto se kaze kod nas - donja si u svakom slucaju.....

Jos kad dodje dijete (majko moja mila place mi se)user posted image user posted image

Poslusaj nas malo iskusnije (sto se tice toga) sjedi na sm il momkom kako vec i fino mu objasni kako ne zelis, on ako te imalo voli shvatice.

< Poruku je uredio peky -- 5.7.2011 14:56:42 >


_____________________________

26.10.2010. se rodila moja najveca sreca...... volimo te do neba

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 15:42:23   
nikita
skupa ako ikako mozes, nemoj !
a ista kuca drugi kat , moze se pod 2 uvijeta, ako muz normalano razmislja a zna se sta pod tim mislim i ako je roditeljima od tm na prvom mjestu njegova sreca , ako je tako nece se ni mjesat ni u sta a ti mozes da ih iskoristis a kasnije naravno i ti njima pomognes ukoliko bude potrebno.....tako je meni trenutno, dok je sveki bila zdrava sve mi je pomagala (ponekad i bilaa dosadna ) ali sad je u bolnici i jako mi nedostajee al svekkar ima mene , mm i unuka pa nije sam ....

< Poruku je uredio nikita -- 5.7.2011 15:43:31 >


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu peky)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 15:57:57   
HanaBana
Ne mogu reci da sma dzon obraz pa jedva docekam d aja uzivam a sveki radi, to nikako, jednostavno moja sveki razumije mene i ne dozvoljava da kada sma ja tu da ona lezi a aj radim. Vikednom su rucak i sotalo moja obaveza a radnim danima njena.
D ane mogu prdnut pred sveki ni to bas ne razumijem, tretiram je kao svoju mamu i zato nemam briga. Ako mi nesto smeta kazem joj ko rodjenoj materi. Imamo odvojen wc i sprat tako da za nuzde i sex nema problema, pa cak i pricamo o toj temi bez problema jer smo totalno otvorene jedna prema drugoj.
Ako se raspravljam s muzem raspravljam se pred njom samo ako malene nema jer to ne radim pred njom, sveki se ne mijesa ili se mijesa tako da je uvjek na mojoj strani.
Mislim da zajednica zavisi od toga kakvi su ljudi, koliko su spremni na prilagodjavanje i samo shvatanje da su to roditelji osobe koju volim. Meni nije neki problem zivjeti u zajednici jer sam i dok sma studirala zivjela sa rznim cimerkama pa sma imala 100000 puta vecih problema nego trenutno sa sveki.
Nikad nikom ne bih rekla ni haj ni nemoj u zajednicu. Svi smo nekako razliciti i svak to razlicito dozivljava. Slagala bih kad bih rekla da nisam nekad pozelila da smo odvojeno, ali trenutno nemam velikih razloga za takvo nesto, ali naravno ukoliko budem imala odvojila bih se.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 18:56:02   
Galicia
Sta je poenta zivljenja u zajednici?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 44
   [Obrisana poruka]
5.7.2011 20:37:23   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 21:42:04   
milenium

IZVORNA PORUKA: Galicia

Sta je poenta zivljenja u zajednici?



nikakve tu poente nema ,nego eto ako nemaš drugog izbora živiš,ako imaš ne živišuser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 21:55:10   
palachinken
Nužda zakon mijenja. Ako već nema druge mogućnosti, onda treba pronaći i nešto dobro u svemu tome. Mislim da nijedna osoba zdravog rezona neće odabrati zajednicu ako ima drugu opciju.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 22:11:03   
Medić*
IZVORNA PORUKA: palachinken

Nužda zakon mijenja. Ako već nema druge mogućnosti, onda treba pronaći i nešto dobro u svemu tome. Mislim da nijedna osoba zdravog rezona neće odabrati zajednicu ako ima drugu opciju.


Slazem se.

Hvala Bogu dragom na mojoj i njihvoj slobodi. Moji svekar i svekrva zive sa djeverom i njegovom porodicom, njima tako odgovara ( mislim na sve ) 

U slucaju da moj muz nije imao brata oni bi bili kod nas. U tom slucaju ne bih imala protiv, prvenstveno zbog muza, ali ne bi mi bilo svejedno, jer sam naucila na samostalnost od studentskih dana, ali kao sto rekoh moja kucica moja slobodica user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
6.7.2011 13:02:30   
Gucci
U zajednici nikakve pozitivne strane apsolutno nem, zivi sam svjedok tome... kod nas je slucaj takav da svekar i svekrva trenutno zive u bosni a mi u njemackoj. Oni dolaze ovamo samo na kontrole kod doktora, to se desava svaka 3 mjeseca otprilike i onda provedu ovdje nekih mjesec, mjesec i po i opet nazad u bosnu....Bude jako nezgodno tih mjesec dana koji oni provedu s nama, jednostavno nemas svoju slobodu, ne mozes se izvrnuti i gledati tv u miru... ako nisi dobre volje ili ako se usutis na pola sata odma pitaju " sta je tebi, sto sutis???"
Ako je npr. svekrva neraspolozena ili nervozna odma se to odrazava i na tebe... ako se zatvoris u sobu vjerovatno pocnu komentarisati sta li radim tamo... jednostavno u svojoj kuci moram nalaziti razloge zbog kojih bi provela malo vremena sama sasobom, npr. ako ima vesa da se pegla zatvorim se u spavacu i peglam i ako ves nikad ne peglam u spavacoj ili jednostavno taj dan mi se ne pegla ali nema drugog nacina da bi bila malo sama...
Ma ima tu svega, kad bi pisala mogla bi roman napisati, a moram da naglasim da sam nepunu godinu dana u braku, znaci jos je to svjeze... cesto mi padne na pamet recenica koju sam cula prije udaje " u zajednici se ne mozes s muzem ni posvadjati kako treba" tek kad me to snaslo shvatila sam znacenje te recenice a sve do tad sam kontala ma pusti to, cuj ne mozes se posvadjati...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
6.7.2011 14:22:10   
veeseelaa
je kao svoju mamu i zato nemam briga


meni ovo nije jasno, kako tretirati sveki kao mamu kad ti nije mama i sigurno i ona na tebe ne gleda kao na kćerkuquote]

[ujutro ne moraš da ustaješ rano, jer sveki je tu da isprati svog sinčinu na posao,

a ovo se mora? user posted image  a ako ne ustaneš sveki že reći: pih kakva ti je ovo žena, ni da te isprati


Mislim da nijedna osoba zdravog rezona neće odabrati zajednicu ako ima drugu opciju.


e p nije to baš tako, neki nisu veni šta ih čeka, tek kad se u tome nadju skontaju kakva je fula u pitanju
a možda su imali i drugačije solucije


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Ishrana
Black Pearl

Šta mislite kad je najbolje djetetu početi davati i drugu hranu osim majčinog mlijeka???

Od 3. mjeseca (23%)

Od 4. mjeseca (12%)

Od 5. mjeseca (15%)

Od 6. mjeseca (50%)


Broj svih glasova: 96

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *