|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
6.7.2011 14:52:40   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

je kao svoju mamu i zato nemam briga


meni ovo nije jasno, kako tretirati sveki kao mamu kad ti nije mama i sigurno i ona na tebe ne gleda kao na kćerku


mene moja sveki gleda kao kcerku i ja nju pazim kao mamu...ponasam se identicno kao i prema mami, a obzirom da njene kceri dolaze nama jednom godisnje i budu kod nas po mjesec dana, nisam primijetila nikakvu razliku u njenom ponasanju prema mani i prema kcerkama, cak sta vise jedna od njenih kcerki i ja smo totalno istog razmisljanja i ponasanja, kao da smo rodjene sestre, mozda je to i razlog zasto imamo takav odnos.

ne bih da post ode u drugom smjeru niti bih da propagiram zajednicu ili sl, ali ja zaista nemam problema jer sveki je nekako navikla da ja i odem na sprat da se odvojim, da kada mi prijatelji dodju da opet odem na sprat sa njima, ona apsolutno na to ne reaguje, cak sta vise ako nas dodje vise pa sjedimo u kuci na donjem spratu a ona osjeti (nekad joj i ja kazem) da bih mozda volila biti sama s prijateljima, ona izadje na balkon ili se popne na sprat i nikad mi to ne zamjeri.
Ako sam umorna s posla legnem bilo u sobu gdje je ona ili u odvojenoj sobi, ako mi nesto smeta u njenom ponasanju prema malenoj kazem joj otvoreno da to ne radi i nema ljutnje niti ustezanja. doduse mi smo se prije braka o tome dogovarale...bilo je hoces da prodamo kucu pa da kupimo 2 stana i zivimo odvojeno, ili ces da napravimo odvojen ulaz ili sta vec zelim i ja sam rekla da nema potrebe za tim jer ona je sama, ovdje nema nikoga od familije osim moga muza i tada smo se i sve dogvorile, kao i to ukoliko bilokoja osjeti da ne moze vise tako da otvoreno kaze pa da porazgovaramo na tu temu i sta dalje.. 
e sad nisu svi ljudi isti i kao sto moj muz kaze sinoc nisu ni sve zene iste a ni svekrve, i svako od nas ima i mane i vrline, a nasoj forumasici savjetujem da dobro razmisli o svemu, ako ce zivjeti u zajendici mora dobro da zna s kim zivi i kako da zivi i da postavi sebe i sve oko sebe na mjesto, i da za to treba i strpljenja i tolerancije i jako puno razgovora i sa muzem i sa muzevom familijom, narocito ako je i svekar tu. drugacije je kad su oba roditelja tu pa su jedno uz drugo imaju svoj zivot i tebijat, a drugacije je kad je jedno...




_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
6.7.2011 23:11:22   
Mjeseceva Pratilja
Zao mi je ako cu te razocarati ali ne vidim nista pozitivno u zajednici.


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
6.7.2011 23:29:48   
veeseelaa
mene moja sveki gleda kao kcerku i ja nju pazim kao mamu...ponasam se identicno kao i prema mami, a obzirom da njene kceri dolaze nama jednom godisnje i budu kod nas po mjesec dana, nisam primijetila nikakvu razliku u njenom ponasanju prema mani i prema kcerkama, cak sta vise jedna od njenih kcerki i ja smo totalno istog razmisljanja i ponasanja, kao da smo rodjene sestre, mozda je to i razlog zasto imamo takav odnos.


ma ok samo meni nije jasno, ja npr nikada ni blizu ne bi mogla gotiviti nekoga ko moju kći niti bi mene neko mogao gotiviti kao što to čini moja mama pa mi ono hm ne jasno.... nisam to nikad vidjela
Al to je interesantno imati dvije mame , mada meni nikad niko niti će niti je mogao ni blizu moje mame, niti s ljudima pravim takve odnose da bi mogli pomisliti tako nesto.... uvrijedilo bi me kad bi neko pomislio da moze blizu moje mame biti, to bi me tako naljutilo uh

< Poruku je uredio veeseelaa -- 6.7.2011 23:34:58 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
9.7.2011 11:12:29   
gerberka
zivot u zajednici  - nikada. Nisam probala, niti bih probala. Čekala bih uslove da odem u podstanare. Radije bih uštedila na drugim stvarima, a platila kiriju nego da ih gledam po cijeli dan i slušam predavanja.

Svekrvu ne mogu, niti ću ikada voljeti kao mamu. Poštujem je kao ženu koja je rodila mm - čovjeka kojeg volim najviše na svijetu.

Ništa mi nije pomogla, niti treba. Svaku sam kašiku u stanu kupila sama, mm i ja.

Samostalnost je život, samostalnost je uživancija. Ne treba meni niko kuhati ručak, peglati i prati..ja ću to sve..i to kad je meni čejf..nekad neću ni skuhati, ni peglati..nekad hoću.

Sama činjenica da u svom stanu mogu da hodam u gaćicama, jedem kokice, pjevušim, plešem kao djevojčica, čitam knjigu u vrijeme kad bih možda trebala piti popodnevnu kaficu i tračati..čini me onim što jesam - samostalnom osobom.

Ne volim pravila, ne volim okvire..a u zajednici se isti moraju poštovati.

Lude su sreće oni koji se temeprametom, karakterom, i razmisljanjima slažu sa svekrvom, svekrom, puncem, punicom i žive sa njima u zajednici.
Iskreno mislim da takvi ljudi ne postoje vec da postoji debelo prilagođavanje: svekrve snasi ili nsahe i svekrvi..pa kad se jedno podredi onda to funkcioniše.

pusa !





< Poruku je uredio gerberka -- 9.7.2011 11:15:36 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
9.7.2011 12:24:12   
teacher75

IZVORNA PORUKA: gerberka

zivot u zajednici  - nikada. Nisam probala, niti bih probala. Čekala bih uslove da odem u podstanare. Radije bih uštedila na drugim stvarima, a platila kiriju nego da ih gledam po cijeli dan i slušam predavanja.

Svekrvu ne mogu, niti ću ikada voljeti kao mamu. Poštujem je kao ženu koja je rodila mm - čovjeka kojeg volim najviše na svijetu.

Ništa mi nije pomogla, niti treba. Svaku sam kašiku u stanu kupila sama, mm i ja.

Samostalnost je život, samostalnost je uživancija. Ne treba meni niko kuhati ručak, peglati i prati..ja ću to sve..i to kad je meni čejf..nekad neću ni skuhati, ni peglati..nekad hoću.

Sama činjenica da u svom stanu mogu da hodam u gaćicama, jedem kokice, pjevušim, plešem kao djevojčica, čitam knjigu u vrijeme kad bih možda trebala piti popodnevnu kaficu i tračati..čini me onim što jesam - samostalnom osobom.

Ne volim pravila, ne volim okvire..a u zajednici se isti moraju poštovati.

Lude su sreće oni koji se temeprametom, karakterom, i razmisljanjima slažu sa svekrvom, svekrom, puncem, punicom i žive sa njima u zajednici.
Iskreno mislim da takvi ljudi ne postoje vec da postoji debelo prilagođavanje: svekrve snasi ili nsahe i svekrvi..pa kad se jedno podredi onda to funkcioniše.

pusa !





potpisujem sve od rijeci do rijeciuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
9.7.2011 16:08:32   
madam x
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Molim vas da ovdje pišete pozitivna iskustva vezana za život u zajednici, tj. sa roditeljima muža, ali samo pozitivna MOLIM VAS!!!


e pa ne može to tako user posted image user posted image user posted image

iskreno ne vidim tu niš pozitivno, totalna budalaština da su zlatni i jedni i drugi
Mi Balkanci papci, heknu kuću sa pet spratova i podijeli sinovima user posted image user posted image user posted image  a okolo nek se amidžići stacioniraju s kućama hahahah koji primitivizam

hB pa nisam takvog mišljenja, moja djeca aBd kad se ožene/udaju odmah im je deložacijauser posted image  stvarno




HAHAHAHA   tacno ovako vesela...isto mislim o tome a i kod mene je ista stuacija -sto se stice tog stacioniranja amidzica i podjele spratova..i moje dijete aBd nece morati zivjeti ondje gdje je neko dedo prije 50 godina odlucio usljed brainstorminga hahahaha.



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
9.7.2011 17:35:50   
mo girl
evo da se i ja onacno ukljucim u forum koji pratim vec mjesecima!draga moja ja sam svjeze udata (6 mjeseci) i NIKAD nebi u zajednicu,to sam se sa muzem i dogovorila prije braka da se necemo uzimat dok ne kupimo stan il u podstanare.sto se tice moje svekrve i svekra:obadvoje imaju 72 god znaci ona starinska razmisljanja naravno dok ja sa svojih 30 nemogu da shvatim njih.nebi dala ovu svoju slobodu da gola hodam po stanu jer je vani 40 stepeni i da ne dizem krevet danima jer mi se neda svaku vece ponovo raspremati(trenutno spavamo u dnevnom boravku jer je hladnije)rucak kuham kad mi je ceif,spavam dokle mi je ceif itd.a kad vidim moju sestru koja je 13 god u zajednici pa njen zivot nevalja 5 para npr ima 2 zaove koje tu dolaze kad im je volja sa svojih 8 djece i urlaju po kuci itd niukad nije izasla u grad jer cim krenu svekrvin je komentar:eh jasta vi hodajte dok vam ja cuvam djecu itd.nedaj boze da se nesto desi pa da moram u zajednicu ja mislim da to nebi psihicki podnjela.inace moja svekrva vazi kao razumna zena itd(tako drugi kazu)al ja jednostavno ne podnosim savjete i komentare kako bi trebala zivjeti i ponasat se i sta je red da ja uradim itd.uuuuuhhhhh mrzim te savjetnike .ja se raspisah pravo i svakome bi savjetovala.BJEZITE OD ZAJEDNICE KAO DA JE KUGA

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
9.7.2011 19:34:56   
Sandrich
ja prvo krenem od sexa user posted image user posted image ma ne mogu ni zamislit da to moram raditi a da je neko u drugoj sobi...da se ne mozemo zajedno tusirati,ako nam je volja goli gledat tv,da moj mm svaki dan jede sto mu mama napravi pa osjecala bih se nesposobnom user posted image ja sam apsolutni protivnik zajednice,bolje ustedit na nekim stvarima al imati svoj mir i slobodu nego patiti se....

_____________________________

Nas mali princ dosao na svijet 9.2.2012.
Carko broj dva nas obradovao 29.11.2013.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
9.7.2011 21:18:37   
ena0002
Nema pozitivnih strana zivota u zajednici i to je 100%....govorim iz iskustva...zivila sam malo vise godina u zajednici i evo sad jos malo i hvala Bogu odvajam se user posted image ......sve pozitivno sto je ovdje navedeno i nije bas pozitivno user posted image ...mislim radije cu da ja kuham sebi i mm nego da nam sveki kuha, a pritom cu kuhati kad mi se kuha i sta mi se kuha a ako mi se ne kuha necu ni kuhati...a u zajednici ce ti sveki odmah reci kakva si neces ni rucka da skuas...tako to ide....radije cu da ja perem nas ves nego da mi sveki pretura po gacama i sl ....i jos uz to da naleti na neke na koje nije trebala da naleti user posted image user posted image ...dalje nemas slobodu kad ti dodju gosti...jos ako ti tu sjede i svekar i svekrva i drze svjecu...pokvare ti cejf....a o slobodi tusiranja i kupanja u neka doba noci da i ne govorim user posted image ......sveki ti zna kad ustanes, kad izadjes iz kuce, kad dodjes i ako mislis da ona na to ne obraca paznju grdno se varas.....obraca itekako user posted image user posted image user posted image ....elem zajednica jadnica i ne mogu se dragom Bogu dovoljno zahvaliti sto sam zavrsila sa tim user posted image
I prema tome Lee ni u ludilu nemoj da zivis ni dana u zajednici.....bolje idi u podstanare .....dovoljan broj zena ti je ovdje navelo dovoljno razloga da se zamislis.....ih da je u vrijeme kad sam se ja udavala bilo RR i ovih savjeta user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Sandrich)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
9.7.2011 23:41:11   
D_K
ja zivim u zajednici, imamo svoj sprat i to je jako vazno. imamo svoju intimu i samo svoj prostor. da ne duzim, ova tema je bila vec par puta, svaki dan imamo makar jednu zajednicku kaficu. meni odgovara a posebno mi je drago zbog djece. one uzivaju u duploj paznji i centar su svih desavanja a mi smo zreli ljudi pa ako nam je ceif dogovaramo se i druzimo a ako nije svako ima svoj prostor i moze se opruziti do mile volje. posebno mi je drago sto niko nije sklon nekim hinjskim porukama ili nekim spletkama tako da niko ne mora razmisljati 'sta je pisac htio da kaze' a ako je neko takav od njega moze 'zasmrditi' i kad je kilometrima daleko. so, draga forumasice, nije sve tako crno kad je zajednicki zivot u pitanju. 

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 10:07:57   
mo girl
ima ljudi kojima zajednica ne smeta i vole tu guzvu u kuci i kad im kuca nije prazna svaka im cast kad mogu.ja licno nevolim guzvu nekad su mi i gosti teski i jedva cekam da zamaknu a ne da mi se neko non stop vrti oko mene.sve zavisi valjda od toga kakav si tip ja sam tip koji voli mir i tisinu i samocu( mislim MMi ja sami gledamo tv).ja nisam vala ni bas se narocito slagala sa rodjenom majkom jedva sam cekala kad cu otic od kuce a ne jos da i njegove natovarim na vrat!!!!!a najsmjesnija mi je recenica:moja imas svoju sobu nespavas sa svekrvom u istoj sobi!!pa imala sam ja i u svojoj kuci svoju sobu netrebam se udavat da bi dobila sobu da mi je do zivota sa starcima osdtala bi sa svojima nebi isla kod njega

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 10:29:19   
ena0002
Mislim da se bas pod zajednicom ne moze smatrati ako imate svoj sprat...fakticki ste odvojeni...OK jeste i to jedna vrsta zajednice ali ni blizu kad ste svi zajedno u istom prostoru....i naravno da nema nista lose popiti sa svekijima ponekad kafu i sl....ali kad vi niti jednu kafu ne mozete ispiti bez svekija e to je onda nidje veze user posted image ....a da ne pricam o drugim stvarima kojih je mali milion.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 12:57:23   
veeseelaa
ja zivim u zajednici, imamo svoj sprat i to je jako vazno. imamo svoju intimu i samo svoj prostor. da ne duzim, ova tema je bila vec par puta, svaki dan imamo makar jednu zajednicku kaficu.


ovo je mislila i moja sveki da treba dok joj ja nisam objasnila da ne treba user posted image
jedina osoba s kojom svaki dan mogu piti kafu (pa to i činim) je moja mama

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 13:31:00   
D_K
IZVORNA PORUKA: ena0002

Mislim da se bas pod zajednicom ne moze smatrati ako imate svoj sprat...fakticki ste odvojeni...OK jeste i to jedna vrsta zajednice ali ni blizu kad ste svi zajedno u istom prostoru....i naravno da nema nista lose popiti sa svekijima ponekad kafu i sl....ali kad vi niti jednu kafu ne mozete ispiti bez svekija e to je onda nidje veze user posted image ....a da ne pricam o drugim stvarima kojih je mali milion.


ovo boldirano me pravo zabrinu. slazem se, jeste lijepo popiti zajednicku kaficu ali bi svaka zajednicka kafica bila too much cak i za mene user posted image user posted image .
elem, nisam upratila o kojoj se vrsti zajednice radi tj. hoce li zivjeti svi zajedno u stanu ili ce oni imati svoj sprat? ja sam pisala svoje iskustvo koje nije uopste negativno.
sto se tice zivota i funkcionisanja dvije porodice u jednom stanu onda se moram sloziti sa tobom. ako je to trajno rjesenje, bez alternative onda je potrebno mnooogo kompromisa i dobrih zivaca. to mozda moze biti neko prelazno rjesenje, meni je i to ok.
takodje, meni je mrska bilo koja varijanta u kojoj se neko iskoristava, bila to svekrva ili snaha ili bilo ko drugi. varijante da ja zivim u zajednici da bih imala rucak skuhan ili raspremljenu kucu su meni odbojne. isto tako ima i bezobraznih svekrva koje ocekuju da ih neko 'dvori' user posted image .. ako se moze lijepo dogovoriti, ako se ima obzira prema generacijskim razlikama i ako nema bezobrazluka onda to moze proci i bezbolnije. na zalost imam svakakvih primjera oko sebe. npr. mnogo zena je izgubilo muzeve u ratu i sada su im djeca stasala za udaje i zenidbe i vjerovatno ce one zivjeti sa svojom djecom u zajednici. mogu nabrojati zene za koje znam da ce biti odlicne svekrve/punice a znam i za 'one duge' user posted image user posted image .. takodje, mnogo mladje raje nema ni stalni posao a san o sopstvenoj kuci ili stanu je mnogima nedostizan pa im je jedina opcija da zive u zajednici. so, mnogo je varijacija na temu.



_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 13:41:42   
klemzi
jedina osoba s kojom svaki dan mogu piti kafu (pa to i činim) je moja mama

I ja user posted image user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 13:51:22   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja zivim u zajednici, imamo svoj sprat i to je jako vazno. imamo svoju intimu i samo svoj prostor. da ne duzim, ova tema je bila vec par puta, svaki dan imamo makar jednu zajednicku kaficu.


ovo je mislila i moja sveki da treba dok joj ja nisam objasnila da ne treba user posted image
jedina osoba s kojom svaki dan mogu piti kafu (pa to i činim) je moja mama


Ako bih zivjela u istoj kuci gdje su i muzevi roditelji,naravno,razliciti stanovi,spratovi,sta vec,onda mi uopce ne bi bio problem jednom u toku dana,ako sam kuci,popiti kafu s majkom mog muza.Zena je sasvim ok.Ne znam kako bih postupila da spada u onu kategoriju svekrva koje su `teske`,ali ako je kao moja,onda mi nije problem.Svakako bih izasla svaki dan pitati treba li joj nesto.Ja tu zenu gledam kao majku covjeka kojeg ludo volim,i imam sina...sve ce mi se vratiti.:)

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 14:14:56   
Anoniman
draga...da te malo utjesim.ja zivim u zajednici,i nije sve tako crno.naravno lijepo je imati svoju slobodu al kad nisi u mogucnosti trenutno pokusaj se naviknuti. mi uskoro selimo.al nisam imala nekih groznih situacija.
pretezno svekrva kuha,a ja kuham kada mi se ne svidja rucak.ona mi cuva dijete dok ja radim.tako da se nemoram zamarat s tim da budim dijete zorom da ga odvedem negdje jer ja moram ici. kada sam slobodna spavam do podne bez obzira sto se dijete probudi u 8,ona ga preuzme.dok je bilo malo i plakalo po citavu noc znala ga je uzeti u 2h da mi nastavimo spavati. kazu nemozes se sa ceifom istusirati...a kad si u zajednici bas mozes sa ceifom jer neko cuva dijete.onako bi pozurila jer te dijete ceka.ja se kupam po sat vremena.imamo sex i nije tako strasno,svakako ne bi mogla vristati jer dijete spava pored mene. hodam u kratkom sorcu i tregeraci pa mi nije vruce,nemoram bas gola.idem gdje hocu,bez obaveze da se nekom javljam.niko me nikad i ne pita. zatvorim se u sobu koliko hocu...nemam obavezu da sjedim sa svekrvom. ne sjedim ni s gostima kad njeni dodju samo 5-10 min radi reda.ne sjedi ni ona s mojim.
kad su ljudi normalni i razumljivi moze se bogami. znaci rekla sam ti.ocigledno je da nemas mogucnosti da zivis sama.nisam ni ja imala.vec sad 4 godine u zajednici.sreca je pa je mm jedinac.i selimo za koji mjesec.ti sve fino i polako i pokusaj se snalazit da se nekad osamostalis.mislim da ce ti biti ok ako su oni fini i pametni ljudi. sretno

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 14:20:39   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

draga...da te malo utjesim.ja zivim u zajednici,i nije sve tako crno.naravno lijepo je imati svoju slobodu al kad nisi u mogucnosti trenutno pokusaj se naviknuti. mi uskoro selimo.al nisam imala nekih groznih situacija.
pretezno svekrva kuha,a ja kuham kada mi se ne svidja rucak.ona mi cuva dijete dok ja radim.tako da se nemoram zamarat s tim da budim dijete zorom da ga odvedem negdje jer ja moram ici. kada sam slobodna spavam do podne bez obzira sto se dijete probudi u 8,ona ga preuzme.dok je bilo malo i plakalo po citavu noc znala ga je uzeti u 2h da mi nastavimo spavati. kazu nemozes se sa ceifom istusirati...a kad si u zajednici bas mozes sa ceifom jer neko cuva dijete.onako bi pozurila jer te dijete ceka.ja se kupam po sat vremena.imamo sex i nije tako strasno,svakako ne bi mogla vristati jer dijete spava pored mene. hodam u kratkom sorcu i tregeraci pa mi nije vruce,nemoram bas gola.idem gdje hocu,bez obaveze da se nekom javljam.niko me nikad i ne pita. zatvorim se u sobu koliko hocu...nemam obavezu da sjedim sa svekrvom. ne sjedim ni s gostima kad njeni dodju samo 5-10 min radi reda.ne sjedi ni ona s mojim.
kad su ljudi normalni i razumljivi moze se bogami. znaci rekla sam ti.ocigledno je da nemas mogucnosti da zivis sama.nisam ni ja imala.vec sad 4 godine u zajednici.sreca je pa je mm jedinac.i selimo za koji mjesec.ti sve fino i polako i pokusaj se snalazit da se nekad osamostalis.mislim da ce ti biti ok ako su oni fini i pametni ljudi. sretno


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Drago mi je da ima razumni snaha =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 14:25:18   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Anoniman

draga...da te malo utjesim.ja zivim u zajednici,i nije sve tako crno.naravno lijepo je imati svoju slobodu al kad nisi u mogucnosti trenutno pokusaj se naviknuti. mi uskoro selimo.al nisam imala nekih groznih situacija.
pretezno svekrva kuha,a ja kuham kada mi se ne svidja rucak.ona mi cuva dijete dok ja radim.tako da se nemoram zamarat s tim da budim dijete zorom da ga odvedem negdje jer ja moram ici. kada sam slobodna spavam do podne bez obzira sto se dijete probudi u 8,ona ga preuzme.dok je bilo malo i plakalo po citavu noc znala ga je uzeti u 2h da mi nastavimo spavati. kazu nemozes se sa ceifom istusirati...a kad si u zajednici bas mozes sa ceifom jer neko cuva dijete.onako bi pozurila jer te dijete ceka.ja se kupam po sat vremena.imamo sex i nije tako strasno,svakako ne bi mogla vristati jer dijete spava pored mene. hodam u kratkom sorcu i tregeraci pa mi nije vruce,nemoram bas gola.idem gdje hocu,bez obaveze da se nekom javljam.niko me nikad i ne pita. zatvorim se u sobu koliko hocu...nemam obavezu da sjedim sa svekrvom. ne sjedim ni s gostima kad njeni dodju samo 5-10 min radi reda.ne sjedi ni ona s mojim.
kad su ljudi normalni i razumljivi moze se bogami. znaci rekla sam ti.ocigledno je da nemas mogucnosti da zivis sama.nisam ni ja imala.vec sad 4 godine u zajednici.sreca je pa je mm jedinac.i selimo za koji mjesec.ti sve fino i polako i pokusaj se snalazit da se nekad osamostalis.mislim da ce ti biti ok ako su oni fini i pametni ljudi. sretno



e bas si ovo fino srocila user posted image .


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 14:30:09   
M kao Mama
Žene drage, vi koje imate sinove pa i Vi ćete jednog dana b iti svekrve, ja ne mogu da shvatim, koja količina gnjeva, bjesnila i svega negativnog na temama o porodici muža. To je strašno.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 14:36:41   
animagical
ja sve ovo citam i nesto kontam-sami zivimo,ali nikad se nisam uhvatila da bas gola gledam tvuser posted image jel se to samo tako kaze ili vi ljudi stvarno gologuzi po kuci stancate?user posted image  

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 14:38:02   
Lalana

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Žene drage, vi koje imate sinove pa i Vi ćete jednog dana b iti svekrve, ja ne mogu da shvatim, koja količina gnjeva, bjesnila i svega negativnog na temama o porodici muža. To je strašno.


Lijep podsjetnik.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 14:45:39   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Anoniman

draga...da te malo utjesim.ja zivim u zajednici,i nije sve tako crno.naravno lijepo je imati svoju slobodu al kad nisi u mogucnosti trenutno pokusaj se naviknuti. mi uskoro selimo.al nisam imala nekih groznih situacija.
pretezno svekrva kuha,a ja kuham kada mi se ne svidja rucak.ona mi cuva dijete dok ja radim.tako da se nemoram zamarat s tim da budim dijete zorom da ga odvedem negdje jer ja moram ici. kada sam slobodna spavam do podne bez obzira sto se dijete probudi u 8,ona ga preuzme.dok je bilo malo i plakalo po citavu noc znala ga je uzeti u 2h da mi nastavimo spavati. kazu nemozes se sa ceifom istusirati...a kad si u zajednici bas mozes sa ceifom jer neko cuva dijete.onako bi pozurila jer te dijete ceka.ja se kupam po sat vremena.imamo sex i nije tako strasno,svakako ne bi mogla vristati jer dijete spava pored mene. hodam u kratkom sorcu i tregeraci pa mi nije vruce,nemoram bas gola.idem gdje hocu,bez obaveze da se nekom javljam.niko me nikad i ne pita. zatvorim se u sobu koliko hocu...nemam obavezu da sjedim sa svekrvom. ne sjedim ni s gostima kad njeni dodju samo 5-10 min radi reda.ne sjedi ni ona s mojim.
kad su ljudi normalni i razumljivi moze se bogami. znaci rekla sam ti.ocigledno je da nemas mogucnosti da zivis sama.nisam ni ja imala.vec sad 4 godine u zajednici.sreca je pa je mm jedinac.i selimo za koji mjesec.ti sve fino i polako i pokusaj se snalazit da se nekad osamostalis.mislim da ce ti biti ok ako su oni fini i pametni ljudi. sretno


Sigurna sam  da bi ovako i kod mene bilo samo da zivim u zajednici jer poznajem svoju svekrvu odlicno. Ako ne moze pomoci, odmoci nece sigurno. Vec sam pisala da oni zive sa djeverom.

Tako djever i njegova porodica hoce a i njih dvoje. Da nema djevera zivjeli bi sigurno kod nas, jer smo  i ja i muz tako odgojeni da roditelje ne bi ostavili same. Ja nemam roditelje, imam nanu koja zivi sa bratom i njegovom porodicom. Super funcionisu. Kao sto anonimna rece najbitnije da su ljudi razumljivi i normalni tada sve postaje lahko pa i u zajednici.

Nisam imala prilike zivjeti u zajednici ali mogu reci samo jedno, kao sto meni ne bi bilo drago da moja 73 godisnja nana zivi sama pored 4 unucadi zarad njihove samostalnosti i uzivanja tako ni ja ne bih dopustila da muzevi roditelji budu sami, sigurno ne bi bilo kao sada sve glatko ali Boze moj i ja sam majka pa razumijem tek sada neke stvari user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 14:47:50   
D_K
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Lalana


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Žene drage, vi koje imate sinove pa i Vi ćete jednog dana b iti svekrve, ja ne mogu da shvatim, koja količina gnjeva, bjesnila i svega negativnog na temama o porodici muža. To je strašno.


Lijep podsjetnik.


Stvarno.
Je li iko radio alergo test na sveki???Bilo bi tu svasta hahaha.


user posted image user posted image user posted image user posted image ..
kao dva elementa. podjela skale od 'potpuno kompatibilne' do 'elementi se ne smiju nalaziti u isto vrijeme na istom mjestu' pa tako i organizovati zivot u zajednici user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
10.7.2011 15:05:02   
Hanady RR
Ej anonimna super si to sročila...
ja sma živjela u zajenidci za zaovom dok s enije udala..dobro moćžda je drugačije nego s asvekrvom ...ali sve se da preživjeti...

i da pozitivna bi strana bila, tiširam se a neko ti čuva dijete...koliko sma puta samo za vrijeme dojenja dok je mm na poslu s advije bebe u hali bila da bi se istušila uopšte...a brzina mi je postala velika vrlin...3 minute stignem s ei izdepiliratiuser posted image

eh da i ja imama smao mamu, i evo u nekom posljednjem vrmenu ona često kaže pordala bi kuću...teško održavta...ja i seka i naši muževi pomažemo ali svi imamo kuće a kuća rupa bez dna...i mama kaže svoju bi pordala pa kupila manji stan...a moj muž na to kaže...neka ona sebi kupi stan neka ima svoje al sama neće živjeti...u stanu po stare dane on bi obolila...ona će živjeti sa nama ...eto on sam reče...nisma s ečudila...svaka mi čast kakav me insan zapao da s anjim djecu odgajam...ljubi ga žena...on na moju majku misli...i tuga bi bila da mi sama po stare dane živi...a želja nam je d anm dugo poživi.
I sad ja kontam...da kažem ovoj prvoj što se javila da je nasvajetujemo...nemoj u zajednicu ni pod živu glavu...a šta sutra njena majka moradne s anjom živjeti...kako bi tugo moja imala obraza reći mužu...šta s amamom mojomuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Od čegavam kosa brzo raste?
sara85

imate li savjet za brži rast kose?

od čestog pranja (36%)

od čestog šišanja (26%)

nešto drugo... (38%)


Broj svih glasova: 58

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *