|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   neugodna situacija
7.2.2011 16:17:59   
sanela.asja
Jao cure kakvu sam sad neugodnu situaciju imala jos ovako bolesna,znam da se netrebam zbog toga sekirati i da ja nisam kriva al mi je tesko...
Bile ja i jetrva sa djecom napolju njena ajla i moja asjja su iste dobi i odvede ona ajlu u kucu,zakljuca vrata,a moja asja poce plakat i ode prema vratima..djete je plakalo jedno 5 minuta pred vratima oni nisu htjeli da otvore i ja sam asju podigla i uznjela uz stepenice( nesmjem nista tesko dizat zbog druge trudnoce moram stroga da mirujem) i kako samje unjela udarila me je nogom u stomak a ja sam je u ljutnji udarila samarom i malo raskrvarila usnicuuser posted image jako mi je zao..al ulazi MM ljut galami na mene neznajuci zasto mala place kad sam ispricala sisao je dole do brata i posvadjao se snjim jer ja njihovu ajlu u pola dana pola noci uzmem da cuvam..a njegov brat je rekao da je nisu pustili u kucu zato da bi mogli da jedu kao nece ajla htjet jest ako ..asja bude..
Sta vi mislite o tome ja sam ogorcena pa zar moje djete od 2.5 god treba da place ispred vrata svog amidze,a sve da bi se igrala s rodicom..zao mije djeteta sto sam je udarila jos nemogu doci k sebiuser posted image zar su tako nehumani a znaju da imam rizicnu trudnocu pogotovo jettrva ona je to sve prolazila u svojoj trudnoci...
Sta vi mislite kako ja sad treba da postupam prema njima,ja znam da ne bi nikad mogla njihovo djete ostaviti da mi place na vratima i muz je jos ljut na mene sto sam asju udarila..user posted image user posted image

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 16:26:43   
sara.at
Ovdje uopste nije Problem amidza, nego to da ti svoje djete osamari user posted image zbog kog,zasto?? Zbog amidze,njegova vrata,njegova kuca,njegova djeca...Zar on mora da gleda na to da je tebi rizicna trudnoca (mislis da je njega briga)
Zar nisi mogla svom djetetu lijepim rijecima objasniti,da cete doci poslije il slicno nego situaciju iz svoje ljutnje i opaliti djetetu od 2.5god Samar Koje nezna jos tako reci nistauser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 16:40:43   
sanela.asja
asja je hiperakitvo djete i jako je tvrdoglava tako da se pocela bacat po plocniku i stvarno je nikad nisam udarila a sad sam morala nosila sam je uz stepenice,a ona se bacala i vristala sta da smo pale obje,sta da mi je ispala jednostavno to sto sam je udarila jeste nepromisljeno,ni ja sam neznam kako sam to mogla da uradim al kad me je udarila nogom u stomak refleksivno sam je udarila..a nije fer da se djete pred vratima place i baca se i cuju da se ja snjom borim a da nista ne urade..kolko ja puta njeno plaklo za mojim djetetom pa iako imampuno posla uvedem malu da se igraju skupa pa nek ruse sve djeca su to..

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 16:48:45   
leli§
saro mislim da si je pogresno razumjela nije malenu udarila radi amidze nego zato sto ju je ova u djecijoj huji udarila nogicom u stomak... pa se zeni smrknulouser posted image  jako mi je zao sto se to sve desilo i sto si se jos dodatno nasekirala i sto se jos uvijek sekiras user posted image

sanela---nisu svi ljudi kao ti niti je fer ocekivati od njih da postupe kao ti. tebi je najvise krivo jer si ocekivala da bi je oni pustili.

iskreno ja kad bih cula tudje dijete da mi place pred vratima bih provirila da vidim sta je a ne od rodjenog mi brata/susjeda ne bitno na kraju. imas pravo biti ljuta samo zato sto je nisu pustili ili sto nisu bar provirili da vide sta je a ako je nisu htjeli psutiti trebali su tebe nazvati i izvinuti se i reci da pokupis malenu. zeno draga kako je dosla do njihovih vrata da nije plakala mogla je nastaviti niz ulicu a ti mislila da je kod njihuser posted image  a suprugu fino reci da je to iz revolta i straha za drugu bebu. i je li bolje da sada nauci da treba biti pazljiv prema mami i bebi ili da si ne dao Bog izgubila bebu...samo ubuduce---za fizicke kazne sluzi guza nemoj po licu ni po rukicama... po guzi preko pelene nece ni osjetiti ali znace sta znaci puc-puc

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 16:49:54   
leli§
evo vidim da je sanela vec objansila pa zanemari pocetak mog komentara

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 17:15:17   
Leena
ne mogu da shvatim da neko moze pustiti malo dijete da mu place pred vratima.....

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 17:21:59   
Visnja RR
izvuci lekciju iz priče:
-kad budeš željela da ti djete ide kod amidže nazovi elefonom i reci može li doći da se curice igraju...
-udarila si svoje djete ...hm nisam za to ...al desilo se jer si materinskim instiktom štitila bebicu u stomaku zaboravljajuci da ces povrijediti prvo djete... pokušaj to kontrolisati ili bar te trenutke "u afektu" usmjeri prema guzi ne prema glavi...
sad se ne sekiraj...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 17:27:37   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

izvuci lekciju iz priče:
-kad budeš željela da ti djete ide kod amidže nazovi elefonom i reci može li doći da se curice igraju...


ovo je meni ključno u cijeloj priči


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 17:30:09   
sanela.asja
ma sve je tomeni jasno tako i radim ali i oni svoju posalju i mala kuca na vrata i ja joj otvorim normalno,to bi svako normalan i uradio oavo je situacija kad su zajedno bile na polju ja sam bila snjima i ujednom trenutku jetrva izlazi uzima malu da je vodi da jede i vrata se zakljucavajua moja trci placuci za njom pa nisam jednom uvela obje sebi s polja da rucaju zajedno..
i ako jeimala neki problem mogla mije reci moramuvest malu tako i tako pa bi ja svoju zabavila da nevidi i gotov problem...

_____________________________

Asja mamin zivot dragi...25.04.08
Dzenan bubica ..14.09.2011

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 19:13:04   
sara.at
Lelis razumjela Sam ja nju Al mi nije jasno i ako ju je udarila u stomak,kako da udari tako djete da joj usnu raskrvari... Za sve postoje lijepe rijeci jer Siba nije izasla iz Raja Pa Ni puc-puc Po guzi to nisu odgojne metode...
StO se tice Amidze nemam sta komentarisati, njihova Vrata,njihova kuca, njihova pravila....

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 19:21:03   
animagical
stanite nije ona curicu udarila onako,mala itekako zna da se trudna mama ne udara u stomak!!!! nije da opravdavam udaranje djece, ni mene nisu tukli,pa ne bi ni ja nikoga, ali brate nasekiranu zenu koja cuva trudnocu tako zabrinuti i jos je pustiti da tegli tesko djete, vjerujem da su hormoni proradili.  mislim da je najgluplje napadati  i galamiti na trudnicu, nije to dzaba drugo stanje. jednom prilikom sam vidjela djecaka od 4 god koji prijeti mami da ce je udariti u stomak ako mu nesto ne dozvoliuser posted image user posted image user posted image vjerujte, ja koja sam jedno izgubila sam se jedva strpila da malog ne napadnem (verbalno) kao da je veliki... a asju ne treba kaznjavati fizicki ali treba itekako na druge nacine....znaju djeca idealno da se to ne radi, djeca su pametna. ti cuvas trudnocu, curica je vec velika, upisi je u obdaniste, nadji joj tetu cuvalicu, posalji je mami, ali je nikako nemoj tuci i nosati povrh svega. sva su djeca jednako vrijedna, i ona i to u stomaku. ipak odi mozda na kontrolu, da smiris brigu. i opusti se, popij caj od kamilice.

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 19:34:16   
Anoniman
nisi je trebala tako udariti , dijete je bilo ljuto jer su je ostavili ispred vrata,placuci, mogla si je pucnuti po guzi,al sta je bilo bilo je,nemoj se sekirati,drugi put probaj na drugaciji nacin objasniti da ne smije tako... sto se tice njih kako su postupili,stvarno su grozni,pa mogli su ti je dovesti kuci a ne ostaviti je ispred vrata,svastauser posted image

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 19:35:40   
Emica_sa
Razumijem te,jer i ja imam sina i trudna sam,i ponekad me tako naljuti,da ga u momentu udarim i povisim ton na njega,ne opravdavam to,ali desi se,nervoza u zivotu,problemi,ja sama non stop s njim,on zloco pravi,pa nekad bas izgubim zivce.Poslije mi bude krivo naravno,ali opet sve je to normalno...Sto se tice toga da nisu curicu htjeli pustiti,ja ne znam kako bi reagovala,vjerovatno bi poludila i svasta im nagovorila,ali presla preko toga sigurno nebiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 19:40:35   
new mama
Pa dobro ti si mozda malo implusivno reagovala,ako te je naljutila i udarila u stomak,mala je ona da bi bas shvatila da tako moze povrijediti bebu,trebala si je uvesti u kucu i objasniti ti joj da to ne smije raditi,a sto se tice djevera to je njihova odluka i sta mozes,prihvati to tako,a nemoj bezveze da se ti nerviras i svaras nezgodnu situaciju u svojoj kuci zbog togauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 19:58:53   
Simran
Bilo je trenutaka kada sam svog malenog znala pucniti bilo po guzi ili po ruci jednom je se desilo da sam ga "pljusnula" po licu ali sam se tada osjećala jako loše.Ne podržavam udaranje djece čak se ježim od toga,ali ne mogu reći da mene moja nije znala istući i to sa razlogom,ali ja sam postala svjesna da kada udarim svog malca stvori mi se osjećaj da sam izgubila kontriolu,što jeste istina ali i da sam nemaran i neodgovoran roditelj što nije tačno.Ali nebi željela da to ostavi loš utjecaj na moje djete primjera to ga uči da su batine OK kada smo ljuti ili uspaničeni.Ok udarila si je sad i gotovo nema povratka a nevjerujem da će ovaj jedan udarac ostaviti neke posljedice na nju čak predpostavljam da je već i zaboravila,a to što je tebi sad krivo nedonosi ti ništa dobro.
A što se tiče problema sa porodicom znam da bi tebi bilo lakše da to prebaciš dotičnim osobama jer sam i sama takva,ali vjeruj da se krivo ispraviti ne može,govorim iz vlastitog iskustva tako da možda je bolje zbog tebe da pregrizeš jezik,malo se povučeš,živiš svoj život pa Bože moj toliko djece je vani valjda se mala ima sa kim igrati i nije ovisno samo o jednoj curici.Toliko od mene,nadam se da nisam pretjerala 

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 20:05:14   
Simran
Nebi da budem dosadna,ali koliko sam skontala mala ima 2,5 godine,mislim ipak je ona još mala i nije joj bilo jasno zbog čega se ne može više igrati.A mogu ti reći da i ja imam dječaka od 4 godine i trudna sam 4 mjeseca,stomaka već imam i malac zna da je unutra beba ali mu je duša se nalaktiti na stomak i ja ga svaki put opomenem i njemu to još nije jasno čak me pita a ako ima beba unutra gdje su joj oči user posted image ..Tako da samo polako mali su oni još da bi to svatili

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 20:08:53   
Anoniman
jedva cekam da nekima djeca mao narastuuser posted image

(odgovor članu Simran)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 20:12:54   
škorpija

IZVORNA PORUKA: dadada

jedva cekam da nekima djeca mao narastuuser posted image


uf, vala bašuser posted image

dijete od 2,5 godine to nije učinilo namjerno a id a jeste može mu se oprostiti jer ima 2,5 godine

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 20:15:05   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: sanela.asja

ma sve je tomeni jasno tako i radim ali i oni svoju posalju i mala kuca na vrata i ja joj otvorim normalno,to bi svako normalan i uradio oavo je situacija kad su zajedno bile na polju ja sam bila snjima i ujednom trenutku jetrva izlazi uzima malu da je vodi da jede i vrata se zakljucavajua moja trci placuci za njom pa nisam jednom uvela obje sebi s polja da rucaju zajedno..
i ako jeimala neki problem mogla mije reci moramuvest malu tako i tako pa bi ja svoju zabavila da nevidi i gotov problem...

jako mi jezao sto su se tako ponjele prema tvojoj curici i razumijem te donekle kao s to je Visnja rekla zbog straha za bebu u stomaku povrjedila si svoju curicu user posted image   sledeci put pokusaj curici objasniti da to ne ide i isto tako reci jetrvi da to nije lijepo prema tvojoj curici ali da odsada ce se samo po dogovoru vasem druziti , sad nemoj puno da sebi prebacujes desi se znam ali ipak probaj sledeci put da kontorlises situaciju posebno kad je jetrva tu i malica.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sanela.asja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 20:17:26   
Lulu_08
dadada upravu si, jer mislim da sara.at jeste upravu sto se tice udaranja djece da to nije opravdano, ali definitivno sam misljenja da ce ravnopravno moci sudjelovati u razgovoru kada njeno dijete dodje do perioda 2/3 godine, kada su nesnosljivi a jos mama u kombinaciji sa hormonima zbog trudnoce - i to jos rizicne, nazalost izgubi kontrolu. Meni je licno zao malene, ali mi je jos zalosnije zbog mame, koja (sigurna sam) nikako nije htjela da povrijedi svoje dijete, ali je u potpunosti bila bespomocna u toj situaciji.

Nego ti Sanela sljedeci put fino pokucaj jace ljudima na vrata ili ih nazovi i insistiraj da ti pomognu, pogotovo ako i ti njima nerijetko pomazes sa njihovom djevojcicom, pa to najbliza rodbina, ako vec imate dobre odnose onda imas i ti pravo neke usluge zahtjevati!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 20:43:43   
sara.at

IZVORNA PORUKA: dadada

jedva cekam da nekima djeca mao narastuuser posted image



Dadada vjeruj i ja isto user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 20:48:40   
M kao Mama
Draga ja te potpuno razumije vjerujem da ti se u tom momentu pomračio um, i da si u afektu udarila curicu, udarila pa šta, nije smak svijeta, vjerujem da si se pokajala istog momenta, da sda sebe grdiš, kuneš i slino. Nema potrebe da se osjećaš krivom, to što si je udarila, donekle opravdavam, samo eto da si Bogdo ruku malo niže spustila, ali Bože moj. Drugo stanje, je drugo stanje i kao takvo je opisano i objašnjeno i u medicini i u pravu i u sociologiji i sličnim granama. Koliko je to drugo stanje teško i koliko može doći do pomračenja uma, najbolje znaju pravnici,

Nemoj se sikirati, idu ljepši dani, vjerovtno imaš neku prijateljicu, rodicu nekoga koga mođe zovniti i svaki drugi dan izači, da ti pomogne oko djetet, pa u park, pa u igraonu, pa u šetnju, a te mazge ispod sebe, zaboravi ko da ih Bog nije dao, Stavi ih na ignore, jer takvikakvi jesu sami su sebi suvišni. Jadno dijete u svoj toj priči, pored samoživoh roditelja. a

Dadada brate mudrai si svaka čast, potpisujem ovu tvoju rečenicu.

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 20:58:11   
Lulu_08
mama alma RR potpisujem svaku rijec, i kao sto vidis u mom postu istog sam misljenja!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 21:14:57   
M kao Mama
izvinjavam se na slovnim greškama, kucam na brzinu i nasumice pa pogriješim, nisam baš toliko nepismena, hahahha

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: neugodna situacija
7.2.2011 22:21:44   
jasmin
sanela,iskreno mi je zao zbog svega sto te snaslo.Gledajuci realno nije nimalo fer sto su oni tako postupili,ali ne treba zanemariti cinjenicu da imaju pravo zatvoriti svoja vrata kada zele.Potpuno shvatam koliko ti je tesko,u drugom si stanju tim je jos i teze,no moramo prihvatiti zelju da drugi ostanu sami kada to zele iz njima zeljenog razloga,makar nama izgledao sicusan.I meni bi vjerovatno isto bilo tesko,ali ne bih da se zbog toga svadjaju dva brata.Mozda mi mislimo da je to jedna porodica,i vrata bi trebala uvijek biti otvorena,medjutim,svako ima pravo da otvori vrata kome i kada hoce,a ako ih zatvori ne treba nam biti krivo.Nemoj zamjeriti,znam da mozda i nije vrijeme da ti ovako kazem,ali volim biti iskrena.
Sto se tice udarca...:(,nadam se da se nece ponoviti.Ostalo je svakako suvisno da ti kazem,svjesna si greske.

< Poruku je uredio jasmin -- 7.2.2011 22:22:31 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *