|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 12:05:53   
poetesa
Ja još uvijek čekam svoju bebicu ali moram da se i ovdje uključim. Intenzivno sam počela čitati novine za mame i bebe user posted image  pa sam našla tekst o neophodnosti čišćenja usta kod beba.
Tamo kaže kako je velika greška da se usna šupljina ne čisti od ostataka mlijeka, jer ne čine samo zubi, kojih beba narAvno nema, usnu šupljinu.  Za to sam, iskreno, prvi put čula, kao da se usta bebe ispiru vodom a mogu se koristiti i štapići za uši ( ali ništa nije podrobnije objašnjeno).

< Poruku je uredio poetesa -- 27.6.2009 12:06:40 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 12:09:47   
nanika
Ja sam svojoj curici dok je bila beba cistila jezik gazom, jer mi je to rekla doktorica. Dojila je pa se dosta naslaga nakupi na jeziku. Malo je tesko ocistiti, beba se opire ali dobro... Gaza mora biti sterilna

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 12:20:07   
martajay
bebi se ciste usta nistatin kapima/rastvorom ukoliko se stvara krupica/soor/mljecac
(zavisi kako ko naziva naslage u bebinim ustima). ukoliko nema naslaga, nema potrebe da se ciste usta - tako je, bar meni, rekla patronazna.


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 17:55:58   
zagy
Ja pitala doktoricu isto ovo pitanje, čistiti nistatin-om samo ako ima krupicu, koju ti pedijatar utvrdi, jer se on daje samo na recept. Ukoliko nema nikakvih problema, eventualno malo naslaga mlijeka po jeziku, sterilnom gazu na prst u kamilicu i malo očistiti, ali neslage mlijeka više mame nerviraju nego što smetaju bebamauser posted image

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 17:58:44   
ElmaB
Ja nisam koristila nistatin, jer je on antibiotski, i mislila sam da bas nema potrebe za tim. Svaki dan sam na sterilnu gazu nakapala Borax i time lagano cistila i desni i nepce. I zaista nisu imali problema!
Na ovoj temi imas vise o tome!
http://www.ringeraja.ba/forum/m_6182/mpage_1/key_/tm.htm#6182


< Poruku je uredio ElmaB RR -- 27.6.2009 17:59:56 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 22:20:34   
anitaMO
meni je Laurina kuma koja je inače sestra na inkubatorima njoj čistila sa nistatinom.super bi joj očistila.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 22:26:03   
Anoniman
user posted image  Ja dosad svojoj malenoj nikad nisam čistila usnu šupljinu... a već joj je 5 mjeseci.  Sad ste me pravo prepale!!!  Nikad mi niko to nije rekao... ni patronažna ni pedijatrica.  Ona je na adaptiranom mlijeku i dosad joj stvarno nisam primijetila nikakve naslage.
Uskoro idemo na vakcinu pa ću morati pitati dr.

(odgovor članu anitaMO)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 22:40:49   
mu be da
ja sam svom malom cistila Daktanol gelom namazem na gazu pa malo po obrazima i jeziku i lakse mu bude dojiti.....mada mu je sada skoro 9 mjeseci i neki dan sam mu namazala cucu user posted image gelom ,jer sam primijetila da mu je na jeziku zadebljano vjerovatno od hapica koje sada jede...user posted image

_____________________________

SULTAN MAMIN ...DAVUD 3.10.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 22:43:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: pingpong

user posted image  Ja dosad svojoj malenoj nikad nisam čistila usnu šupljinu... a već joj je 5 mjeseci.  Sad ste me pravo prepale!!!  Nikad mi niko to nije rekao... ni patronažna ni pedijatrica.  Ona je na adaptiranom mlijeku i dosad joj stvarno nisam primijetila nikakve naslage.
Uskoro idemo na vakcinu pa ću morati pitati dr.


isto a i ako nema krupice šta čistiti??? ja svakako dajem malenoj da popije vode skoro svaki dan pa ako je ostalo naslaga od mlijeka problem je riješen

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 22:58:01   
Lulu_
do devetog mjeseca (kada joj je narastao prvi zubic),sam cistila mokrom gazom koju bih stavila preko kaziprsta...
meni je to bilo ne izostavno u njegi moje bebe


_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: njega usne šupljine kod beba
27.6.2009 23:16:55   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lulu_

do devetog mjeseca (kada joj je narastao prvi zubic),sam cistila mokrom gazom koju bih stavila preko kaziprsta...
meni je to bilo ne izostavno u njegi moje bebe



ovoj mojoj nikla dva zubića u 4 mjesecu, svu me izujeda još kad bi joj gazu usta stavila bilo bi svegauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *