|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 12:55:22   
neki
Molim vas mozete li mi reci ko je vasu bebu iznio iz bolnice?Naravno muz dodje po vas i eto ono,obicaj je da je jos neko sa njim tu da iznese bebu?!Ili je naravno moze on iznijeti?Od mog muza rodica zvala je nedavno mog djevera,da joj on iznese bebu(3. dijete)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 12:58:48   
jasmina_mm
Mog sincica iznijela je moja sestra iz bolnice, a svekar ga je unio u kucu jer kazu kao ne valja zensko da unosi dijete u kucu.

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 13:06:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

... jer kazu kao ne valja zensko da unosi dijete u kucu.


kakav je ovo obicaj.. e svasta user posted image user posted image user posted image nikad cula...




(odgovor članu jasmina_mm)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 13:09:00   
jasmina_mm
ma meni je ovih nasih obicaja preko glave
al posto sam bila iscrpljena nisam mogla da se prepirem pa hajd neka bude kako oni hoce
ma znas nase stare ljude kako oni do toga drze...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 13:12:19   
Aminad

IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

... jer kazu kao ne valja zensko da unosi dijete u kucu.



user posted image i meni je čudno, moju djecu je uvijek moja mama unosila, vala su dobro ispali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image






< Poruku je uredio Aminad -- 4.9.2008 13:13:30 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 13:13:56   
mnn
u hrvatskoj je običaj da muž dođe po djete sa nosiljkom,a mene je moja mama dovela doma u jastuku bijelom.a sad je hit da djeca se dovedu u maxi kosi nosiljki. sve se mijenja.user posted image

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 13:20:28   
Aminad
Meni su ti neki običaji simpatični, ali ih se baš i ne pridržavam!

Merjemu iznijela moja svekrva(volim je svaka joj čast ali to nije bio dio dogovora i bilo mi je krivo) i moja tetka, naravno i MM
Imrana MM i Merjema(to mi je bio najslađi izlazak iz bolnice)
Burhan MM, Merjema, moja snaha i sestra MM.

Ja sam lično birala mlađe osobe.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 13:26:19   
mnn
Ima nekih običaja koji su simptatični ali ima nekih da se nasmiješ, kod nas u istri ima različitih običaja, svako mjesto ima svoje.user posted image

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 13:37:13   
idana_85
Cuj ne valja zensko da unosi u kucu. Ja sam malu Hanu i iznijela iz bolnice, u autu je drzala, unijela u kucu, birnula o njoj od prvog dana,godinama, bogami je dobra ispala, prava mala plinceza....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 13:54:36   
ebru
MM dosao po mene,iznio Monu iz bolnice do auta,tako kad smo stigli kuci unio je i u kucu!Mama bila kuci nije bilo potrebe da dolazi s njim,a ionako sam izasla naveceuser posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 14:03:40   
Blue rose RR
Kikicu je iz bolnice iznio mm, a ulazak u kuću nekako logično (da se izuje obuća) je odradio moj tata, ili ti njen deda.
Tako da u tom smislu nisam smatrala za shodno, niti bilo ko od mojih ili muževljeve rodbine, da pratimo neke običaje.

Ali sto ljudi, sto ćudi.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 14:26:38   
nikka
Prvi put čujem da postoji i taj običaj,i nesjećam mislim da ga je moja mama unijela u auto dok je muž dovezao auto do vrata bolnice a i u kuću ga je ona unijela,mislim,jer samo su njih dvoje došli po nas.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 14:27:23   
mamyca
MM je dosao po mene,moji roditelji,moja sestra i moja kuma,a sveki je bila kuci.Hamzu je MM unio u kucu,user posted image nismo gledali nikakav obicaj,i to mi je glupo,cuj ne valja da ga zensko uneseuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 15:52:06   
neki
Ma dobro zene,kako ste odlucili o tome ko ce dijete iznijeti iz bolnice?Sto se mene tice,ja cu ga i iznijeti,i u kucu unijeti,ali eto kad god slusam te price,obicno roditelji,sestre ili braca iznesu dijete.Pa me zanima mora li iko od njih to uraditi,ili moze jednostavno to biti moj muzic?

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 16:07:49   
dacy
ja sam vec rekla muzu da dodje po mene sa mojom mamom, a o tome ko ce bebu unijeti u kucu...nemam pojma user posted image , valjda onaj ko je i iznese iz auta user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 16:08:17   
aazra
I ja smatram da "ponosni tata" treba iznijeti svoju bebicu, odnosno nasuuser posted image .


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 16:10:36   
camm
moju curicu je sestra iznijela iz bolnice
a svekrva unijela u kucu ja ne znam nista o tim obicajima.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 17:16:57   
Crvena
Moja zaova i MM su iznjeli user posted image , a user posted image moj brat i MM. Tako smo se mi dogovorili.


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 19:34:40   
idana_85
Hehe zaboravih napisati danas, zurila na ispit, neki dan je nas neko pitao ko ce iznijeti bebu, i mi se tako zezali, te ovaj ce zbog ovog, onaj zbog onog kad ce moj muz "Poslat cu je ja DHL-om, da se ne prepirete"user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 20:03:56   
Adana
Po nas su dosli MM, moj tata, zaova, djever i muzevljeva prva rodica. MM je iznio malecku u AS do auta, a u stan ju je unijela tetka tj. moja zaova. Jer smo nas tri isle autom mog tate, a MM i djever nasim , u kojem btw nema pojasa nazad.

A svakakvih obicaja ima... sto ljudi, sto cudi...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 20:13:02   
Mrka
Ja ne znam bas puno o tim obicajima, ali neki obicaji su grozni. Kada sam se porodila, izasla sam oko 9h ujutro i samo moj muz je dosao po mene, tako da ga je on i unio u kucu.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 20:15:56   
suncan_dan
user posted image user posted image moj muz je iznjeo bebanu iz bolnice i unjeo je u kucu user posted image user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 21:44:38   
aazra
IZVORNA PORUKA: semi83

user posted image user posted image moj muz je iznjeo bebanu iz bolnice i unjeo je u kucu user posted image user posted image


Pa zar nije to najnormalnije...?

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 22:16:49   
dinaa
Mog sina je iz bolnice iznijela moja sestra,a moju curicu sestra od MM,a oboje ih je u kucu unijela svekrva.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: obicaj o iznosenju bebe iz bolnice
4.9.2008 22:26:06   
nely
Naseg edvina je izneo mm rodjak(momak)...iako ja nevjerujem bas  to sto kazu da ce liciti na njega itd.njega smo zovnuli jer mu je to bila zelja, i bas mu je puno znacilouser posted image ...

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

beba u mraku
š t a

Spava li vaša beba u mraku?

da u potpunom mraku od prvog dana (37%)

radi lampa (33%)

radila je lampa do 6 mjeseca (14%)

radila je lampa do 3 mjeseca (4%)

radi lampa i sa ... godina (12%)


Broj svih glasova: 92

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *