|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   potrošačka korpa
2.4.2013 13:25:54   
bebaa
uz saglasnost naše drage Višnje otvaram ovu temu...
gdje se mjesečno snabdjevate,koliko vam novaca za ovu korpu,da li ste nešto prestali kupovati iz ekonomskih razloga...da li je velika razlika u cijenama između trgovačkih lanaca koje posjećujete...
lično...kupujemo u bingu na alipašinom,tušu ponekad...po meni je bingo zasad najpovoljniji...
obično nam treba oko 150 km kad odemo s tim da skoro svaki dan kupujem svježe voće i povrće u obližnjem granapu...koji je skup do bola...al šta ću kad mi je pijaca daleko...
kakva su vaša iskustva...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:42:40   
mamana
U Merkatoru sve kupujem, jer imaju najbolju uslugu. Idemo utorkom zbog popusta od 10 %, sedmično trošiko 100-150 KM na kupovinu.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:46:13   
leona81
posto zivim kod Markala jos kupujem na pijaci, ali u posljednje vrijeme sve manje i manje, nekoliko puta narucim online Konzum a ostatak kupujem u Hosetu, Bingu, Dp-u. pratim akcije, posebno weekend. prije sam kupovala neke gluposti i nisam ovako pazila na cijene, sad kupujem racionalno, iako je sve u globalu skupo.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:47:19   
bebaa

IZVORNA PORUKA: mamana

U Merkatoru sve kupujem, jer imaju najbolju uslugu. Idemo utorkom zbog popusta od 10 %, sedmično trošiko 100-150 KM na kupovinu.

koliko je clanova u domaćinstvu...jer ja kazem toliko trosimo za nabavku MJESEČNOuser posted image ...na povrce i voce potrosim možda oko 100 km jer ne volim smrznuto bas ako ne moram...

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:49:20   
bebaa
da naravno i mi pratimo akcije i popuste kad god je moguće,takođe sada kako je beba došla gledamo da je to sto kupimo pametno potrosen novac,da se sto kazes racionalno utrosi...

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:49:33   
mamana
Ima nas troje i mačak četvrti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:51:52   
Hanady RR
DP marekti...utorkom...
viked bingo za sitne potrepštine za kočače začini, dtrdženti ovo-ono
konzum akotrebamo nešto u toku semdice
mesnica pucan i jeleć u dnevnim potrebemapiletina brojelr
voće i povrće stup pijaca nedeljom...


što upratim obavim na akcijama al slabo imamo kad...osim kad imamo sreće mi došli ono ajcija



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:52:49   
leona81
ja u centrima kupujem sve osim mesa i ribe, a to me dodje najskuplje. ribu bar jednom sedmicno.


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:53:06   
aazra
Kao prvo, tema je super user posted image

Svugdje po malo, najmanje u Konzumu do sad smo najvise u Merkatoru...ali i tamo su poceli varati, npr. maslinovo ulje njihovo pakovanje do sad je bilo 8 KM, a od jucer je 12...

Ipak, u Merkatoru je boli izbor i kvaliteniji raznih namirnica, vise nego npr. u Robotu koji je jeftiniji...

Ako kupujete u Merkatoru ili DP-u obavezno skupljajte pik-e, sad su malo smanjili kriterije za dobijanje onog nagradnog popusta...user posted image

_____________________________








(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:53:42   
Blue rose RR
Mjesečno pravimo veliku kupovinu i tada ode oko 400-450 stojanki ... a tokom mjeseca ode i ne-znam-koliko novca na one brzinske stvari u prodavnici/piljari: svježe povrće, voće, mlijeko, hljeb, sokovi...
Znam damo da - da režem novac iz Švicarske državne banke - ne bi moglo biti u ovoj dragoj našoj Bosni.

Bdw negdje pročitah da je realna potrošačka korpa 4-člane porodice oko 1900 KM?
Gdje se ono može vidjeti kolika je ..na stranici Zavoda za statistiku ili tako nešt ...?

Mada mislim da je tamo uzeto u obzir samo prehrana!

Ah da, veliku kupovinu samo u Mercatoru, zbog većeg izbora, i naravno PIK-a, a malu u DP-u, jer mi je preko puta zgrade.


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 2.4.2013 13:57:46 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:54:49   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: leona81

ja u centrima kupujem sve osim mesa i ribe, a to me dodje najskuplje. ribu bar jednom sedmicno.



eh da...ribu kupujem ua faletićima ili ribarnica na tržnici lignje i co :)))

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:58:43   
animagical

IZVORNA PORUKA: mamana

U Merkatoru sve kupujem, jer imaju najbolju uslugu. Idemo utorkom zbog popusta od 10 %, sedmično trošiko 100-150 KM na kupovinu.

i ja ovako isto, mercator socijalno..... i otprilike isto trosimo, ne racunajuci pelene i kozmetiku...dvoje odraslih i beba od 18mj

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 13:58:57   
bebaa

IZVORNA PORUKA: aazra

Kao prvo, tema je super user posted image

Svugdje po malo, najmanje u Konzumu do sad smo najvise u Merkatoru...ali i tamo su poceli varati, npr. maslinovo ulje njihovo pakovanje do sad je bilo 8 KM, a od jucer je 12...

Ipak, u Merkatoru je boli izbor i kvaliteniji raznih namirnica, vise nego npr. u Robotu koji je jeftiniji...

Ako kupujete u Merkatoru ili DP-u obavezno skupljajte pik-e, sad su malo smanjili kriterije za dobijanje onog nagradnog popusta...user posted image


(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:00:05   
bebaa

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: aazra

Kao prvo, tema je super user posted image

Svugdje po malo, najmanje u Konzumu do sad smo najvise u Merkatoru...ali i tamo su poceli varati, npr. maslinovo ulje njihovo pakovanje do sad je bilo 8 KM, a od jucer je 12...

Ipak, u Merkatoru je boli izbor i kvaliteniji raznih namirnica, vise nego npr. u Robotu koji je jeftiniji...

Ako kupujete u Merkatoru ili DP-u obavezno skupljajte pik-e, sad su malo smanjili kriterije za dobijanje onog nagradnog popusta...user posted image



sta da kazem...moraš potrošiti 500 km. da dobiješ 10km popusta...user posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:00:10   
bookah



IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: mamana

U Merkatoru sve kupujem, jer imaju najbolju uslugu. Idemo utorkom zbog popusta od 10 %, sedmično trošiko 100-150 KM na kupovinu.

koliko je clanova u domaćinstvu...jer ja kazem toliko trosimo za nabavku MJESEČNOuser posted image ...na povrce i voce potrosim možda oko 100 km jer ne volim smrznuto bas ako ne moram...


I mi sedmicno oko 120-150KM, zavisno da li je uletilo vino ili neka torta u korpu. Mjesecno 150KM mi je nezamislivo. Nas je 2 odraslih + malo dijete, ne jedemo meso toliko (vise losos), tako da se voce/povrce stalno kupuje, ne samo sezonsko i mislim da nas to zezne.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:00:18   
animagical
meso kupujem u lokalnoj mesnici, zna hanady gdjeuser posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:00:47   
Skvo RR
Kupujem uglavnom u Mercatoru...meso kupujem mesara Mujanic.....imam 2X mjesecno nabavku, sa tim da druga nema ukljucenu (higijenu)...tako da je i malo jeftinija...imam neke standardne proizvode koje kupujem...ne mjenjam ono sto valja, sto se pokvari zamijenim drugim proizvodom...forsiram gdje je moguce domacu proizvodnju.Uvijek mi je "tu negdje" potrošačka korpa, iz gore navedenih razloga. A voce i povrce kupujem u loko granapu.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 2.4.2013 14:03:38 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:02:29   
Anoniman
Ja sam skontala da su Mercator i Konzum najskuplji.

Jos od studentskih dana kupujem onu veliku nabavku u Interexu, a one neke cool popuste pohvatam u Konzumu. Kad mi treba bas nesto posebnije idem u Mercator.

Povrce 90% dobijam od moje mame, voce sezonski isto, a ovo van sezone na pijaci (u kuci uvijek mora biti makar 3 vrste voca, nemilice ga svi jedemo i, cini mi se, na njega najvise trosim).

Jednom mjesecno idem u onu veliku nabavku, i svake sedmice u mini.

Meso kupujem u Ko ili Bu ili u Mujanica na Hrasnom.
Ribu kupujem u Ko na ribnjaku...ili upeca mm, brat i babouser posted image


(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:03:43   
bookah

IZVORNA PORUKA: aazra


Svugdje po malo, najmanje u Konzumu do sad smo najvise u Merkatoru...ali i tamo su poceli varati, npr. maslinovo ulje njihovo pakovanje do sad je bilo 8 KM, a od jucer je 12...



Slazem se za ovo. Makar tamo nisam morala voditi racuna sta se desava na kasi, ali u zadnjih mjesec dana ne vjerujem ni njima. Posebno izdvajam Merkator u Alti, uvijek je guzva, pa im prolazi svasta.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:06:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: animagical

meso kupujem u lokalnoj mesnici, zna hanady gdjeuser posted image

aBd sad ću snajima dogovoriti i but i tranćžiarnje što sma kod puvcana radila...
svaka im častuser posted image

i jaja i mlijeko mi je iz mahale
i ljeti dosta povrća iz mahalskog staklenika onoga kojeg nemam


nego naša nabavka na 4 mjeseca je oko 500 Km...
i onda u mjesečnoj dokupljujem oko 100 KM do 150 KM

dnevne potrebe su jako male u kupovini...za kuću...

doduše imama prostora , ostave, garažu, škrinju...
mnogo to znači, mnogo....
a iamo i svoga voća i povraća u vrmenu kada ga biti sezonski može...
puno i to pomaže




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:09:03   
Lady26
Kupujemo u Bingu vecinom ili u Interexu...Potrosimo cca 100KM u toj mjesecnoj nabavci (a nista Bog zna sta ne donesemo kuci) + dodatno sto se svaki dan kupuje...meso po potrebi...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bookah)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:12:35   
bebaa
citam i kontam...ne zelim reci da su vasi iznosi visoki ali moj iznos je mali u odnosu na vas...kako...
ne kontam...i mi normalno jedemo,ne oskudjevamo ni u čemu...doduše nismo mesaroši ni jedno...ali npr. ja uvijek imam u kući nekoliko litara ulja,vrecu brašna,5 kg šecera,nekoliko kesa tjestenine,1 kg kafe uvijek na stanju...hemije imam uvijek...
znaci ja samo dodajem ono sto je pri kraju i kupujem ono sto ce mi trebati ali sve racionalno...nismo izjelice...bitno da je kvalitetan obrok...
kupujem sir na trznici,tj. mm donese petkom jer je meni daleko...meso kad kupujem kupim za 30-50 km da se nadje ako me ko iznenadi ili nama naumpadne...eto...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:15:41   
Blue rose RR
Bebba, ja kad sam mužu spomenula u našoj prvoj kupovini prije vjenčanja vreću šećera, brašna, soli, crko mi od šege ... doduše ne bih imala gdje ga ni staviti...zato kupujemo svaki put gore navedeno.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:18:45   
animagical
ja nisam rekla da ja jako puno jedemuser posted image moj jedan obrok su necija tri, pa tako vise i kupujem. takodjer jos uvijek djetetu jedan obrok dnevno kuham posebno. u lokalnom granapu kupujem gluposti ipa hljeba, sezonske salate i banana, jer to ne moze stojati, dok drugo voce kao jabuke, narandze, grejp, mandarine i cemu je vec sezona kupujemo gajbama i to ne racunam u mjesecnu nabavku u mercatoru, jer je to s pijace

< Poruku je uredio animagical -- 2.4.2013 14:19:17 >

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: potrošačka korpa
2.4.2013 14:18:51   
Anoniman
Moja mama i svekrva tako kupuju po vrecu secera, paket ulja, makar 1 vrecu brasna...
Ja nema gdje toliko toga drzati, ali opet imam male zalihice...
Nikad nisam ispod 5kg secera, 2-3lulja, 5kg brasna, 2l mlijeka. Jednostavno ne smojem ostati na nuli...Je li to neki sindrom od rata ostaouser posted image user posted image


(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *