|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prenesena trudnoća - iskustva
6.10.2014 15:19:53   
MamaMaa
Drage mame i trudnice, prenijela sam trudnoću 6 dana i sad se već pomalo brinem za bebu. Cijela mi je trudnoća bila uredna, bez ikakvih problema, još su me svi ubjeđivali da ću roditi ranije jer sam dosta aktivna tako da sam već od 37-e sedmice očekivala svaki dan da krene, ali dan po dan i ništa. Grlić je i dalje tu, uloživa za prst, tako već zadnjih 7 dana. Da znam da bebi neće biti ništa ne bih se brinula da prenesem i 2 sedmice, koliko doktori i puštaju, ali se bojim da se ne zamuti plodna voda, da se ne uspori rad srca ili da ne dođe do nekih drugih komplikacija.

Išla sam i 2 puta na oxy test, ali nije bilo nikakvog efekta. Sad razmišljam da li da pitam doktora da indukujemo porođaj. Bila bih mirnija kad bih mogla uraditi amnioskopiju, ali nisam uopšte otvorena tako da to ne mogu. Kakva su iskustva vas koje ste prenijele, kako je na kraju krenuo porođaj (spontano ili indukcijom) i je li bilo sve u redu sa bebom?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prenesena trudnoća - iskustva
6.10.2014 15:52:01   
anitaa
kao da čitam svoju priču, završila s happy endom, curica s 4 i po kg došla na ovaj šareni svijet carskim rezom, uz saglasnost dr konzilija 12. dan nakon dana D (prvorotkinja, slabo otvorena, krupna beba)...imala sam puno povjerenje u doktore, ali sad ne znam šta bi bilo i kako bi bilo da nije bilo tako i da me na dan termina me nije primio divan doktor, koji je čak rekao 6. dan nakon termina da ostanem  u bolnici, normalno je da se ne može biti ravnodušan, ali uz Božju pomoć - sve će biti baš kako treba, sretno...

(odgovor članu MamaMaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prenesena trudnoća - iskustva
7.10.2014 9:46:04   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: MamaMaa

Drage mame i trudnice, prenijela sam trudnoću 6 dana i sad se već pomalo brinem za bebu. Cijela mi je trudnoća bila uredna, bez ikakvih problema, još su me svi ubjeđivali da ću roditi ranije jer sam dosta aktivna tako da sam već od 37-e sedmice očekivala svaki dan da krene, ali dan po dan i ništa. Grlić je i dalje tu, uloživa za prst, tako već zadnjih 7 dana. Da znam da bebi neće biti ništa ne bih se brinula da prenesem i 2 sedmice, koliko doktori i puštaju, ali se bojim da se ne zamuti plodna voda, da se ne uspori rad srca ili da ne dođe do nekih drugih komplikacija.

Išla sam i 2 puta na oxy test, ali nije bilo nikakvog efekta. Sad razmišljam da li da pitam doktora da indukujemo porođaj. Bila bih mirnija kad bih mogla uraditi amnioskopiju, ali nisam uopšte otvorena tako da to ne mogu. Kakva su iskustva vas koje ste prenijele, kako je na kraju krenuo porođaj (spontano ili indukcijom) i je li bilo sve u redu sa bebom?

Meni su amnioskopiju radili 2 puta iako sam kod oba bila otvorena jedva jedan prst.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu MamaMaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prenesena trudnoća - iskustva
7.10.2014 15:32:56   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: MamaMaa

Kakva su iskustva vas koje ste prenijele, kako je na kraju krenuo porođaj (spontano ili indukcijom) i je li bilo sve u redu sa bebom?

Prenijela obe trudnoće. Prvu 10 dana, drugu 2  dana.
Prvi put su mi krenuli bolovi, slabo sam se otvarala, vodenjak mi probili, uključili drip i nakon 5 sati rodila. Kad su mi probili vodenja, plodna voda je bila crna. Sa bebom je sve super bilo. Zdrava cura sa 4.100 i 58 duga.
U drugoj trudnoći, takođe prenijela,. dana nakon termina dr mi rekla na pregledu da sam za rađaone, iako nisam osjećala nikakve bolove. Počela se otvarati. Probili mi vodenjak. Upalili drip i za bukvalno 5 minuta rodila. Isto zdrava beba,  dječak od 3900 i 54 dug, ocjena 10. Tad je plodna voda bila čista.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MamaMaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prenesena trudnoća - iskustva
7.10.2014 16:26:14   
Merylin
Prenijela 8 dana. Brinula se, išla svaki dan na Jezero, naravno sve bespotrebno. Istina, otvarala sam se 30 sati, ali bebica rođena zdrava hB, 3.800, 53 cm.

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prenesena trudnoća - iskustva
7.10.2014 16:27:09   
niki83
Nemas potrebe za tolikom brigom, samo misli pozitivno user posted image Nece se bebi nista desiti aBd!
Ja sam sina prenijela, prema mojoj racunici 2 sedmice, prema dr.11 dana.
Od 8.dana sam bila u bolnici, i radjena mi je svaki dan amnioskopija, ctg 2x, slusanje bebice 2x..itd..
Porod je bio, dakle po njima 11.dan, indukovan gelom, ali su kontrakcije i same od sebe krenule 4h sata prije apliciranja gela, jer je dan prije ispao sluzni cep.. Sve u svemu, porod bio lagan, skolski user posted image a beba krupna, skoro 4,4 kg.
Uzivaj jos koji dan, i naravno uz stalni nadzor tvog dr., a porod mozda krene vec veceras user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prenesena trudnoća - iskustva
7.10.2014 16:46:08   
Lala87
Nemas potrebu da se brines, i ja sam nedavno porodjena, lezala sam u bolnici ta 4 dana koliko sam valjda prenijela, i hrpa nas je istih bili. U petak su mi bili zakazali gel, posto sam samo za tanki prst bila otvorena. Ujutru oko 3 u petak mi je pukao vodenjak, do 7 se i dalje nisam nista otvorila,a imala sam odmah strasne bolove, pa su mi dali gel, i otvaranje je uslijedilo :)
Svaki dan su mi par puta radili ctg u bolnici, i aminoskopiju 3 puta, iako sam bila taj tanki prst otvorena, a plodna voda je bila mlijecna...
Znaci, ne sikiraj se, bas nas je dosta bilo u bolnici koje su prenijele, i sve je dobro ispalo :)

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *