|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   problem sa uvucenim bradavicama
2.2.2008 15:04:24   
slatka
Eh drage moje mame, pomozite mi, ja imam problem sa uvucenim bradavicama i bas sam se namucila sa prvom bebom, koju sam vrlo kratko dojila, sada kad hocu drugu bebu voljela bih da mi se to ne ponovi, a da mi svaka od vas date savjet sta mi je ciniti ili jos bolje vasa iskustva ukoliko ste to dozivjeli, voljela bih da mogu drugu bebu dojiti bez problema, molim vas za pomoc !!! 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
2.2.2008 15:11:43   
Emina*
Draga slatka, ja ti i nemam bas nekog iskustva s tim,
mozda ti se javi neko ko je to vec iskusio..
Ja sam cula da postoje kao neke školjkice
i šeširići koje se stave u grudnjak i velika su pomoc kod ravnih i
uvučenih bradavica... 
Ne znam na kojem principu, ali sad cu ti bar poslati adrese,
pa pogledaj i procitaj dok se ne javi neka mama koja zna vise... 
Evo ti linkovi, a ja ti zelim puno srece...

http://www.mojedijete.com/dojenje/74-dojenje/156-uvuene-ili-ravne-bradavice-prepreka-dojenju

http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=142&Show=1142

http://www.zdravlje.chfserbia.org/dojenje.htm

(odgovor članu slatka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
2.2.2008 15:24:48   
Visnja RR
Bas sam prije par dana vidjela u Chicco nesto kao silikonska kapica za bradavice koje koriste zene kojima su bradavice uvucene... mozda forumske mame znaju vise o tome... ili svrati u Chicco - Mekrator ili neki drugi Chicco pa nek ti prodavacica objasni...
Nisam mislila na one kapice koje cuvaju bradavicu (koje stite bradavicu od ragada) vec bas  kapica oblika bradavice od silikona za lakse dojenje ...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
2.2.2008 15:40:54   
slatka
HVALA TI EMINICE A I TEBI VISNJA, SAMO DA TI KAZEM VISNJA DA SAM PROBALA TE SILIKONSKE BRADAVICE I NISU MI POMOGLE SAMO SU OTEZALE DOJENJE JER BEBA TESKO SISA KROZ NJIH, A I ZBUNJUJE TO BEBU

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 8:22:21   
issa
Slatka i ja imam isti problem. Uvučene su tako da ih gotovo i nema. Pitala sam nekim hrvatskim forumima kako si pomoći. Iskusne mame su mi rekle da savki put kad mažem grudi malo štipkam bradavice dok ne izađu te da ih tako pripremim za dojenje. I pomaže, jer svaki put kad se mažem to uradim.
Sretno namuser posted image

(odgovor članu slatka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 9:04:23   
Okarica
I ja imam isti problem. Issa, hvala na savjetu za to štipkanje. Čim mažete grudi? Ja ih mažem losionom za tijelo, a možda bih trebala uzeti neku masniju kremu na prirodnoj bazi.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 9:09:54   
ElmaB
Cao Slatka, ali i ostale trudnice!
 
Ja sam takodjer imala isti problem i nisam mogla dojiti, pa sam nakon nekoliko dana dobila upalu dojki i na kraju visoku temperaturu. Nista mi nije pomoglo. Sve sam probala, pa cak sam stavljala i koru od dunja, ali nista. Nadam se da ce te vi biti bolje srece! Vjerovatno i ovaj put necu moci dojiti, pogotovo ne dvije bebiceuser posted image user posted image !

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu slatka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 9:14:01   
baby
cao okarice ja bih samo ovdje da se prikljucim na koju kremu stavljate ja stavljam bademovo ulje stiet i maslinovo  sretno

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 9:18:18   
Okarica
Baby, hvala ti, probaću sa bademovim i maslinovim uljem, čini mi se da je to ok.

ElmaB, baš mi je žao što si se napatila. Probaj ovaj put sa ovim mazanjem i štipkanjem, možda bude bolje. Želim ti mnogo sreće. Pozdravuser posted image

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 13:07:00   
travnicanka
Ja sam imala isti problem i uzasne patnje pri dojenju prve bebe.
Ovako jako puno pomaze prije samog poroda redovno masirati sokom od limuna prije svakog tusitanja,i bukvalno ih izvlaciti prtima predhodno natopljenim u limun.
Ja sam tako radila u drugoj trudnoci i nisam imala uopste problema sa dojenjem.
Sad ih je moj Adi izvukao pravo kako su trebale biti....tako da smo mi mame sa uvucenim bradavicama malo ipak u prednosti kad ih djeca izvuku prilikom dojenja dobre su ne strse puno uspod grudnjakauser posted image user posted image user posted image .
Pusa svima!!!!

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 13:21:34   
ElmaB
Baby!
 
Ja sam bradavice mazala uljanim AD kapima i Purelan mast sam koristila, a ako budes dojila mozes nastaviti to koristiti jer nije stetno za bebu!



_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 13:24:29   
baby
ja nemam problema sa uvucenim bradavicama kod mene su puno nadosle pa kad navece spavam ujutro me bole od trenjaa hvala za Ad kapi to je super

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 17:16:59   
rozi
Ja licno nemam problema sa tim, ali sam zbog osipa kupovala kreme za bradavice i super su.  U DM- u imate najpovoljniju varijantu,babylove,  kosta oko 3-4 km. Ja sam je sad cak stavljala na herpes na usni, kada se poceo susiti i guliti i pomoglo mi je. 
U svakom slucaju  nije na odmet mazati i kada nemamo nekih problema. Cak pise da se ne mora skidati ni prije dojenja.  user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 18:22:37   
lepara
pozdrav svim mamama...
I ja imam isti problem s bradavicama. Pa da vam napisem sta je meni moj ginekolog rekao. Ne znam kako u drugim gradovima doktori rade ali ovdje kod nas (ja sam iz Brckog) doktor za kojeg se odlucis da ti vodi trudnocu na prvom pregledu kada dodjes on ti pregleda i dojke i bradavice.
Meni konkretno kada je potvrdio da sam trudna tj.kada mi je uradio UZ pregledao mi je grudi da vidi da nema slucajno ne dao bog kakva gutica ili nesto sl. i pregleda to bradavice. S obzirom da ih ja nemam rekao mi je da ih svaki dan po nekoliko minuta bukvalno izvlacim da ne bi imala problema s dojenjem. To i radim i vjeruj mi da ima napretka.
A mojoj prijateljici je njen doktor rekao da poslije svakog kupanja peskirom protrlja preko njih.
Eto ja se napisa.
PUSA

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
3.2.2008 18:34:01   
kana
cool !!! Kod nas u Ze doktorima nije praksa da gledaju bradavice,e ne znam kad ga pitas ali hmmuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
4.2.2008 0:42:40   
triplemama
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Cao Slatka, ali i ostale trudnice!
 
Ja sam takodjer imala isti problem i nisam mogla dojiti, pa sam nakon nekoliko dana dobila upalu dojki i na kraju visoku temperaturu. Nista mi nije pomoglo. Sve sam probala, pa cak sam stavljala i koru od dunja, ali nista. Nadam se da ce te vi biti bolje srece! Vjerovatno i ovaj put necu moci dojiti, pogotovo ne dvije bebiceuser posted image user posted image !

Ja sam takođe imala problema.
chicco ili avent skoljkice do 7- mjeseca trudnoće nosiš u grudnjaku 20-30 kmuser posted image
avent nipplette trajno korigovanje do 6 -mj.trudnoće 80 km skupeuser posted image
bebu stavljati ispravno ne samo bradavicu već i onaj obojeni dio
ako bole super pomažu košpe od dunje natope se u mlakoj vodi 1-2 dana bude sluzava tekućina pa se njome maže

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
4.2.2008 8:04:59   
ElmaB
Hvala ti draga moja!user posted image
 
Sve sam ja to znala, ali kako sam rodila na carski rez, mlijeko mi nije odmah nadoslo zbog narkoze. Naravno, doktori u to ne vjeruju, pa su mi svako jutro u viziti pritiskali grudi, ne bili sta iscurilo. I nista!!! Tek sedmi dan kada sam dosla kuci, grudi su mi nadosle, ali i temperatura. Pa su me izmuzali jer ja od bolova nisam mogla i na kraju smo mlijeko prosipali jer ga beba nije smjela piti. Kasnije sam zavrsila na injekcija i antibioticima zbog visoke temperature i onda morala ukinuti mlijeko, jer se moja Tea vec navikla na flasicu. Ovaj put cu, ako Bog da, sama pokusavati da izvucem mlijeko, bez obzira na bradavice, da mi oni ne bi opet nesto zeznuli.
 
Jos jednom, hvala ti na savjetu!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
4.2.2008 11:54:04   
Visnja RR
savjet koji mi prijateljica rece:
nakon carskog mlijeko zakasni par dana, ali beba treba da bude na siki da se kao navikne na nju a i da mama nauci kako da bebu pravilno doji...
jako je vazno da u ustima nije samo bradavica nego i dio oreola...
i da, da bi se saprijecile upale  stavljati obloge od kupusa na grudi , ne direktno na bradavicu vec iznad... ovo ne treba da bude bilo koga stig u bolnici jer je normalno...
prvo mlijeko - kolstrum iako ne lici na mlijeko ne propustati jer je jaaako vaznoza bebu...
neustrucavati se da zamolite da vam izmasiraju adekvatno grudi, jer to ce pokrenuti mlijeko ako je doslo do zastoja ( ovo boli ali...)...
stegnuti zube prvih 7 do 10 dana , kasnije ce sve ici lakse...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
4.2.2008 15:05:56   
ElmaB
Draga Visnja!
 
Sve sam ja to probala. I sa kupusom i vrelim oblogama. Ali, nista!!! Upala zahvatila, pa na kraju dobila jos i mastitis! A sta ces!user posted image Proslo je, ali se nadam da ce ovaj put, ako Bog da, biti bolje!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
5.2.2008 9:32:15   
strumpfeta
IZVORNA PORUKA: lepara

pozdrav svim mamama...
I ja imam isti problem s bradavicama. Pa da vam napisem sta je meni moj ginekolog rekao. Ne znam kako u drugim gradovima doktori rade ali ovdje kod nas (ja sam iz Brckog) doktor za kojeg se odlucis da ti vodi trudnocu na prvom pregledu kada dodjes on ti pregleda i dojke i bradavice.
Meni konkretno kada je potvrdio da sam trudna tj.kada mi je uradio UZ pregledao mi je grudi da vidi da nema slucajno ne dao bog kakva gutica ili nesto sl. i pregleda to bradavice. S obzirom da ih ja nemam rekao mi je da ih svaki dan po nekoliko minuta bukvalno izvlacim da ne bi imala problema s dojenjem. To i radim i vjeruj mi da ima napretka.
A mojoj prijateljici je njen doktor rekao da poslije svakog kupanja peskirom protrlja preko njih.
Eto ja se napisa.
PUSA


Lepara, mozes li, molim te, opisati kako izvlacis bradavice? I ja imam isti problem :( ... Hvalaaaa

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: problem sa uvucenim bradavicama
5.2.2008 13:56:42   
lepara
cao strumpfeta
ma nije to nista tesko. lagano prstima povlacis bradavicu prema naprijed dok se ona sama ne pojavi. znaci izvlacis je prstima dok ne postane kruta. ja vec sad kad je dodirnem par puta ona je vec tu. ali nemoj puno da te nebi zaboljele jer ja sam na pocetku non stop to radila i onda su postale tako crvene da me je sve vrijedjalo, i grudnjak,i potkosulja...
znaci tri cetiri prsta stavis na bradavicu i bukvalno se stipkas i povlacis ih prema naprijed. ne znam kako da ti objasnim.
ja sam sada u 18 sedmici trudnoce i vec su mi izbacene i vise me nije toliko strah za dojenje.
sretno i nadam se da ce ti pomociuser posted image

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *