|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi znaci trudnoće
26.9.2013 12:53:02   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: Dea86

Drage buduće mame,
zanima me kakvi su bili vaši simptomi trudnoće? Uradila sam prošli tjedan, nakon kašnjenja menstruacije, test za trudnoću i bio je , Bogu hvala, pozitivan :-)
E sada, po mojoj procjeni, trudna sam 3 tjedna ali mi je malo čudno što nemam nikakve mučnine, normalno jedem ( iako mi se jako jedu slane stvarčice, što slanije- to bolje) i jako se osjećam umorno, ne mogu dočekati 21 h i već sam u dubokom snu user posted image
Kod doktorice sam naručena za 9 dana i sada samo kopam po forumima i tražim potvrde da će sve biti o.k sa bebomuser posted image

Pozdravuser posted image



IZVORNA PORUKA: MicoTico

Dea86, dobro nam došlauser posted image
Ja u 2 trudnoće uopšte nisam imala nikakve "simptome", pa samim tim ni mučnine, tako da "no frx".
Imamo temu http://www.ringeraja.ba/forum/m_1880646/mpage_117/tm.htm Razgovori u očekivanju bebe.
Baš su aktivne naše trudnice, pa možete razmijeniti iskustvauser posted image



IZVORNA PORUKA: elmaL

Dea86 ne sekiraj se uopšte, možda je i rano da krene mučnina, a možda je nećeš ni imati user posted image kao što reče MIcoTico ima žena koje uopšte nemaju nikakvih simptoma, sve vrlo individualno.

evo i ja sam drugi put trudna, u prvoj trudnoći imala na početku mučnine, ne prejake, ali znalo me uhvatiti, sad skoro nikako prve 2 sedmice kad sam saznala za user posted image uopšte nisam imala, i ja sam se malo brinula kao i ti, mučnina mi je nekako zaštitni znak u trudnoći, ali sam isto tako bila jako pospana i do 21-30 u krevetu svako veče...

sad mi se pojave ponekad vrlo malo, kao neka tupa mučnina, i to kad mi je prazan želudac samo, a ja bih trebala biti 7 sedmica trudna, a prije 3 dana na pregledu dr reče kao 4 sedmice, jer nema još ni otkucaja srca ni razvoja ploda, samo je konstatovao trudnoću...

zato draga, ne sekiraj se, pročitaj malo ovdje pa ćeš vidjeti da je svaka žena drugačija i svaka trudnoća drugačija..

ja ti želim puno sreće, možda ćemo biti terminuše izgleda user posted image




IZVORNA PORUKA: jaculi

Dea86 nemoj nista da brines..mada znam kako se osjecas,odmah si me podsjetila na mene kada sam ugledala plusic na testuuser posted image ...
I ja sam bila preumornaaaaa...stalno mi se spavalo...a mucnine nisam nikad imal ono da povracam,samo sam bila osjetljiva na mirise ali ni to nije bilo odmah nego je krenulo mozda od seste sedmice..svaka trudnoca je prica za sebe..ti se sada raduj sto te ceka 9 posebnih mjeseci i uzivaj jer ovo je zaista posebno stanje..ja uzivam u trudnoci i sretnija sam nego ikad:-) ...jel ti prva beba ?




IZVORNA PORUKA: Dea86

Joooj, hvala vam svima, sad mi je već lakše user posted image
Ovo mi je prva trudnoća pa sam malo zbunjena, idem na pregled 5.10. i nadam se da će sve biti o.k user posted image




IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Ni ja nisam imala nikakve vece simptome. Samo mucninu, jedno tri dana, ali vrlo slabu i kratkotrajnu. Osim toga, nista user posted image Uzivaj, bit ce sve ok! user posted image




IZVORNA PORUKA: Dea86

Elma, moguće da ćemo terminisati, a i ja sam iz Mostara ;-) Kaži mi molim te imaš li ikakva iskustva sa dr. Almom Humačkićjer sam mislila kod nje voditi trudnoću? Bila sam jednom na pregledu ranije i bila mi je super!




< Poruku je uredio malena27 RR -- 26.9.2013 12:54:17 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1226
   RE: Prvi znaci trudnoće
30.9.2013 14:46:10   
Ela00
Pozdrav buducim i sadasnjim majkama,
Nova sam ovdje pa me zanimaju vasa iskustva...naime kakva su vasa iskustva s prvim simptomima trudnoće...zadnji odnos sam imala 25.9 taman na dan ovulacije...i od toga je proslo 5 dana i moram napomenuti da sam i prije ovulacije imala odnose bas na plodne dane koje sam izracunala online...vec drugi dan nakon ovulacije osjecala sam se cudno...nista mi se neda,uhvati me mucnina na 5min i prode(mucnina bez povracanja),tako do triput na dan ujutro preko dana i nekada navecer...u dva dana sam pojela teglu pekmeza bez kruha-inace to nikada nisam do sada radila...osjetim koda me nekaj u jajniku probode ali ne jako...primjetila sam da me bole prepone onako kako nase bake kazu da rastemo...a kada probam grudi malo me bole..cak sam i pristice dobila..imam povecan apetit...test cu uradit u nedjelju 6.10 na dan kada trebam dobiti men.(11 dpo) i nadam se da ce bit pozitivan jer jako zelim bebu...žene,majke,kraljice koja su vasa iskustva? veeeeliki pozdrav user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1227
   RE: Prvi znaci trudnoće
30.9.2013 14:52:41   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Ela00

Pozdrav buducim i sadasnjim majkama,
Nova sam ovdje pa me zanimaju vasa iskustva...naime kakva su vasa iskustva s prvim simptomima trudnoće...zadnji odnos sam imala 25.9 taman na dan ovulacije...i od toga je proslo 5 dana i moram napomenuti da sam i prije ovulacije imala odnose bas na plodne dane koje sam izracunala online...vec drugi dan nakon ovulacije osjecala sam se cudno...nista mi se neda,uhvati me mucnina na 5min i prode(mucnina bez povracanja),tako do triput na dan ujutro preko dana i nekada navecer...u dva dana sam pojela teglu pekmeza bez kruha-inace to nikada nisam do sada radila...osjetim koda me nekaj u jajniku probode ali ne jako...primjetila sam da me bole prepone onako kako nase bake kazu da rastemo...a kada probam grudi malo me bole..cak sam i pristice dobila..imam povecan apetit...test cu uradit u nedjelju 6.10 na dan kada trebam dobiti men.(11 dpo) i nadam se da ce bit pozitivan jer jako zelim bebu...žene,majke,kraljice koja su vasa iskustva? veeeeliki pozdrav user posted image

Ja tiiskreno zelim user posted image kao kucu kad test budes radila...Lično mislim da ti je rano za bilo kakve simptome...Oni se javljaju tek kada user posted image izostane al simptomi prije testa mogu da budu i znak da user posted image dolazi i da si user posted image ...Sve je individualno...Ja prvi put kad sam ostala trudna nisam imala nikakve simptome osim sro mi je temperatura bila povisena, kretala se između 37,2-37,3 i sto sam na dan kad je user posted image trebala stići bila strasno naduvena...Te dvije stvari kod mene su bile karakteristicne prije testa...Kasnije su krenule mučnine, pospanost, trčanje u wc i tako...Nadam se da sam makar malo pomogla...Imaj samo strpljenja...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Ela00)
Neposredna veza do poruke: 1228
   RE: Prvi znaci trudnoće
30.9.2013 16:00:02   
Ela00
dandi84 hvala ti na savjetu...malo sam promatrala svoje tijelo i znakove koje mi salje pa sam zaista pomislila da je to to,ali simptomi trudnoce i pms-a su takorec isti kao sta ti kazes...i to zbuni vecinu zena..i ja se nadam da ce biti pozitivno user posted image javim rezultate user posted image user posted image ...

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1229
   RE: Prvi znaci trudnoće
30.9.2013 18:04:21   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Ela00

dandi84 hvala ti na savjetu...malo sam promatrala svoje tijelo i znakove koje mi salje pa sam zaista pomislila da je to to,ali simptomi trudnoce i pms-a su takorec isti kao sta ti kazes...i to zbuni vecinu zena..i ja se nadam da ce biti pozitivno user posted image javim rezultate user posted image user posted image ...

Tako je u potpunosti isto...Tako da se ne treba zavaravati, najbolje bi bilo ostati miran i staložen dok dok se test ne uradi...Ukoliko se moze user posted image ....Javi obavezno jeste li uspjeli...Navijam da bude user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Ela00)
Neposredna veza do poruke: 1230
   RE: Prvi znaci trudnoće
30.9.2013 18:25:23   
Ela00
Veeeeeliko hvala na podršci dandi84...naravno u nedjelju javljam rezultat...nadam se da ce biti pozitivan user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 1231
   RE: Prvi znaci trudnoće
5.10.2013 18:52:06   
Ela00
evo mene pomalo jako tuzna,naime jutros sam dobila stvari,premda jos gajim tračak nade da je to mozda "lazna M"..bila sam so sigurna da sam zanijela jer jucer i jutros mi je bilo jako mucno,cak sam i skuzila da su aerole malo tamnije nego inace..ali nikada do sada nisam dobila M pracenu mucninom..inace imam bolne M,ali ne opet tako bolne,jutros me boljelo ali ne puno,cak sam i skuzila da mi nije tako obilna kao ince..uradit cu testic nakon M i nadam se da ce bit user posted image

(odgovor članu Ela00)
Neposredna veza do poruke: 1232
   RE: Prvi znaci trudnoće
5.10.2013 23:01:09   
Ela00

IZVORNA PORUKA: Ela00

evo mene pomalo jako tuzna,naime jutros sam dobila stvari,premda jos gajim tračak nade da je to mozda "lazna M"..bila sam so sigurna da sam zanijela jer jucer i jutros mi je bilo jako mucno,cak sam i skuzila da su areole malo tamnije nego inace..ali nikada do sada nisam dobila M pracenu mucninom..inace imam bolne M,ali ne opet tako bolne,jutros me boljelo ali ne puno,cak sam i skuzila da mi nije tako obilna kao ince..uradit cu testic nakon M i nadam se da ce bit user posted image

(odgovor članu Ela00)
Neposredna veza do poruke: 1233
   RE: Prvi znaci trudnoće
11.10.2013 13:19:32   
Izzy24
Veliki pozdrav curke,nova sam ovdje tako da nemojte mi zamjeriti ako nisam "ubola"mjesto gdje trebam postaviti pitanje.Da li mi mozete reci gdje mogu nabaviti testove za otkrivanje trudnoce Clearblue,iz BiH sam i ne mogu doci do njih a hitno mi trebaju?Hvala user posted image

(odgovor članu Ela00)
Neposredna veza do poruke: 1234
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.10.2013 17:44:28   
nina.m.
n

(odgovor članu Izzy24)
Neposredna veza do poruke: 1235
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.10.2013 17:48:39   
nina.m.
Pozdrav svima :)
Nadam se da ce mi neka od vas divnih iskusnih zena malo pomoci, naime imam neke simptome koji upucuju na trudnocu (uzasna bol u donjem dijelu stomaka i ledja, osjecam se nakako nateceno i kao da lebdim, stomak mi je napuhan i imam osjecaj da cu eksplodirati, takodjer sam imala par dana glavobolju). Kako mi je zadnja menstr. bila 11.10 misam sigurna da li je prerano da uradim test.

(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 1236
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.10.2013 18:24:28   
nina.m.
Imama i blagu temp 37.2
IZVORNA PORUKA: nina.m.

Pozdrav svima :)
Nadam se da ce mi neka od vas divnih iskusnih zena malo pomoci, naime imam neke simptome koji upucuju na trudnocu (uzasna bol u donjem dijelu stomaka i ledja, osjecam se nakako nateceno i kao da lebdim, stomak mi je napuhan i imam osjecaj da cu eksplodirati, takodjer sam imala par dana glavobolju). Kako mi je zadnja menstr. bila 11.10 misam sigurna da li je prerano da uradim test.


(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 1237
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.10.2013 19:03:21   
Mir@H
Nina.m. ja bih prije rekla da imas trenutno ovualciju,ako si imala menzes 11.10.

_____________________________

Nase sunce stiglo je 23.07.2012
Mamina maza 24.01.2015

(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 1238
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.10.2013 22:09:45   
minchis
bacite se na posao user posted image i ja mislim da je rano za trudnocu,ali moguce da je ovulacija pa samo u akciju user posted image

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 1239
   RE: Prvi znaci trudnoće
25.10.2013 19:25:06   
nina.m.
Hvala :) Zdravstven sam radnik, sve bih trebala znati, ali psiha je cudo u ovim situacijama, posebo jer imam neke zdravstvene probleme. Nadam se da cu uskoro biti user posted image
Ljubim vas

(odgovor članu minchis)
Neposredna veza do poruke: 1240
   RE: Prvi znaci trudnoće
21.11.2013 22:19:42   
spužva bob skockani
curke drage, i ja sam nova na forumu..uradila sam test 2 dana nakon kasnjenja trudnoće i bio je pozitivan,tek smo 3 mjeseca u braku i jako sam sretna da je upalilo...:) zadnji puta sam dobila 17.10.zanima me od kada se broji trudnoća?od toga dana ili?Inače nemam nikakve simtome osim kada sam trebala dobiti bolove kao da trebam dobiti...:)zanima me kada da odem doktoru...čula sam da ne idem prije 8tjedna jer mi nista uz ne moze reci...a meni se ideeee jooojjjj! sta da radim?user posted image

(odgovor članu nina.m.)
Neposredna veza do poruke: 1241
   RE: Prvi znaci trudnoće
21.11.2013 22:20:48   
spužva bob skockani
hehe...nakon kasnjenja menstruacije nisam se dobro izrazila...:)

(odgovor članu spužva bob skockani)
Neposredna veza do poruke: 1242
   RE: Prvi znaci trudnoće
21.11.2013 22:34:30   
shej
Prije svega da ti cestitam na user posted image
Trudnocu racunas od prvog dana posljednje menstruacije , pa od 17.10 si po tome danas trudna tacno 5 sedmica user posted image
Ja ti ne bih preporucila da ides na pregled prije 7.sedmice, znam da si nestrpljiva, ali svaki odlazak ranije moze ti stvoriti bespotreban stres, pogotovo pitanja da li se cuje vec srce ili ne, zasto ne, da li je rano ili nije i sl. Sretno user posted image

(odgovor članu spužva bob skockani)
Neposredna veza do poruke: 1243
   RE: Prvi znaci trudnoće
22.11.2013 10:20:08   
spužva bob skockani
hvala ti...jesam nestrpljiva ali si u pravu bolje sacekat nego da me teta nasikira..:)velik vam pozdrav! 5 tjednića! odmah mi izmame osmijeh!;)

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 1244
   RE: Prvi znaci trudnoće
23.11.2013 12:03:38   
Njegova mezimica
Hvala vam puno na odgovorima. Evo ja cu sacekati jos tri dana da vidim da lic u dobiti. Jel ovo toliko lici na pms a opet je nekako drugacije.N ajvise me brinu te potamnele grudi i neke bele tackice na grudima. Mada nekako sam izgubila i nadu, sedam meseci pokusavam i redovno se razocaravam tako da ovaj mesec nisam ni razmisljala o trudnoci puno pa mi to daje neku misao da je mozda ipak slabija prehlada...medjuti toliko mi burla donji stomak da trebam da dobijem tako da prema tom simptomu ako nisam trudna morala bi da dobijem pre ta tri dana...inace ako ne dobijem odmah radim test. ali kao sto rekoh ne nadam se previse. Videcemo sta mi Bog da. Inace cestitam svima koje su videle user posted image od srca.

(odgovor članu spužva bob skockani)
Neposredna veza do poruke: 1245
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.11.2013 13:45:39   
malaaaa
pozz ja treba da dobijem utorak-srijedu vec par dana posle ovulacije pocela sam osjecat napetost u u donjem dijelu stomaka ali sinoc sam se mogu rec uplasila kad me pocelo jako zigati dole u maternici sad na lijevoj pa na desnoj strani jedno 15 min mi se to desavalo dosad nikad prije vjestice user posted image pa mi se kasnije krv iz nosa pojavila posle brisanja i jutros takodje kad sam puhala u maramicu opet user posted image danas nista malo me ledja bole to je sve.. posto radimo na bebi ocekujem trudnocu ali ja nestrpljiva kupila dva testa i bezveze hajde reko uradicu jedan test danas a drugi cuvam za utorak :) tako da sam prije pola sata uradila i nista - odem ja do prozora ima vise svjetlosti kao da se nazire i druga crtica malo mi je nade dalo user posted image nadam se da ne umisljam pa planiram i ujutro uradit opet mozda se bolje bude vidilo ako nista cekam menstr.

(odgovor članu Njegova mezimica)
Neposredna veza do poruke: 1246
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.11.2013 14:11:52   
shej
Ujutro opet obavezno :) tako je i meni bilo, blijeda blijeda niko je nije vidio osim mene, jutarnju je vidio i muzic ali skroz slabo :) Sretno user posted image

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1247
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.11.2013 16:21:37   
Mrvica_83
Malaaa Koji je test u pitanju ? Ja sam u I T kupila u DM/u onaj osjetljiviji Gravignost ( 10 jedinica cini mi se ) i pokazao mi je plusic i prije ocekivane i to nisam radila sa prvim urinom user posted image dok na dan ocekivane i obicna trakica moze pokazati jasan i glasan plusic user posted image Drzim fige i javni kakav je testic na jutarnji urin ( ako budes mogla izdrzati da sad ne potrazis osjetljiviji test i ne uradis user posted image ) ovo ja iz svoje perspektive .. Sretnooo user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 1248
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.11.2013 17:15:37   
malaaaa
Pregnavit ali nije ovaj osjetljivi ovaj pokazuje tek od dana kasnjenja menstruacije posto sutra radim od 6 oticu na pauzi kupit onaj osjetljiviji mada nece bit opet prva jutarnja ali nema veze ni ovo nije bila.. pa ja bljam info ;)

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 1249
   RE: Prvi znaci trudnoće
24.11.2013 17:17:20   
malaaaa

IZVORNA PORUKA: shej

Ujutro opet obavezno :) tako je i meni bilo, blijeda blijeda niko je nije vidio osim mene, jutarnju je vidio i muzic ali skroz slabo :) Sretno user posted image


Ija mislim da samo meni vidljiva :D

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *