|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u očekivanju beba - maj 2018
27.5.2018 20:52:49   
neda 30
Drage moje trudnice davas pozdravim i ja 🤗nekad prije 7 godina sam bila aktivna na ovom forumu i od tada se svasta izdesavalo. Elem, sad je situacija sljedeca, 22.05.pozitivanuser posted image , zadnja user posted image 26.04. Isreno se nadam da smo ovog puta uspjeli i da ce aBD biti sve ok.
Nisam sve uspjela procitat...Vodolija 0602 mislim da smo u "istom sosu"user posted image .
Vortex bice ok sve sa bebicom. Svi ti testovi su statisticki...drzimo fige da sve bude u redu...
Uglavnom, nadam se lijepom druzenjuuser posted image

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 126
27.5.2018 23:08:09   
ijaa

IZVORNA PORUKA: neda 30

Drage moje trudnice davas pozdravim i ja 🤗nekad prije 7 godina sam bila aktivna na ovom forumu i od tada se svasta izdesavalo. Elem, sad je situacija sljedeca, 22.05.pozitivanuser posted image , zadnja user posted image 26.04. Isreno se nadam da smo ovog puta uspjeli i da ce aBD biti sve ok.
Nisam sve uspjela procitat...Vodolija 0602 mislim da smo u "istom sosu"user posted image .
Vortex bice ok sve sa bebicom. Svi ti testovi su statisticki...drzimo fige da sve bude u redu...
Uglavnom, nadam se lijepom druzenjuuser posted image

Dobro nam opet dosla i zelim ti skolsku trudnocu...:)

(odgovor članu neda 30)
Neposredna veza do poruke: 127
27.5.2018 23:27:15   
mala curica
Ijaa hvala ti puno 😘😘😘😘
Neopisivo je kada je muz uz tebe cijelo vrijeme.
Dok sam bila u bolnici i cekala reakciju tableta za induciranje poroda,pise meni sestra jeli zet(muz)samno.Njegov odgovor je bio,cuj jesam li tu,normalno da jesam i da cu biti.Kaze ona ima zet 100 srca u grudima 😂😂😂😂

Nisam upratila sve sta ste pisale,ja tim nekim testovima puno ne vjerujem.Sa malom nisam ni jedan radila.Sa malim sve moguce sam uradila i rodjeni zivi i zdravi.
Nisam upratila koja trudnica je sada na redu ☺️
Ja sam svoje zavrsila.Nemam u planu vise krugova 😂

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 128
27.5.2018 23:45:19   
vortex RR
Neda user posted image dobrodosla! Zelimo ti divnu i zdravu trudnocu i sto vise druzenja s nama. Hvala mnogo za podrsku za testove...

Mala curice, mogu misliti koliko znaci kad je suprug tu... ne znam da li je to kod nas moguce, gdje i pod kojim uslovima, ali je definitivno nesto sto treba biti dostupno i na odluku majci i partneru.... bas mi je drago sto si nam se vratila. Sigurno jedva stizes, ali bas godi tvoje prisustvo

(odgovor članu mala curica)
Neposredna veza do poruke: 129
28.5.2018 11:06:26   
ijaa
Nego nama sutra kontrolaaa :))))

(odgovor članu vortex RR)
Neposredna veza do poruke: 130
28.5.2018 11:30:26   
mina3
mala curice iskrene cestitke iod mene,rasplakala si me ..sve najbolje tvom sineku,puno zdravlja i srece a tebi sto brzi oporavak.Drago mi je da je sve dobro zavrsilo.Mogu mislit kako ti je bilo sve te dane,ali eto proslo je sad ide nova avantura...puno pusa od nas

6.7.2015 kiretaza 10 sedmica :(
11.7.2016 Nejra
29.3.2018 Kerim

(odgovor članu neda 30)
Neposredna veza do poruke: 131
28.5.2018 14:02:28   
boombar
E nek si nam se javila mala curice user posted image Napati se ti, ali najvaznije da je na kraju sve dobro zavrsilo i da ste i ti i baban dobro user posted image Sve najljepse od srca vam zelim, a bebanu dug i sretan zivot! Uzivajte sad u cetvoro!
Novim clanicama zelim dobrodoslicu, lagane i skolske trudnoce!
Kod nas se primice polako .. pocela sam kupovati neke bebce stvarcice i kao da sam tek sad postala svjesna koliko se sve primaklo! A ova trudnoca mi stvarno leti! Zadnje dvije sedmice oticem vec, noge i ruke ko buhtle, a tek dolazi tiplo vrijeme 😑 Noci su mi najgore! Koliko god bila umorna, ne ide mi se spavati kad pomislim da me ceka zilion ustajanja na wc, zgaravica, bol u bokovima kad lezim 😣 Dzaba se "potklocam" jastucima, nikako naci polozaj

(odgovor članu mina3)
Neposredna veza do poruke: 132
28.5.2018 14:47:59   
ijaa

IZVORNA PORUKA: boombar

E nek si nam se javila mala curice user posted image Napati se ti, ali najvaznije da je na kraju sve dobro zavrsilo i da ste i ti i baban dobro user posted image Sve najljepse od srca vam zelim, a bebanu dug i sretan zivot! Uzivajte sad u cetvoro!
Novim clanicama zelim dobrodoslicu, lagane i skolske trudnoce!
Kod nas se primice polako .. pocela sam kupovati neke bebce stvarcice i kao da sam tek sad postala svjesna koliko se sve primaklo! A ova trudnoca mi stvarno leti! Zadnje dvije sedmice oticem vec, noge i ruke ko buhtle, a tek dolazi tiplo vrijeme 😑 Noci su mi najgore! Koliko god bila umorna, ne ide mi se spavati kad pomislim da me ceka zilion ustajanja na wc, zgaravica, bol u bokovima kad lezim 😣 Dzaba se "potklocam" jastucima, nikako naci polozaj

Ovaj opis na kraju isto mogu napisati i wc, i zgaravica, bol u kukovima posebno kad se hocu okrenuti ili ustati. Grcevu i nemir u nogama...apsolutno te razumjem jos ne oticem

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 133
29.5.2018 11:13:17   
ijaa
Ja sa kontrole...druga doktorica osnosno ona sa pocetka...kao puno je sad putovanja, bebi veca glava u odnosu na tijelo ali kao jos ne mora nista da znaci zakazala mi je jednu kontrolu slijedece sedmice...ja sad ne znam sta da mislim niti radim...prosli out me doktorica ova druga toliko ohrabrila i nahvalila sve da mi sad nije nista jasno

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 134
29.5.2018 11:54:43   
Irinea
Draga ijaa, ne znam sta da ti kazem,oni covjeka totalno zbune i slude.jedan kaze jedno drugi drugo i hajde budi ti pametan sada. kako bilo ti je sve ok sad odjednom nije?jesu li ti prije spominjali te omjere glavice i tijela?

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 135
29.5.2018 13:01:10   
ijaa
Ma uvijek bilo sve uredu...zato kazem da mi sad nije jasno...a od prosle kontrole do sad baba fino napredovala po kilazi...prosli put 900 grama sad 1590...msm vvidjet cemo slijedece sedmice sta ce rec

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 136
29.5.2018 13:32:02   
boombar
Ijaa kod mene je uvijek sve isto uredno, s tim da butna kost prednjaci uvijek za jedan tjedan. A kad sam otisla na 4D uzv kod druge dr isto kao i tebi, pita me jel moja dr vidjela da je bebi glava veca!? Ja onako u sto cuda ostala 😳 Ali posto imam povjerenja u svoju dr brzo sam se pribrala i skontala da je zena bas temeljita i da bi mi rekla sigurno do tad da je nesto primjetila. Na sljedecoj kontroli kod nje, sve naravno ok. Ne vjerujem da takve stvari mogu da se pojave odjednom, tako da polako, ne sekiraj se unaprijed! Vjerujem da je sve ok i da je lazna uzbuna.
Evo i ja da vam se pozalim da od jucer imam takvu migrenu da na oci ne vidim, plus sve sto jucer nabrojah 😲 Inace bih popila tabletu i prespavala i sutradan bi bila kao nova, a sad ne smijem nista pa ce trajati dok sama ne prodje 😩

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 137
29.5.2018 13:38:58   
ijaa
Bas koda me vrelom vodom zena poli...jer sve se vodilo ok, ok, ona mi je od pocetka teudnoce...samo zadnja dva pregleda dvije razlicite doktorice vjerovatno jer je ova bila na odmoru...i jos me vise zabrinu kad rece jos jednu kontrolu slijedece sedmice :s

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 138
29.5.2018 13:40:14   
ijaa
Popij paracetamol rece mi doktorica 4 tablete dnevno parracetamola od 500 smijem popiti...i ja nedavno nisam mogla izdrzati popijem jedan i bilo mi je lakse

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 139
29.5.2018 13:50:04   
boombar
Nisam dr, ali mislim da bi se tako nesto od pocetka vidjelo. Moja redovna dr mi je objasnila da kad se ne izmjeri dobro glavica, makar i par mm odstupanja, uzv sam na osnovu toga izracuna obim i kojem tjednu trudnoce to odgovara, pa zbog toga moze doci do odstupanja, ali sve dok to nije nesto extremno tj vise od dva tjedna, trebalo bi biti ok. Pokusaj ne razmisljati previse.
A s paracetamolom sam probala sinoc u ocaju, mada znam da je to slabo za mene, i nije mi pomoglo. Kod mene je bas ona prava migrena koja bez nomigrena ne popusta, a i tad samo ako ga na vrijeme uzmem 😣

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 140
29.5.2018 13:55:35   
ijaa
I ja msm da islreno da je sve uredu ali opet mala ta sumnja ne bih da se krivim za nesto poslije....omda ne znam sta da ti kazem ...covjek se sam najbolje poznaje...evo u 3h sa curicom sam trebala ici u sumu vrtic organizuje...ali je pocelo strasno grmiti...iskreno ni ne ide mi se...kako ce bit slijedeci sat vremena vidjet cemo

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 141
29.5.2018 14:36:27   
Irinea
i ja mislim, kada ti je do sada bilo u redu sve da ce tako i ostati da je ova samo unijela bespotrebnu zabunu.
sto se tice putovanja ja sam putovala i ovu i proslu trudnocu sve uredno, i u austriju sam isla autobusomuser posted image
sad odoh u subotu na more, i to mi je to za ovo ljeto, u julu se u devetom mj ne smijem usuditi nigdje.

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 142
29.5.2018 18:10:25   
vortex RR
Ijaa, molim te ne sekiraj se, mojoj seki je dr (isto tako zamjena, ne njena regularna) greskom izmjerila ruku bebe i rekla da je butna kost premala, da se beba ne razvija dobro itd. Na narednom pregledu koji smo jedva docekali stara doktorica i pojasnjenje greske. Ne brini se i ne skupljaj crne misli, bice sve super, vidjet ces!

(odgovor članu Irinea)
Neposredna veza do poruke: 143
29.5.2018 18:22:53   
ijaa
U onom trenutku mi nikako nije bilo svejedno ali za 7 mjesici koliko sam trudna da nista niko ne primjeti malo mi je nestvarno...sad slijedece sesmice opet kod nje...i da mi kazr onda da je bolje da ostanem da ne putujem sta biste vi uuradile...evo ja krenula avionske karte da gledam odma ...ali gdje muz da sam toliki put da prevali

Neposredna veza do poruke: 144
29.5.2018 19:39:37   
vortex RR
Za bebu ne brini, greska sigurno, opusti se i zaboravi na to do narednog pregleda...a za putovanje najbolje po svom osjecaju. Jedine restrikcije sto sam cula su za 9 mjesec. Sve prije ako se dobro osjecas, posavjetuj se sa doktorom, ali kazu da je ok, posebno avion jer je brz i lagodan put. Auto i dug, posebno los put nisu preporucljivi...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 145
30.5.2018 14:59:49   
Innes
Evo i mene opet...citam redovno sta pisete ali eto slabije pisem.
Htjela sam da vas pitam za misljenje.
Ja vec duze vrijeme, dugo i prije trudnoce imam problem sa kontaktnim ekcemom.
Bila sam na pregledu kod doktorice u Bosni i nakon dosta nekih testova ustanovila je da je najvjerovatnije kont.ekcem, te mi dala kremu Elocom.
Ja sam je mazala i ona mi je stvarno brzo pomagala, ali bi se on nakon nekog vremena ponovo vracao, jer naravno nisam isla raditi pretrage od cega mi on dolazi.
E sad, on se pojavio i u trudnoci bas po stomaku i muci me vec duuugo, nikad da prodje. Ja imam elocom ali necu da ga mazem jer kao sto znate on sadrzi kortikosteroide a dosta sam citala da se te kreme ne smiju u trudnoci.
E sad ovdje u Svedskoj kazem babici i ona me posalje kod doktora koji je potvrdio da je po izgledu to kontaktni ekcem i pita jesam li vec sta koristila, ja kazem tako za tu kremu ali da je ne smijem u trudnoci, a ona mi rece da smijem. Kaze ne smije samo ako se to dodatno prekrije nekom plastikom.
Ja bih mazala jer stvarno svrbi dosta i ne izgleda lijepo, ali se bojim da ce lose biti za bebu.

Neposredna veza do poruke: 146
30.5.2018 15:12:07   
ijaa
Ako ti je doktorica rekla onda mozes...jer te firme se moraju ograditi od moguci nus pojava....za nedaj boze....nemam isksustva sa tim! Ako vec nisi sigurna posavjetuj se jos sa nekim doktorom ili nekim strucnijim :)

(odgovor članu Innes)
Neposredna veza do poruke: 147
30.5.2018 19:38:33   
Vodolija0602
Samo da vas pozdravim, nadam se da ste sve dobro user posted image user posted image Ja sam u sestoj sedmici, u petak idem na prvi pregled, nadam se najboljem. Zasada samo po bolnim grudima znam da sam trudna, sve ostalo je kao prijeuser posted image

Neda30, da u istoj smo kasi, dan razlike po ZM. Zelim ti lijepu, zdravu i ugodnu trudnocu user posted image user posted image

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 148
30.5.2018 23:17:02   
vortex RR
Vodolija user posted image cestitamo! Super da si nam se pridruzila, zelimo ti divnu trudnocu, tu smo za sve savjete, dileme, caskanja.... cuvaj se

(odgovor članu Vodolija0602)
Neposredna veza do poruke: 149
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:

Anketa

vile i vilenjaci
marny

vjerujete li da postoje?

da (43%)

ne (57%)

Broj svih glasova: 121

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *