|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG
3.3.2016 19:42:38   
ljiljo
slobodno ti ponovi nakon 48 sati to je praksa user posted image
cestitamuser posted image

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu selma123)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Beta HCG
11.4.2016 17:41:37   
Yasminaa
Veliki pozdrav :)
Evo i mene nakon dva spontana prošle godine...( prvi spontani 14.maj 2015 beta 4000 kroz 10 dana 9000 prestao se plod razvijati, drugi 13 decembar 2015 beta 13 48h 17 pa 48h spala na 8 biohemijska trudnoća)
Ali se desavaju lijepe stvari ove godine...
24.03. test pozitivan
25.03. beta 148
28.03. beta 403
04.04. beta 5280
11.04. beta 35818
Ja koliko sam upućena ove vrijednosti su ok al od ogromnog straha u meni nakon gore navedenog sto sam preživjela, ne smijem uopste da se radujem...strah me pojede...
Cure moje, sta mislite po vama je li ovo gore ok?user posted image user posted image user posted image
Ujedno čestitam trudilicama koje su uspjele da vide svoje plusice i držim fige koje ih iscekuju... user posted image

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Beta HCG
13.4.2016 15:32:43   
anchy41
U januaru sam dobila ciklus 11., pa u februaru 6., u martu 3. Do danas, 12.04. nisam dobila menstruaciju. 08.04. sam radila beta hcg test i bio je negativan. Moj partner i ja imamo svakodnevno odnose. Napominjem da mi ciklus nikada nije kasnio. Juce sam isla da zakazem UZ ali mi je ginekolog rekla da nema potrebe da ga radim jer je beta bila negativna. Da li sam prerano uradila beta test i da li je ipak moguce da sam u drugom stanju? Hvala unapred ako mi mozete pomoci i odgovoriti na pitanje, pozdrav.

(odgovor članu Yasminaa)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Beta HCG
13.4.2016 15:35:38   
malena27 RR
Anchy mozda ne bi bilo lose ponoviti betu kroz 2-3 dana ako ne dobijes.
Ako opet bude negativna javi se ginekologu i zakazi uzv.


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu anchy41)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Beta HCG
11.6.2016 19:18:54   
prolom
Drage moje,molim za vase misljenje....
Menstruaciju sam trebala dobiti 04.06,posto nije stigla,a uvjek su mi ciklusi redovni bukvalno u sat vremena ja 06.06 uradim betu ona 11,2...
08.06 dobijem menstruacijua ali pravu pravcatu,obilna,normalna kao i uvijek i taj dan ponovim betu ona 13,8
09.06 opet uradim betu ona 27,8 a ja i dalje imam menstruaciju
Juce je ponovim opet ona 33,3..danas mi je menstruacija prestala jer mi i inace traje 3 do 4 dana
Sta vi mislite...u ponedjeljak opet trebam vaditi betu i tad cu raditi i uz
Jeli neko od vas imao slican slucaj...bojim se vanmatericne jer sam jednu vec prezivjela ali koliko znas uz vanmatericnu se ne veze ovako obilno krvarenje niti ovako niska beza...bar mi tako nije bilo u slucaju s vanmatericnom

_____________________________

U braku 4 godine
Ja `84, inzul.rezistencija, fsh,lh uzas,
2013 god.vanmatericna,odstranjen desni jajovod
MM `82 oligoastenozoospermija- operacija varikokele 2012 god. Sada spermiogram idealan
04/2014-IVF- ni docekala betu
09/2014-IVF/ICSI-beta

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Beta HCG
12.6.2016 18:03:34   
kocka
Ja sam imala vanmatericnu, ali je beta rasla puno vise, ne vjerujem da je to. Mozda si imala ovulaciju kasnije? Mozda je biohemijska? Znam zene koje su mjesecima bile trudne, a sasvim uredno dobijale, pa nisu ni znale. U svakom slucaju vidjeces sutra kad provjeris. Sa srecom.

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Beta HCG
22.6.2016 13:54:47   
prolom
Drage moje evo da napisem svoje iskustvo sa betom mozda nekome bude od pomoci...
Menstruaciju sam trebala dobiti 04.06...posto je kasnila ja 06.06 uradim betu ona 11..
Zatim 09.06 prokrvarim i dr.konstatuje spontani pobacaj nedjutim beta je taj dan bila 13
Krvarenje je prestalo za 4 dana znaci intenzitetom i bolom bilo je kao klasicna menstruacija
Na UZ se nista ne vidi....i dalje sam vadila betu ona je isla 27...pa kroz par dana 33...pa 97...pa 122
Na kraju su poceli sumnjati na vanmatericnu trudnocu jer sam ja jednu vec imala 2013 godine i odstranjen mi je desni jajovod
20.06 mi krene opet krvarenje ali jako oskudno praceno menstrualnim bolovima...uradim betu ona 51
Opet se konstatuje da je ipak bio spontani medjutim na UZ se u Douglasu pokaze dosta slobodne tekucine i to nas opet vodi prema vanmatericnoj trudnoci,medjutim beta koju sam danas uradila je 30 tako da je eto ipak konstatovano da je u pitanju bio spontani pobacaj
Iduci ponedjeljak vadim jos jednu betu i ponavlja se UZ....
Jako zamrsena situacija koha je trajala vise od 20 dana za poludit...i eto sad se "nadam" da ostajemo na dijagnozi spontani pobacaj jer bolje i to nego vanmatericna...sto bi rekli od dva zla izaberi manje....

_____________________________

U braku 4 godine
Ja `84, inzul.rezistencija, fsh,lh uzas,
2013 god.vanmatericna,odstranjen desni jajovod
MM `82 oligoastenozoospermija- operacija varikokele 2012 god. Sada spermiogram idealan
04/2014-IVF- ni docekala betu
09/2014-IVF/ICSI-beta

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Beta HCG
29.6.2016 9:29:13   
Mare91
Imam jedno pitanje..jucer sam vadila betu i rezultat je 5502,39, a posto moje dr nema do pon mene zanima da li to znaci trudnocu..ovo mi je prva trudnoca pa ne znam bas puno o tome..

(odgovor članu prolom)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Beta HCG
29.6.2016 11:34:47   
Nada77
Mare91, da trudna si! Ovo je poprilično visoka beta. Čestitam. :)

p.s. Inace imas i na ovom forumu i generalno na internetu jako puno materijala o tome kako utvrditi trudnocu, simpotmima i svemu povezanom. Samo malo zarovi ;). Sretno!!!!

_____________________________

ja PCOS, DM Azoo
1 IVF, februar 2014, nije bilo transfera
2IVF, ICSI, maj 2014, 2 embria, MC u 8 sedmici
3 IVF ICSI oktobar 2014, transfer 1 embrio, beta 0
4 IVF ICSI, maj 2016, ...14.7. kucaju dva srca :)

(odgovor članu Mare91)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Beta HCG
29.6.2016 17:12:44   
Mare91
Ma znam..citala sam..al jos ne vjerujem da je to to..posto sam imala vanmaternicnu prosle god..pa me svega strah..al ipak hvala na odg :)

(odgovor članu Nada77)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Beta HCG
30.6.2016 15:31:00   
Anoniman
Mare čestitam na finoj beti user posted image definitivno si trudna...
Kod bete je najbitnije pravilno dupliranje svakih 48-72 sata.
Sretno...

(odgovor članu Mare91)
  Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Beta HCG
4.7.2016 11:52:41   
selina
Lijep Pozdrav drage zenice,meni bi trebala pomoc ali ukratko da objasnim moj slucaj...ovako imala sam menzes u maju redovan i dabrostonom izazvanu 20.6 da bi krenula na stiulaciju klomifenom pa menopurom medjutim pojavi mi se kao sukrvica i ja uradim test kucni i pokaze mi pozitivno zatim se javim dr i onda mi kaze da uradim betu koja je bila 365.90 i da ponovim nakon dva tri dana i ja ponovim i nije se uduplala nego otisla na 443.90 od simptoma imam skoro sve mucnine povracanje,cesto mokrenje itd sukrvica je se povukla kad sam prestala piti klomifen i nemam nikakvih bolova ali citam kod vas ovdje da se ona mora uduplati a ja se brinem jako jer tek u cetvrtak imam zakazan ultrazvuk...da napomenem bolova nikakvih nemam----jel ovo znaci da od moje trudnoce nista nema :-(

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Beta HCG
4.7.2016 12:03:16   
perlica55
Selina, nije dobro što se beta nije uduplala barem 70%
u dva dana, dal si radila u istom laboratoriju???
Nema druge nego sacekati UZV.. Sretnoo user posted image

_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Beta HCG
4.7.2016 12:15:38   
selina
Radila sam u istom i bas sam se razocarala kad sam vidjela ovdje na temi da to nije bas ok a dr sam se javila ona je inace na putu i vraca se u cetrvtak pa mi rekla da se strpim do ultrazvuka da vidimo tu kako se razvija ali ja se brinem..samo trazim po netu da li ima kakve nade da je i pored toga nekom bilo sve uredu....jer ovo je se u citavom procesu trudnoca slucajno desila a toliko cekana jer sam prije tri godine isto imala spontani ali mi je tad beta skroz opala

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Beta HCG
31.7.2016 15:52:46   
Skorpija984
Lijep pozdrav... Nova sam na forumu... Radimo na bebi.. Zadnja menstruacija 30.06 radila test negativan radila beta HCG 2,4.. Ja jos nisam dobila da li da ponavljm betu da li je neko imao slucaj ovakav znaci li ipak ovaj rezultat bete 2,4 ranu trudnocu?! Hvalaaa

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Beta HCG
31.7.2016 16:49:34   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Skorpija984

Lijep pozdrav... Nova sam na forumu... Radimo na bebi.. Zadnja menstruacija 30.06 radila test negativan radila beta HCG 2,4.. Ja jos nisam dobila da li da ponavljm betu da li je neko imao slucaj ovakav znaci li ipak ovaj rezultat bete 2,4 ranu trudnocu?! Hvalaaa


Zdravo Skorpija,dobrodošla

Nažalost sve vrijednosti do 5 su negativna beta tj niste trudni. Puno sreće iduci mj...samo opusteno i doci ce i bebica aBduser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Skorpija984)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Beta HCG
25.9.2016 13:43:57   
uciteljica
Cure,je li netko imao slicnu situaciju kao ja?10dan od transfera sam vadila betuhcg i bila je 0.2.Mengu jos nisam dobila.Dr mi je rekao da ju ponovim opet za dva dana ako menga ne stigne.Umjetnu sam radila u klinici Bahceci.

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Beta HCG
25.9.2016 13:54:11   
perlica55
Uciteljice, svakako napravi kako ti je gin rekao, al ta prva beta je
negativna user posted image

_____________________________

1. ICSI/IMSI - user posted image
32tt - izgubili smo bebu user posted image
FET - bez uspjeha
2. ICSI - imamo user posted image i molimo Boga za sretan završetak trudnoće
MM i ja još uvijek čekamo rodu . . .

(odgovor članu uciteljica)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Beta HCG
16.12.2016 1:34:31   
mala93
Divnoo...iz sveg srcaaa sve najlepse i najbolje !!! Da sve prodje u najboljem redu!!!!! Inace, ja sma Ivana, ja imam sina 2 godine i 5 meseci, vec godinu dana pokusavamo bebu, nista.....
Ja sam uzela ,,Klomifen" na svoju ruku.....i ispila ga *5 dan od menstruacije, i pila 5 dana, ujutru i uvece*....ali nije mi nista ,,biilo" samo sam nervozna i trenutno me malo boli stoma. Verujem da sam psihicki opterecena, ali toliko zelim drugu bebu ....ali ona nece pa nece :( :( <3 Hvala vam puno sto postojite SVE ovde, citala sam stalno komentare i divne ste... <3 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mirna)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Beta HCG
7.3.2017 22:53:53   
naomicaa
pozdrav svima na forumu
ovako zadnja menstr. je bila 22.1. , ovulacija 6.2. dva testa pozitivna..prekjucer sam isla u ginekologu i ne vidi se nista..on kaze da sqm po ovome vec mjesec i po trudna i da se to mora vidjeti..u proaloj trudnoci sam po menstr bila dva tjedna vise trudna..poslao me da vadim betu koja je iznosila 884 on kaze da je beta preniska za ocaj tjedan ali ako je situavija kao u proaloj trudnoci onda sam zapravo 4-5 tj trudna i to je ok beta..sutra opet idem vadit betu..da napomenem imam jake bolove u stomaku kao probadanjr nrma iscjetka ni krvarenja..jako me strah i samo zelim da sve bude uredu..sta vi mislite da li je to normalno da se jos ne vidi nosta na ultrazvuku i jeli razine bete ok??

(odgovor članu mala93)
Neposredna veza do poruke: 395
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 15 [16]
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *