|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prirodan porod nakon carskog
4.6.2013 8:27:37   
entinte
i ja bih iskreno najvise volila blizance roditi prirodno nakon prvog carskog prije 2 godine i 2 mjeseca. Ali ima vremena pa cemo vidjeti sta ce reci doktori, jos je rano.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Prirodan porod nakon carskog
25.5.2015 9:21:14   
Skvo RR
Prenos posta

IZVORNA PORUKA: miks

Ko ga pokusao/uspio???


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Prirodan porod nakon carskog
26.5.2015 20:11:04   
LILLO
Ja sam bas bila sa jednom curom sto je 2 carska imala..prvi je prosao uredu i napravila je pauzu od 3 godine izmedu bas da bi probala prirodno ali su je odbili..rekli su joj da rijetko ce neki doktor rizikovati da popuca maternica od kontrakcija bilo tvojih prirodnih bilo onih od dripa..a od dripa su puno jace..razmisljala je o trecem ali isto su joj rekli nikako jer kod drugog djeteta prethodni rez je poceo u 8 mjesecu da puca pa su je kljukali tabletama da zaustave..mislim savjet je na mjestu..zasto rizikovati svoj zivot i ne daj boze da bude neka komplikacija i ostaviti dvoje djece iza sebe...treba biti zahvalan na onome sto imas i ne ici protiv prirode..brdo je zena koje jednostavno ne mogu prirodno da se porode..ili su preuske ili ne mogu da se otvore itd. Zato je tu carski..i dobro je i da to postoji..

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Prirodan porod nakon carskog
27.5.2015 2:01:08   
Bella.88
Ne znam koliko ce ti biti od koristiuser posted image
Meni je radjen carski prije nepune 2god.i prekosutra sam opet narucena na carski zato sto je beba karlicno/poprecno okrenuta
To je jedini razlog
U dogovoru sa mojom dr.trebao je ici prirodan porod,ali s obzirom na okolnosti nije moguc

Ono sto zelim reci je da se radja prirodno nakon carskog
Niije vise pravilo jednom carski uvek carski
Ako je trudnoca uredna i sve je ok,ako si ti prirodan porod nadjes dobru doktorku/doktora i moguce jeuser posted image
Sretnouser posted image

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Prirodan porod nakon carskog
27.5.2015 10:27:39   
kocka
Teorijski se mozes poroditi prirodno ako je sve u redu i ako porodjaj krene u potpunosti sam od sebe, znaci bez dripova, busenja vodenjaka i sl.

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Prirodan porod nakon carskog
27.5.2015 21:33:59   
ananas_ze
Al Bela ko ti garantuje da ce na smjeni biti taj dr s kojim si dogovorila prirodan porod?

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu kocka)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Prirodan porod nakon carskog
28.5.2015 12:05:48   
miks
ja poznajem par doktora koji rade u americi u dubai u i slicno....kazu da se moze prirodno i da je bolje drugi put prirodno nakon carskog nego opet carski....jer je to OPERACIJA i puno je opasnije...
nasi doktori nece ni da probaju...a moze se procjeniti dokle se moze ici pa ako ne ide kako treba samo se nastavi na carski....
puno sam citala na tu temu i gledala snimke....ako je prosla barem godina dvije to je sasvim ok pokusati osim naravno ako indikacije nisu: visok pritisak, velika beba mala karlica, polozaj bebe itd itd.
moja rodica je rodila prvo na carski a drugo u americi prirodno....cak su joj dali i drip...ne puno ali malo jesu....
materica ne puca tako lako...i ako bude napuknuce nije ni to strasno....desava se cesto i kod prirodnog poroda bez carskog da je bio prije toga....
ja sam nasla dr imsiriju koja mi je rekla da mogu pokusati pa eto vidjet cemo....

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.5.2015 1:26:36   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: miks

ja poznajem par doktora koji rade u americi u dubai u i slicno....kazu da se moze prirodno i da je bolje drugi put prirodno nakon carskog nego opet carski....jer je to OPERACIJA i puno je opasnije...
nasi doktori nece ni da probaju...a moze se procjeniti dokle se moze ici pa ako ne ide kako treba samo se nastavi na carski....
puno sam citala na tu temu i gledala snimke....ako je prosla barem godina dvije to je sasvim ok pokusati osim naravno ako indikacije nisu: visok pritisak, velika beba mala karlica, polozaj bebe itd itd.
moja rodica je rodila prvo na carski a drugo u americi prirodno....cak su joj dali i drip...ne puno ali malo jesu....
materica ne puca tako lako...i ako bude napuknuce nije ni to strasno....desava se cesto i kod prirodnog poroda bez carskog da je bio prije toga....
ja sam nasla dr imsiriju koja mi je rekla da mogu pokusati pa eto vidjet cemo....

Koliki ti je razmak izmedju trudnoca?

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.5.2015 1:37:28   
miks
4,5 godine

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 18:36:28   
lulaloo

IZVORNA PORUKA: miks

ja poznajem par doktora koji rade u americi u dubai u i slicno....kazu da se moze prirodno i da je bolje drugi put prirodno nakon carskog nego opet carski....jer je to OPERACIJA i puno je opasnije...
nasi doktori nece ni da probaju...a moze se procjeniti dokle se moze ici pa ako ne ide kako treba samo se nastavi na carski....
puno sam citala na tu temu i gledala snimke....ako je prosla barem godina dvije to je sasvim ok pokusati osim naravno ako indikacije nisu: visok pritisak, velika beba mala karlica, polozaj bebe itd itd.
moja rodica je rodila prvo na carski a drugo u americi prirodno....cak su joj dali i drip...ne puno ali malo jesu....
materica ne puca tako lako...i ako bude napuknuce nije ni to strasno....desava se cesto i kod prirodnog poroda bez carskog da je bio prije toga....
ja sam nasla dr imsiriju koja mi je rekla da mogu pokusati pa eto vidjet cemo....


Naima ili lejla imsirija? I kako je na kraju proslo?

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 18:47:06   
jasmin

IZVORNA PORUKA: miks

4,5 godine

I da je manji, ako je trudnoca ok, a ti takodjer, onda moze, kaj ne user posted image ?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 19:18:52   
anitaa
Kod mene sve nesto suprotno bilo od ocekivanog, prvi put nisam ni pomisljala na CR, na kraju tako zavrsi, drugi put, poslije 4 godine zaista sam prizeljkivala prirodan porod, ali svi oko mene punili do zadnjeg dana usi, cak i moja dr koja mi je tu u Sa vodila trudnocu : Nemoj se zezati, pa ici na prirodno, valjda i zbog mojih 39..istina, doktori u Mostaru su do zadnjeg trena forsirali prirodno, malena se idealno namjestila, ali isto tako su mi ulijevali povjerenje da uvijek se moze ici na CR ako nesto krene naopako...na kranu, par daana prije termina E. sama odlucila nacin na koji nam je dosla..

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 19:18:57   
lulaloo

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: miks

4,5 godine

I da je manji, ako je trudnoca ok, a ti takodjer, onda moze, kaj ne user posted image ?


U normalnim drzavama - da. Kod nas je to SF. Evo ja danima hodam od doktora do doktora na Jezeru, u nadi da cu pronaci nekog voljnog da me prirodno porodi (carski bio prije 7 godina) - pa, cini mi se da bi mi prije dali 100 KM, nego da me prirodno porode :)
Stvar je u tome da kod takvih poroda doktor mora biti stalno pored tebe i pratiti rez od prethodnog carskog, sto znaci da ne moze ici jesti, odspavati, i sl. Nece da se zezaju. Cula sam da je Naima Imsirija voljna pokusati prirodni nakon carskog, pa ako mi porod ne krene do ponedjeljka, planirala sam kod nje na konsultacije.
Ima li jos neko preporuku, iskustvo?

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 19:25:07   
lulaloo
Anitaa, drugi porod dakle ipak bio prirodan? Moze li malo vise informacija? Bas me ohrabruju takva iskustva.

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 19:52:17   
anitaa
Par dana prije termina pukao vodenjak, u 5 ujutro pregledali me - kazu dva prsta otvorena, super sve izgleda, bice to do podne.....dosla sam s laganim, kao menstrualnim bolovima, iza 8,se vec intenziviraju...pomazu mi vjezbe disanja od prije 4 godine...tad sam vec 6 prstiju otvorena...izgledalo mi je to njihovo "do podne " kao supljak, jer malena se malo sporije, damski spustala, pa kad sam krenula tiskati mislila sam da ce vjecnost trajati...a dr igra igrice, hajde odmah mi bi lakse, tek na kraju dode, kad je be ba pocela izlaziti, i nekako mi je bas brzo donesose., bas me iznenadila moja Ela, u svakom pogledu :-) ...izvini , ja .malo zbrda zdola, krenuli zubici..
IZVORNA PORUKA: lulaloo

Anitaa, drugi porod dakle ipak bio prirodan? Moze li malo vise informacija? Bas me ohrabruju takva iskustva.



< Poruku je uredio anitaa -- 30.12.2015 20:04:33 >

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 20:12:20   
lulaloo
Puno ti hvala na ovim informacijama. I, izvini sto sam dosadna - gdje je ovo bilo, u Mostaru ili.....

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 20:36:28   
anitaa
Ne, nisi dosadna,,nego tipkala i drzala nju u krilu..obje cure sam rodila u Mostaru, na Bijelom Brijegu..prvi porod mi je , iako CR , ostao u finom sjecanju, u smislu sto je rez, po nepristranim misljenjima, znaci nisu znali ko ga je radio -savrseno odraden i zaista nikad rez nisam osjetila, osim par dana poslije, vec sutradan sam trcala po hodniku...Obje trudnoce su tekle uredno, prva cura 4 i po kg, 57 cm, rodena 12 dana poslije termina..ova druga 3.800 kg i 54 cm..sad pri porodu nisam ni skuzila da su me malo capnuli, tek kad su me sili,,dva sava skontah...neki dan na pregledu dr govori : Mozete vi jos komotno, haha...a sjecam se kad sam malo prije nego se ova malena rodila isla na pregled i bas potrefio dr sto mi je radio prvi CR on se zeza, govori : Ma moramo ovo prirodno, da sljedece ne moramo na carski..da, ko holivudske zvijezde, u 5O i nekoj...

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 20:45:39   
lulaloo
Anitaa, jos jednom puno, puno hvala - nadam se da ce i moje iskustvo drugog porodabiti slicno tvom.
Uzivaj sa svojim djevojcicama, i zasto ne i trece? user posted image
Pa ja uglavnom i zelim sada prirodno da si ne zatvaram vrata za trece (a za koji dan ce mi 38.), hehe.

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Prirodan porod nakon carskog
30.12.2015 22:21:53   
anitaa
Kao sto napisah kod mene sve suprotno od ocekivanog, tako da nista ne smijem reci za trece...
Zelim ti porod kao sto je bio moj, ovaj nedavni... mada u konacnici kad ti donesu bebu zaboravis i kako si rodio i je li boljelo...
Sretno.

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 69
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *