|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upala krajnika kod djece.
18.9.2012 21:48:28   
almondray
Nadam se da će neko pročitati....
Naime, prije 7 dana mali 7,5 go. po povratku iz škole legne da odspava i probudi se sa temp. , gavoboljom , bolovima u nogama i ukama.
Odmah sam ga odvela dr. gdje je dobio almacin.Temp. je krenula na svaka 4 sata od 39-40,5 C.
Kako nije bilo poboljšanja kroz 2 dana ga ponovo odvedem kod dr. i promjene mu terapiju u penc.injekcije.Čak i nakon 5 injek. on ima temp.!!!Dr. je htio da ga šalje na infektivnu , a ja sam tražila pregled kod ORL. Tamo kaže uvećani "limfonodusi" ispod amgukusa mandibulae obostrano...valjda krajnici jel...mislim vide se i sa spoljašnje strane...pored toga dobio je i afte i gingivitis..E sad i ORL je zakljucio da mu je najbolje na infek. ali sam ja tražila još dva dana penc.pa ćemo da vidimo posle toga.I danas je imao temp. ali 38,2 koja je sama spala , bez lijeka...kontr. nam je sutra , krajnici su još uvećani ...a ja ne znam šta više da radim!!!
Jeli moguće imati tako dugotrajnu temp?
Ni jedan nalaz nisu mu radili , iako sam pitala bil bilo od neke pomoći..

(odgovor članu eko beba)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Upala krajnika kod djece.
18.9.2012 21:58:15   
Hanady RR
user posted image
zato nisu uradili krve pretrege...draga uvećani krajnici mogu biti simptomatični kod djece toga uzrasta...moja starija kećrka ima uvećčćane krajnike i to je to...čista konstatacija, malo je gadljiva, malo sporije jede el pojede itd...


eh sad...da kod vas nije neki virus u pitanju...mislim alamacin, pencilinuser posted image
da je baketrija djelovalo bi na nju almacin nakon 3 popijene doze...ioneklcije nakon prve tri primljene...otprilikeuser posted image
sad...ako je virus...moguća je rura i nekoliko dana...al i afte i sve...pad imuniteta kod djeteta još ti antibotici oborili ga i više...

ja bih ujutro odmah uradila nalaz iz krvi...CRP najprije i sedimentaciju...
ako je grlo zagnojeno onda će sedimnetacija biti uvećana i CRP pokazati prisustvo bakterije...
on dabih radila briseve grla...da s eizoluje bakterija koja je i da natibiogram pokaža šta na nju djeuje uopšte

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Upala krajnika kod djece.
18.9.2012 22:11:15   
almondray
Kod nas se sve liječi odokativno , kad se zapusti dijete šalju na Gradinu gdje ovi obično ostavljaju dijete da leži...a ORL je rekao bas kao i ti , vjerovatno neki virus...a meni se nije dala da dijete u takvom jadnom stanju šaljem njima na milost i ne milost , jer smo ležali zajedno dok je bio manji i znam kako oni rade...
A vjeruj mi da ni sama ne znam šta očekujem ovdje ...da mi neko kaže proći će i meni je tako ili...
A nikad do sada nismo imali probleme sa krajnicimauser posted image
I da , rekli su nam da ima gnojne čepove po krajnicima ...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Upala krajnika kod djece.
18.9.2012 22:14:29   
Hanady RR
ako ima gnojne čepove...dijete ima gnojnu naginu...
pencilin bi trebao pomoći al morate isprimat najamnje 7 dana dozu da dijete ne postane rezistentno na njega...
gnojna nagina je zeznuta, sa rastom ture gnoji se i grlo...
predposdtvaljam d aje tvoj dječak visok a ne posbeno debeo...
to je otplike simptomatično za djecu te kontrukcije...uvečani krajnici i gnojne angine sa temperaturama koje s eteško skidaju...

no svakako...sačekajet još 2 dana...ako ne prestane zahtjevaj nalaze iz krvi i bris grla i nosa..
ako možeš uradi privatno uz napomenu koji antibiotici s ekoriste

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Upala krajnika kod djece.
18.9.2012 22:33:20   
almondray

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ako ima gnojne čepove...dijete ima gnojnu naginu...
pencilin bi trebao pomoći al morate isprimat najamnje 7 dana dozu da dijete ne postane rezistentno na njega...
gnojna nagina je zeznuta, sa rastom ture gnoji se i grlo...
predposdtvaljam d aje tvoj dječak visok a ne posbeno debeo...
to je otplike simptomatično za djecu te kontrukcije...uvečani krajnici i gnojne angine sa temperaturama koje s eteško skidaju...

no svakako...sačekajet još 2 dana...ako ne prestane zahtjevaj nalaze iz krvi i bris grla i nosa..
ako možeš uradi privatno uz napomenu koji antibiotici s ekoriste

Sutra aBd bi trebao dobiti 7-dmi , a baš nekako imam osjećaj da mu je sve truhlo u ustima i grlu...
I baš takav kakvim ga opisuješ , visok i mršav , a temp. da bog sačuva , ne smijem ni zbrojat koje je sve antipiretike popio u ovih 7 dana...
Znači da slušam razum , njegujem svoje dijete i tražim upute za nalaze...
Hvala ti Hanady , nekako mi je lakše...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Upala krajnika kod djece.
18.9.2012 22:36:11   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ako ima gnojne čepove...dijete ima gnojnu naginu...
pencilin bi trebao pomoći al morate isprimat najamnje 7 dana dozu da dijete ne postane rezistentno na njega...
gnojna nagina je zeznuta, sa rastom ture gnoji se i grlo...
predposdtvaljam d aje tvoj dječak visok a ne posbeno debeo...
to je otplike simptomatično za djecu te kontrukcije...uvečani krajnici i gnojne angine sa temperaturama koje s eteško skidaju...

no svakako...sačekajet još 2 dana...ako ne prestane zahtjevaj nalaze iz krvi i bris grla i nosa..
ako možeš uradi privatno uz napomenu koji antibiotici s ekoriste

Sutra aBd bi trebao dobiti 7-dmi , a baš nekako imam osjećaj da mu je sve truhlo u ustima i grlu...
I baš takav kakvim ga opisuješ , visok i mršav , a temp. da bog sačuva , ne smijem ni zbrojat koje je sve antipiretike popio u ovih 7 dana...
Znači da slušam razum , njegujem svoje dijete i tražim upute za nalaze...
Hvala ti Hanady , nekako mi je lakše...

user posted image
i javi šta kažu nalazi...obavezno...


a tutu tom štingliću svom kao i ja svom pokušaj ksinuti...
izmutiš bjelance u čvrt snjeg...staviš na salvetu platnenu i spsutiš niz kičmu...
nmojoj curi pri gnojin anginama smao to je snižavalo turicu...i treba je skinuti jer kad je vidoka bakterija se razmnožava i grlo sve više gnojiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Upala krajnika kod djece.
19.9.2012 19:43:06   
almondray
Evo mene mrtva umorna od silnih doktora , pitam se ima li neka tema x-files bolesti?!
Kontrola kod ORL :virusna inf. -infektolog
porod.dr. sumnja ipak na bakteriju , a kaže čuo je da se pojavila neka rezistentna user posted image -infektolog
I pak odemo kod inf. i tamo nas dočeka kao da smo s marsa pali , više nam je brojala zbog mršavog djeteta nego dijagnoze--uputa pedijatru na Gradini
Pedijatar : prva osoba koja dijete pregleda od glave do pete i bez nalaza neće da zaključi ništa !!!
Nalazi MCH 29,8 , MCHC 354 , PLT 488 , PDW 8,4, P-LCR9,5 ,ovo su oni koji odstupaju , ostale vrijednosti ok , kao i CRP koji je 2,3...
Konsultovala se sa još nekim dr. i zaključila da je najvjerovatnije virusno , došli smo kad je dijete već počelo da prizdravlja tako da nije za prijem u bolnicu ali za svaki slučaj još 7 dana almacina .
Između ostalog stoji da su tonzile uvećane hipermične, ždrijelo hipermično , submandibularni limfonodi takođe uvećani do 0,5cm....
Na pitanje zašto su se žlijezde tolko uvećale , dr. kaže da mogu od bilo čega u usnoj šupljini , pokvaren zub , virus , bakterija , jer sve žlijezde reaguju na lokalnu upalu user posted image


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Upala krajnika kod djece.
19.9.2012 19:55:37   
Hanady RR
uglavnom CRP pokazuje da je virus...
svaka upala može dovesti do povećenja kranika, do temperature i napora i bola uvećanje žlijezda...bez problema koji ostavljau spoljedice ste svakako sada...

hm...taj antibiotik je njemu višak....
jer nalazi uredno pokazuju da nema prisustva bakterije...al popijte ga sad da dijete ne postane rezistentno ako prkeinete...

no poradite na imunitetu...znam sa djecom koja nisu velike izjelice teško je to...al predlažem ti da kupiš Imunoglukn...mi smo poršle godine mali ovo stanje sa upalama gral i čak infekcijom mokraćnih i popili imunoglukan...zaista nam je valjao...
na temi preparata za povoljšanje imuniteta možeš porčitati iskutva...svakako ništa nemate izgubiti...
jer i sntibiotik dodoatno ruži imunitete koji je njeu virus u ovolikoj borbi s anjim baš sredio...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Upala krajnika kod djece.
19.9.2012 20:58:56   
almondray

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

uglavnom CRP pokazuje da je virus...
svaka upala može dovesti do povećenja kranika, do temperature i napora i bola uvećanje žlijezda...bez problema koji ostavljau spoljedice ste svakako sada...

hm...taj antibiotik je njemu višak....
jer nalazi uredno pokazuju da nema prisustva bakterije...al popijte ga sad da dijete ne postane rezistentno ako prkeinete...

no poradite na imunitetu...znam sa djecom koja nisu velike izjelice teško je to...al predlažem ti da kupiš Imunoglukn...mi smo poršle godine mali ovo stanje sa upalama gral i čak infekcijom mokraćnih i popili imunoglukan...zaista nam je valjao...
na temi preparata za povoljšanje imuniteta možeš porčitati iskutva...svakako ništa nemate izgubiti...
jer i sntibiotik dodoatno ruži imunitete koji je njeu virus u ovolikoj borbi s anjim baš sredio...


user posted image ti si nasa sveznalica user posted image
Bas smo dobili pikovit da mu pomogne da ovo prebrodi i teta u apoteci mi predloži isti ovaj kao što ti spomenu , za jačanje imuniteta kad ispijemo pikovit.
Ja i dalje mislim da je u pitanju bila gnojna angina , jer je imao bas sve simptome te bolesti ali eto... nadam se da neće zbog prekida ter. pencilinom imati posljedice ..(ili almacin dođe na isto?)
Ja sam kao mala imala česte upale krajnika , od toga sam zaradila reum.groznicu a bogami i srce mi preskače od kako znam za sebe , a to su posljedice ako se ne liječi kako treba...
A ipak najgore od svega mi je bilo kad sam se jedno jutro probudila sa ustima punim krajnika!
I zbog toga me strah , kad vidim ta jaja na grlu , sve mislim da će samo da prasnu u sred noći.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Upala krajnika kod djece.
14.4.2013 10:24:54   
Mya_81 RR
Sladoled u slucaju gnojne angine? Mislim hladno općenito?
I koliko inace konzumiranje hladnog pogoduje stvaranju gnojne angine?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Upala krajnika kod djece.
24.2.2014 11:34:50   
mayra
Imam jedno pitanje... Moj D vec treci put u 2 mjeseca ima gnojnu anginu, 1 put penicilini, zadnja 2 puta antibiotici sirup. Sad mi treba vase iskustvo... da li je neko operisao djetetu krajnike prije trece godine, i koliko nam je to pametno? Da li se vracaju tegobe? Juce sam zvala doktora Gezu, kaze da se moze raditi prije trece godine, ali kod njega u ordinaciji kosta 700 KM. Citala sam ovdje da se hvali dr. Mandilovic iz Vojne bolnice, pa cemo vjerovatno kod njega za pocetak na pregled.

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Upala krajnika kod djece.
24.2.2014 11:40:22   
Mya_81 RR
Nama je prosla godina bila strasna po pitanju gnojne angine. Hvala bogu sad se stanje stabiliziralo tako da ne razmisljamo o vadjenju. Kako se imunitet popravio, tako vise ni grlo nije osjetljivo. A nedavno sam procitala da propolis spada u prirodne penicilne i to redovno spricamo u grlo. Mislim da bi sa vadjenjem ipak trebali malo pricekati, koliko god da je strasno 3 puta u 2 mjeseca, meni to nije neka indikacija za vadjenje, ako su krajnici u dobrom stanju. Mislim da bi rpegled na ORL svakako dobro dosao. Mi smo isli i kada je bila zdrava da je pregleda i kad je imala uplae i opet je, bez obzira sto je imala 4 gnojne angine u 4 mjeseca, rekao da ipak jos malo pricekamo da vidimo kako ce se to razvijati. Jer ipak ih je najlakse izvaditi...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Upala krajnika kod djece.
24.2.2014 11:46:46   
mayra
Mi smo za imunitet kupili imuno glucan, koji je pokazao dobar u njegovom slucaju sto se tice apetita, 1. januara imao 14 kg, juce ga vagali na pedijatriji 16 kg. Uzecemo i taj propolis sprej... Jel imas neki da preporucis? Iskreno i mene je strah tog vadjenja, ali me isto tako strah ovih silnih anttibiotika i stalnog razmisljanja kad ce ponovo krajnici buknuti. Ja vjeruj mi evo drugi dan pije antibiotike, a vec sad razmisljam kako ce se opet za 15-20 dana vratiti na isto.user posted image

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Upala krajnika kod djece.
24.2.2014 11:55:01   
Mya_81 RR
I mi imamo dobro iskustvo s imuniglukanom, a sto se tice spreja ima bas za djecu (u njemu nema alkohola). Sad pijemo prirodni antibiotik, ima na netu recept s limunom, medom i bijelim lukom, pa svakako probajte i to.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Upala krajnika kod djece.
24.2.2014 12:01:48   
mayra
hvala ti puno na brzom odgovoru i evo nasla sam recept. danas cu mu napraviti ovo i poceti davati.

_____________________________

Ja sam vasar.Eto sta !
Ja sam tristo cuda.
Muzika sam. Guzva. Smeh.
Vrteska. I luda.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Upala krajnika kod djece.
23.3.2015 20:03:41   
Visnja RR
Trebam info o dr. Hrenovici kad su krajnici u pitanju....operacja.... sve informacije su mi bitne

neko od vas vec bio?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mayra)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Upala krajnika kod djece.
23.3.2015 20:20:03   
AnLu
Visnja meni anu operisala, ja prezafovoljna ali bas. Isla sam preko preporuke bez poklona mita i.korupcije odradila sve kako treba. Ako te sta zanima pisi na fb ;)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Upala krajnika kod djece.
2.7.2015 11:50:58   
lulaloo
ima li neko iskustva (ili bilo kakve informacije) o dr. zehri sarajlic?

hvala unaprijed.

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Upala krajnika kod djece.
2.7.2015 12:10:53   
magbi
ja sam isla po preporuci kod nje jako divna zena bas onako temeljna e sad da li je to zbog preporuke ne znam uglavnom dala nam je hrpu nalaza za uraditi i jednom i drugom djecaku jer obojica po prirodi imaju jako velike krajnike,ovaj stariji djecak nema ceste upale ali probleme sa disanjem pa hrce,a mladji bas bas ceste upale ima cak mu se i na usi odrazilo

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Upala krajnika kod djece.
2.7.2015 12:16:48   
lulaloo
magbi, hvala puno na javljanju.
nama je dr. mornjakovic-franca (isli smo kod nje na ultrazvuk zbog povecanih limfnih zlijezda na vratu; Bogu dragom hvala rekla je da su reaktivni i preporucila orl specijalistu) preporucila dr. sarajlic, pa su me zanimala iskustva drugih mama.

jeste li isli privatno kod nje ili na kliniku? pitam iz razloga sto me zanima, moze li se kod nje privatno uraditi i ispitivanje sluha i sl?

(odgovor članu magbi)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Upala krajnika kod djece.
2.7.2015 14:31:13   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Trebam info o dr. Hrenovici kad su krajnici u pitanju....operacja.... sve informacije su mi bitne

neko od vas vec bio?



ja sam išla kod nje, preko preporuke, sa poklonom, odnosno mitom, očito nije bila zadovoljna, pa je ostavila loš utisak na mene, kako je i šta odrđeno ja ne znam, uglavnom da moram malu voditi razmislila bih o njoj, ustvari sigurna sam da je ne bih njoj odvela, previše mi je aroganta i odurna, da ne kažem odvratna bila,

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 96
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *