|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: visok pritisak u trudnoci
8.2.2013 10:35:04   
kula
Medic kako sada sa pritiskom, je li pod kontrolom?
Ja juče bila na kontroli kod interniste, bez ikakve terapije sam ga uspjela spustiti na 110/70.
Ali zato svako jutro popijem po jedan fildžan sirupa od celera i limuna, a kalijumova so je postala neizostavna...
Doktorica prezadovoljna...

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: visok pritisak u trudnoci
17.2.2013 14:20:03   
Apotekarka
Dan...Nisam se nadala da cu posjetiti ovu temu ali eto....
Oduvijek sam niskotlakas,znala sam zavrsiti na infuziji radi tlaka 90/60
Dobar dio trudnoce pritisak je bio 110-115/65-75...
Medjutim u 30 sedmici sam na pregledu imala tlak 140 95....Odradila sam sve nalaze koji ne mogu biti bolji od urina,ureje,kreatina,transaminaza i kompletne krvne slike....Pritisak se i dalje kretao 130/85-90
Na zadnjem pregledu u cetvrtak opšet je iznosio 140/90 i9 dr mi rekao da pripazim na prehranu....
Posteljica i plodna voda u redu medjutim moja beba je za sedmicu po mjerama umjesto 2 mm narasla glava< 1 mm a femur 1,5 mm....Pa se doktor malo zabrinuo radi protoka zbog pupcanicu i propisao mi metyldopu 2 x 1/2
Pocela sam s terapijom u petak kad je tlak iznosio 130/95,medjutim sinoc je bio 150/90 jutros 140/95 pa sam zvala dr i povecao mi je dozu na cjelu tbl dva put dnevno do iduce kontrole....
Bas me strah za bebu...
Vi koje ste bile ili jeste na metyldopi ili aldomet koliko je dana trebala da se regulira pritisak ili su odmah tbl pocele djelovati....


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: visok pritisak u trudnoci
17.2.2013 19:32:02   
mamina enica
Ja sam također imala problema sa tlakom u trudnoci.Prvi put je to bilo u 36 sedmici gdje mi je dr preporucio da pijem metyldopu ali ja pametna nisam pila kao steti bebi pa sam uzimala jogurt,bijeli luk itd.Kada sam otisla na komisiju da mi se zakaze termin za carski rez (37 sedmica)isti je bio 140/100 Dr.Guticka mi je odmah rekla da ostanem u bolnici,tu sam bila 7 dana davali su mi metyldopu 3x1 sve dok se nisam porodila nije dosao u normalu.Porodili su me u 39sedmici sa bebicom je sve bilo ok.Pritisak je ostao visok jos 7 dana bila sam puuuunnnnnnnnna vode katastrofa nakon toga hB vise nisam imala problema.

_____________________________

Moj život je moja Ena :)))))

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: visok pritisak u trudnoci
19.2.2013 9:35:38   
kula
Apotekarka, meni je u prvoj trudnoći skočio pritisak u 35. sedmici. Pila sam metyldopu 2 puta dnevno, čak bila i hospitalizovana zbog pritiska 5 dana pred porod. Pritisak se brzo ustabilio, naravno u kombinaciji sa mirovanjem i smanjenjem stresa i sekiracije.
Porod je induciran u 38. sedmici, poslije se pritisak odmah regulisao, odmah sam po porodu izgubila 10kg jer sam zadržavala vodu u organizmu, tako da je i pritisak odmah pao.
Nemaš razloga za brigu, samo stalno kontroliši pritisak i miruj. Smanji unos soli, počni koristiti kalijumovu so (ja se kunem u nju sada)...

(odgovor članu mamina enica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: visok pritisak u trudnoci
19.2.2013 11:02:52   
Apotekarka
Ja ne oticem,nemam vode,nalazi u redu....Gori mi je taj donji koji se nikako stabilizirati....Evo jutros prije terapije na desnoj ruci 132 88 a na lijevoj 120 85user posted image
Ne mogu da vjerujem da moze za 10 gornji biti manji na jednoj ruci ali vidjela sam i ja kod dr on je bas precizan nema kod njega 80 90 vec u bobuuser posted image
Pocela sam se cuvati i hranom jos cu tu sol zbaviti....Nego je li grejp ono dobar za snizavanhje tlaka jutros sam kupila sve sto je za snizavanjeuser posted image
Smije li se slatko mliojeko iuli samo jogurt

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: visok pritisak u trudnoci
19.2.2013 11:15:11   
kula
Kalijumovu so obavezno kupi jer ona snižava pritisak.
Ja uvijek više volim popiti jogurt nego slatko mlijeko, jer znam da jogurt pogotovo u kombinaciji sa bijelim lukom snižava pritisak.
Grejp, limun i narandža su veliki izvor C vitamina, a sve što je bogato C vitaminom snižava pritisak.
Napravi sebi napitak od celera i lmuna (recept sam napisala u jednom od ranijih postova), vjeruj da pomaže.
I nemoj paničiti, nemoj sebi stvarati dodatnu presiju zbog povišenog pritiska, regulisat ćeš ti to, samo budi disciplinovana.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: visok pritisak u trudnoci
26.4.2013 16:47:13   
Romali
Zenice, trebam par info iz vlastitog iskustva pa ako vam nije mrsko :)

Jeste li vi imale problem s vis.pritiskom i prije trudnoce? Jeste li bile na nekoj terapiji? Jesu li vas 'plasili' novom trudnocom..?
Ja sam prije 2-3 mjeseca dobila povremeno visok pritisak. Nisam na terpiji, nisu mi je htjeli dati, jer je iz nalaza ocito da je na psih.baziuser posted image Meni on savrseno ne smeta i kad mi je gornji 120, meni se samo spavaaaaa. Navikla sam na veci, ocito.
Razmisljam sta, kako bi bilo s novom trudnocom. Neke zene me uzasno plase pricama. Znam ja sve opasnosti vis.prit., ali da li ste vi licno strahovale od istog? Jeste li od pocetka na aldometu ili metildopi??
Hvala :)

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: visok pritisak u trudnoci
26.4.2013 17:15:36   
Medić*
Evo moje iskustvo. Visok pritisak u prvoj trudnoci, evo sada i u ovoj. Visociji pritisak inace i mimo trudnoce, 130/90. Stalno se brti oko te cifre, nekada malo nizi, rijetko visociji. Na metyldopi sam, 1X1. Kasnije ako skoci pojacat cemo na 2 tabletice. Dosta C vitamina, pazim na prehranu, dosta namirnica bogatih kalijumom i kalcijumom. Kalijumova so, jer nije dobro ni so izbaciti potpuno. Vise voca i povrca, manje zacinjene hrane.
Redovno u trudnoci radim krvnu sliku i urin. Bez stresa i nervoze. Bit ce onako kako je odredjeno i ne razmisljam o tome. Gledam da ga drzim pod kontrolom. U prvoj trudnoci nisma imala terapiju, u ovoj imam. Mimo tudnoce nisam imala terapije. Sada 28/29 sedmica za sada sve u redu hBg. Dr mi objasnila da nekada oko 30 sedmice mze naglo skociti , pa cu biti pod kontrolom svakako :) Jos vise mi skoci kada dr odem, jednostavno mi kazu da imam sindrom bijelog mantila :)


< Poruku je uredio medic slatki -- 26.4.2013 17:17:20 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: visok pritisak u trudnoci
26.4.2013 17:39:40   
Romali
Medic,
reklo bi se da smo jako slicne po simptomima. I meni je skakao pritisak u prvoj ,i jedinoj trudnoci do sada. Ali nisu mi dali tablete, jer je bilo ocito da imam sindrom bijele kute:) Super sam se osjecala, valjda je i to nesto znacilo.
Mozda ne bih ni sad otkrila da ga imam da nisam dobila druge zdrav.probleme.
Pazim vec sad na ishranu i stalno citam ovu vasu temu:)
Kupila sam tlakomjer pa ga mjerkam svako malo.
A to za opustanje, malo teze ce ici..Strasan sam panicar:(

U svakom slucaju, hvala ti mnogo.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: visok pritisak u trudnoci
17.1.2014 10:49:06   
Romali
Cure koje ste koristile Methyldopa, trebam pomoc:)

Jeste li ga kombinovale sa nekim preparatom za zeljezo bez problema? U uputstvu pise da kao nije preporuceno.
A ja pijem Feroglobin, evo od danas cu i Methydopa.
Kasno sam procitala uputstvo, ne upitah dr.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: visok pritisak u trudnoci
14.3.2014 12:56:47   
SdZ
Od pocetka trudnoce se borim s visokim pritiskom.
I prije trudnoce sam ga imala, samo mi doktori nisu htjeli davati nikakvu terapiju.

Od 10 sedmice pijem Metildopa 1x1.
Sad sam 26 sedmica i doktor mi je povecao na 2x1.

Pritisak mi nikad nije ispod 130/80.
To mi je neka najniza granica.
Uvijek je iznad.

Ono sto me zanima jeste porod koji se preporucuje trudnicama s visokim pritiskom.
Da li je to carski ili prirodni?

Trenutno mi je najbitnije da ne dodje do komplikacija kod bebe tako da bih pristala na sve sto doktor preporuci.

Zanimaju me vasa iskustva.

Unaprijed zahvaljujem.user posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: visok pritisak u trudnoci
14.3.2014 13:29:34   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: SdZ

Od pocetka trudnoce se borim s visokim pritiskom.
I prije trudnoce sam ga imala, samo mi doktori nisu htjeli davati nikakvu terapiju.

Od 10 sedmice pijem Metildopa 1x1.
Sad sam 26 sedmica i doktor mi je povecao na 2x1.

Pritisak mi nikad nije ispod 130/80.
To mi je neka najniza granica.
Uvijek je iznad.

Ono sto me zanima jeste porod koji se preporucuje trudnicama s visokim pritiskom.
Da li je to carski ili prirodni?

Trenutno mi je najbitnije da ne dodje do komplikacija kod bebe tako da bih pristala na sve sto doktor preporuci.

Zanimaju me vasa iskustva.

Unaprijed zahvaljujem.user posted image



ja mislim da je tvoj pritisak još uvijek pod kontrolom i da nije visok, ako je ovako 130,sa 90 ne daj bože iznad 140, 150 to je onda frka, moja snaha je imala 150 sa 100 prirodno se prodila, ne daj bože baš visokg pritiska onda ide carski

čuvaj li se hrane, soli i ostalo to je jako bitno

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: visok pritisak u trudnoci
14.3.2014 13:34:39   
SdZ
Ovo je najnizi koji imam.
Najcesce bude 140/85.

U srijedu kod doktora je bio 160/85.
I tad je rekao da moram poceti piti 2x1 tabletu.

Inace pravim manje slanu hranu nenamjerno, sad u trudnoci to radim i namjerno.
Samo pijem punooooo vode.
Zedna sam.
A tecnost dize pritisak.user posted image

< Poruku je uredio SdZ -- 14.3.2014 13:35:17 >


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: visok pritisak u trudnoci
14.3.2014 14:59:51   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: SdZ

Ovo je najnizi koji imam.
Najcesce bude 140/85.

U srijedu kod doktora je bio 160/85.
I tad je rekao da moram poceti piti 2x1 tabletu.

Inace pravim manje slanu hranu nenamjerno, sad u trudnoci to radim i namjerno.
Samo pijem punooooo vode.
Zedna sam.
A tecnost dize pritisak.user posted image



pokušaj vodu da redukuješ, jedi voće, ne znam naranče, i slično

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: visok pritisak u trudnoci
24.3.2014 13:44:09   
Mali cvetic
Pozdrav svim trudnicama, meni pritisak stalno varira, kad odem kod dr uvek mi bude povecan pritisak, kod moje dr mi je dva puta bio 150/100, a inace kod kuce mi je normalan, i kod drugog dr bude normalan, i zato sam promenila dr, jer mi posle nje cini mi se dodatno skoci pritisak od njene histerije! Zadnji put mi je bio 145/80, pa mi je dr prepisao Methyldopu, inace bas vodim racuna o ishrani, ali opet mi pritisak varira pa me interesuje da li je neko imao iskustvo sa tim da mu jedan dan bude povisen a drugi dan snizen pritisak? Unapred hvala

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: visok pritisak u trudnoci
25.3.2014 8:54:15   
Romali

IZVORNA PORUKA: Mali cvetic

Pozdrav svim trudnicama, meni pritisak stalno varira, kad odem kod dr uvek mi bude povecan pritisak, kod moje dr mi je dva puta bio 150/100, a inace kod kuce mi je normalan, i kod drugog dr bude normalan, i zato sam promenila dr, jer mi posle nje cini mi se dodatno skoci pritisak od njene histerije! Zadnji put mi je bio 145/80, pa mi je dr prepisao Methyldopu, inace bas vodim racuna o ishrani, ali opet mi pritisak varira pa me interesuje da li je neko imao iskustvo sa tim da mu jedan dan bude povisen a drugi dan snizen pritisak? Unapred hvala

Potpuno sam se pronasla u boldiranom. Pazim na ishranu strašno, ali ne mogu paziti na stres i napetost, što mnogi smatraju uzrokom mog povisenog tlaka.
Kod mene bude poveca razlika čak i uzastopnim mjerenjima,a ne samo u razlictim danima. Izmjerim 3 x zaredom i ne budu ni slicni, najnizi je onaj zadnji jer sam se tada 'vec opustila'.
I ja sam na Methyldopi, ali imam osjecaj da bi sve bilo isto i da ga ne uzimam user posted image

U kojoj si sedmici t.sada?

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Mali cvetic)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: visok pritisak u trudnoci
25.3.2014 9:15:46   
grozđe
Takodjer se pronasla u ovome user posted image

inace krvni pritisak nizak,a u trudnoci na granici... najvisi 150/100.Metyldopa na kraju 3 puta dnevno... kada su me primili u bolnicu na porod, pritisak 100/60...

nastavite uzimati terapiju....

ja imam digitalni pa sam cesto mjerila, to skace pa skace, dosta od nervoze...

kod doktora redovno od straha se poveca.. jednom u cekaonici sam izmjerila puls 160.... cim smo kuci dosli puls 90....

Sretno...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: visok pritisak u trudnoci
25.3.2014 18:47:57   
Mali cvetic
Sad sam 33.nedelja, a isto mislim da bi mi pririsak bio isti i bez Methyldope, mada i meni je dr prepisao da ga pijem po 3x, ali ja ga uzimam po 2x. Isto merim na digitalni i stalno mi je razlicit pritisak, mada kad ja merim uvek bude oko normale, jedino kod dr bude povecan, pa mi nista nije jasno.Juce sam isla privatno na uz, i bas putala dr za pritisak od 145/80, on kaze da nema potrebe za brigu, svi razlicito misljenje daju! Ali nastavicu sa Methyldopom do sledece kontrole pa cu da vidim sta ce mi reci.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: visok pritisak u trudnoci
25.5.2018 22:11:55   
Razmazena
Cao trebam savjet i pomoc
U 33 sam nedelji zadnih par kontrola kod doktora mi bude pritisak 140/95 a kod kuce uvijek normalan ... medjutim kako su ove vrucine krenule kako sam pocela naticati i kuci mi pritisak bude oko 140 -150 sa 90 -95 pa se ja malo smirim i on onda dodje u normalnu 125 sa 80 ... sta da radim ?? Da trazim terapiju ili ... ? user posted image

(odgovor članu Mali cvetic)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: visok pritisak u trudnoci
25.5.2018 22:24:50   
Visnja RR
traži savjet svog doktora...
kada je pritisak u pitanju samo doktor mora reće šta dalje?
pritisak može biti nezgodan i čini mi se da se terapija daje iznad 150....al opet kažem doktor zna najbolje...
sretno!


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Razmazena)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: visok pritisak u trudnoci
26.5.2018 0:08:11   
Razmazena
Hvala ti user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 96
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *