|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   subseptum uterus - udubljenje materice
10.1.2008 13:20:37   
Medi
Pozdrav svima

Zovem se Medina i imam 23 god. Prije 4 dana bila sam na ultrazvucnom pregledu kako bih potvrdila svoju trudnocu. Doktor mi je rekao da sam trudna 8 nedjelja i 1 dan. Beba je 16,2 mm duga i sve je u redu. Vidjeli smo i srce kako joj kuca. Medjutim doktor je utvrdio da imam subseptum uterus odnosno udubljenje maternice koje nije sasvim sastavljeno, ali mi je rekao za sta to znaci. Rekao mi je da bih mogla imati spontani ukoliko mi maternica ne bude elasticna. Naime kako on kaze beba mi nece imati prostora da se razvija ili ce suprotno sama gurati maternicu i praviti sebi mjesto. Inace imala sam smedjkasti iscjedak u vrijeme kada bih normalno trebala dobiti mjesecnicu. Sve od saznanja da je moja draga beba u opasnosti, nemam mira, pa vas molim sve mame koje ste imale isti ili slican problem da mi pomognete da se smirim i prozivim vrijeme trudnoce kao predivan period u zivotu jedne zene. Unaprijed Vam se puno zahvaljujem.

Najiskrenije Vasa Medina


< Poruku je uredio dina RR -- 15.9.2008 11:12:07 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: subseptum
10.1.2008 13:30:54   
amelli
pokusaj ostati smirena moj ti je savijet potrazi misljenje drugog ljekara pa ako je  potrebno i treceg nadam se da ce biti sve ok puno srece ti zelim

(odgovor članu Medi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: subseptum
10.1.2008 14:13:51   
Merita
Da te utješim ja sam imala isti problem. Doktor mi je rekao da imam mali supseptum i dao mi je tablete za učvršćivanje ploda Dabroston. Popila sam samo jednu kutiju tih tableta, uzimala istovremeno folnu kiselinu i išla redovito na preglede i sve je bilo ok.  Sada sam ušla u osmi mjesec trudnoće, tako da se najvjerovatnije ne trebaš brinuti sve će biti ok.

(odgovor članu amelli)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: subseptum
10.1.2008 15:54:53   
Medi
Hvala Amelli

Planirala sam svakako otici traziti misljenje drugog ginekologa, jer zelim biti sigurna da li imam problem ili se mogu opustiti. Vjeruj mi tako sam napeta cak i kad spavam a znam da to skodi bebi. Jos jednom hvala


(odgovor članu amelli)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: subseptum
10.1.2008 15:59:05   
Medi
Draga Merita i tebi takodje hvala

Kada je tebi doktor vidjeo da imas septum. Znas sta mene jos plasi. Bojim se da mi sve to ne bi utjecalo na bebu ne daj Boze. Bojim se da mi npr. maternica sad bude elasticna i beba se razvija i npr.dodjem do 5 mjeseca i onda doktor utvrdi da se beba ne moze razvijati. Mozes li mi reci kako je to kod tebe islo. Ima li opasnosti za moju bebu. Prva mi je trudnoca pa sam neiskusna u svemu i sve me plasi. Pomozi mi molim te

(odgovor članu Merita)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: subseptum
10.1.2008 23:15:43   
Alijeva mama
draga Medi,doktor ti je rekao iskreno sta moze biti i mislim da bi trebala ostati smirena jer ne mozes ama bas nista uciniti i bit ce kako treba biti.....ja takodjer imam subseptum i pila sam Dabroston u svojoj prvoj trudnoci ali sam izgubila svoje blizance u 6 mjesecu trudnoce upravo zbog toga....jer nisu imali dovoljno mjesta...ali moja druga trudnoca je prosla uredu tako sto sam mirovala i bila podvezana tako da sam rodila sina od 4050 kg na carski rez iz razloga da ne bi nesto krenulo naopako....
zato miruj...pitaj doktora koliko je zadebljanje i pitaj ga trebas li se podvezati...ukoliko ti beba bude okrenuta naopako cuvaj se i pazi dobro jer to znaci da ima malo prostora pa se ne moze okrenuti.....
Nemoj se previse sikirat jer ti a ni doktor ne mozes nista uciniti...ti mozes mirovati i cuvati se a beba ako bude mogla naci ce sebi prostora i sve je u Bozijim rukama....
Pozdrav


(odgovor članu Medi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: subseptum
11.1.2008 18:01:36   
ElmaB
Draga Alijeva mamam!

Moram priznati da sam se malo uznemirila kada sam procitala tvoju pricu,jer sam ja upravo sada u 6. mjesecu i nosim blizance. Bilo je manjih problema i pila sam dobroston, a sada nista. Dr mi je prije 3 dana rekao da mi je grlic dug 5,3 cm i da je sve ok iako su se sada obje bebe okrenule guzom. On kaze da ne trebam brinuti, ali znas kako je. Prva trudnoca mi je bila ok, iako sam curicu rodila na carski rez, pa cu i ovo dvoje tako, ako Bog da!

Puno pozdrava!

Elma B.

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: subseptum
12.1.2008 15:19:46   
Merita
I meni je prva trudnoća tako da ti ni ja nisam baš upoznata sa tim. Kad sam otišla kod doktora, da mi potvrdi trudnoću tada mi je rekao da imam kao "blagi" supseptum, ali da je to opasnije u početku trudnoće nego kasnije. Idem mjesečno na kontrolu i svaki put me gleda na ultrazvuk i svaki put je bilo sve uredu. Možda to kod svakoga nije isto, kod mene je to kako sam ja mogla vidjeti kao mala pregradica koja se spušta i vraća. I ja sam se tako sekirala kad mi je rekao za to, pa sam onda i dan i noć tražila na internetu šta je to, ...., i samo sebi naškodila, ali ja sam imala povjerenja u svog doktora koji kod nas važi za jednog od najboljih i sve je hvala Bogu do sada prošlo u redu. Ali najvažnije je da se ne sekiraš, šta će biti biće. Nadam se da će sve biti uredu i puno sreće ti želimuser posted image

(odgovor članu Medi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: subseptum
12.1.2008 23:06:05   
Alijeva mama
ELMA B......pa cestitam d srca...nemoj se sikirati nije svaka trudnoca blizanacka ista...samo miruj i pazi se .......
ja se bas nisam puno pazila da ne bi neko rekao kako nisam ja jedina na svijetu koja je bila trudna i tako da sam radila i na silu mada me muz ruzio i ruzio al u drugoj trudnoci vala sam samo lezala odmarala setala jela i pila ....nista nisam radila ama bas nista....i bila sam super rodila sina koji danas ima 15,5 kg a ima 14 mjeseci...i prohodao sa 10,5 mjeseci a sad trci kao veliki...juce sam od 3 do 7 spremala veceru za goste on se cijelo vrijeme sam igrao kod mojih nogu i da je veci kupila bi mu sta god bi rekao al ovako malom nemogu mu nesto kupit da zna da je to nagrada...

molim te Elma kad se porodis posalji nam slike da ih vidimo....

pozdrav i cuvaj se

(odgovor članu Merita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: subseptum
13.1.2008 16:45:14   
ElmaB
Hvala ti draga moja!user posted image

Slike cu svakako ako Bog da poslati. Sada sam 23 sedmica i samo da mi je izdrzati bar jos jedan mjesec, da udjem u 7, pa ce mi biti lakse. U ovoj trudnoci sam od pocetka na bolovanju, ne radim, ali izadjem, prohodam.... Znam da je svaka trudnoca za sebe, individualna, ali je blizanckauser posted image user posted image sama po sebi visoko rizicna. Ali, eto nadam se da ce sve biti ok, jer i do sada ide bez vecih problema.

Pusa i javi se!

Elma B.

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *