|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   svrbež
15.5.2009 7:08:20   
poetesa
Mene je strašan svrbež uhvatio evo već treći dan! po cijelom tijelu i na najneočekivanijim mjestima; lice, uši, tabani, pa ekstremiteti, prednjica i zadnjica user posted image  inače nemam osjetljivu kožu i ne bi rekla da je alergijski dermatitis......  Čitala sam da svrbež može biti simptom nekih ne baš lijepih stanja user posted image  pa da vidim je li neka trudnica imala ovaj problem!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: svrbež
15.5.2009 8:07:43   
ena23
Poetesa ja nisam imala bas izrazen svrbez ali i meni se cesto navecer desi da ne mogu da zaspim od njega, pogotovo na nogama i tabanima, a po danu ludim zbog koze na grudima, uh to je posebno tesko, svrbiiiii ko djavo a ja na poslu, ne mogu drpati dekolteuser posted image ... ja mislim da je to zato sto se koza mjenja jer u trudnoci mi je sva koza postala suha i ljusti se a prije je bila uvijek normlano-masna...
jesi li ti primjetila te vrste promjene?
pokusaj se mazati hranjivim kremama na mjestima gdje svrbi, meni to pomaze

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: svrbež
15.5.2009 8:15:42   
ena26
Jutro,

Imala sam isti problem dok nisam pocela koristit bademovu kremu (iz apoteke), ove poznatih farmaceutskih kuca mi nisu bas pomogle.
Pokusaj, nadam se da ce i tebi pomoci.

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: svrbež
15.5.2009 8:27:27   
bubuli
tri dana konstantan svrbez mora biti alergijski pa proljece je...mozda si nesto i pojela...trudnoca je drugo stanje i nikad neznas na cemu si...
u datom momentu kad padne imunitet moze te strefiti svasta i poslije nikad vise...
recimo moja sestra citav zivot jede jagode i jedne godine desilo se kad pojede da joj se sva vagina izaspe al samo tu...
iduce godine sve je ok jede ih i dalje...

koza svrbi kad hoce i strije al nece ti po usima srtije tako da mislim da trebas se javiti ljekaru...


_____________________________



(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: svrbež
15.5.2009 15:20:17   
mamin sin
Meni se svrbez javljao najvise po stomaku i na bokovima, ali to mi je logicno jer se koza rasteze, ali kada sam spomenula dr. ona mi je dala da uradim jetrene enzime, jer kao svrbez po cijelom tijelu moze biti znak određenih problema sa jetrom koja se javljaju u trudnoci...sve bilo OK. Ali bih ti savjetovala da taj svrbez spomenes dr. na iducoj kontroli. user posted image

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: svrbež
15.5.2009 21:51:05   
poetesa
IZVORNA PORUKA: ena23

meni se cesto navecer desi da ne mogu da zaspim od njega, pogotovo na nogama i tabanima, a po danu ludim zbog koze na grudima, uh to je posebno tesko, svrbiiiii ko djavo a ja na poslu, ne mogu drpati dekolteuser posted image ... ja mislim da je to zato sto se koza mjenja jer u trudnoci mi je sva koza postala suha i ljusti se a prije je bila uvijek normlano-masna...


Pa ja sam baš pročitala svašta nešto mozda sam se zato i prepala npr. da svrbež može biti prolazan ALI da može biti i simptom dijabetesa i povišenih enzima žuči! Treći dan od kada sam se počela češati kao majmun otišla sam izvaditi nalaze. Da se umirim user posted image  I dobri su, sve je u normali. Sad me već manje svrbi :)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: svrbež
15.5.2009 22:17:37   
sheri
ja sam od ppocetka trudnoce imala nesnosan svrbez po stomaku, vratu, grudima. i sve kao lisaji neki, suho koliko god da mazem. onda sam naravno i cesala to, jer nisam mogla izdrzati, i znala sam rane napraviti. sad hvala bogu toga nema, stomak mazes maslinovim uljem, a po ostalim dijelovima nema svraba.

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: svrbež
4.6.2009 23:25:35   
nikita
kako me je veceras uhvatio srbez po stomaku pa to je nevjerovatno kao da me je roj komaraca ujeo  grrrrrrrrrrrrrrrr

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: svrbež
4.6.2009 23:28:22   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: nikita

kako me je veceras uhvatio srbez po stomaku pa to je nevjerovatno kao da me je roj komaraca ujeo  grrrrrrrrrrrrrrrr


Maslinovo ulje u ruke i opleti :))
Mazi tibu malenog,da poslije ne bude kukanja "ne mogu obuci bikini" user posted image user posted image


(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: svrbež
4.6.2009 23:39:05   
nikita
haha ma maskam se svim i svacim  ali mislim da to uveliko ima veze s genima al svakako cu se ja nastaviti mazati user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: svrbež
4.6.2009 23:43:42   
Visnja RR
nikita to nema nikakve veze sa genima vjeruj mi... ja sam se svako vece po pola sata mazala sa Striet (sad se zove Striement ili nesto tako...) i ni jednu strijicu nisam dobila... a moja mama ima bezbroj... a ja rodila u 40-oj a ona u 24-oj user posted image
stomacic svrbi jer se koza rasteze...
samo ti mazi i uzivaj ...pusa

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: svrbež
4.6.2009 23:57:48   
nikita
Reci mi onda draga Visnja kako se tocno zove krema i jesi je kupila u ljekarni ili negdje drugo ?

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: svrbež
5.6.2009 0:01:03   
dinciii
ja ipak mislim da ima do gena ja sam se non stop mazala i to kupovala one najskuplje kreme od vichy i opet u zadnjem mjesecu sam pukla...a mazala sam se non stop mm govorio jesi vise dosadna sa tim mazanjem user posted image user posted image user posted image user posted image al eto djaba sam se mazala toliko i bacila tolike pare user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: svrbež
5.6.2009 0:02:29   
Visnja RR
Ima kupiti u svim apotekama... bar ja tako mislim...mada sam obicno kupovala u privatnoj...
zove se STRIEMENT balzam (a prije se zvao STRIET)... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: svrbež
5.6.2009 0:13:34   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: Nunichi

Maslinovo ulje u ruke i opleti :))



Pa dje ti bi taj savjet mojih dvije trudnoce??? Ja se mazala samo najboljim kremama i najskupljim, a ono ispade
jeftinije i jednostavnije maslinovo ulje... user posted image user posted image
Sto se ja ne sjetih user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: svrbež
5.6.2009 0:18:39   
Visnja RR
draga Chuchi user posted image  skupe kreme su samo bacanje para ...

ovaj melem koji sam koristila je jeftin ...200 ml je oko 8-9 km...
ja sam ga mazala od  treceg mjeseca dok se stomacic jos nije ni vidio...
svako vece uz TV legnem na krevet i stavim malo melema i mazim stomacic... kad je pupesica pocela rasti to mi je bilo najvece uzivanje...
Ni jednu  ali bas ni jednu noc nisam propustila sve do poroda..
i ni jedne strijice... a da je stomacici svrbio...jeste user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: svrbež
5.6.2009 0:20:17   
nikita
Hvala Visnja definitivno cu to kupiti user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: svrbež
5.6.2009 0:23:17   
Ilhana RR
ja sam imala taj isti problem tokom trudnoce, pogotovo pri kraju... nisu znali sta je, dobila neke tablete za alergiju da pijem ali nista... i kad sam se porodila uradila test za alergiju i ispostavilo se da sam alergicna na grinje tako da ja cim se malo oznojim odma pocnem da se osipam i da me svrbi ponovo... kod kuce hodam u potkosulji i gacicama (roletne su mi nonstop spustane), posteljinu najmanje jednom sedmicno mjenjam, kad ustajem iz kreveta nesmijem da spremim krevet odma nego moram nakon par sati da to uradim jer grinje se skupljaju u toplom i vlaznom...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: svrbež
23.6.2009 22:19:43   
Milalila
Cao!
Pa i ja sam imala nesnosni svrab po celom telu. i jos ga imam, ali malo manje.
U 27-moj sam nedelji i negde od 15-te mi se pojavio uzasan svrab.
Primetila sam da mi se  koza svuda jako peruta tako da se svako vece posle tusiranja namazem prvo kremom protiv strija na odredjenim mestima. A posle 10 minuta namazem celo telo niveinim mlekom za suvu kozu.
Ako slucajno preskocim, pa se ne namazem, sutradan se bas cesem po listovima,butinama guzici, ledjima, stomaku, rukama...
Ma svuda me svrbi.
U pocetku nisam imala pojma sta se desava, da li je jetra u pitanju ili nedostatak nekih vitamina.
sad znam da je jetra dobro zbog analiza.
Ginekolog mi je rekla  da kozu treba da hranim ioznutra, tj da pijem dosta vode!
I to radim,ali bez kreme nema mira.
Zasto se svrab tacno javi, medicinski nemam jasno objasnjenje, valjda sve to ide uz trudnocu kao normalno...
Suva mi je koza tela, a lice se masti kao u pubertetu...user posted image
Verovatno su hormoni u pitanju.user posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: svrbež
11.9.2013 16:58:35   
almassa
Zdravo drage moje...
I ja imam problem sa tim svrabom pojavio mije se tek danas u 12 nedjelji sam,odmah sam skocila panicarit da nesto nije okay,ali koliko citam vase postove to je normal izgleda,ja imam svrbez po stomaku najvise,nogama,vratu,i po tjemenu user posted image

Prva mi je trudnoca,pa bih zamolila,da mi neko od vas iskusnijih kaze da li je normalno u 12 nedljeji da se pojavi taj svrab? I da li je to nesto opasno??

Hvala vam punoo...user posted image user posted image

(odgovor članu Milalila)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: svrbež
11.9.2013 21:55:10   
Snovolovka
Mene je isto svrbilo tako nekad oko 12tt pa možda do 15-16tt...i butine i ruke, glava itd...nije bilo nepodnošljivo, al nije ni ugodno.
Odjednom je prestalo i evo sad sam u 36tt i hvala Bogu nije se više vratilo.

Svrbež kože, posebno tabana i dlanova, može biti znak opasnog stanja zvanog kolestaza koje se javlja u trudnoći (iz nepoznatih razloga). Ako imate jak svrab, moja je preporuka da provjerite jetrene enzime. Ukoliko su povišeni odmah kontaktirajte dr.

Meni su se poremetili jetreni enzimi oko 30tt i skočili skoro na 400. To sam slučajno otkrila radeći redovne nalaze. Prepala sam se pravo, al kako nisam imala svraba nekako sam se smirila i javila se dr. Uradila sam UZV jetre i sve je bilo u redu. Dr je zaključio da je to trudnoća + lijekovi koje sam pila.
Za smanjenje tih enzima najbolja vam je surutka (to mi je i dr preporučio) te nemasna prehrana.

Ukoliko neko ima kolestazu, nedavno sam čula od jedne sestre na ginekologiji da za svrab pomaže pravo dječiji prašak za pljuskavice...vrijedi probati!



_____________________________

03.10.2013. mamina princeza Sara

(odgovor članu almassa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: svrbež
26.10.2016 15:10:50   
malenaaaaaa
Zdravo.....dalI moze neko da mi pomogne....vec mjesec dana imam jak svrbez na nogama rukama grudima stomaku....zadnje dve menstruacije mi nisu na vreme npr:dobijem 25.I onda sledeci mesec 29....all prije sam uvjek imala na vreme nisam imala problema sa tim....prije kad trebam da dobijem imala sam strasne bolove a zadnja dva meseca apsolutno nista nit bolova niti nervoze zelila bi da mi neko kaze nesto u vezi toga ako slucajno zna hvala unapred user posted image

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: svrbež
26.10.2016 16:01:24   
Visnja RR
suha koža...
svakako posjeti dermatologa
ili kupi Avene Cold sapun i kad se tusiras ili kupas koristi samo njega...kupuješ ga u apoteci ....10 km
nemoj se neko vrijeme trackati mlijekom za tijelo dok sve ne prođe jer može biti i reakcja ne neki proizvod koji koristis za njegu tijela...



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu malenaaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: svrbež
27.10.2016 2:33:15   
malenaaaaaa
Hvala vam puno...na odogovoru...morat cu probat....😊😊

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *