|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   upala jajnika u trudnoci
22.11.2008 14:17:58   
dalmatinka
Trebam pomoc bila sam kod doktora i rekao mi je da imam upalu jajnika i dao mi vaginalete betadin da koristim 2tjedna pa onda da dodem na kontrolu.Dal mi moze nesto biti bebi ako koristim te vaginalete trudna sam 4mj.Ja htjela piti uvin caj al mi prijateljica rekla da to nesmijem to piti u trudnoci jel to istina?Il bi bilo bolje da umjesto vaginaleta odem kod travara da mi da neki caj znam neke koje su pile caj i pomoglo im molim vas savjet ovo mi je prva trudnoca i neznam sta da radim svak govori drukcije.user posted image user posted image user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: upala jajnika u trudnoci
22.11.2008 14:27:15   
tweety
Nisam cula da se uvin caj ne smije piti u trudnoci,i sama sam ga pila jer sam imala upalu bubrega i mokracnih kanala.Meni je bio odvratan tako da sam presla na caj od brusnice koji mi je vise pomogao.Pokusaj sa njim ako nista,a za vaginalete ti ne znam.Znam da sam ja dobijala inekcije radi tih upala,a to vjerovatno nije isto kao i kod tebe.

Mozes pitati i u apoteci ako te interesuje smijes li koristiti vaginalete.One bolje znaju od doktora.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: upala jajnika u trudnoci
22.11.2008 15:43:38   
MamaPutaTri
Ja sam isto cula vise puta da se nesmje uvin caj. A istovremeno cujem da ima trudnice koje ga piju pa valjda bi rekle da su imale nekih problema. Al sad haj znaj. ZNam samo da brusnica isto pomaze protiv upale. Znam isto da ako se upale organi ako nista ne uradis i to ti moze naskodit djetetu. Al polako. MOzda je bolje ako vec imas nekog blizu otic travarki i pitat. Nemoj se samo sekirat, bice ok, nisi jedina trudnica koja je dobila upalu, bice ok. Samo bez sikiriki to je najgore.

_____________________________

Nista nije slucajno. Al zasto jest je drugo pitanje.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: upala jajnika u trudnoci
22.11.2008 20:06:40   
casio
mozes koristit tablete.vjeruj pomoci ce ti.i meni ih doktor daje zato sto imam ceste upale.a za uvin caj kazu da ne valja pit u trudnoci zato sto se pocnes otvarat.al to nije tacno,ja ga cesto pijem kad sam imala upalu mokracnih kanala i besike dr.mi rekao da pijem sto vise uvinog caja.mozes imat problema i ti a i beba ako se ne rijesis upale.



(odgovor članu MamaPutaTri)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: upala jajnika u trudnoci
22.11.2008 22:25:23   
lejlašh
Samo nemoj ići travarima, ko zna šta ti mogu smućkati u svojim pripravcima, ja nikada ne bih njima vjerovala više nego ljekaru ili farmaceutu.
Betadine ti neće škoditi, a bolja ti je brusnica od uvinog čaja, ili ako možeš naći čaj za trudnice (protiv bakterija u mokraći) - proizvodi ga J. Pančić.
Kao što casio reče - veći ti je problem ako upalu zapostaviš i  ne liječiš, dakle poslušaj svoga ginekologa.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu casio)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: upala jajnika u trudnoci
22.11.2008 23:10:01   
zmijica
meni je moj doktor zabranio da pijem uvin caj,rekao mi je da umjesto njega pijem brusnicu,tako da bi ti ja preporucila da i ti ucinis isto jer postoji razlog sto ga dr. zabranjuju ipak su oni doktori i razumiju se vise od nas...sto se tice vaginaleta i ja ih ista koristim i mislim da nemaju stetna dejstva,mislim najboje bi bilo da sve prodje bez njih,al bolje i to nego upala user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: upala jajnika u trudnoci
23.11.2008 11:09:41   
dalmatinka
Zelim vam zahvaliti svima na odgovorima puno ste mi pomogle vec sa kupila caj od brusnice i pocela piti,nekako vise vjerujem vama imate iskustvo sa svime tim a meni okolo pricaju samo neke babske price.Posto mi je prva trudnoca sve me zanima i najvise mi pomogne sto nadem na forumu.Hvala vam jos jednom.user posted image user posted image

(odgovor članu zmijica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: upala jajnika u trudnoci
26.11.2008 8:07:22   
valika
nemam upalu..ali sam na svoju ruku odlucila piti brusnicu...ledeni caj nemoze naskoditi al moze pomoci...za uvin caj nisam nikad cula da ga trudnice nesmiju piti tako da pojma nemam..mislim da vaginalete nemogu naskoditi bebi a bitno je da se upala izlječi a ne samo zalječi jer smo kao trudnice osjetljivije na takve stvari..čula sam u puno slučajeva da se vaginalete koriste čak i u kasnijoj trudnoci da se prociste kanali da beba pri porodu nebi pokupila bakterije i upale...znam da si sumnjicava i da znas da nam inace nista nepreporucuju za piti od lijekova...ako nisi sigurna trazi i drugo misljenje...

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: upala jajnika u trudnoci
26.11.2008 10:00:22   
dalmatinka
Pijem caj od brusnice svaki dan po par puta i koristim vaginalete od kada sam ih pocela koristiti punoooooo mi je bolje kada ih zavrsim trositi moram vaditi nalaze da vidim jesu sada u redu,u zadnji mjesec dana stalno uhvatim neke upale i prehlade sada me jos i grlo boli imam malu temperaturu neznam sta vise da radim.A jos sam se pazila i opet sve to pohvatala, jedino da me stave u staklo dok rodim da nebi jos kakvu upalu uhvatila.

(odgovor članu valika)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: upala jajnika u trudnoci
14.1.2009 20:26:17   
Ex Yu
Ja isto imam problema sa jajnicima, neznam sta da radim doktor nekaze nista iako sam se zalila, ali kod mog doktora je rjec dukat pa bolje da ga nista i nepitas jer mu treba 3 pregleda da odgovori nesto ... a 19ta mi je sedmica sad i kad se bebac okrene na lijevu stranu hocu da vristim kolko me žiga i pritišče, bebac je jos mali, ali i tako mali mi stvar veliki prtisak kad je imalo vise na lijevoj strani ... neznam da li da podjem nesto koristiti na svoju ruku

(odgovor članu dalmatinka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: upala jajnika u trudnoci
27.5.2009 10:46:43   
niki78
Ex Yu: Da li te bolio samo jedan jajnik? Nesto kao upala ali nemas nikakve simptome upale osim te boli? Meni je bol pocela "udarati" i u desnu nogu.
Ne znam ni sta mi je ni sta da radimuser posted image


_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: upala jajnika u trudnoci
27.5.2009 10:56:32   
Ex Yu
mene je nedavno bolio lijevi i sve mi se noga ukoci jos je beba sad vec pa kad udari dole oduzme mi se sve ... al proslo je samo od sebe jer moj doktor nereaguje na to kad se zalim toplila sam noge samo i pila brusnicu al onu iz apoteke a ne one u kesicama i proslo je za 2 3 dana a sad opet hodam bosa i kad preletim preko plocica sve me panika uhvati, ali sam ja imala tad i pojacan iscjedak i bjelo pranje al sve je proslo 

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: upala jajnika u trudnoci
27.5.2009 11:09:57   
niki78
Ma i meni se bebce  vrti i to bas na toj, desnoj,  strani. Zaista mi se ne ide doktoru a brusnicu jedem od sinoc.
Ja nemam nikakvih simptoma upale osim tog konstantnog bola, kao sto sam ti rekla. Nadam se da ce i mene prestati jer se grozno osjecam. Place mi se od muke. Nema sedmice da me nesto ne zaboli a posto mi je prvo bebce panika me fata na svaku, pa i najmanju, bol!
Hvala ti!user posted image


_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: upala jajnika u trudnoci
27.5.2009 11:12:58   
Ex Yu
ma ja sam i prije trudnoca bila osjetljiva na te jajnike .. malo malo uhvati me ... a u trodnoci 3 puta me bolilo ... nije to nista strasno sto se bebe tice samo sto boli i zgrci se sve ... i noga i dole i sve ja sam znala rukom sve gurat bebu da predje na drugu stranu kolko me uscakne ... al prodje brzo ... nekad nemozes ni na nogu ustati od kuka se oduzme ... ali eto sve je to sastavni dio nas zena sta bi user posted image

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: upala jajnika u trudnoci
27.5.2009 11:14:53   
niki78
Hvala ti puno! Malo mi je lakse.

_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: upala jajnika u trudnoci
27.5.2009 23:34:26   
myb@by

IZVORNA PORUKA: niki78

Hvala ti puno! Malo mi je lakse.

Niki draga nemoj to zapustati.Ja sam isla kod dr jer mi8 je urin bio jako los io receno mi je da imam upalu jajnika.Pila sam antibiotike,brusnicu i stavljala vaginalete.Nemas pojma sta je sve iz mene izaslo nakon terapije.Uzasno me onda dole svrbilo i dr mi je rekla da uzmem canesten kremu.Sad sam hB kao nova.Moj ti je savjet da to ne zapustas a nista te ne kosta da odes i vidis sa dr.

(odgovor članu niki78)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: upala jajnika u trudnoci
28.5.2009 9:06:31   
niki78
Hvala ti na savjetu!
Sve sam to radila prije par sedmica i bilo je ok poslije toga, znaci urin bio ok, nije bilo upale ali sam imala pojacano bijelo pranje pa mi je dao kremu kanesten. Medjutim ova bol mi se javila odjednom i stvarno nikakvih simptoma upale cak ni jace bijelo pranje. Ipak preventive radi jedem dosta brusnice ova dva dana i bolje je, ne boli me.
A dr-u ionako trebam slijedece sedmice pa da ne idem stalno. Stvarno me nervira kad pocnu cackati!user posted image


_____________________________

Život je knjiga koju čitaš preskačući stranice...Da shvatiš poentu, kad-tad se moraš vratiti na preskočeno, inače ...neće biti smisla!

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *