|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   urinarna infekcija
17.2.2008 20:05:49   
kvik
drage moje , ja sam u 10 sedmici trudnoće koju dobro podnosim osim što imam problema sa mokrenjem, odnosno imam bolove i pecakanje prilikom mokrenja. Išla sam ginekologu, uradila nalaz urina koji nije loš, tri urinolulture koje su sve tri sterilne. Dakle, nema bakerija, ali zašto osjećam bolove i peckanje? Moj ginekolog mi je preporučio samopuno tečnosti. Molim vas da mi se javite ako ste imale sličnih problema, malo se bojim za bebu , jer sam pročitala  sve one grozne tekstove o spontanom pobačaju i sl. Molim vas javite mi se !
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: urinarna infekcija
17.2.2008 20:40:52   
Visnja RR
jedino ti mogu preporuciti da ne pijes uvin caj nego brusnicu... dvije case dnevno...

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: urinarna infekcija
17.2.2008 21:19:29   
Monia
Nemora znaciti da imas urinarnu infekciju sa tim simptomima,moze da bude jednostavna promjena PH faktora koji moze biti pracen peckanjem,pojavom sekreta,svrabom itd.Nemoj se brinuti ali pazi na tok i razvoj simptoma i obavjesti ginekologa.Sve u svemu,puno tecnosti(cajeva),nijedan nije na odmet,svaki donosi nesto dobro.

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: urinarna infekcija
17.2.2008 22:40:27   
laracroft
Uvin caj se bas i ne  preporucuje trudnicama,a ni sa brusnicom ne treba pretjerivati.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: urinarna infekcija
17.2.2008 23:00:36   
Emina*
Kod mene se to javilo na pocetku trudnoce,
i dr mi je rekla da smijem piti brusnicu, cak i do litar i pol dnevno..
Samo strpljivo, i nemoj da se puno dole peres nekim sapunima,
kupkama za intimnu njegu,
i nemoj da stavljas uloske, dnevne ili nebitno kakve...
Time jos vise remetis pH

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: urinarna infekcija
17.2.2008 23:17:08   
Amelaa RR
Ja ako Bog da sutra idem kupiti ove tabl.sto smo pricali o njima...vidim dobre su za ssve sto se tice tih problema...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: urinarna infekcija
16.4.2008 11:11:27   
MANI
Ja sam u 28.ned i kad sam zadnja 2 puta radila urin,uvijek mi se ponavlja krv u urinu cak sa 3 + -tj. krizica,doktor kaze da to nije nista strasno al mene je ipak pomalo strah.Urinolkultura  je bila ok.
Inace pijem uroloski caj jer mi je podnosljiviji od uvinog,

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: urinarna infekcija
23.4.2008 12:27:27   
dinnka
heej ćao cure ...ja sam nova ... evo čitam o ovim urinarnim infekcijama . ja sam u 11-toj sedmici  i prije par dana sma radila urino test i imam malkice bakterija ..tako da sam dobila antibiotik da pijem samo pet dana na svakih 12 sati . nadam se da će biti dobro sutra idem ponovo . kao to je bila smao mala upala ali bolje da je sad izliječim ....a za brusnicu mi je dr. rekla samo ejdnu šolju na dan  da se smije popit  a uvin nikako ....

(odgovor članu MANI)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: urinarna infekcija
24.4.2008 12:26:54   
peanut
Kako to, dadnu ti antibiotik, i to u prvom trimestru trudnoce, a brusnicu ne smijes???? Zar ne bi trebalo piti vise tekucine u trudnoci, ne kazem pretjerivati s cajevima, pa ni sokovima, ali... Konsultuj ti jos nekog lijecnika, a ja mislim da bi mozda trebala piti vise vode, po mogucnosti stajace, kao bi, samim tim, cesce isla u wc, i izbacilauser posted image (citaj bakterije) iz urinarnog trakta...user posted image

(odgovor članu dinnka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: urinarna infekcija
8.5.2008 19:59:30   
Rabi
E vidite drage moje trudnice, gdje da nadjem "obicnu" brusnicu samo za čaj? Ili je neka džinovska brusnica za žvakanje, a navodno može i za čaj, ili je neka mjesavina brusnice, hibiskusa i jabuke! Probala sam i jedne i druge, al ne bih rekla da su djelotvorne! Bar kod meneuser posted image  ili ja možda previse ocekujem  

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: urinarna infekcija
15.5.2008 21:16:49   
nejrica99
Drage moje zabrinute mame, ja sam u 21-oj sedmici, i kada sam uradila test urina pokazalo mi je jako povisene leukocite, na sta mi je doktorica rekla da uradim urinokulturu da vidimo sta je raditi. Kada sam to obavila sve tri su bile sterilne, znaci nema bakterija, na sta je ona rekla da ne treba ukljucivati nikakve antibiotike ali posto su ti leukociti povecani da pijem svaki dan litar i po uroloskog caja. Taj caj sam kupila i zove se urogold. Bitno je da vam je urinokultura sterilna da nema kakvih bakterija tipa serihije i sl. Eto nadam se da sam malkice pomogla ovim svojim iskustvom. Pozzzz

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: urinarna infekcija
4.6.2008 11:09:26   
saso
Drage trudnice i mame,
Iznenada sam dobila jake bolove sa desne strane,otisla sam u bolnicu i provela tamo skoro citavu noc radeci uzv i ganjajuci nalaze.Posto imam dvojni kanalni sistem na desnom bubregu misle da mi se pokrenuo neki kamen u jednom od tih kanala a i bebica glavom pritisce taj dio.Bolove vam ne mogu opisatuser posted image ,primila sam infuziju sa spazmolitikom i rekli mi ako se bolovi nastave da dodjem da mi stave vaginalno do bubrega neku cjevcicuuser posted image .

Vidjela sam da neka tema oko kamena u bubregu ima na forumu porodicni zivot,ali ipak bih volila da mi ovde pokusate odgovorit ako je neko imao iskustvo s tim.
Cijenim sve vase odgovore i sve vas ljubim i pozdravljam.

(odgovor članu nejrica99)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: urinarna infekcija
4.6.2008 11:15:48   
makana
u nekoliko tržnih centara u gradu možeš naći brusnicu na odjelu zdrave hrane, čim vidiš ona čudna pakovanja to ti je taj odjel user posted image
znam sigurno da ima u merakatoru, a imaš i na pijacama na vagu ovu našu sitnu brusnicu koja pored one američke izgleda nekako jadno ali vjerujem da je puno bolja jer je na pijacu došla bez skladištenja i kojekakvih prevoza
kao i kod svega tako i kod brusncie čovjek mora biti strpljiv, piti je disciplinovano svaki dan i rezultati bi trebali biti vidljivi nakon mjesec, ako ne i prije
sretno

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: urinarna infekcija
4.6.2008 11:29:09   
saso
Hvala Makana.Imam neku brusnicu i "ponekad" je popijem.Uzimala sam je u apoteci,malo je skuplja,mislim da je kombinacija sa jabukom i hibiskusom.Ne znam hoce li mi i ona u ovom slucaju mnogo pomoci jer imala sam pravo jake bolove.Ne znam ako je pijem cesce mozda sa njom izbacim taj kamen ako ima?

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: urinarna infekcija
4.6.2008 14:03:30   
malecka60
IZVORNA PORUKA: saso

Drage trudnice i mame,
Iznenada sam dobila jake bolove sa desne strane,otisla sam u bolnicu i provela tamo skoro citavu noc radeci uzv i ganjajuci nalaze.Posto imam dvojni kanalni sistem na desnom bubregu misle da mi se pokrenuo neki kamen u jednom od tih kanala a i bebica glavom pritisce taj dio.Bolove vam ne mogu opisatuser posted image ,primila sam infuziju sa spazmolitikom i rekli mi ako se bolovi nastave da dodjem da mi stave vaginalno do bubrega neku cjevcicuuser posted image .

Vidjela sam da neka tema oko kamena u bubregu ima na forumu porodicni zivot,ali ipak bih volila da mi ovde pokusate odgovorit ako je neko imao iskustvo s tim.
Cijenim sve vase odgovore i sve vas ljubim i pozdravljam.




I ja imam dvojni kanal na desnom bubregu i sklona sam upalama. Hvala Bogu nisam imala neke hronicne i teske upale. Mozda zbog toga sto pijem cajeve, pa mi ispiru bubrege.
Zelim ti puno srece, cuvaj se.

(odgovor članu saso)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: urinarna infekcija
5.6.2008 12:43:03   
idana_85
Draga moja kupi na pijaci brusnice, ja mislim da je 10KM kilogram. Kupi od onih nana sto beru po planinama. Ali uzmi malo bobica a vise lista brusnice,jer on je puno djelotvorniji. Dok sam bila djevojka imala sam ceste upale i jako bijelo pranje i brusnic a mi je stvarno pomogla, ali list. A bobice dodam tek radi ukusa. Imas kupiti i susenu brusnicu u robotu,kao grozdjice, ukusna je.
A za kamenac, samo ako je pjesak najbolje ti je uzmi u gnld-u aloevera gel i piji i to se sve izbaci kao mulj putem mokrace. Ako je kamen ne uzimaj to jer ce ga pokrenuti i dovesti do zacepljenja.
Inace, kako si danas?

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: urinarna infekcija
5.6.2008 15:08:43   
eni_24
Ja sam imala infekciju desnog bubrega u trudnoci , nastala je bas zbog urinarne infekcije (bakterija) Gin. mi propisao da koristim cepice a ja pametna pa nisam , bakterija uzela mah i faujem infekciju bubrega uz tem 38,7 , bol kompletne muskulature , glavobolja.... Sta da kazem hvala bogu sve se zavrsilo kako treba ... Jos sam sa tim deverala tri dana .. navecer treceg dana pozovemo dezurnog ljekara , dosao, pregledo me , propisao antibiotikum ... poslije prvog ma ko uklonjeno rukom.. ,to je sve bilo u prvom tromjesecu.. POZZ I SRETNO

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: urinarna infekcija
12.6.2008 12:32:12   
oksana
Mene nije peckalo, ali sam imala bakterije pa sam ja pila caj protiv bakterija u urinu za decu i trudnice

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: urinarna infekcija
12.6.2008 13:20:58   
Amrino
Pazljivo sa cajevima. Uvin- H se u trudnoci NE SMIJE piti.
Brusnica moze i piti (ali ona 100%- ima kupiti u DM- u) ili jesti i u svakom je slucaju bolja od antibiotika.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu oksana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: urinarna infekcija
13.6.2008 8:57:18   
zlatkica
Ja se već 1o-tak dana žalim doktoru na bolove u donjem dijelu trbuha, kaže nije to ništa, vjerojatno se širiš, da bi ga jutros nazvala a on meni da su došli nalazi od prošlog tjedna i da je u urinu masa bakterija. Rekla mi medicinska sestra da pijem šta više urološkog čaja i brusnice i sada ne znam da li je to baš pametno kada sam pročitala vaše komentare! Ona meni kaže i do 2 litre! A nemam pojma od kuda te bakterije, sada sam u 11 tjednu, do sada sve bilo ok, planirana trudnoća, prije trudnoće sam napravila sve moguće testove!Medicinska sestra mi je rekla da bi inače dobila antibiotike koliko bakterija ima ali da se one ne preporučaju u prvom tromjesečju nego da se držim čaja!user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: urinarna infekcija
21.7.2008 18:49:08   
Mirkica
Draga moje ja sam imala u prvom mjesecu trudnoce infekciju , s obzirom da nisam znala da sam trudna koristila sam vaginalete i kremu , danas sam saznala od DOktorice da to je bila losa ideja moze nauditi bebi ali nismo znale da sam trudna i tu se nemoze nista.
Bas sam se nasikirala u 10 sam sedmici trudnoce jeli imao neko slicno iskustvo ???

(odgovor članu zlatkica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: urinarna infekcija
21.7.2008 21:49:59   
ja
ja bi ti licno preporucila da pijes brusnicu i to jednu solju navece pred spavanje,ja sam pila i pomoglo mi je ali ima razlike i u brusnici .Posto u zadnje se vreme ta brusnica pojavila i odjednom lijeci sve i svako je poceo da pravi ali ima i skarta moj savjet ti je da uzimas ovu sto sam ja i ona je u kombinaciji sa jabukom i hibiskusom a kupovala sam je u Titovoj i na Bascarsiji u slatkom butikua(kospicarna)i njemacka je proizvodnja....
sretno

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: urinarna infekcija
22.7.2008 13:25:21   
melly
ovdje se moze svasta nova cuti....ja sam imala u 9-toj sedmici mnogo bakterija i dobila sam ampiciline da pijem....sad sam u 14-toj i malo mi je bolje tek u petak idem na pregled da vidim da li je sve ok....

nisam znala da se uvin ne smije piti ja pijem cesto brusnicu skuham ko kompot i popijem i nije mi los.....pa pijem i sokove od brusnice.....

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: urinarna infekcija
26.9.2008 11:09:06   
malena83
Radila sam urinokulturu i nalaz je pokazao ešehiriju coli (neznam kako se tačno piše) a 15 sedmica user posted image . Čula sam da je dobro da se kuha peršun i da se pije za to, ali ne znam da li smijem .
Pa ako neko ima iskustva s tim neka mi javi pls.user posted image


(odgovor članu melly)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: urinarna infekcija
26.9.2008 11:16:00   
Mirnicaaaaa
ja sam se  danas uclanila na ovu stranicu...ja sam skoro saznala da sam trudna i jako sam sretna u vezi bebace samo me interesuju simpotomi trudnoce,sta bi trebala da radim,kako da se ponasam ovo mi je prva trudnoca i jako sam ne spremna zato molim da mi HELP!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mirnicaaaaa -- 26.9.2008 11:20:34 >

(odgovor članu malena83)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *