|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
20.8.2013 21:12:08   
vila_7
Znaci pedijatrica savjetuje da ne das zbog reakcije? A kakvu je reakciju imala?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 14:04:22   
Lulu_08
Iman83 kakvu je reakciju imala? Meni je dr rekla da maloj necemo neko vrijeme jos dati mmr, jer sam ja kao dijete do 12te skoro bila alergicna na jaja, kao da prodje izvjesno vrijeme pa onda da vidimo hocemo li.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 777
   [Obrisana poruka]
21.8.2013 14:09:40   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 778
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 14:27:43   
Sonja
Niko ne zna kakav je djetetov imunitet u trenutku kada prima vakcinu. A sta ako je oslabljen a da se nadjetetu ne primjeti? Eto reakcije,bolesti i nedo bog nikom onog najgoreg kao sto se meni desilo
i sreca moja da sam odbila darianu vakcinu u porodilistu u suprotnom bi i njega sahranila. 9. dan se uspistavili da beba ima rijetku bolest imuniteta i da ne smije primati vakcine. A poslije poroda super bio,najboljee ocjene dobio krupan se rodio,niko ne bi ni posumnjao da je toliko bolestan.
vakcine su ruski rulet,kao da se igrate sa njihovim zivotima. Nazalost pa sam se pocela tek informisat nakon sto mi je ista ubila dijete. Ali vi ostali mozete uciti na tudjim greskama. Nikad ne znate hoce li bas vase dijete biti bas ono 1 od 100 000 koje umre od vakcine.
eto moje je bilouser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 14:40:28   
mamina princeza
da kao sto sonja napisa mi uopste ne znamo kakv je imunitet djetetu u trenutku primanja vakcine pa sve i da je krva slika dobra. mozda je inkubacija neke bolesti u tooku...mozda djetet boluje od necega sto se jos nije manifestovalo bilo d aj eod rodjenja bilokasnije steceno.

ne moze ni dokot koliko god strucan i obrazovan znati da lice kod djeteta za dva dana poceti neka bolest,

puno sam razmiljala o tome- recimo moja kcerka je imala mononukleozu koju je karakterisao bas jak pad imuniteta- bormba sa temperaturom cak 15 dana is vasta nesto a nalazi su vadjeni malo prije pojave simptoma i bili su sasvim uredni - sta vis enjoj su nalazi i za vrijeme mononukleoze bili super nijsu joj odtuopale ni one stavke koje inace odstupaju kod te bolesti. kako nemam pojma kazu nekad eto nema odstupanja znaci mi smo potvrdu mononukleoze dobili nakon 10 dana cekanja direktnog testa. sta bi se desilo da sam ja slucajno par dan aprije toga odvelo djete na vakcinu koja joj je tada padala.... kako bi organizam reagovao... imajuci u vidu da su rekli da se 6 mjeseci poslije monukleoze ne vakcinicsemo ... uparvo zbog slabog imuniteta,. ja sam ovo pitanje postavila doktorici koja je rekla mnogo tog ami ne mozemo znati , to samo Bog dragi zna... jeste slazem se al ja sam duzna da ispitam mogucnosti z amoje djetete...
ja sam im tada bas rekla da mi je to potvrda jedna od mongih d aprestajem s avakcinacijom i za mladje djete jer nema uopste poptrebe da ga izlazem tolikoj opasnosti ( a malo malo ko djeca koja imaju dodor s vrticem javi se neka bolest, voroza bilo sta) jer pojma nemam kad ce se razboliti.
Danas isla po ljekarsko - nisu me ni rjec pitali, mozda nisu primjetili d anij evakcinisana, mozda sada dosta ljudi kasni s ovom vakcinom do 5 godina pa nije frka a mozd aj eupisal au karton sta sam rekla za vakcinaciju.

vidjecmo do godine kad bude isla u skolu a E u vrtic hoce li postaaljati suvisna pitanja...

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 15:00:10   
rose
meni su na potvrdi za vrtic napisali da je uredno vakcinisana...zadnju vakcinu je dobila sa 9 mjeseci a to je bilo prije dvije godine...pretpostavljam da se ne povlaci pitanje propustene vakcine ako je dijete primilo dio ili vecinu

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 781
   [Obrisana poruka]
21.8.2013 15:15:55   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 782
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 15:18:29   
rose

IZVORNA PORUKA: Iman83

Meni je lako reći ne vakcinaciji...ali kako se nositi s posljedicama neke bolesti protiv koje se djeca vakcinišu ako dođe do iste?user posted image

Čak i za MMR me strah da ću do tada odlučiti da je IPAK vakcinišem...user posted image



u dosta svjedocenja sam citala da su simptomi bolesti pritov koje ih vakcinusu (MMR) prilicno blagi kod nevakcinisane djece...i takodje sam citala o dosta slucajeva gdje se bolest javila kao posljedica vakcine...hajd sad znaj?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 783
   [Obrisana poruka]
21.8.2013 15:21:50   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu rose)
  Neposredna veza do poruke: 784
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 15:26:40   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Iman83

Meni je lako reći ne vakcinaciji...ali kako se nositi s posljedicama neke bolesti protiv koje se djeca vakcinišu ako dođe do iste?user posted image

Čak i za MMR me strah da ću do tada odlučiti da je IPAK vakcinišem...user posted image

Onda kada shvatimo da su bolesti protiv kojih se vakciniše smanjene onda kada su se poboljšali uslovi za normalan zdrav život,higijena najprije,onda ćemo shvatiti i šta je bitno da ne dođe do bolesti uopće,a i da se desi neka epidemija,šta će pomoći da se prođe što lakše. Nikako ne mogu da prihvatim činjenicu da se rađamo 'prokleti' i da čitav život neko mora da nam 'kači hamajlije' da se 'prokletstvo' ne bi aktiviralo.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 15:27:58   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Iman83

Da...
Lako je reći ne vakcinaciji..ali ima li i ova druga strana posljedice? Naravno da imauser posted image


Za mene nema posljedice nevakcinacije.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 15:29:25   
ladyblue RR
za mene ovo uopšte nije tema za raspravu. svako ima svoje razloge za i protiv kao i u svemu u životu.

moja je uredno, u dan, vakcinisana. i nikada nikakve reakcije nije imala.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 18:11:49   
canim

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: koka i po

kad citam pojedine postove tacno zahvalim Bogu sto do sada nismo svi pomrli od vakcinacije.
moja djeca su primila sve i jednu...pa cak i onu protiv gripa.ja i svi ostali ljudi,mali i veliki koje poznajem.
jos smo zivi hB


i treba zahvaliti Bogu, jer ja u uzoj porodici imam tezak slucaj nakon primljene vakcine DTP, jedan kompletno unisten zivot. nasi prijatelji imaju autisticno dijete nakon MMR vakcine, dokazano u VB. dijete je u ustanovi, i tamo ce ostati do kraja zivota. nazalost tada se nije znalo ovo sto mi imamo priliku da saznamo. svi koji su prosli uspjesno kompletnu vakcinaciju, a tu spadam i ja, i mm, trebamo se zahvaljivati Bogu sto dosad, nismo imali posljedice...


ovu vakcinu ne bih preskakala,jer su djeca sklona povredama.pisala sam već da je u mom gradu bio slučaj nevakcinisanog dječaka koji je završio u Beogradu jer je zaradio tetanus,što je stanje opasno po život

user posted image A kako je dobio tetanususer posted image i kako su otkrili da se radi o tetanusu ?

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 19:26:25   
vila_7

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Iman83

Da...
Lako je reći ne vakcinaciji..ali ima li i ova druga strana posljedice? Naravno da imauser posted image


Za mene nema posljedice nevakcinacije.


cisto me zanima, stvarno,....a sta npr. ako se ozlijede hrdjavim ekserom, ili bilo cim prljavim sto zadje duboko u meso, da li bi pristala onda ih vakcinisati protiv tetanusa, jer ako si citala o tetanusu - bas je ozbiljna bolest koja napada mozak!?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 19:49:43   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: koka i po

kad citam pojedine postove tacno zahvalim Bogu sto do sada nismo svi pomrli od vakcinacije.
moja djeca su primila sve i jednu...pa cak i onu protiv gripa.ja i svi ostali ljudi,mali i veliki koje poznajem.
jos smo zivi hB


i treba zahvaliti Bogu, jer ja u uzoj porodici imam tezak slucaj nakon primljene vakcine DTP, jedan kompletno unisten zivot. nasi prijatelji imaju autisticno dijete nakon MMR vakcine, dokazano u VB. dijete je u ustanovi, i tamo ce ostati do kraja zivota. nazalost tada se nije znalo ovo sto mi imamo priliku da saznamo. svi koji su prosli uspjesno kompletnu vakcinaciju, a tu spadam i ja, i mm, trebamo se zahvaljivati Bogu sto dosad, nismo imali posljedice...


ovu vakcinu ne bih preskakala,jer su djeca sklona povredama.pisala sam već da je u mom gradu bio slučaj nevakcinisanog dječaka koji je završio u Beogradu jer je zaradio tetanus,što je stanje opasno po život

user posted image A kako je dobio tetanususer posted image i kako su otkrili da se radi o tetanusu ?

posjekao se ,pao,ne bih da lažem ne znam tačno kakva je povreda bila.a otkrili su jer su se počeli grčiti mišići,valjda slabost nogu i hitno za Beograd,tamo su ga liječili,posle na terapije išao.čula sam priču da su potezali roditeljsku odgovornost za nevakcinisanje,jer njima je izgovor bio da nemaju prevoz(žive u selu 6km od grada)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: vakcine da-ne?
21.8.2013 22:44:19   
rose

IZVORNA PORUKA: vila_7


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Iman83

Da...
Lako je reći ne vakcinaciji..ali ima li i ova druga strana posljedice? Naravno da imauser posted image


Za mene nema posljedice nevakcinacije.


cisto me zanima, stvarno,....a sta npr. ako se ozlijede hrdjavim ekserom, ili bilo cim prljavim sto zadje duboko u meso, da li bi pristala onda ih vakcinisati protiv tetanusa, jer ako si citala o tetanusu - bas je ozbiljna bolest koja napada mozak!?



to je kurativni tretman...vakcina nakon povrede ... ko profilaksa kad se pojavi meningitis u okolini


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: vakcine da-ne?
23.8.2013 0:35:01   
milenium
mene zanima koliko ja mogu kasniti sa vakcinacijom,postoji li neki rok npr ako zakasnim toliko i toliko onda ću morati sve ponovno,čak i ove koje smo dosad primili? ako me kontate?

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: vakcine da-ne?
23.8.2013 9:56:18   
almondray

IZVORNA PORUKA: milenium

mene zanima koliko ja mogu kasniti sa vakcinacijom,postoji li neki rok npr ako zakasnim toliko i toliko onda ću morati sve ponovno,čak i ove koje smo dosad primili? ako me kontate?

Postoji rok za određene vakcine ali ne znam tačno koje.Znam za tetanus ako zadnju ne primiš kao da ni jednu nisi .Mi kasnimo sa jednom i rekla nam je sestrica da moramo doći do prvog rođendana inače neće biti efekta od onih do sad koje je primio.Ne znam na pamet koja je u pitanju .

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: vakcine da-ne?
23.8.2013 20:29:24   
vila_7
ma joj i to je Boze sacuvaj......ima npr.rok za onu revakcinaciju diteper do 2-ge godine koju mi npr.nismo primili jer smo presisali sto slucajno sto namjerno.
E sad ja nisam ispocetka pratila al je Eva jos jednu propustila osim te jer taman kad je ona primala ove diteper, bilo je dosta slucajeva smrti beba pa su bile jedno vrijeme povucene na ispitivanje,.....tako da smo propustili..... Onda npr. od poznanice mala je stalno bolesljiva tako da ona sve vakcine dosta kasni.....

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: vakcine da-ne?
23.8.2013 21:50:58   
canim

IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: vila_7


IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Iman83

Da...
Lako je reći ne vakcinaciji..ali ima li i ova druga strana posljedice? Naravno da imauser posted image


Za mene nema posljedice nevakcinacije.


cisto me zanima, stvarno,....a sta npr. ako se ozlijede hrdjavim ekserom, ili bilo cim prljavim sto zadje duboko u meso, da li bi pristala onda ih vakcinisati protiv tetanusa, jer ako si citala o tetanusu - bas je ozbiljna bolest koja napada mozak!?



to je kurativni tretman...vakcina nakon povrede ... ko profilaksa kad se pojavi meningitis u okolini


Prima se antitetanus u roku o 72h od povrede, npr prije par dana mene macka ogrebala/ujela i ja primila antitetanus i opet cu primiti za mjesec i za godinu dana, nisam ni znala da macke mogu biti toliko opasne.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: vakcine da-ne?
12.9.2013 13:46:20   
Bancho
Odlicna stranica sa mnostvo informacija i dokumenata vazanih za vakcinaciju djece.

http://www.zivot-ili-cijepljenje.hr/hr/02-cijepljenje/01-povijest/cijepljenje.html

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: vakcine da-ne?
15.10.2013 22:25:30   
bebaa
kakvu reakciju očekivati na vakcinu s godinu dana....da li je sa iztraženijom temp. ili je to individualno..........
da li je normalno da dijete nema ama baš nikakvih nigdje ožiljaka od prijašnjih vakcina..........user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Bancho)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: vakcine da-ne?
17.10.2013 8:10:29   
dambolina
sasvim je normalno da nema nikakav oziljak jer oziljak ostaje samo od BSZ vakcine. To je ona prva koja se dobije u porodilistu. Moj sin nema ni to, pa su mi rekli da mu se vjerovatno nije "primila" ta vakcina i da ga dovedem na nekakvo testiranje, medjutim meni se nije dalo pa ga nisam nikad ni odvela. Kod cure ima oziljak.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: vakcine da-ne?
17.10.2013 12:19:19   
Lulu_08
Ja čekam da se mala "stablizuje" u vrtiću (sa slinicama i kašljucanjem) pa da odemo kod dr, do sada je primila redovno diteper do godinu, a hib niti jedan kao ni mmr. Ne znam šta ni kada ćemo odraditi, vidjet' ćemo dalje.

Što se tiče ožiljka mala nema a starija ima.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: vakcine da-ne?
18.10.2013 10:04:59   
bebaa
jutros sam vodila malog na vakcinu.....za danas kažu nema reakcije ali može doći do iste i za 7-10 dana....mogu očekivati povišenu temp......pitala sam je za ožiljak i ona kaže takođe da se nije primila.....ako hoćemo možemo uraditi revakcinaciju ali s obzirom da je ta neka vrsta tuberkuloze skoro iskorijenjena nema potrebe...jedino ako ne dao bog neko u familiji dobije tuberkulozu mora se hitno vakcinisati i to najkasnije do 5. godine.......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *