|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta je s tim 8 mjesecom??
11.6.2008 13:43:42   
ame_la
Da li su to "babine gatke" kako naš narod voli reči ili..

Vjerujte mi da se jako bojim i molim Boga da samo uđem u 9 mjesec
iako nisam o toga rekla kazala i nevolim one gluposti "ako ti pređe mačka preko puta......."
ma znate većuser posted image ,
ali mi neizlazi iz glave to što sam čula
da ako žena rodi u 8 mjesecu da to nevalja i da beba neće preživjeti
Ja neznam da li su ljudi zli ili..
ali već par njih mi je napomenulo za taj 8 mjesec

Šta je ustvari tu istina user posted image
Da li znateuser posted image
Iskreno još me više zabrinjava to što stvarno nisam nikada čula da se neka žena porodila u 8 mjesecu

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
11.6.2008 14:56:21   
zdenka
Draga, ja u obitelji imam nekoga tko je rođen sa 8 mjeseci...muško, zdravo, pravo, čak ima i umjetničkih sposobnosti-od sviranja, skladanja, pa do izrade nakita i slika ( inače radi u računovodstvu), a rodio se ranije jer mu je mama pala niz stepenice...dakle, ne brini 

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
11.6.2008 14:59:15   
ame_la
Hvala Hvala ti od srca
ja doista nikoga ne poznajem

(odgovor članu zdenka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
11.6.2008 15:06:01   
ivancica
Nemoj se brinuti draga. Prije je važilo pravilo kao da je bolje roditi u 7 nego u 8 mjesecu. Danas kada je medicina uznapredovala, a mi se žene emancipovale, zna se da je bolje da je trudnoća od 8 mjeseci zrelija i bolja od one koja je stara 7 mjeseci. Glavu gore i uživaj. Glavno dolazi uskoro.user posted image

_____________________________

obraduj nas...

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
11.6.2008 15:13:29   
mirnac
draga ame_la,
moja rodica se rodila u 8 mjesecu, sat i po voznje daleko od prvog inkubatora, sad ima 28 godina i rodila je curicu prije 2 mjeseca. Istina, kad se rodila, 2 puta su joj mijenjali krv, ali nisam sigurna da to ima veze sa prijevremenim rodjenjem.
A meni je dr. rekao da se nadam svojim bebama poslije 34 sedmice trudnoce, i da ce tada vec sve biti ok. Nisam ti bas primjer buduci da sam 'duplica', ali zelja mi je da manje brines.
Pozzz
m.

(odgovor članu ivancica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
11.6.2008 15:36:07   
ElmaB
Draga Amela!
 
Ja sam svoj blizance rodila u 35/36 sedmici, sto zanci da nisam usla u deveti mjesec, nego kraj osmog. Bebe su bile dva dana u inkubatoru, bez ikakve terapije, cisto da se ugriju, a dva dana u toplim krevetcima. Nakon toga smo izasli kuci. Rodjene su sa 2,400 i 2,250 kg!
 
Eto, nemoj brinuti. Ono je najbolje da se dogura do termina, ali ako ne moze, sta onda?! Bitno je da su bebe zdrave!
 
Sretno i ne sekiraj se!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mirnac)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
11.6.2008 23:35:55   
zvončica
Ja sam se rodila sa osam mjeseci i evo me još maltretiram svijet oko sebeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
11.6.2008 23:50:17   
proud mom
SRETNO ZVONČICE!!!

zaista mi je žao da tako dugo čekaš tu radost... ali svakako će doći i svjetlo na kraju tunela... bitno je samo da ne izgubiš nadu i da istraješ u svojoj odluci da postaneš majka... MAJKA - zar ne zvuči predivno... a vjeruj i osjećaj je isti... ja 27 MM 42... 3 godine čekali....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
11.6.2008 23:55:20   
Visnja RR
Naravno da ce joj doci... eto MM i ja smo cekali 11 g i mala pisuljica dosla user posted image

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
12.6.2008 8:49:58   
ame_la
Žene hvala vam na potpori  i nedaj te se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
user posted image user posted image
Drago mi je što Vas imam!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
12.6.2008 23:27:19   
zvončica
Hvala na potpori Proud mom i Višnja, ma ne dam se ja tako lakouser posted image , nisam se džabe rodila sa osam mjeseci, a vani je grmilo i sijevalo. Prava mala vješticauser posted image
Sve najbolje vam želimuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
13.6.2008 16:37:57   
idana_85
Ja sam sedmance pa nista mi ne fali osim malo pametiuser posted image Nisam cak bila ni u inkubatoru jer sam imala dovoljno tezine, 2800. Mama me dojila samo tri mjeseca i nestalo mlijeka. Nikad nisam bila nesto bolesna u zivotu. Prvi put sam doktoru, osim redovne vakcinacije, otisla sa13 godina zbog toga jer sam galameci izgubila glas user posted image Malo osjetljivo uho-grlo-nos, al to je nasljedno i sto sam u pubertetu stekla alergiju na jagode. A ne moze beba od sedam mjeseci imati nesto sto od osam nema. Tako da se ne brini....A ko zna,mozda tvoja ne htjedne izaci ni nakon devet,ako je budes dobro pazila :D

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
13.6.2008 17:02:35   
merlina
Drage moje što se tiče tog 8 mjeseca nema razloga za strah i brigu.Kako sam svoju 3 trudnoću nosila nisko a taj mi je slučaj i sad razgovarala sam tad sa doktorom o tome i on mi je rekao da je svaki dan što beba provede u stomaku bolji za nju.Znači da je bolje roditi u 8 nego u 7 jer je beba zrelija.Samo se čuvajte i pozitivno razmišljajte i biće sve ok.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
14.6.2008 12:43:57   
Kesten
Več si dobila dosta pozitivnih odgovora,,pa ču i ja da se nadovežem malo čisto da olakšam nekome ako postoji sumnja,,da je loše ako se rodi u osmom mjescu...
 
ja sam rodila svoju curicu u sedmom mjescu,,,i bilo je tu svega ...i ja kažem doktorici,,ma bolje da je u sedmom nego u osmom,,,glupača,,,a žena če meni lijepo; ma dajte to su babske priče, poludim kad čujem tako nesto,,,pa bolje da beba bude u majčinoj utrobi još mjesec dana nego da se rodi mjesec ranije,,,to su ne cuvene glupostii,,,samo sto se dogodi da beba koja se rodi u osmom ili sedmom mjescu ima urođene anomalije i ne može zbog tog da preživi ili preživi pa ostane sa posljedicama,a to nema nikakve veze sto je to osmi mjesec to ide od samog začeča,,,

p.s. Merlina sorry nisam vidjela da is odgovorila prije mene, ja sam bila brzolpelata pa nisam pročitala, ali bitno je da je ova teza tačna,,user posted image

< Poruku je uredio Kesten -- 14.6.2008 12:45:46 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu merlina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
14.6.2008 21:09:38   
idana_85
Ja sam danas na ulazu u zgradu upoznala svoju malu komsincu Enicu, koja ima 4 mjeseca i 15 dana. Pohvalile smo je kako je fina i napredna, ima 7kg, a njena mama nam je rekla da je imala 2200 kad se rodila. Pitala sam jel sedmi mjesec, kaze ona da nije vec osmi. A da vidite sada cure....ma ko bombona,citav dan mislima na nju.

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
14.6.2008 21:40:46   
anitaMO
Sa mnom je u bolnici lezala zena koja je rodila malog prvog sa 27 tjedana.u njemu bilo 900gr.u splitu je rodjen .nikakvih posljedica nema sad ima 5 god.ipak mislim da je bolje roditi u 8 nego u 7.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
19.6.2008 14:02:03   
idana_85
Sinoc smo mi na vjezbicama pitale za taj osmi i sedmi mjesec. Nisu babine gatke, istina je. Navodno u osmom mjesecu se bebi zatvaraju pluca da bi se dodatno jos bolje razvila. Tako da kad se beba rodi u sedmom mjesecu, iako su slabo razvijena plouca (kako i svi dr organi) ipak su otvorena i moze da dise. U osmom mjesecu su zatvorena,cesto ne mogu da ih otvore i zbog toga neke bebice....ali sada je tehnogogija napredovala tako da ne mora znaciti,vecina beba rodjenih u osmom mjesecu prezivi.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
19.6.2008 18:37:09   
majahodzic
Draga Amela,to su ti starinske price.Danas je medicina toliko napredna da sve to pada u vodu.Potvrdjeno je da beba moze prezivjeti sa 27 sedmica,a sve preko toga je "bonus".Ako se beba rodi prije 37 sedmice bice malo u inkubatoru i to je to.I ja sam u 8.mjesecu trudnoce i uopste se ne sikiram.

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
19.6.2008 19:46:22   
laracroft
Ma nasi "strucnjaci" su prepuni raznih prica...Kakvih sam se ja gluposti naslusala za vrijeme svoje trudnoce.Vrhunac gluposti bio je kada je jedna radna kolegica rekla da uzmem lancic,zavrtim ga i gledam kako se privjesak zaljulja.Po nacinu ljuljanja privjeska se odredjuje spol djeteta. I sada se smijem kada se toga prisjetim hahahahha

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu majahodzic)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
19.6.2008 20:00:08   
Emina*
U 8 mjesecu od organa koji se nisu formirali ostala su samo djecija pluca,
koja nisu jos sasvim razvijena..
Mozda zbog toga su stare nane pricale tako, medjutim danas je to vec drugacije,
postoje injekcije koje se daju u slucaju pijevremenh porodjaja,
koje ubrzaju njihovo sazrijevanje i  njihov razvoj...
Ti se ne sekiraj, a ja bih ti i preporucila da mislis na vedrije i ljepse stvari user posted image   user posted image
Sretno....

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
19.6.2008 21:58:36   
enna
I ja sam rodila u 37 semici sto znaci da sam bila u 9 mjesecu i beba je morala u inkubator mada je bila i teska 3300 ali lopuzica pila plodne vodice pa otislo u pluca pa morama izbaciti i ja se slazem sa tim svaki dan vise u majcinoj utrobi je bolje za bebu!!!!Mislite na pozitivne stvari a ne na te bablje price pusica vam!!!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
11.7.2008 11:55:39   
Nina_sa
Jednom prilikom sam gledala documentarac na Discoveryju o razvoju beba tokom tih 9 mjeseci. Sudeći po istom, priča o osmom mjesecu nije babina gatka, već upravo ono što je Idana napisala - u 8. mjesecu se naime zatvaraju bebina pluća, i ukoliko dođe do poroda tada beba ne uspijeva disati samostalno što dovodi do odumiranja moždanih ćelija i ozbiljnih posljedica, nerijetko i do smrti bebe.
Doduše, bili su utješni s komentarom da to nije pravilo i da je statistički više slučajeva gdje bebe uspiju prodisati samostalno od onih gdje to ne uspiju.
Kako god, jako je bitno ukazati ljekaru koji vodi porod na činjenicu da je trudnica u 8. mjesecu kako bi pripremio zbrinjavanje te bebe i eventualnu medicinsku pomoć ukoliko se pluća odmah ne otvore.

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
7.8.2008 16:51:59   
dacy
ja po nalogu doktora cijeli 8 mjesec moram prelezat zbog straha da ne rodim ranije, meni je moj doktor rekao da se bebina pluca tek skroz razviju 21 dan pred porod....neznam da li je istina to sa 8 mjesecom, ali sam ipak odlucila ne riskirat i prelezati ga

(odgovor članu Nina_sa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Šta je s tim 8 mjesecom??
6.10.2008 21:58:19   
dinciii
ja sam ti se rodila u osmom mjesecu sa 2,5 kg a poslije bila prava  buca,a evo sad bogami imam 24 godine i cekam svoju bebicu user posted image nemoj se previse sikirati jer najbolje je ne razmisljati o takvim stvarima!!!!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *