|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Želimo bebu
12.7.2007 10:56:24   
mrvica
Dakle molila bi za vaša iskustva ili mišljenja ... zaručnik i ja želimo bebu ... pila sam godinu dana pilule i prestala sam 22.06.2007.
25.06. sam dobila mengu,koja je bila jako slaba nego što inače bude i trajala je svega 2,3dana slabo krvarenje... E sad mene zanima dali je moguće da je do sada došlo do oplodnje,pošto smo svaki dan imali odnos .... user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 14:45:07 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: želimo bebu
12.7.2007 12:15:25   
AIDA RR
Draga Mrvica,  

Stručni savjet doktora za zatrudnjivanje nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula je sljedeči: SVAKA ŽENSKA MINIMALNO 3 MJESECE PRED NACRTNOM TRUDNOĆOM MORA PREKINUTI UZIMATI KONTRACEPCIJSKE PILULE.
Ako se desi, da ženska zatrudni uz uzimanje pilula, mora ODMAH prekinuti uzimati pilule, to naime ne bi trebalo ugroziti ploda ženske. Ali uz nacrtno zatrudnjivanje doktorI savjetuju uzimanje folne kiseline mjesec dana prije zatrudnjenja i prve tri mjesece trudnoće (za ženske, koje su uzimale kontracepcijske pilule, je ta doza 1000 mikrograma folne kiseline na dan).   Menstruacija može uz zatrudnjene nestati a može i da ne. Prvi mjesec se može pokazati slab menstrualni tok ili možeš na gačicama primjetiti flekice ili žutkast izcjedak, koji te može (pogrešno) usmijeriti na pomisao, da ide za bjeli tok, infekciju ili posljedicu upale. To, šta je vidjeti kao slaba menstruacija, je u istini malo krvarjenje, koje se pojavi uz ugnjezdenje jajašca u sluznicu maternice.
Jako puno ženski je bilo u tvojoj situaciji i velik broj je ostalo trudnih. Tako da draga Mrvica predlažem, da posjetiš svog ginekologa, koji če utvrditi da li si ostala trudna ili ne.

Držim palčeve za tebe i javi se nam sa novim vijestima poslije pregleda!

PUNO SREČE TI ŽELI AIDA RR, NEK SE TEBI I TVOM ZARUČNIKU ISPUNI TVOJA ŽIVOTNA ŽELJA!!!!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mrvica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: želimo bebu
8.1.2008 10:18:45   
amelli
i ja sam jedna od pacenica koja 11mjeseci pokusava ostati u drugom stanju,user posted image poslije nekih 9 mjeseci ne uspjeha otisla sam kod ginekologa saopstio mi je kako imam cistu i propisao neke tablete popila dvije terapije i cista je ne stala ostala je samo folikula u janiku koja jos uvijek samo tako stoji krenula i sa trecom terapijom skoro je ispila odem na pregled kaze on meni najmanje jos dva mjeseca terapije, propisao mi je jos i vitamin e da pijem takodjer 6 mjeseci svaki put nesto drugo ali eto ukratko da vam kazem kakvo je stanje kod mene inace sam jako hrabra i ne gubim nadu nikada jer znamo svi ne moze se protiv bozije volje svim clanicama zelim da sto prije ostanu user posted image a one koje vec jesu ili su bile zelim da uzivaju u svojim macicima  

(odgovor članu mrvica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: želimo bebu
8.1.2008 10:50:00   
budućamama
amelli,
kakvu ti je terapiju propisao? Ja sam otišla nakon 4 mjeseca neuspjelih pokušaja i zbog krvarenja koje sam dobila u sredini ciklusa, ali se ispostavilo da imam (vodenu) cistu i da mi je sluznica materice tanka, pa mi je ljekar dao triquilar pilule tri mjeseca i nakon toga da mu dođem na kontrolu. Pijem prenatal cijelo vrijeme i rekao mi je da ne prekidam, i da neće biti problema za trudnoću. Također sam čitala na internetu da ne moraš čekati niti jedan mjesec za trudnoću nakon pilula, ako imaš uredan ciklus (a što nije kod svakog nakon pilula). Ja do sada nisam imala nekih ginekoloških problema, liječila sam upalice tu i tamo i to je to. Tek kad sam počela raditi na bebi -ono imaš cistu i moraš odgoditi tri mjesecauser posted image user posted image user posted image . To mi je bilo kao grom iz vedra neba. Kakva su tvoja iskustva? 

(odgovor članu amelli)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: želimo bebu
8.1.2008 11:47:21   
amelli
i meni je receno da je sluznica tanka pijem cyclo-progynova ali uvijek mi je ciklus bio redovan i prije nego sam pocela da pijem ove tablete samo kad bi se prehladila znalo  je kasniti po 3 dana ali nista vise
i meni je rekao da se pridrzavam onog sto mi kaze rekao je da pijem macinu travu  u podedeljak idem opet pa vidjet cu sta ce mi reci prosli mjesec izostala ovulacija trebala bi raditi test na hormone malo sam se pocela debljati od ovih tableta sreca pa nisam bila debela sad mi ove kile dobro dosle ne znam sta bi ti rekla samo da ne treba nadu gubiti ja ti zelim sve najbolje

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: želimo bebu
8.1.2008 15:19:01   
budućamama
hvala ti na lijepim željama, i ja tebi i svim trudilicama želim sve najnaj a posebno da sve uskoro budemo user posted image . Samo hrabro

(odgovor članu amelli)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: želimo bebu
9.1.2008 14:36:15   
ilduza
htela bi da pitam za savet ,po dok mi je sve uredu,imam ovulaciju,kanali prohodni ,brizevi ok,muzev rezultat normospermija ,sta mislit ima li potrebe za inseminaciju ?jer neznam sta vise uraditi?i da li potrebna lapirsko[pija,pa ako nesto neko zna nek napiseuser posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: želimo bebu
9.1.2008 15:53:01   
ismihana
Kod mene je ista situacija kao kod tebe, ali kad nakon vise od godinu dana nije došlo do začeća, dr. je predložio da pokušamo sa inseminacijom. I uspjelo je odmah, tj. došlo je do začeća, ali ovaj put nije bilo sreće da se to oplođeno jajašce ugnijezdi user posted image . Ipak, ja to smatram uspjehom, jer sve do tada nisam bila ni sigurna da uopšte MOŽE doći do začeća u mom organizmo, odnosno da nam je 'materijal' dobar (jajašca i spermiji). Sad se spremam za narednu i nadam se da će akoBogda biti potpuno uspješna ovaj put. Ako ne bude, idem i na treću. A poslije toga se prelazi na sljedeći postupak. Bitno je samo NE ODUSTATI NIKAD

(odgovor članu ilduza)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: želimo bebu
10.1.2008 7:13:33   
aldi
Ismihana da li ti je zakazana insemonacija ovaj mjesec?

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: želimo bebu
10.1.2008 14:06:10   
ismihana
Nije još tačno zakazana, ne znam koji dan, ali jutros je dr. potvrdio da postoje preduslovi i da hoćemo ići s postupkom ovaj mjesec...

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: želimo bebu
11.1.2008 9:19:08   
belmica
Dobro jutro cure!
Ismihana zanima me gdje si radila insjemenaciju i kod kog dr.?

Ako sad ne ostanem trudna (ne cekam user posted image 20.01.) i ja planiram insjemenaciju.

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: želimo bebu
11.1.2008 10:00:37   
aldi
Belmice, koliko dugo se ''trudiš'' ? Da li ti je doktor predloziio inseminaciju ili si to ti odlučila?

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: želimo bebu
11.1.2008 14:04:26   
belmica
U braku 2 god., pokusavamo godinu dana.
hormoni i brisevi ok! spermiogram ok-Normospermija.
radila sam laporaskopiju prije mjesec i po, sve bilo ok, prohodno i čisto
Sad sam pila klomifen za stimulaciju i pregnil, ...čekam da mi NE DOĐE 20.01.

imam 32 god, uskoro 33, mm 39, uskoro 40... ako sad ne upali, sta mi preostaje nego da trazim insjeminaciju ?!

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: želimo bebu
11.1.2008 14:06:17   
belmica
A ti Aldi?

(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: želimo bebu
11.1.2008 15:00:57   
aldi
Abo Bog da neće ti ni trebati. Nećemo je dočekati ni ti ni ja ni jedna od ovih trudilica. Sretno i držim nam fige, a evo ja sam sve napisala u potpisu

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu belmica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: želimo bebu
24.1.2008 18:05:00   
MirelaK
Muz i ja smo u braku 3 mjeseca, oko bebe se trudimo mjesec dana. Trebala bih dobiti 10.02., a iskreno se nadam da necu. pozdrav

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: želimo bebu
24.1.2008 19:05:24   
Amelaa RR
Zelimo bebu....ako Bog da...bit ce...nadam se,trudimo se....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu MirelaK)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: želimo bebu
30.1.2008 20:50:16   
Istrajna
Drage moje ja sam u braku 2 i pol godine na bebi radimo vec nekih 7-8 mjeseci al nema nista...isla sam kod ginekologa nasao mi neki polip koji je odstranio i nakon toga rekao da uradim papa nalaz..uradila i sve uredno na UZ rekao kao danas su plodni dani sve je ok....no medjutim ne dadne nasm se dzidzi midzi taj dan niti dan kasnije i nista.......ali nadam se da ce biti ako Bogda uskoro sti i vama telim od srca

_____________________________

MM i ja 27, u braku 2,5 godina, pokusavamo 8 mjeseci

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: želimo bebu
30.1.2008 21:17:33   
Amelaa RR
Ma bit ce samo se namoj sikirat oko toga puno i vidjet ces...bude puno lakse...od srca ti zelim da sto prije budesuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Istrajna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: želimo bebu
30.1.2008 21:31:22   
Istrajna
Hvala mnogo...ja zelim isto svima nama ovdje pa da predjemo zajedno na onaj forum trudnoca user posted image

_____________________________

MM i ja 27, u braku 2,5 godina, pokusavamo 8 mjeseci

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: želimo bebu
30.1.2008 21:56:01   
goldina
Mrvice, imam kolegicu na poslu u braku je 7g kaze da je dugo uzimala pilule i kad su se odlucili za bebu prekinula je sa pilulama,kaze prava dva mjeseca je imala mjesecnicu jako slabu (a inace su joj totalno neredovne mjesecnice preskoci i po 3-4mj a to je i meni nekad desi a nikad nisam koristila nikakve pilule) treci mjesec ostala je trudna i sad ima sina od 2g i opet je trudna 5mj nosi curicu.A poslije prve bebe kaze da su joj  mjesecnica dolazi tacno svakih 28dana skoro pa uminutu da je tacna tako su redovne.

Cure svima vam zelim puno,puno srece i ja sam  u braku 3g i vec 1g 6mj pokusavamo,jeni je 28g a muzu 35g svi i moji i muzevi nalazi su uredu jedina mana sto moje mjesecnice nisu redovne ali doktor mi je dao terapiju 3mj prvo pijem tablete da dobijem pa na 3-5 dan podzem piti clomid i onda svako jutro radim test za ovulaciju i mjerim temperaturu.
Nadam se i Boga molim  da u februaru bude pozitivan test.
Budi te vesele i bez puno sekiracije,sve ce mo se ako Bog da obradovati lijepim vjestima.pusa svima

(odgovor članu Istrajna)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: želimo bebu
31.1.2008 8:05:22   
Vedica
ja sam koristila pilule za zastitu i kada smo odlucili raditi na bebici dr. mi je rekla da nema potrebe da cekam 3 mj. da prođe. ipak prvi mj. poslije pilula sam dobila tacno 28 dan (a prije tableta imala sam malo neredovne user posted image ).
evo sad je ne cekam 1.2. i nadam se da nece ni doci.

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu goldina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: želimo bebu
31.1.2008 8:17:29   
Istrajna
vedice zelim ti od srca da ti ne pokuca na vrata vjestica.....nadam se da ces se javiti u subotu i reci nema je :)))

_____________________________

MM i ja 27, u braku 2,5 godina, pokusavamo 8 mjeseci

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: želimo bebu
31.1.2008 8:51:50   
Vedica
hvala na zeljama i ja se nadam dobrim vijestima u subotu. 
user posted image


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Istrajna)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: želimo bebu
31.1.2008 22:11:02   
aldi
vedice sretno ti sutra nadam seda ce biti ++++++++++++++++

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *