|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 9:53:29   
Skvo RR
Drage moje, ispred RR-a pokrecemo akciju STOP DJECIJEM PROSJACENJU!
 
Poslat cemo sljedece pismo odgovornima:
 
Postovani,
 
Ovim putem vam dostavljamo apel kroz potpisanu peticiju građana Kantona Sarajevo da se na ulicama grada Sarajeva krene u ozbiljnu akciju uklanjanja djece koje se zloupotrebljavaju u svrhu prosjačenja. Misljenja smo, da MUP Kantona Sarajevo ne koristi dovoljno svoje ovlasti u cilju da se ovakvo ozbiljno kršenje prava djeteta sprovodi u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.
 
Kao građani ovog grada, upućujemo apel svim odgovornim u lancu odgovornosti tako da vas pozivamo da ozbiljnije pristupite ovom problemu i zaštitite svako dijete ovog grada. 
 
Svakodnevno se susrećemo sa ovim problemom, ali ne zelimo više zatvarati oči pred očiglednom
 zloupotrebom dojenčadi i maloljetne djece. Pozivamo vas na građansku i službenu dužnost da osigurate naš životni prostor, našu djecu. Jer, ipak su i to naša djeca ili možda nisu?
 
Ovo pismo , apel, peticija je samo jedan pokazatelj koji govori da imamo svijest građana, da smo mi ipak dostojanstveni.
Stoga vas pozivamo da riješite ovu negativnu stranu našeg grada, zaštite djecu i omogucite im bolje sutra! 
 

Pismo sa peticijom ce se poslati, Ombudsmanima BiH, Kantonalnom MUP-u i Centrima za socijalni rad, kao i Ministarstvu za ljudska prava, izbjeglice BIH!
 
                                                            

Ono, sto nam treba imena i prezimena, kao i brojevi L.K. , koje mozete poslati meni putem PP-a! ili na mail : ringeraja.ba@gmail.com
 
 
Znam da ce te se odazvati ovom nasem pozivu, tako da vam unaprijed hvala , jednostavno moramo dici glas!
 
RR team!
 
 
 
 




< Poruku je uredio Visnja RR -- 20.4.2010 19:45:48 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 10:01:04   
mama Nataša
nek se napokon i ovo pokrećeuser posted image user posted image user posted image

muka mi je više od navedenih prizorauser posted image

_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 10:08:20   
R&T@
Stvarno je vrijeme da se nase drustvo pozabavi tim.

Nadam se da ce reagovati.

Da dodam jos nesto sto se tice te djece. Vjerovatno znate da postoji dnevni centar gdje ta djeca mogu doci, okupati se, nesto pojesti, popricati o svojim problemima.
Naravno, kad uspiju od mafije koja ih iskoristava...

Opcina Centar je pokrenula akciju prikupljanja pomoci tom centru (hrana i higijenske potrepstine....)
Ko zeli moze pomoci....

Evo teksta:












Humanitarna akcija za nezbrinute mališane

user posted image

Služba za lokalnu samoupravu Općine Centar je organizovala akciju prikupljanja odjeće, prehrambenih i higijenskih artikala, koja se provodi u svih 15 mjesnih zajednica na području Općine.

user posted image


Prikupljeni artikli će biti dostavljeni Dnevnom centru za zbrinjavanje djece zatečene na ulici. S obzirom na činjenicu da potrebe Centra svakodnevno rastu, pozivaju se građani da uzmu učešće u ovoj humanitarnoj akciji i donirane priloge za mališane dostave u prostorije mjesnih zajednica.
Dnevni centar za zbrinjavanje djece zatečene na ulici, koji se nalazi na adresi Jezero 1, partnerski je projekt Javne ustanove Kantonalni centar za socijalni rad i nevladine organizacije ''''Save The Children Norway''''. Uloga ovog centra je zaštita djece koja borave na ulici ili su zatečena u prosjačenju, njihovo identificiranje i evidentiranje, utvrđivanje razloga boravka na ulici, te pomoć u ostvarivanju osnovnih dječijih prava. Osim hrane, kupanja i čiste odjeće, u Dnevnom centru, sa djecom sklonjenom s ulice, radi se na njihovoj edukaciji, socijalizaciji i upućivanju na institucije socijalne zaštite.
Humanitarna akcija će trajati do 30. maja 2010. godine.


< Poruku je uredio tajra -- 9.4.2010 10:23:19 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 11:20:34   
gvendolina
draga skvo,svaka cast za ovouser posted image user posted image user posted image

Ja stalno razmisljam o njima jer iz dana svjedoci smo da je sve vise djecice na ulicamauser posted image Ovo je preslo svaku granicu,a najgore je sto sve manju djecicu koriste za prosjacenjeuser posted image Neki dan sam na vracama vidjela zenu sa bebicom koja ima ne vise od 2 mjeseca,po kisi i hladnociuser posted image A o onome na stupskoj petlji da i ne govorim malene mrvice koje mozda imaju po 2 god,trce oko tockova kamiona,ja se sva istraumiram svaki put kad tuda prolazimuser posted image user posted image user posted image
mislim da nista ne cinimo dajuci im po marku...ustvari cinimo samo gore.Samo me je strah da ne pocnu da ih sakate,ako u onom filmu Milijunas sa ulice,kako bi izazvali vece sazaljenjeuser posted image user posted image user posted image

moramo se mi vise angazovati i ne dozvoliti da se ovo nastavi


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 11:37:52   
iv@ncica
ajme super akcija napokon..ma sve pohvale user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 11:44:56   
Mirkica
Skvo odlicna AKcija

NAravno da cemo se odazvati smo trebamo nekako i ostalim forumasicama privuci paznju mozda bi bilo lijepo kada bih na vise mjesta isti tekst  e sada umjesto broja LK mozel broj passa jer je moja LK davno istekla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 11:47:14   
lila25
odlicna akcija user posted image user posted image ma mi hanume sa RR mogle bi se malo aktivirati koliko nas je i pridruziti gospodinu Batku pa da malo ove politicare prodrmamouser posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 11:47:20   
Skvo RR
Drage moje,

moze naravno broj pass/a.

Evo ja citavo jutro se uvezujem sa udruzenjem "Dobro" i pokretom "Dosta", tako da cemo mislim (akobogda) imati podrsku...

Uglavnom, moram pohvaliti clanice RR od jutros, koje su vec reagovale.
Hvala vam.

Naravno mozete mi proslijediti i podatke vasih najblizih...
Ja sam vec MM, i uzu porodicu utefterila.

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 11:56:57   
Nejrica
Ili sam ja smotana ili nesto nije ok...ne mogu ti poslati pp!user posted image user posted image user posted image
A svaka cast za akciju...suvisno je govoriti o tim jadnim bicima koje iskoristavaju!


_____________________________

Veliki decko 24.02.2009.
Mala mrva 06.06.2014.

Sad je to, to!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 12:03:34   
lila25
slabo se zenice javljaju a da je tema o svekrvama u sekundi bi bilo desetakuser posted image user posted image

(odgovor članu Nejrica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 12:11:08   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Nejrica

Ili sam ja smotana ili nesto nije ok...ne mogu ti poslati pp!user posted image user posted image user posted image
A svaka cast za akciju...suvisno je govoriti o tim jadnim bicima koje iskoristavaju!



i kod mene isti problem,pokusala sam par puta ali ne ideuser posted image
probacu kasnije kad skupim podatke i uze familije user posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Nejrica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 12:11:26   
muby
ni ja ne mogu poslati PP
ima li neka mail adresa na koju mozemo poslati podatke?

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Nejrica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 12:19:33   
milenium
akcija je za pohvalu.ali nebi bilo loše ni da ste u apelu naveli da se one osobe koje prisiljavaju djecu na prosjačenje budu kažnjene i da to bude kažnjivo djelo.tek time bi to prestalo.jer djeca se mogu skloniti s ulice al oni koji to rade opet će dovesti neku drugu novu djecu,pa opet drugu ,pa drugu itd.i neće se iskorjeniti nikada.dok god oni koji ih na to natjeravaju i prisiljavaju ne budu odgovarali.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 13:07:55   
anidla
odlicna akcija user posted image

evo idu podaci na ppuser posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 13:09:25   
Visnja RR
ako imate problema sa pp svoje podatke saljite na:
ringeraja.ba@gmail.com


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 13:24:29   
mummy
poslala sam pp prošla je a mm podatke šaljem kad dođe kući

< Poruku je uredio mummy -- 9.4.2010 13:26:57 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 14:14:44   
Visnja RR
Udruzenje Djeca ce zajedno s nama ucestvovati u ovoj akciji user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 14:16:33   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image
podtke šaljem momentalno


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 14:33:15   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Udruzenje Djeca ce zajedno s nama ucestvovati u ovoj akciji user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 15:10:08   
Skvo RR
Imam divnu vijest...Sada mi je Demir Mahmutcehajic poslao mail, da ce ucestvovati sa nama u akciji Pokret DOSTA!
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 15:13:04   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imam divnu vijest...Sada mi je Demir Mahmutcehajic poslao mail, da ce ucestvovati sa nama u akciji Pokret DOSTA!
user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 15:27:31   
sirnica
user posted image Sve pohvale za akciju. Šteta što je lokalna, u svim gradovima BiH postoji taj problem.

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 15:30:50   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imam divnu vijest...Sada mi je Demir Mahmutcehajic poslao mail, da ce ucestvovati sa nama u akciji Pokret DOSTA!
user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 16:27:39   
acudesa
user posted image user posted image user posted image ...bravo skvo...user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: AKCIJA STOP DJECIJEM PROSJACENJU
9.4.2010 16:28:45   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imam divnu vijest...Sada mi je Demir Mahmutcehajic poslao mail, da ce ucestvovati sa nama u akciji Pokret DOSTA!
user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *