|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Antidepresivi, kako liječiti depresiju?
21.5.2010 13:40:42   
Amelaa RR
Danas je vrijeme kada se depresija u zivotu jednog covijeka desava bar par puta u toku zivljenja.. Nekom u ranom stadiju zivota, kao sto je pubertet, nekom u braku, nekom u trudnoci, poslje poroda. Ali sve je vise teskih oblika tepresije, koji za posljedicu cesto imaju cinjenje teskih krivicnih dijela...
Život piše romane, a svojim životom možemo samo mi sami upravljati, i ako smo depresivni svojom autosugestijom se možemo koliko-toliko izvuči iz toga! Mogu pomoći i rodbina, prijatelji ali ako si čovjek sam ne želi pomoć đabe ti je trošiti vrijeme i svoje živce na njega, i onda nedo Bog na kraju oboliti jer si se iživcirala što dotičnoj-om nisi uspjela pomoć. Treba čuvati svoje živce i trudit se svaki dan napraviti barem jednu stvar koja te ispunjava, pa makar to bila čokolada, pjenušava kupka nakon prije spavanja, treba ugađati sebi i svojoj duši i ne dopustiti da  ovaj okrutni, stresni život uništava sve vise nas smrtnika..

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Antidepresivi, kako liječiti depresiju?
21.5.2010 13:58:22   
marny
slažem se Amela s tobom da sebi treba i ugoditi a šta onda kada ti sebi sve ugodiš i oko tebe svi ti ugađaju, a tebi život nema smisla.
To se meni desilo u trudnoći s drugim djetetom.
Na kraju mi je pomogao jedan fantastičan psihijatar i terapija naravno.
Prije toga sam bila kod jednog privatnog psihijatra s reputacijom velikog stručnjaka, taj mi nije uopće pomogao, onda kada više nisam vidjela izlaz otišla sam pravac u bolnicu bez uputnice, ičega i zamolila prvog koji je naišao da me primi.
Lijepo me je primio, razgovarali smo sigurno sat vremena, dao mi terapiju i sve 5.
Nikakvih problema u životu nisam imala, sve je bilo u savršenom skladu, ali eto desio se klik u glavi i sve to ti nije bilo važno.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Antidepresivi, kako liječiti depresiju?
21.5.2010 14:25:09   
Anoniman
Salzem se Amela al' se slazem i sa marny...nekada nam ne moze pomoci cokolada ili kupka...nekada je covjeku potrebna strucna pomoc i terapija (lijekovi)

(odgovor članu marny)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Antidepresivi, kako liječiti depresiju?
21.5.2010 14:37:48   
koka i po
Mene počesto "pukne"depra pogotovo pred menzes.Teško je ugoditi i posvetiti se sebi kad pored sebe imaš još troje o kojima  moraš voditi računa.Onda se osvrnem,pogledam oko sebe,toliko lijepih stvari imam.Pa pomislim,koliko je bolesnih,gladnih i nesretnih na ovom svijetu.I onda se našminkam,kažem depri,pu pu,iš od mene,i razvalim jednu šetnju u samoći.Nekad upali a nekad ne.Kad ne upali dobro se isplačem i onda hajde sve Jovo na novo,ručak,veš,djeca......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Antidepresivi, kako liječiti depresiju?
21.5.2010 14:45:05   
jasmin
Mislim da se svaki covjek,neko cesce neko rjedje,nadje u nekoj teskoj situaciji koja manje ili vise utjece na njegov nervni sistem.
Ja sam prije svog,da tako kazem,smiraja,zapadala u gotovo bezizlazne situacije.Prolila sam more suza,nisam imala nikakv cilj niti volju za bolje sutra.Hvala Uzvisenom Allahu pa mi se smilovao i uputio me na ono sto ce mi iz svake situacije dati izlaz i dokazao mi da insan ne smije zapasti u beznadje.Kad mi se nesto desi sto je tuzno i tesko podnosljivo,klanjam,brte,i dovim,pa sam skroz drugi insan.Znam da vjernik nikad nije na gubitku,ako ga zadesi dobro,zahvalan je pa ima nagradu i na ovom i na onom svijetu,a ako ga zadesi lose,strpi se,a samo ce strpljivi biti bez racuna nagradjeni.Za mene vise ne postoji nesto sto je tesko,jer znam da moj zivot ima cilj i imam volju za dalje.Moja bi mi baka toliko puta rekla:Ah moj sine,samo se ti Bogu pomoli ako ti tesko dodje.I zaista je tako.Ako covjek dospije u Dzennet(Raj)zaboravice na svaku tegobu koju je na ovom svijetu prozivio.Ako bude u Dzehennemu(Pakao),zaboravice da je ikad uzivao,da ne znam koliko uziva na ovom svijetu.Hvala Bogu,mogu ponosno reci da za mene vise ne postoji depresija.
Za neke druge postoje drugi nacini kojima se bori protiv ovog stanja.Naravno,svako shodno vlastitom izboru.Najbitnije je da se depresija pobijedi,jer zaista je to stanje jako tegobno,pogotovo zenama,jer su one prirodno osjetljivije.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Antidepresivi, kako liječiti depresiju?
21.5.2010 15:33:14   
hanabanana
Dajte da se ne lažemo...good mood je jedno, depresija kao bolest nešto sasvim drugo.
PMS je opet nešto treće.

Kada imate dijagnozu depresija tada vam good mood pomaže da lakše prihvatite terapiju i nastavite sa životom. Nema tu samopomoći.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Antidepresivi, kako liječiti depresiju?
21.5.2010 19:04:53   
marny
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Dajte da se ne lažemo...good mood je jedno, depresija kao bolest nešto sasvim drugo.
PMS je opet nešto treće.

Kada imate dijagnozu depresija tada vam good mood pomaže da lakše prihvatite terapiju i nastavite sa životom. Nema tu samopomoći.


točno!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Antidepresivi, kako liječiti depresiju?
23.12.2010 8:17:43   
Husic10
Ja se uzasno osjecam u zadnje vrijeme....da mogu negdje na neko pusto ostrvo jedno mjesec dana da pobjegnem ne bi ni sekunde razmisljala...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Antidepresivi, kako liječiti depresiju?
23.12.2010 8:38:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Husic10

Ja se uzasno osjecam u zadnje vrijeme....da mogu negdje na neko pusto ostrvo jedno mjesec dana da pobjegnem ne bi ni sekunde razmisljala...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
koliko traje to "zadnje vrijeme"...ako je duze od 1 mjesec otidji kod dr.

(odgovor članu Husic10)
  Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *