|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Aspirin 100 u trudnoci
30.8.2012 21:31:36   
ihsan
Pozz svima... da li je neka trudnica u drugom tromjesjecju kao terapiju koristila aspirin 100? Hvala puno svima koji o tome podijele iskustvo i misljenje.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 10:59:26   
ihsan
zar nikoga nemauser posted image user posted image

(odgovor članu ihsan)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 11:03:45   
mama75
Ja koliko znam aspirin se ne smije uopste korisititi u trudnoci. Je li ti to dr preporucio? Obavezno se posavjetuj sa ginekologom prije uzimanja. Ja inace pijem Aspirin 100 zbog prosirenih vena ali u trudnoci ga nisam uzimala.

(odgovor članu ihsan)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 11:07:55   
animagical
ko kaze da ne smije?? ne znam kako tako tako dajete savjete, a da nise sigurni... zavisno od stanja,aspirin se sasvim normalno koristi... ihsan, ja sam ga koristila prva dva trimestra, do prelaska na clexane injekcije u trecem... samo sam cesto povjeravala aptt dok sam ga koristila.. ko ti je propisao i zasto?

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 11:29:33   
mama75

IZVORNA PORUKA: animagical

ko kaze da ne smije?? ne znam kako tako tako dajete savjete, a da nise sigurni... zavisno od stanja,aspirin se sasvim normalno koristi... ihsan, ja sam ga koristila prva dva trimestra, do prelaska na clexane injekcije u trecem... samo sam cesto povjeravala aptt dok sam ga koristila.. ko ti je propisao i zasto?

Hajde molim te ponovo pročitaj moj post prije nego me napadneš. Citiram: Ja koliko znam aspirin se ne smije uopste korisititi u trudnoci. Meni moj dr rekao da ne koristim Aspirin.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:26:05   
ihsan
mama 75 tvoj doktor te nije dobro obavijestio, animagical je u pravu... niska doza aspirina, zato sam i napisala aspirin 100(mg), daje se trudnicama- preventivno, ako su imale problema u proslim trudnocama tipa habitualni spontani i sl. Propisala mi ga je moja doktorica(ugledna i priznata strucnjakinja) od dvanaeste sedmice trudnoce (trenutno sam u toj sedmici) kako bi preventivno izbjegle ono sto se ranije desavalo... naravno da imam strah od upotrebe bilo kojeg lijeka(pa tako i aspirina, iako je doza mala) i zato sam pokrenula ovu temu, cisto da se smirim, sto nikako ne znaci da ne vjerujem svojoj doktorici, nego iz nekog podsvjesnog straha..lakse je kad znas da je neko prosao tu terapiju i da je sve bilo ok... inace u vecoj dozi aspirin se ne smije u trudnoci koristiti, ali ovako mala doza ima svoju svrhu

< Poruku je uredio ihsan -- 31.8.2012 12:27:07 >

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:27:36   
animagical
zavisi valjda kolika ti je potreba za njim, ja sam ga pila po uputi ginekologa, hematologa i interniste, isto kao i heparin sto sam koristila...sve do cini mi se 34 sedmice..izvini, nisam stvarno htjela da zvucim grubo, nego me bas iznenadi, zna biti jako opasno ako se on mora uzimati, a neko ga npr iz straha ne uzima....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:28:43   
animagical

IZVORNA PORUKA: ihsan

mama 75 tvoj doktor te nije dobro obavijestio, animagical je u pravu... niska doza aspirina, zato sam i napisala aspirin 100(mg), daje se trudnicama- preventivno, ako su imale problema u proslim trudnocama tipa habitualni spontani i sl. Propisala mi ga je moja doktorica(ugledna i priznata strucnjakinja) od dvanaeste sedmice trudnoce (trenutno sam u toj sedmici) kako bi preventivno izbjegle ono sto se ranije desavalo... naravno da imam strah od upotrebe bilo kojeg lijeka(pa tako i aspirina, iako je doza mala) i zato sam pokrenula ovu temu, cisto da se smirim, sto nikako ne znaci da ne vjerujem svojoj doktorici, nego iz nekog podsvjesnog straha..lakse je kad znas da je neko prosao tu terapiju i da je sve bilo ok... inace u vecoj dozi aspirin se ne smije u trudnoci koristiti, ali ovako mala doza ima svoju svrhu

a jesu ti utvrdjeni razlozi spontanih, u cemu je problem, pretpostavljam nesto oko koagulacije,kao i kod mene?

(odgovor članu ihsan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:32:24   
ihsan
da, bilo je nekih granicnih vrijednosti i doktorica je to uzela u obzir

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:33:19   
animagical
a jesi radila antitijela?

(odgovor članu ihsan)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:35:31   
ihsan
antikardiolipinska i antifosfolipidna..glycoprotein je bio granicno povisen, a kod koagulacije fibrinogen, te koncentracija faktora II

< Poruku je uredio ihsan -- 31.8.2012 12:37:14 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:37:14   
irisss
Ja pijem aspirin 100 već godinama, kad sam zatrudnila dr. je rekao samo nastavi. Jedino ne znam hoću li ulaskom u treće tromjesečje prestati s njim ili ide do krajauser posted image

(odgovor članu ihsan)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:39:18   
ihsan
meni je doktorica rekla da cu ga piti do kraja trudnoce, najbolje da o tome vidis opet sa svojim doktorom

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:52:44   
animagical

IZVORNA PORUKA: irisss

Ja pijem aspirin 100 već godinama, kad sam zatrudnila dr. je rekao samo nastavi. Jedino ne znam hoću li ulaskom u treće tromjesečje prestati s njim ili ide do krajauser posted image

ja sam pocela zaboravljatiuser posted image ali koliko se sjecam prestaje se piti u devetom mjesecu, jer treba dosta dugo da se u potpunosti eliminise iz organizma, a produzava vrijeme krvarenja, pa u slucaju poroda da se ne bi eto slucajno jace krvarilo..ovako je meni objasnio dr divanovic i dr mekic... ja sam do dan pred porod koristila heparin, koji se prestane uzimati dan pred porod, ako je plnairani porod, a ako nije, nema veze, ne uzeti ako se osjete bolovi za porod...

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 12:54:10   
animagical

IZVORNA PORUKA: ihsan

antikardiolipinska i antifosfolipidna..glycoprotein je bio granicno povisen, a kod koagulacije fibrinogen, te koncentracija faktora II

aha, kod mene su antofosfolipidna i antikardiolipidna bas visoka, a ANA mi je takodjer povisen, fibrinogen granican... jesi se konsultovala oko upotrebe heparina ili ste odlucili samo sa aspirinom do kraja?

(odgovor članu ihsan)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 13:00:12   
Azyy
pozdrav zenice
ihsan ja ga koristim od početka i aspirin i klexan inekcije 0,2 i mislim da cu ga koristit i dalje po preporuci dr. ..Ono sto ti dr. kaze tako i radi nista na svoju ruku naravno..Et to ti ja mogu reci iz svog iskustva..

_____________________________

Dum spiro spero – Dok dišem (živim), nadam se

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 21:00:08   
Vinetu
Eh, ovako... pijem Aspirin protekt već 9 i po godina. Pila sam ga i u prvoj trudnoći do samog kraja... tačnije morala sam prekinuti sa njim dvije sedmice pred zakazani carski. Isto je i u ovoj trudnoći... moram ga piti cijelu trudnoću. Na početku ove trudnoće radila sam milion nalaza... između ostalog mi je bilo potrebno i mišljenje farmakologa o uzimanju Aspirina. Aspirin od 100 mg apsolutno ne utječe na plod... onaj od 500 utječe.
Bez brige, pogotovo ako je doktor preporučio da ga piješ.

(odgovor članu Azyy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
31.8.2012 21:32:45   
futuremam
eh evo i da ja napisem svoje iskustvo sa aspirinom 100 ili kako je vise poznat pod imenom baby aspirin..i ja sam ga pila u trudnoci, jer sam imala manjak plodne vode, pa mi ga je doktorica propisala..ima opsirnije na netu koga zanima zasto se sve koristi tzv baby aspirin..meni je sve ok sa bebom bilo..nista se ti ne sikiraj samo koristi..i sve ce biti ok ..ako Bog da...lijep pozdrav

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
1.9.2012 13:20:45   
ihsan
Hvala vam drage zenice... i ja sam dosta citala o aspirinu 100 u trudnoci, ali nekako sam sad bas mirnija i sinoc sam ga rahat duse popilauser posted image ... poslije svih mojih prethodnih tegoba, moze samo pomoci, ipak doktorica zna puno bolje od mene i znam da ce uciniti sve sto je do njenog znanja i iskustva da bebica dodje majci u zagrljaj .. za sve vas jedno veliko user posted image

< Poruku je uredio ihsan -- 1.9.2012 13:21:46 >

(odgovor članu futuremam)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Aspirin 100 u trudnoci
28.5.2019 18:18:26   
Dzeme
Jeste pili obicni aspirin ili aspirin 100? 


(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *