|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Autosjedalice za bebe
7.8.2008 15:37:10   
jupajdi
Da li stavljate male bebe ili ste stavljale u ove autosjedalice?
Mislim na sasvim male bebe od mjesec dana i manje ?
Piše na njima da je od 0 mjeseci, ali mene nekako strah staviti je, sve mislim da bi bila u polusjedećem položaju.

user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 19.10.2010 10:20:44 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: autosjedalice za bebe
7.8.2008 15:45:58   
anitaMO
moja se vozila u kolicima od 1 mjeseca do 4.naravno u toj nosiljci ,a sad je u autu.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: autosjedalice za bebe
7.8.2008 15:46:02   
Adana
Ja svoju stavljam kada god idemo negdje autom. A i iz bolnice sam je iznijela i dovezla kuci u njoj. Imala je 5 dana... Pozz

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: autosjedalice za bebe
7.8.2008 15:47:39   
Adana
Sada vidjeh da su tvoja Esma i moja Asja skoro pa vrsnice, jedan dan je moja starija. user posted image  Gdje si se porodila na Kosevu ili u Opstoj?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: autosjedalice za bebe
7.8.2008 15:49:14   
ebru
Mi jos imamo tu auto sjedalicu!Znaci od rodjenja pa do sada i jos malo,pa cemo kupujemo novu!Kod nas je od 0-13 kg!Nikad se nismo autom vozili bez te sjedalice...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: autosjedalice za bebe
7.8.2008 16:03:59   
Romali
Ova AS je odobrena od strane pedijatara, nemojte se bojati staviti bebu u nju. I nas je bilo strah u početku, ali njemu je baš ugodno u njoj. Ako želiš, možeš ispod staviti  platnenu pelenu pa malo 'popraviti' položaj. U slučaju duge vožnje, trebalo bi se zaustaviti nakon sat vremena i iznijeti bebu iz nje da se tijelo pruži pa opet nastviti put. Tako je nama rečeno. 

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: autosjedalice za bebe
7.8.2008 21:01:05   
Suzana
I meni se cini da je bebama u AS prilicno neudobno, ali vjerujem da je u procesu proizvodnje i pedijatar ortoped odradio svoj dio posla...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: autosjedalice za bebe
7.8.2008 21:54:01   
ja
od prvog dana je koristim i vani a takode i u autu..

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: autosjedalice za bebe
7.8.2008 22:57:35   
Visnja RR
moja Asja nije htjela biti u nosiljki nikako al zato bas voli biti u AS... i kad idemo u setnju ona je u AS... naravno pazim da nije dugo u njoj... a zato se i smizlica pobrine jer uvjek hoce malo da se nosauser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: autosjedalice za bebe
7.8.2008 23:01:30   
kana
kratko,jasno:Stavljam.

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: autosjedalice za bebe
8.8.2008 0:07:45   
stella
Mi smo stavljali.Samo sto sam joj malo "popravljala" polozaj.Stavljali smo je u kolica a i kao nosiljku.A sada je u autu kao as.I nasa je od 0 do 13.Mada cemo je uskoro mijenjati.

< Poruku je uredio stella -- 8.8.2008 0:09:05 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: autosjedalice za bebe
8.8.2008 9:34:06   
jupajdi
IZVORNA PORUKA: Adana

Sada vidjeh da su tvoja Esma i moja Asja skoro pa vrsnice, jedan dan je moja starija. user posted image  Gdje si se porodila na Kosevu ili u Opstoj?


Tvoja Asja je samo dan starija od Esmice.user posted image
Ja sam se porodila na Koševu. Ti si pretpostavljam u Općoj bolnici.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: autosjedalice za bebe
8.8.2008 13:40:55   
hanabanana
Od prvog dana. Kako drugačije voziti dijete??

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: autosjedalice za bebe
8.8.2008 14:34:10   
mišur
Od kako smo se počeli voziti u autu, znači sa nekih mjesec dana, stavljamo Luku u tu ležaljku.
I mama ga fino zaveže...nema mrdanja...
On se uvijek malo spusti, odnosno namjesti sebi kako mu paše, i jeste da mi izgleda malo skupljen, i da mu je neudobno, ali je bar siguran u tome.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: autosjedalice za bebe
8.8.2008 15:18:11   
Amrino
Koristimo.

Bitno je napomenuti da beba treba da bude u njoj najduze sat...te da AS sluzi samo za voznju u autu.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: autosjedalice za bebe
8.8.2008 17:45:44   
Adana
user posted image  jeste ja sam rodila u Vojnoj... Ko zna mozda budu drugarice...user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: autosjedalice za bebe
8.8.2008 18:27:15   
norah
A da li je potrebno imati bazu za AS ili se moze staviti u kola i bez baze? Kod mene ja AS dosla sa kolicima. U pitanju su Graco kolica.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: autosjedalice za bebe
8.8.2008 19:44:45   
Melica
Kod mene ja AS dosla sa kolicima. U pitanju su Graco kolica.

IZVORNA PORUKA: norah

Isto. Može. Sa strane autosjedalice postoji sličica kako ispravno postaviti AS. Učvršćuje se sigurnosnim pojasom, obavezno na stražnjem sjedištu (nikako na prednjem sjedištu-suvozača), obrnuto od smjera vožnje (0-13 kg). Razdvojiti i raširiti trake na sigurnosnom pojasu, jednu provući kroz otvorčić na stražnjoj strani sjedalice, drugi prebaciti preko tako da ulegne u ležišta sa prednje strane (nalaze se negdje u nivou bebinog struka), i potom se pojas jednostavno uklopi u sklopku, kao kada i sebi vežeš pojas.(Jesam zakomplikovala user posted image ).  Nadam se da sam u pravu, ako griješim neka ne neko ispravi.

(odgovor članu norah)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: autosjedalice za bebe
8.8.2008 22:58:44   
mamin sin
U pravu si Melice...I mi smo imali tu Graco i koristili smo je bez baze, samo sto je sa bazom mozda jednostavnije ako je stalno vadis iz auta jer je na sistemu click...user posted image

(odgovor članu Melica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: autosjedalice za bebe
28.8.2008 10:34:42   
lu
kod nas je svijest o koristenju AS na niskom nivou. cesto vidim da se djeca voze BEZ AS, potom da je roditelji koriste na kolicima kada idu u duze setnje jer im je to IN, potom da se beba vozi u AS ali na PREDNJEM sjedistu do toga da je AS u autu ali dijete PORED. ne postoje udruge niti se tko bavi tim pitanjem. jedan par posudjuje AS samo zato jer ne moze preci hrvatsku granicu bez posjedovanja iste, pa kad se vrate s mora istu ce vratiti. toliko apsurda, a zakona ni na vidiku, o kaznama da ne govorimo. zalosno!

P.S.

post jeste ostar, ali je prosto nevjerovatno kako se ponasa veliki dio roditelja.

< Poruku je uredio lu -- 28.8.2008 10:38:33 >

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: autosjedalice za bebe
28.8.2008 15:23:45   
Blue rose RR
Pa nije baš da nema Zakona, nego nema svijesti da se poštuje sa jedne strane, odnosno sankcioniše sa druge strane.

Prema Zakonu o saobraćaju član 34. stav. 2. stoji:
"U putničkom automobilu na prednjem sjedištu, do vozača ne smije se prevoziti lice koje je očigledno pod uticajem alkohola, ili opojnih sredstava, kao ni dijete mlađe od 12 godina, niti na zadnjem sjedištu dijete mlađe od 5 godina, osim u slučaju kada na zadnjem sjedištu ima pričvršćenu dječiju sjedalicu, u kojoj dijete mora biti vezano, ili da pored djeteta sjedi punoljetno lice."

U suprotnom, prema članu 239. stav 1. tačka 3. istog Zakona, novčanom kaznom od 30,00 KM (mizerno ali eto!) kaznit će se vozač koji postupi suprotno odredbama člana 34. stav 2.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu lu)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: autosjedalice za bebe
28.8.2008 15:25:37   
Okarica
Zaista je mizerna ta kazna!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: autosjedalice za bebe
28.8.2008 15:42:37   
Romali
A znate li nekoga da je platio ovu kaznu? Baš nešto razmišljam, ja ne znam nikoga, a viđam stalno djecu bez AS. 

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *