|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba ne dobiva dovoljno na tezini..
10.12.2007 15:40:51   
laracroft
Upravo nas je posjetila patronazna sestra i konstatovala da Adian opet nije dobio dovoljno na tezini.Na prošlom vaganju 7.11. tezio je 7850g,a danas samo 8100g.Rodjen je sa 3400,a bolnicu smo napustili sa 3300g.Nema sanse da utrostrucimo tezinu do prvog rodjendana.Ona kaze da joj Adian jako lijepo izgleda,da je normalna beba,te da ne brinem,a ja ludim.Da li je neka imala slican problem????????

< Poruku je uredio Emina RR -- 12.9.2008 14:54:17 >


_____________________________

Adian 01.02.2007
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:44:18   
Blue rose RR
Laro, koliko je Adianu, i da li ga dojiš? U stvari šta jede inače?

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:46:20   
makana
imala ja
ali se nikad nisam brinula
fino ti je žena rekla
dok god ti vidiš na njemu da je on zdrava, vesela i aktivna beba nemoj da obraćaš pažnju na vagu
moja almedina je bila prava žgolja u usporedbi sa drugim bebama, čak i mlađim
ali ja sma dojila, a znam da i ti još dojiš tako da se ništa ne brini
ja sam samo gledala da je ona zdrava, da je vesela
i samo da ti kažem propuzala je i prohodala prije svih tih drugih beba, čak je i zubiće dobila
to je samo stvar da su naše bebe malo žgoljavije (nešto mi se sviđa ova riječ user posted image ), ali su aktivne i zdrave

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:47:02   
laracroft
Još uvijek ga dojim i to kada god pozeli.Ujutro jede voćnu kasicu,za rucak povrce sa mesom,a pred spavanje mlijecne kasice npr.HIPP goodnight papa.Nekada jede jako dobro,a nekada nece ni usta da otvori.BAS NE ZNAM STA DA RADIM.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:48:56   
Blue rose RR
Mani se previše tih kašica. Ozbiljno ti kažem.
Koliko je mjeseci Adianu, bona?

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:49:14   
makana
nemoj se brinuti
eto šta da radiš user posted image
nemoj mu nikad nuditi hranu kada neće i odbija, sačekaj
znala sam plakati jer moja neće usta da otvori, a ja SMATRAM da ona treba da jede
nije htjela i gotovo, u takvim slučajevima samo sačekam malo i ponudim joj kasnije kada ona istutnji i izigra se, onda sve pojede u slast

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:49:56   
laracroft
Ja zelim vjerovati da je to iz razloga sto je on jako nemirna beba.Zadnji put kada smo bili u savjetovalistu nismo ga ni mogli izvagati koliko je skakao po vagi.Sestre nisu mogle da vjeruju koliko je nemiran.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:50:42   
laracroft
Njemu je deset mjeseci,i drzimo se savjeta pedijatrice.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:52:05   
Suncica*
Draga selma i moja Lorena je imala istu kilazu sa godinu dana(sada sam bas gledala njenu radosnicu)..Sada napreduje po 100-150grama i to je sasvim normalno. Tako da nemas potrebu da se brines..
On ce sada kako bude stariji sve manje dobijati na tezini, ali ce rasti..
Tako je barem nama Lorenina pedijatrica rekla..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:54:05   
laracroft
Ma ja se iskreno nadam.Ma i ja sam kao dijete bila sitna,a i tajko mu je bio najmanji u razredu,a sada mrga haha

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:55:08   
Blue rose RR
Glupače. (uz dužno poštovanje normalnih pedijatrica koje su i same majke).
Moja kikica poslije 4 mjeseca nije htjela ni kapi mlijeka, nikakvog...katastrofa.
do tada je super i jela i pila. Djetetu se jednostavno zgadilo.
Tada ti moja mama uzme onu koljenicu u mesnici, pa je dobro iskuha u pretis loncu, onu vodu procijedi pa napravi dobru normalnu supu nama za ručak, i to nakon što ispasira, i doda malo sredine hljeba (obratno) počne davati mojoj kćerki.

Do danas nikada doktoru nije otišla (2 godine su joj), nikada bolesna, ni gripica...Neka bog čuje.

Zato počni mu davati pasiran krompir, grašak, hljeb, tjesteninu...ništa mu neće loše biti. Nemoj se bojati.
Moja je odrasla na tome..
Djetetu se zgadili ti preparati.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 15:57:11   
Suncica*
Ja sada muku mucim sa Lorenom dok joj uguram tri zalogaja u usta..Toliko sam malopre popiz..la da sam ustala od rucka, nisam vise ni ja imala apetit. Toliko me nazdere oko svoga jela da bi je najradije nalupala, ali znam da je na taj nacin ne bi naterala da jede..
Danas je popila mleko samo, pojela dva keksica, jednu kinder cokoladicu i jedan zalogaj rucka..
Ja ako se ne ubijem nece niko..
Ali ima zalihe, pa se tesim..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 16:00:31   
laracroft
Eee tu te razumijem,ma prodje me zelja za zivotom dok ga nahranim,dodje mi da skocim sa balkona,ali ne mogu kada je nisko hehe.Ja pizdim,a on me pogleda i promrmlja mamaaaa.Neki dan sam mu rekla mars tamo i osjecala sam se grozno,kao najgora majka na svijetu.Cijeli dan me savjest pekla.


_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 16:02:00   
laracroft
Dajem ja njemu i krompir,i grasak i meso i tjesteninu,ali djaba...

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 16:06:54   
Suncica*
Ja ubacim u blender jabuku, bananu i plazma keksa i nadam se da ce pojesti. Malo sutra na kraju sve ja pojedem..Dodje mi lepo da se ubijem od muke, kuvam sve ono sto ona voli da jede, ali zena nece, pa nece..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 16:07:18   
makana
user posted image hehhehe
nemoj se gristi
svakoj se od nas sigurno otme pokoja takva riječ
mene muž iskritikovao do besvijesti kad mi se jednom almedini otelo stoko jedna, ali sam baš bila ljuta na nju
moj bebać je počeo da dobija po kocku-dvije čokolade, ali ništa grickalice
samo voće, sokići i jelo
pa nek posti po cijeli dan ako hoće, a kad ogladni dobiće samo to, keksiće sam izbacila jer ih je počela mrviti po kući i igrati se njima a ništa da ubaci u kljun što se kaže
zato grickalice i slatkiši out dok ne jede, poslije jela šta hoće

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 16:09:51   
makana
hm
ali sunčice meni lola baš lijepo izgleda i uopšte se ne vidi da imaš problema sa njenim jelom
ali pretpostavljam da stalno ponavljanje u odbijanju obroka može biti pravo frustrirajuće, meni je sada lakše jer radim pa nane kubure s njom i kažu da super jede, ali kada ja dođem samo sisa da prostite dolazi u obzir ostalo ništa neće osim koju voćku ili ako je pogodimo kockom čokolade

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 16:16:01   
Suncica*
E draga moja makana, nemas pojma koja je to frustracija. Ona izgleda dobro sto jest jest, ali dete ceo dan moze da izdrzi da ne jede..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 16:21:08   
makana
pretpostavljam
jer moja kolegica, malom anuru su sada nazdravlje 4 godine, od malih nogu ga je hranila bukvalno na silu
znala sam biti prisutna kada mu drži glavu jednom rukom, dok mu tijelo i ruke blokira laktom, a drugom mu trpa zalogaje u usta
užas
dreka, bacakanje, njena vriska
uh
niko ne treba da ima takvih problema sa djecom jer kada ne jedu mi odmah mislimo na najgore i zamišljamo najcrnje

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 16:21:28   
laracroft
Eeeeh sve smo mi u istim g.....a  hehe.Hajde dobro je da znam da nisam jedina sa tankim zivcima.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 17:38:44   
travnicanka
Ja muku mucim sa mojom Ajlom.Dok je bila beba super je jela,a sada uzas.Po citav dan je hranim.Moj Adi je 10 mj.i stariji je Laro od tvog malog samo 5 dana.On masala dobro jede sad za sad.Ima gotovo 11 kg.i cijelo vrijeme je malko iznad krivulje.On isto voli ove gotove kasice i mi bas imamo izbor.Ovdje nema niko nista protiv kasica i svaka babica ih rado preporuci.U njima ima sve tako da je covjek siguran da djete dobije svega pomalo.Dajem ja njemu i svu ostalu hranu ali najvise voli jednu hapicu od mjesavine zitarica i moze biti sa raznim ukusima.U Bosni nisam to vidjela i bas je steta da nema,jako je hranjivo,lako se pravi obogaceno masom vitamina a sto je najbitnije lako probavljivo.Ja Adia dojim jos uvijek i inace slabo hoce da pije bilo koju drugu tecnost.Tu malo muku mucimo ali polako se navikava i na pijenje vode iz casice.Ne brini se Laro nisu sva djeca ista.Malo je bez veze da patronazna bas tako kaze.Najbitnije je da je djete zdravo,a nemoraju sve bebe biti buce.PUSSSSSSS!!!!

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
10.12.2007 17:53:12   
laracroft
Hvala vam puno oraspolozile ste me.user posted image user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 15:25:02   
serena
Draga laracroft, nemoj se brinuti. Maja Samantha sa 10 mj. je imala 8.5 gk i imala visinu 70 cm. Ali nije bila baš aktivna ona je samo znala ležati i plakati. Prohodala je tek sa 14 mj. ali onda je sve nadoknadila. Ako si rekla da je tvoje dijete živo onda se nemaš zašto brinuti on troši više energije i zato je malo usporio. Ja mislim da je to relativno: svako je dijete svoja prića: moja nečakinja imat če sada (17) 3 godine i ja mislim da ima oko 25 kg, a moja ima 2,5 godine pa ima tek 13,5 kg. Zdrava je i hiperaktivna, i kod nas ima dana kada neće da jede, a ima dana da pojede više od mane. Kad je bila beba je sve jela (špinat, brokula,itd baš sve), a sada je već počela za.... zezati. Ali sam i ja počela zezati ako neće pojesti onda joj ja kažem da nema problema i da ću ja to pojesti, ali da neće dobiti nikakve slatkiše do međuobroka: Da vidiš kako drugi dan pojede istu stvar. Kada baš vidim da ne voli neku hranu onda joj spremim nešto drugo. Nemoj se sekirati i živcirati jer za par mjeseci češ imati druge i još veće sekiracije. Ja imam sada problem da mi pobijegne, a više ne mogu tako brzo trčati za njom (trudna sam 4,5 mj.) i neće da sluša. Bok

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 15:28:59   
Suncica*
Draga Selma, bitno je da su nam deca aktivna i zdrava, a da li je dobilo kilogram vise ili manje to je zanemarljivo.
Ja necu da se nerviram oko toga, jedino da je ne daj Boze bolesna onda bi se zabrinula, ali je jako srecno i veselo dete..

(odgovor članu serena)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Ne dobija dovoljno na tezini...
11.12.2007 15:34:39   
Blue rose RR
Ma neka su naša djeca nama živa i zdrava.
Kada se sjetim, ja sam znala zaspati sa komadom hrane u ustima.
A i učili su me da žvačem, jer mi je bilo mrsko poslije hapica (koje i danas jedem), da žvačem.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *