|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bebe i novac
29.7.2011 9:56:51   
sarisari
drage moje mene zanima jedna stvar ( nisam trudna ), ali razmisljam da pocnem raditi na tome pa me interesuje za pripreme oko dolaska bebe na svijet da li ste imalli neku ustedjevinu ili digli kredit odnosno nesto slicno, koliko od prilike treba novca da se pripremi dolazak bebe na ovaj svijet, uredjenje sobe i kupovina svih novih stvari u sobi, za bebu oprema i gardaroba ( da nisu sa pijace ), sve sta je potrebno za bebu npr za prvu godinu zivora, neka okvirna cijena
ako već postoji tema ipricavam se i molim mod. da je prebace

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2011 12:00:32 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bebe i novac
29.7.2011 10:06:20   
mama2009
ja to nikad nisam gledala ocima kao ti, ne mozes napraviti "predracun" za dolazak bebe i prvu godinu zivota, primjer imas kolica od 100-1000KM sve zavisi od tvojih prohtijeva, sve novo, ja sam recimo svoje dijete "pretplatila" na baby bazar koji organizujemo izmedju sebe, ne zato sto nemam novac, nego sto je to period kad dijete jako brzo presraste odjecu, a na bb kupim po mnogoooo povoljnijim cijenama

nadam se da ce ti neko moci dati okvirni "predracun"

i ne obaziri se na finansije, al dijeca su nafakali hvala Bogu

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2011 11:58:44 >


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bebe i novac
29.7.2011 10:21:19   
sarisari
hvala na informacij, vjerovatno si u pravu i mm kaže da nam ne treba bas 100 000 km pa da imamo bebu, ali ja nekako samo zelim sve najbolje mada se ne bih trebala brinuti toliko s obzirom da oboje radimo i prilicno dobro hvala Bogu zaradjujemo, ali kao sto rekoh tek bih trebala poceti raditi na bebi pa ono nemam iskustva uglavnom kada dojde vrijeme valjda cu se snaci ako Bog da i podari mi user posted image  ,pa onda posjetim i bebi bazar,thx

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bebe i novac
29.7.2011 10:31:18   
mama2009
nema na cemu, i vjeruj mi naci ces na mnogo tema greske dodasasnje koje su pravile mame, pa sama i ja od pretjerane kupovine (citaj da smo promijenili 3 kolica, 2 krevetica itd) zato samo polako, a sve se to kupi i smjesti bude bolje i lakse nego ocekujes, ad ti ako Boga ostanes trudna....sve ce se kupiti

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2011 11:59:06 >


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bebe i novac
29.7.2011 10:36:16   
Lejla Ka
Teško ti je "imanje" bebe posmatrati čisto i golo finansijski. Za dobiti bebu ti je nepophodan jedni tata, a kad se beba rodi njoj je neophodna samo mama. To što se tiče fizički neophodnih stvari.

Zapravo ti treba dobra organizacija. Sve što unaprijed predvidiš da će te "koštati" uvijek možeš dodati na to makar još toliko nepredviđenih troškova, uvijek ćeš kupiti nešto što si mislila ili ti je neko reporučio da je "must have", a što će tebi biti totalno nekorisno.

Koliko je potrebno para za imati bebu je kao pitanje koliko ću potrošiti, a koliko uštediti ako se udam i imam muža. To je definitivno kategorija koja se neda na taj način procjenjivati.

Realna računica se može svesti na minimum ili raširiti do neslučenih granica, a to sve zavisi od vas.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bebe i novac
29.7.2011 11:00:58   
veeseelaa
meni je trebalo oko 100 KM, za odjeću.... i to je to....

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bebe i novac
29.7.2011 11:03:18   
Lejla Ka
A pelene?



< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2011 11:59:42 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bebe i novac
29.7.2011 11:54:04   
Đenifer
Tema je vrlo interesanta, a kako smo mnoge istog mišljenja, tu nema pretjeranih kalkulacija i proračuna u ciframa. Naravno da treba novca, tu je kupovina svaki dan, pogotovo kad je beba mala i kad joj treba tona pelena.Pored toga tu je masa drugih stavri u svakodnevnoj upotrebi. Cifre za sve to nema tačne tipa na godinu mi treba 50.000 KM, ali činjenica je da se para ne može narezati i da ti stalno treba ovo-ono. Naravno ako su roditelji fino sitiurani, ili mogu računati na pomoć svojih roditelja ili obično na darivanje bebe u novcu(babina),stavrima od prijatelja jel je to praksa kod nas, onda nema zime. Kad je obratna situacija, roditelji ne rade, nemaju ušteđevinu, pomoći ni od kuda, onada je kriza i praktično stavranje socijalnog slučaja i ovisnost od države i sitne pomoći koja je zanemarljiva. Onda su tu problemi, svađe roditelja, djete sve to sluša i živi u okruženju neimaštine, a to naravno ima za posljedicu psihološku traume i mnogo toga.
To je bar moje mišljenja, izvinjavam se ako sam bila opširana!!!


Mamin paško je stigao 13.10.2009.g.,a kad zahladi dolazi nam jedna prinčipesa.
______________________________________________________________

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bebe i novac
29.7.2011 11:56:11   
animagical
mislim da je na ovo nemoguce odgovoriti...ko misli da pokusa, neka proba izracunati koliko ce na sebe ili muza potrositi u iducih godinu dana...moje misljenje je da su vise troskali pomodne mame, nego bebe...bebi je svejedno da li je njen bodi kupljen na pijaci ili u bbiuser posted image bitno da je pamucni, cist i ispeglan, a naravno najbitnije da je beba pazena, mazena, cuvana na druge, vaznije-nematerijalne nacine

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2011 12:00:42 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bebe i novac
29.7.2011 12:04:02   
sarisari
drage moje hvala vam puno, mozda mi ova tema posluzi pa ne napravim mnogo gresaka kao sto rece mama2009 da ne bacam pare pretjerano jer vec "bacim" oko na najbolja kolica, najbolji krevetic...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bebe i novac
29.7.2011 12:10:03   
Blue rose RR
Ja se nisam povodila koliko mi treba za dijete, nego hoće li imati gdje živjeti?

Ali kad ste već kod novca - nikada ti niko ne može reći koliko ćeš novca potrošiti u prvih 5-10-15 dana do godnu dana na dijete.

Ovisno od:
- kako ćeš se poroditi ?
- da li ćeš moći dojiti?
- da li će ti dijete htjeti spavati?
- da li ćeš htjeti kupiti djetetu i kakav krevetić?
- da li ćeš htjeti kupiti djetetu odjeću u jednoj, drugoj ili trećoj radnji (da ne spominjem imena istih, srazmjerno cjenovniku)?
- to isto važi i za : igračke, propratnu dječiju opremu, obuću ....

U suštini, ako budete gledali na finansije, nikada nije povoljno vrijeme, više vi gledajte sebe i jeste li vi zreli da budete roditelji.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: bebe i novac
29.7.2011 12:15:38   
babilon
potpisujem BlueRose. slazem se u potpunosti. Ako covjek krene sa ciframa nikad neces biti spreman da imas dijete. A i sama kazes da dobro zaradjujete pa ne vidim problem. Sem toga, svaka bebica ima svoju nafaku ;)

_____________________________

Istina postoji! Izmisljati se moze samo laz.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bebe i novac
29.7.2011 12:15:49   
Đenifer
draga sarisari ako si ti u mogućnosti i predstavlja ti zadovoljstvo da svojo bebici možete priuštiti sve što poželi i trendi stavri, super.Ja smatram ako  će te nešto usrečiti i predstavljati zadovoljstvo( najbolja-skuplja kolica, krevetac-soba i namještaj,markirane stvari i sl) , što da ne.Jednom se živi, a ovaj ovozemljski svijet je skratak i surov. Samo naprijeduser posted image user posted image

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: bebe i novac
29.7.2011 12:15:52   
vila_7
sari sari najbolji savjet koji mi je dala prijateljica kad sam je pitala dok se nisam udala koliko treba novaca mjesecno za obiteljski zivot,rekla je:
Imali smo primanja 2000 KM mjesecno i nama cetveroclanoj obitelji je bilo dovoljno (nikad nije dosta , ali je bilo dovoljno), sad imamo 1200 i opet nam je dovoljno.

Tako ti je i za bebu- koliko imas dovoljno ce ti biti! Jedan mjesec imam vise pa kupim i markirano, drugi nemam pa ne kupim tu,nego negdje jeftinije. Samo prilagodi potrebe prihodima i to je to.


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: bebe i novac
29.7.2011 12:22:50   
snijeg
Bitno je da imate stalna primanja i da možete obezbjediti osnovne uslove za život svoje bebice.
Ne zaboravite da masu stvarčica potrebnih bebi dobijete nakon rođenja od porodice i prijatelja - tako je makar kod mene bilo.
Puno ti je važnije da budeš spremna svojoj bebi pružiti vrijeme, ljubav, pažnju i zaštitu, sretna beba je beba okružena ljubavlju roditelja, a igračke i odijela njima puno manje znače :)

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: bebe i novac
29.7.2011 12:34:08   
vila_7
IZVORNA PORUKA: snijeg

Puno ti je važnije da budeš spremna svojoj bebi pružiti vrijeme, ljubav, pažnju i zaštitu, sretna beba je beba okružena ljubavlju roditelja, a igračke i odijela njima puno manje znače :)


bas tako.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: bebe i novac
29.7.2011 12:40:34   
sarisari
hvala bas ste user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: bebe i novac
29.7.2011 12:51:49   
reallove
Moj Emin kada se rodio,najvise novca je islo na pelene,maramice i tako te stvari,jer smo odjecu dobili za nekih 3mjeseca..poslije smo pomalo kupovali novu odjecicu,kolica i krevetic smo dobili(mi smo bas imali srece)..eh sad kako je beba veca,veci su i troskovi..svaki mjesec mu se mijenja odjecica,jako brzo preraste,mlijeko se cesce kupuje,o pelenama i maramicama da ne pricam,dodam tome jos igracke koje se stalno kupuju i jos je poceo on kada odemo u prodavnicu da pokazuje prsticem sta hoce pa mu se mora kupitiuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: bebe i novac
29.7.2011 13:01:41   
Lejla Ka
Ja razumijem sarisari u njenoj sadašnjoj perspektivi gledanja na rođenje djeteta. Međutim pitanje koliko košta imanje bebe je vjreovatno ista kategorija kao i "koliko košta što imam mamu" i koliko košta što imama rodicu", "koliko će me koštati da u svoj krug prijateljica primim još jednu". Ljudski život se zaista ne može golo finansijski procjeniti.
I ovo što Helena kaže, imali smo 2000 i bilo nam je dovoljno, sad imamo 1200 i opet nam je dovoljno, sutra ćemo imati 5000 i nekako ćemo se snaći da ih potrošimo user posted image

Beba ne traži materijalne stvari, ona traži tebe i tatu da se potpuno duhovno i tjelesno posvetite njenim potrebama, koje su joj egzistencijalne, a to vam vraća bezuslovnom ljubavlju, takvom ljubavlju kakvom te niko na svijetu ne voli, niti je možeš zamisliti dok ne dobiješ dijete. I ti to dijete voliš isto tako neupoznatom vrstom ljubavi kako nikog drugog na svijetu nećeš voljeti. Nije pitanje količine već vrste ljubavi. I to je definitivno nešto što čovjek, ako može fizički, treba da iskusi u životu.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: bebe i novac
29.7.2011 13:08:06   
Anoniman
Ja volim da se ne opterecujem!
Koliko imas toliko ti je i dovoljno. Ja sam tip osobe koja ima poredane prioritete, a to nikako nisu neke haos skupe stvari...bitnije mi je da se svi hranimo zdravo, da smo stalno "u pokretu" i da stvorimo svoj krov nad glavom(sto smo i ostvarili hB).
Bebsku odjecu smo prvi put naslijedili dobrim dijelom, kupovali smo samo kozmetiku, ono sto je falilo i naravno pelene, hranu nismo, jer je beba dojila. Tako nekako je bilo i sa drugom bebom, s tim da je sad naslijedila od svoje seke :) 
Ako ces ganjati "nivo" onda ti ni 3000 nece biti dovoljno, ako ces gledati da jeftinije prodjes, moze ti biti i bosanski minimalac :)
U svakom slucaju, ne opterecuj se ciframa...volite se!user posted image

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: bebe i novac
29.7.2011 13:15:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama2009

ja to nikad nisam gledala ocima kao ti, ne mozes napraviti "predracun" za dolazak bebe i prvu godinu zivota, primjer imas kolica od 100-1000KM sve zavisi od tvojih prohtijeva, sve novo, ja sam recimo svoje dijete "pretplatila" na baby bazar koji organizujemo izmedju sebe, ne zato sto nemam novac, nego sto je to period kad dijete jako brzo presraste odjecu, a na bb kupim po mnogoooo povoljnijim cijenama

nadam se da ce ti neko moci dati okvirni "predracun"

i ne obaziri se na finansije, al dijeca su nafakali hvala Bogu
potpisujem od do user posted image
Kad sam htjela bebu nisam uopce razmisljala o financijama ...
Svako djete ima svoju neku nafaku user posted image .
Sto se robe tice , ja sam od rodjenja dobijala od rodice  od njenih blizanaca tako i danas dan nesto se i prikupi ...
Al to je najmanje bitno samo neka su zivi i zdravi

(odgovor članu mama2009)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: bebe i novac
29.7.2011 13:18:56   
veeseelaa
ja sam više potrošila na sebe nego na bebu, litrima rivanola, paketima vir uložaka, bruku sokova i kompota ....

Lejla KA i pelene su ušle u tih 100 KM user posted image  to je naravno bila prva kupovina, o tome se ovdje radi? jel de?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: bebe i novac
29.7.2011 13:39:29   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam više potrošila na sebe nego na bebu, litrima rivanola, paketima vir uložaka, bruku sokova i kompota ....

Lejla KA i pelene su ušle u tih 100 KM user posted image  to je naravno bila prva kupovina, o tome se ovdje radi? jel de?


user posted image E ti litri rivanola, i paketi vir uložaka, sokovi i kompoti isto ulaze u "predračun" jer ih ne bi bilo da nije bebe. Pa onda trudnjičke stvari, pomadice i hedonistička trudnička uživanja. Sve je to na bebein "račun" ako se pravi plan troškova za imati bebu. Zato je to jednostavno nemoguće svesti na čiste finansije.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: bebe i novac
29.7.2011 13:41:29   
Anoniman
mene od svega najvise kosta pempa user posted image i maramice ....... to znaci ovo ostalo slabo .


(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: bebe i novac
29.7.2011 14:01:20   
MicoTico
Saglasna sam sa svim vasim tvrdnjama da je nemoguce finansijski izracunati koliko te "kosta" beba, a i znam da te svaka beba drugacije i "kosta" (bar iz mog iskustva).
Za prvo dijete sam puno manje potrosila, vjerovali ili ne, iako sam bila sigurna ce biti obrnuto.
Za prvo dijete (rodjeno u zimu) sam dobila na poklon tonu garderobe, raznoraznih pomagala i sl. Kad se rodio sin (pred ljeto) nisam dobila od robice nista, jer su pretpostavljam svi mislili da imam od prvog. Ali, nijh dvoje su rodjeni u razlicito doba godine i sva njena prva robica bila je za zimski period. Kad je dosla zima, njemu je to sve bilo malo, tako da sam mu svu garderobicu kupovala.
Dalje, vrtic (ogradica) nam je bila neophodna za sina, a za cerkicu nam to nikad nije trebalo, pa smo i to pazarili i tako redom...
Nemojte me pogresno shvatiti, nije mi zao na njih potrositi i hB imam i mogu si priustiti, samo hocu reci primjerom kako nikad ne mozes ocekivati koliko ces potrositi i na sta ces potrositi.
A o kupovini stvari za koje su mi mnogi govorili da su "must have", a poslije samo skupljaju prašinu, e o tome bi bila duuuuga prica...


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *