|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bivacin
2.12.2008 18:55:22   
Anoniman
Čula sam kako je bivacin mast dobra za brže zamlađivanje rane poslije poroda. Htjela bi da čujem vaše mišljenje,iskustva i da li se smije ponijeti sa sobom u bolnicu? user posted image
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bivacin
2.12.2008 19:00:55   
Pankica
Obzirom da su i Bivacin u prahu, kao i Bivacin u spreju jako dobri za brže zacjeljivanje rane (ja sam koristila za moju bebicu bivacin u spreju nakon sunećenja, po preporuci ljekara), onda je vjerovatno i bivacin mast ok. Ne mislim da ne bi smjela ponijeti sa sobom u bolnicu mast, ali je ipak nemoj koristiti prije nego se konsultuješ sa svojim ginekologom, odnosno ljekarom koji te porodiuser posted image . Eto, to je moje mišljenje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bivacin
2.12.2008 19:10:46   
Anoniman
Baš ti hvala na tako brzom odgovoru, meni je sad frka u 34 sam sedmici, znam da ima još al brzo će to kako mi je i ovo do sada brzo prošlo pa da mi je da prikupim što više informacija.

(odgovor članu Pankica)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bivacin
2.12.2008 19:19:50   
Anoniman
Ja sam isto koristila Bivacin ali u prahu i nešto kontam da je možda bolji ovaj u prahu nego mast iz razloga što se puapak treba "isušivati" pa mi je nešto logičnije koristiti u prahu. A što se tiče nošenja u bolnicu, ma mislim da nema potrebe jer ćeš aBd izaći za 1 dan.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bivacin
2.12.2008 20:13:47   
Anoniman
znam za bebu da je dobar u prahu, ali ja sam mislila na sebe i ranu poslije poroda

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bivacin
2.12.2008 20:44:06   
mynxlee
u njemackoj je zabranjena upotreba takvog antibiotika za pupak, a i dosta sam inace citala o tome. preporucuje se da se na korijen i vrh patrljka pupka namaze pavidon jod sa stapicem za usi i preko stavi sterilna gaza. i naravno, treba paziti da se pupak ne pokvasi.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bivacin
2.12.2008 22:01:19   
tea lana
meni je doktorica izricito zabranila bilo koju kremu mast sprej za ranu.Ja sam poslije poroda imala velikih problema sa hemroidima jer mi je rana isla skroz do njih.Ni jedna mi krema nije pomogla a kupili ih sigurno pet te biljnih te neke sa antibiotikom dok mi svekrvauser posted image user posted image user posted image i zaista joj na tom hvalauser posted image user posted image user posted image nije donijela mast svinjsku opranu kroz sedam voda i sa njom sam mazala i ranu i hemroide i konci su otpali za dva dana rana vise nije zatezala a i hemroida nije vise bilo za sedmicu. 

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bivacin
2.12.2008 22:29:24   
Anoniman
Aaaaa za tebe.... e ne znam stvarno. Iskreno prvi put čujem user posted image  Ja sam koristila hipermangan (ljubičasti prah, vrlo malo - recimo na vrh noža, se rastvori u 1 litar vode. s tim sam stalno ispirala ranu i puštala da se prirodno osuši).

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bivacin
2.12.2008 23:23:37   
mynxlee
e, jesam i ja duduk. ja procitala temu bivacin i odmah se presaltala na pupak. hehehe... a ono tema nesto drugo. ja bih se konsultovala prvo s ljekarom u vezi toga, ne bih se sa svacim mazala.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bivacin
3.12.2008 15:58:50   
emina_h
Najefikasniji recept je ranu redovno odrzavati,drzati suhom.
Ja sam poslije prvog poroda koristila onaj sprej i nista mi nije bilo bolje,nego cak gore.

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bivacin
5.12.2008 13:43:38   
HannaS
 Evo da i ja pokusam malo pomoc...moja frendica je koristila bivacin 4-5 dana i nista.Onda je pokusala s kantarionovim uljem i kaze da je super sto se tice rane.Cak mi je rekla da se obezbijedim prije poroda s fleasom tog ulja,jer ce mi sigurno puno pomoc.Pa eto,nadam se da sam i ja vama pomogla..user posted image

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *