|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 0:10:26   
Suzana
Drage buduce mame dvojki!

Evo da i ja zapocnem jednu temu.

Ja sam zaposlena buduca mama u 15. sedmici trudnoce, i dobro se drzim. Hvala Bogu, nemam nekih posebnih problema, nisam imala mucnine. Kod mene, cini mi se, jedino hormoni divljaju, primjetim da sam razdrazljiva, ponekad svadjalacki raspolozena (opsujem nekom vozacu u voznji user posted image , zagalamim na bezobraznog lika koji radi na gradskom parkingu i sl.), pa znam biti i nervozna.
Zbog te neke nervoze koju znam ponekad osjecati, mi nije drago, voljela bih da sam uvijek mirna, opustena, vesela..... i sve naj, naj, jer kazu da beba, a u nasem slucaju bebe, sve osjete. Ne bih voljela da osjete da nekada imaju nervoznu mamu. user posted image
Ali, ne trebam se zaliti, dobro sam ja, zaista.

Iz Sarajeva sam, i privatno me vodi Dr Jadranka Dizdarevic, sefica na GAK-u, poznata i priznata.
To je moja Dr kod koje idem vec duzi niz godina, i zadovoljna sam njenim odnosom i uslugom.

Dr mi je odmah na pocetku, na prvom pregledu, kada sam otisla i kada sam saznala da nosim dvije bebe, objasnila da je blizanacka trudnoca ipak drugacija trudnoca od trudnoce sa jednom bebom, da je visokorizicna, da se vise kontrolise, drugacije tretira itd.
Surfala sam internetom, i vidjela da je zaista tako definisu, sto me je u pocetku malo isprepadalo, ali sada sam se navikla, i bitno je biti pozitivan. user posted image

Dr mi je takodjer vrlo rano preporucila bolovanje.
Kako, zasto, u samom pocetku me je ostavilo potpuno sokiranom, pa drugi pregled koji je bio nekada u novembru, i ona opet spominje bolovanje, kao, hajde, eto, radi jos malo, ali od Nove na bolovanje.
Hvala Bogu, sve je OK, ali to treba cuvati, voditi miran zivot, spavati, setati... kaze Dr.
Naravno, odlucila sam je poslusati!

Dakle, ja radim, posao mi je zahtjevan, stresan i odgovoran.
Direktoru mi u samom pocetku nije bilo pravo sto se tice tog ranijeg bolovanja, ali se nadam da smo se uspjeli nesto dogovoriti.

Ono sto mene zanima jeste vasa situacija...
Da li ste zaposlene, sta vam savjetuju vasi ginekolozi, da li su i vama preporucili bolovanje?
Bas bih voljela da znam kakva je kod vas situacija.

Ako vi imate jos nekih nedoumica, bilo bi dobro da razmjenio savjete, iskustva...

U ocekivanju vasih postova,

Srdacni pozdravi,

Suzana

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 11:09:23   
baby
cao Suzi ako moze tako ,ja sam nazalost nezaposlena ali imam jednu nedoumicu. Posto imam kucnog ljubimca malo veceg tj. psa ja inace moram raditi cesce kucu skoro svaki dan do dva puta moram tepih usisat onda banju svaki dan ocistit detaljno plocice i da ne govorim dalje , cula sam da inace trudnice nebi trebale da se puno naprezu u ranoj trudnoci dok beba neozivi ,dali je to tacno .Isto tako imam problem nemogu prestat pusit ali sam dosta smanjila ,pusim 4 cigarete dnevno ,isto tako cula da pusaci u trudnoci nebi trebali naglo prestati pusit radi kriza i stresa jer bi to uticalo na bebu sad neznam sta je tacno .Jedino sto znam je da mi ovaj forum i ove divne cure sa razlicitim iskustvima pomazu . Hvala svim curama na forumu

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 11:24:21   
Emina*
Baby,
ja sam isto bila (da ne kazem) ovisnica o cigaretama,pusila sam kutiju i pol dnevno.
Kad sam saznala da sam trudna,smanjila sam,pusila sam oko 5 cigareta dnevno,i nakon 10-ak dana odmah sam prestala,jer cigarete uopste nisam vise mogla da podnosim. Moja dotorica mi je sama rekla da ne smijem naglo da prestanem,jer zaista hvataju krize. Sada mi samo i dim smeta. Ako tvoj MM pusi,popricaj malo s njim,i neka ti pruzi podrsku,jer nije to bas tako mala stvar.
Sto se tice rada u kuci,ne znam kako je kada nosis blizance,ali prva tri mjeseca se obavezno moras cuvati,jer ti je trudnoca tada najrizicnija,dok se beba ne oformi. Kada udjes u drugo tromjesecje,nemoj takodje puno da se umaras,nemoj da se forsiras. Moze koliko moze,a ostalo ostavi za naredni dan. Nemoj puno da stojis na nogama,i spavaj koliko organizam to zahtijeva od tebe...
Puno srece.....user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 12:22:51   
Suncica*
Drage moje, ja sam pusila celu trudnocu, radila sve kucne poslove bez problema(doduse nosila sam samo jednu bebu), tri dana pred porodjaj sam prala prozore na merdevinama(plafoni su od 5 metara), krecila kucu sa svojim muzem..Svi su govorili da cu zbog pusenja roditi bolesno dete, ali moje dete je bilo preterano zdravo(na porodjaju je dobila ocenu 9/10). Sada je jedna dobra i napredna devojcica. Sve je to individualno, od trudnoce do trudnoce..Jedino ako lekar preporuci mirovanje to je ok, inace trudnocu ne treba dozivljavati kao bolest, to je prirodno stanje..
Ja sam bila jako aktivna i nije mi skodilo, cak stavise prijalo mi je. Zato je najbolje posavetovati se sa ginekologom koji vodi trudnocu..

Lep pozdrav za vas..

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 12:52:26   
Amelaa RR
Hej cure zanima me jedno,ja sam bliznakinja,i moja tetka je rodila bliznakinje i moja druga je rodila bliznace...pa sta vi mislite ako Bog da kakve su moje sanse za to???

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 12:55:23   
Suncica*
U mojoj familiji sa tatine strane svi su radjali blizance, tako da kada sam ja ostala trudna bila sam spremna na to, ali rodila sam samo jednu bebacu..
Ne znam, vidi sa ginekologom, ja mislim da neki od hromosoma ima velikog uticaja na to..

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 15:53:28   
issa
Suzana, ja sam na bolovanju od trenutka kada mi je dr rekao da je blizanačka trudnoća ( od 7 nedjelje). Sve mi je isto rekao kao i tebi tvoja dr, o rizicima u trudnoći, stvarima koje ne smijem raditi.... Moj posao je također jako, jako stresan i upravo zbog toga mi je rekao " Odmah na bolovanje"...Od idrektora i radnih kolega imam ogromnu podršku, i dalje primam 100% plaću ( naravno ne topli obrok) tako da mi je mnogo lakše...ne planiram se vraćati na posao dok bebe ne porastu, a to će biti otprilike 2009. godine..

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 16:21:54   
moonlight
Suzana, Issa,
ja sam nosila jednu bebu, imama brata blizanca i potajno sam se nadala blizancima user posted image  kad sam otisla na pregled, dr mi je rekla da trebam odmah strogo mirovanje, mirovala sam čitavu trudnoću..., do petog mjeseca sam pila dabroston tablete i primala progesteron inekcije, a posle 5 mjes. sam pila gynipral, apaurine
Bila sam u konstantnom strahu, strepila pred svaki pregled i fala Bogu i to je proslo, beba je ok, rodena na carski rez i iskreno jedva ceka da prode 2 godine pa da pravimo drugo il druge user posted image
Banka u kojoj radim nije pravila problem, primala sam punu platu + topli obrok, svi su odlični, dolazi li mi u posjete, donosili knjige...

_____________________________

Čemu je vakat tome je i vrijeme

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 20:41:53   
baby
Amelaa ja mislim da su ti velike sanse . Moj muz je blizanac , a i sa mamine mi i tatine strane imaju po jedni blizanci cak imaju jedne trojke i evo i ja nosim blizance , znaci ima nesto . Ako imas zelju, ja ti od sca zelim   user posted image  user posted image  .   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu moonlight)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
23.12.2007 23:21:08   
Amelaa RR
Drage moje posto ja zeljno iscekujem to blazeno "drugo stanje"vec 5 godina vjeruj da bih cak i voljela da mi se to desi...jest da me pomalo strah al ako se desi bit ce mi drago...samo da se hoce desit a hoce ako Bog da.Pusa velika

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
24.12.2007 9:25:38   
Emina*
Ja ti zelim punoooo, punooooo srece.........
Ako Bog da,bice ih i user posted image user posted image user posted image user posted image a ne samo user posted image user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
24.12.2007 20:59:04   
Suzana
Cao Baby! :)

Sto se tice rada po kuci, meni je Dr preporucila da se previse ne umaram, sto podrazumjeva da eto, ne usisavam, ne brisem parkete i tu vrsu poslova gdje se saginjes i dosta naprezes. I iskrena da budem, ja to i ne radim od kako sam trudna...
Navodno je bitno da ta tri prva mjeseca malo vise pripazis... A opet, vjerujem da je i Suncica u pravu... Svaka trudoca je individualna, i ima zena kao sto je ona da rade sve isto kao i prije trudnoce do samog poroda, dok druge ne rade nista...
Treba slusati svoj instinkt...
Naravno da ne treba trudnocu dozivljavati kao 'bolest', ali ako ti Dr nesto preporuci, svakako ga treba poslusati.
Najbolje je da se licno posavjetujes sa svojim ginekologom.

Puno srece, i ostajemo u kontaktu svakako.

Veliki pozdrav,

S.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
24.12.2007 21:07:21   
Suzana
Baby,

Zaboravila sam se osvrnuti i na pusenje! user posted image
Ako ce ti biti lakse, i ja sam pusac. Strastven, ali normalan user posted image  (kakva definicija!!!).

Prestala nisam, ali pusenje sam znacajno smanjila. Prije trudnoce sam pusila do kutije dnevno (ako je kakav dernek, izlazak ili sijelo u pitanju, onda i vise, sto je karakeristicno za sve pusace), a sada pusim 2 cigare dnevno...
Uz kafu jutarnju, i poslije rucka - znaci one prave meracke hehe.
Slazem se da bi bilo mnogo bolje da nikako ne pusim, ali...

Neces vjerovati, bila sam vec na 3 pregleda kod svog ginekologa, i nijednom me jos zena nije upitala pusim li! user posted image

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
24.12.2007 21:15:48   
Suzana
Issa cao, drago mi je sto si se javila!!

Eto vidis, isti slucaj kod nas dvije...
S tim da je mene Dr kao 'pustila' da radim do Nove, a ja cu eto jos januar produziti, kako bih predala posao, sve organizovala, pa onda otisla aBd na bolovanje.
Drago mi je da si naisla na tako dobro razumijevanje u svojoj firmi, to je super i bas pozitivno.

Koliko ces da budes na porodiljnom dopustu?
Ja radim u privatnoj firmi, i kod nas je pravilo da se moramo vratiti nakon 6 mjeseci.
Naravno, u drzavim firmama je drugacije, jesi li ti u drzavnoj?


(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
24.12.2007 21:18:35   
Suzana
Draga Moonlight!

Drago mi je da je trudnoca dobro prosla i da ti je beba dobro!

Srdacan pozdrav!

Suzana

(odgovor članu moonlight)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
25.12.2007 10:31:59   
issa
Suzana, ja sam u državnoj firmi koja baš i ne stoji najbolje, ali kad su trudnoće u pitanju svi su prepuni razumijevanja i trude se da trudnice maksimalno zaštite. Razgovarala sam sa svojim direktorom i rekao mi je da su moje bebe najvažnije, da trebam na bolovanje ako je trudnoća rizična i da ću cijelo vrijeme do poroda primati 100% platu... Takav pristup me zaista oduševiouser posted image
Što se tiče dužine bolovanja, bit ću do kraja, a na posao ću se vratiti kad bebe napune godinu dana, iako zakonski majke blizanaca imaju pravo na 18 mjeseci porodiljskog.
Naravno sve ovisi o financijskoj situaciji, dakle ako zatreba love, vraćam se ranije na posao.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
25.12.2007 23:16:42   
Suzana
Ej Issa :),

Vidis, ja sam u privatnoj firmi koja stoji odlicno.
Mislim da niti jedna privatna firma u BiH ne dozvoljava porodiljsko od 12 mjeseci ili se ja varam.
Moj je direktor jedan od rijetkih korektnih privatnika, tako kad sve saberes i oduzmes, tako ti je to u zivotu, sve ima svoje prednosti i mane.
Ipak ti zavidim sto ces se svojoj djecici aBd moci posvetiti godinu dana.
Ja cu pak morati nakon 6 mjeseci nazad... Ali sta je tu je, to treba prihvatiti...

Jos me nesto zanima...
Bas sinoc smo muz i ja zamisljali neke situacije kada se bebe aBd rode, pa oni prvi mjeseci i to...
Je li tebe strah malo, da li imas brige kako, sta...
Ja kad pomislim, zabrinem se malo user posted image , koliko tesko ce biti, ali onda kazem, hej, pa nismo ni prvi ni posljednji buduci roditelji dvojki. Neka sve bude u redu, pa snaci cemo se vec nekako hehe, ali eto, voljela bih znati tvoja razmisljanja.

Baby, ako i ti citas ove nase postove, slobodno se prikljuci i iznesi svoja misli! user posted image

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
26.12.2007 7:50:16   
Amelaa RR
Eminice hvala ti puno na iskrenim zeljama u sto skorije ostvarivanjeuser posted image user posted image i ja tebi zelim sve najbolje

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
26.12.2007 11:01:28   
Emina*
Draga Amelaa,
nemas na cemu da se zahvaljujes.
Kao sto moja seka rece "Svaka je zena rodjena da bude mama".
Apsolutno se slazem s njom...user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
26.12.2007 13:36:13   
issa
Draga Suzana,
naravno da strah postoji, ali ipak se ne može mjeriti sa srećom koju osjećamo što ćemo dobiti dvoje djece-odjednom!Svjesni smo da neće biti lako, ali kad malo bolje razmislim, nije lako s jednim djetetom a kamoli sa dvoje. Bit će kako Bog da!
Hvala Bogu, mama i svekrva su mi mlade pa će nam moći pomoći oko djece, ali i nas dvoje smo puni entuzijazma i snage tako da strah i ako se pojavi-brzo nestane!
Nismo ni prvi zadnji!
Dakle, bez straha i sa osmjehom u susret našoj dječici

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
27.12.2007 10:59:32   
baby
draga  suzi ja sam u zadnje vrijeme malo neraspolozena zato oprostite sto se nejavlam i sto nedjelim svoja misljenja sa vama ,a sto se tice posle trudnoce ja i moj muz smo bas sinoc komentarisali o tome i on kaze sto se tice ustajanja svako malo :" ja cu po danju a ti po nocu ", jer je on profesionalni sportista inace rukometas i potrebno mu je sto vise sna i onda smo se nasli  svakom po jedno. Nemama nekog velikog staha osim da neslomim bebici nesto jer mije prva trudnoca a i dvojke su uvijek sitnije .Nisam za to da se petljaju ljudi sa strane , lijepo je pomoci svakom pogotovo kad su dvojke u pitanju al kad se zena porodi bar tako moja sestra kaze ona je dva puta radala svi samo pametuju a tebi da je mira i tisine .Navescu vam jedan primjer . prije tri godine bila sam u Italiji i  zivjela tamo dvije godine jer mi je muz bio vezan ugovorom. Zivimo u jednom velikom stanu sa cimerom iz Srbije i on se umeduvremenu ozeni al mu je ta djevojka tj sadasnja zena vec bila trudna , i dodje ti ona u 8 mjececu trudnoce u italiju da se tu porodi. Dolazi dan D ,porodila se Jelena i rodila divnu djevojcicu . eh sta ce mo sad niko nista nezna, beba place mi nemamo pojma sto place  mozda ima grceve  bori se iz dana u dan svako nesto kaze sto je cuo da je dobro  kupuj novine za bebe itd. to je za mene pravo roditeljko iskustvo.  

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
27.12.2007 12:31:30   
ElmaB
user posted image Drage mame blizanaca, evo da vam se i ja nakon duzeg vremena pridruzim! Kao sto sam vec pisala  i ja sam buduca mama blizanaca, sina i kcerke, tako su mi nedavno definitivno potvrdili. Trenutno sam u 21. sedmici trudnoce i poprilicno se dobro osjecam. Od pocetka trudnoce sam na bolovanju, jer je u prvom tromjesecju bilo manjih problema, ali je sada hvala Bogu sve ok. Sto se tice kucnih, ali i drugih fizickih poslova, receno mi je da sve smijem obavljati, ali u granicama, osmi saginjanja, sto i izbjegavam. Malo se vise odmaram kako sam na bolovanju, pa sada imam problema tipa bolova u krstima i preponama, jer sam vec poprilicno teska.
Sto se tice pusenja, na zalost u ovoj trudnoci nisam disciplinovana kao u prvoj. Naime, sa prvom kcerkom sam odmah prestala pusiti jer mi se cigara zgadila, a sada mi toliko prija da je najradije ne bih gasila!!!user posted image
Veliki pozdrav svim duplim mamama i javite se!!!!!!!!!!user posted image

Elma B.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
27.12.2007 12:59:34   
baby
Cao ElmaB dobro dosla , i ja sam buduca majka dvojki ja jos nazalost neznam dalije sin ili kceka jer sam tek u 10 sedmici al polako sve u svoje vrijeme drago mi je da nas ima evo vec 4 na ovom forumu
Puno srece
Baby

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
28.12.2007 8:12:45   
ElmaB
user posted image Draga baby!
Veoma se radujem kada cujem koliko u posljednje vrijeme ima zene koje nose vise od jedne bebe. user posted image user posted image To je zaista neopisiva sreca, s obzirom da ja imam vec jednu djevojcicu i razlike od obicne i ove duple trudnoce zaista su velike. Vrlo brzo ces i ti znati kojih polova su tvoje bebe. Puno srece i javi se!
Pozdrav!
Elma B.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Blizanacka trudnoca i zaposlene mame
28.12.2007 21:37:59   
Suzana
Hej Elma,

Ja sve cekam da se javis! user posted image
I ja sam se posljednjih dana bas aktivirala na forumu, valjda zato sto sam 2 sedmice na odmoru pa imam vise vremena.
Hej, pa curica i djecak!! Super, cestitam, u kojoj sedmici si saznala?
Ja sam sada u 16. sedmici i Dr mi je rekla da na sljedeci pregled dodjem iza Nove godine, idem na Kosevo, na 4D UZV, pa sve nesto razmisljam i nadam se da cemo mozda moci vidjeti kojeg su mi spola bebe user posted image .
Kada su tebi rekli?
Nisam ti se nikada javila da se vidimo, ali svakako razmisljam da se dogovorimo za kafu kada odem na bolovanje, a ako Bog da, od februara sam ako Bog da na bolovanju.

E cure.. Nemate pojma koliko mi je drago da mozemo komunicirati i razmjenjivati iskustva.

Meni je ovo takodjer prva trudnoca, i ja sam na trudnocu bila spremna, jer oduvijek imam onaj majcinski instinkt u sebi, sa dvije drugarice sam prosla njihovu trudnocu, i meni je to oduvijek bila "normala".
I na pregledu Dr rece "cestitam, evo bebe, ali nije jedna nego dvije", i onda me zatekne situacija, opa, ovo je nesto sasvim drugo... user posted image

Elma, ti tacno znas razlike izmedju blizanacke i trudnoce sa jednom bebom, pa ako imas vremena, podijeli iskustva sa nama. user posted image

Cujemo se opet.

Mame samo naprijed, otvarajte sto vise tema hehe.

Pozdrav svima!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *