|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bojim se za bebu!
14.2.2011 12:32:49   
Mami Ali
Drage mame, imam jedan strah koji bi željela podijeliti s vama. U 6. sam mjesecu trudnoće, očekujemo, kako doktor kaže, malu curicu. Već odavno sam osjetila pokrete svoje bebe, lagane udarce. I svaki dan osjetim. Međutim, je li vam se dešavalo da nekad ne osjetite pokrete bebe po cijeli dan ili samo osjetite jednom malo i to je sve? Šta to može biti, da li može biti problem ili je to normalno? Je li Vam se dešavalo? Plaši me to jer mi je beba poprilično živa, mashallah, pa ovako kad mi se, ko juče i danas ne javlja po cijeli dan, brine me.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 12:41:24   
koka i po
ako se bojis najbolje je da se javis doktoru.
medjutim,bebe se ponekad "usute" jer spavaju.
uglavnom,ako je beba prije bila zivahna a sada se manje cuje bilo bi d0bro da uradis ovo prvo sto sam napisala cisto da se oslobodis sumnje.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Mami Ali)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 12:46:38   
peky
slazem se sa kokom i po (hehhehe).... ponekad se beba jednostavno usuti, znalo se i kod mene desavati, ali bi ti ja preporucila da odes dokrtoru nek te pregleda radi sebe jer si ti sada sebi nesto utulila u glavu i da ne bi bezze razmisljala o tome otidji da se uvjeris...... nemoj trudnocu u strahu provesti....user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 12:47:20   
Meri29
Moja trudnoca je cijela bila takva, kako sam pocela da osjetim bebu bilo je dana kada me je zestoko udarala i javljala se, a nekad se ne bi javljala po dan-dva-tri. Vjerovatno se ona pomjerala, ali ni mi ne mozemo osjetiti sve pokrete nase bebe. Cak pred porod par dana nisam nikako osjetila pokrete ili je to bilo jako, jako slabo, ali sve je bilo ok. Redovno idi na kontrole, osluskuj, ali nemoj bas panicariti, to je najgore sto sebi mozes napraviti.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 12:53:50   
Simran
Da nebi razmišljala otiđi doktororu jeste da je to sasvim normalno,bebe imaju period kada su po čitav dan nemirne,pa se onda odmaraju dan ili dva user posted image ..Probaj se okrenuti na bok ili još bolje na leđa par minuta ako ti nije teško i stavi ruke na stomak i blago pritisni (blago) kao kadf ginekolog radi UZ  i miruj par minuta i vidjet ćeš da će beba ako ništa odreagovati  makar jednim udarcem ili pokretom kod mene je uvijek djelovalo....

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 13:08:17   
Simran
Ko se to unutra rita ?
-Značajna pokretljivost ploda javlja se oko 20.nedelje  trudnoće,ali  je većina majki propusti  ne shvatajući da je ono što osjećaju zapravo  pokretanje njihove bebe.
Beba je najaktivnija oko 24 nedelje.Ona tada počinje da isteže  i savija mišiće i ostvaruje veći stepen kontrole nad pokretima.Međutim zbog "amorizacionog" efekta plodove vode,čak ni tada možda nećete  osjetiti većinu pokreta.
Sa druge strane ,ako se vaša beba smjestila ispod grudnog koša ili se spustila nisko u karlicu,osjetit ćete i njene najsčabije pokrete-čak i one koji nastaju kada beba štuca.
U kojoj mjeri ete osjetiti bebine pokrete zvisi i od stepena vaših aktivnosti. Ukoliko vodite dinamičniji život i češće se krećete čak i po kući sasvim je izvjesno da ćete i manje osjećati.
Tek oko 30 nedelje osjećat ćete pomjeranje svaki dan

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.2.2011 13:10:15 >

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 13:33:07   
aada
Meni se isto tako desavalo) imala sam rizicnu trudnocu i samo sam osluskivala njene pokrete i brojala)doktorica mi je rekla da su sebe najvise aktivne kad mi spavamo i da vecinu pokreta i ne osjetimo))opusti se ali ako se brines odi doktoru na kontrolu)))ja sma pred porod spremala se i cijelo vrijeme sam je osjetila a kad sam dosla na gak beba je spavala i sestra mene pita gospodjo kad ste poseldnji put osjetili bebu-ja sam umrla od straha))naravno sve je bilo ok beba se umirila smao bila))
PoZZZ

(odgovor članu Simran)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 13:53:17   
taurus
pojedi nešto slatko
to uvijek preporučuju ljekari kada su otkucaji na ctg-u slabiji
a malo i pritisni stomak sa jedne strane i beba bi trebala reagovati na pritisak

(odgovor članu aada)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 13:56:40   
veeseelaa
Međutim, je li vam se dešavalo da nekad ne osjetite pokrete bebe po cijeli dan ili samo osjetite jednom malo i to je sve?


draga i ja sam često zbog ovog bila u panici
kod mene je malena znala zalupati rano ujutro i to ako je mm zove i rukom lupne stomak, tokom dana se slabo javljala
znala bi tako u panici otići kod dr na ctg
ako ti je nešto sumljivo bolje idi na ctg a i pitaj dr za mišljenje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mami Ali)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 14:04:56   
Doraa
Potpuno razumijem kako se osjećaš mislim da to zna svaka mama/trudnica.
Ja bih ti preporučila da pojedeš nešto slatko i popiješ nešto hladno,a zatim lezi na stranu i čekaj 10min.Beba bi trebala reagovati.Međutim ako ne osjetiš ni tada ništa nemoj paničiti ali ipak odi doktoru jer je moguće da se okrenula prema nazad pa ne osjetiš istom jačinom udarce -samo pregledom možeš razbiti brigu. user posted image


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Mami Ali)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bojim se za bebu!
14.2.2011 17:22:40   
Meri29
Sok od narance isto probudi bebu, ja sam ga pila svaki put prije ultrazvuka

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bojim se za bebu!
15.2.2011 15:16:27   
Ivona
Jaooo,kako ovo moze izluditi...,jos ako ste panicarka kao ja...hi hi hi

Ovo mi je druga trudnoca i u 33 sedmici sam pokupila virus gripe,pa sam izmedju ostalog kasljala 3 sedmice,ali tako jako da sam 7 dana spavala sjedecke i imala sam osjecaj da imam otvorenu ranu na stomaku od naprezanja.Bebach mi je uvijek bio aktivan i onda se odjednom nije skoro nikako javljao 3 dana.Ja sam vec drugi dan otisla kod dr. na UZV i sve je bilo O.K.U tom momentu se nije pomjerao,ali su otkucaji srca bili najnormalniji,sto je znacilo da je s bebom sve u redu.

Ma,briga mene i za dr. i za taj UZV....,ja sam i dalje bila uspanicena,jer sam navikla da me moj nemirko prebije svaki dan...,a sada nista...Najvjerovatnije sam ga iscrpila kasljem ili se okrenuo nogicama i rukicama prema unutrasnjosti tj. prema mojim ledjima.Krajem treceg dana javio se moj lupko i od tada se redovno javlja user posted image

Inace,bebu mozete probuditi i ako unesete vece kolicine slatkisa,popijete veeeliku casu hladnije vode i legnete na lijevi bok....A najvise mozete postici ako se puno ne sikiriki user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bojim se za bebu!
15.2.2011 15:32:19   
mala20
IZVORNA PORUKA: Mami Ali

Drage mame, imam jedan strah koji bi željela podijeliti s vama. U 6. sam mjesecu trudnoće, očekujemo, kako doktor kaže, malu curicu. Već odavno sam osjetila pokrete svoje bebe, lagane udarce. I svaki dan osjetim. Međutim, je li vam se dešavalo da nekad ne osjetite pokrete bebe po cijeli dan ili samo osjetite jednom malo i to je sve? Šta to može biti, da li može biti problem ili je to normalno? Je li Vam se dešavalo? Plaši me to jer mi je beba poprilično živa, mashallah, pa ovako kad mi se, ko juče i danas ne javlja po cijeli dan, brine me.



mislim da ne trebas pretjerano strahovati jer se beba jednostavno mogla okrenuti prema unutra i da ne osjetis njene pokrete user posted image
i ja sam sam isto u 6. mjesecu i dok nisam pocela uciti za ispite moj djecak je bio ziv svaki dan sam ga osjecala. i kako sam ja ucila, "ubila sam mu inspiraciju" i 3 sedmice se nije ni pomjerio user posted image user posted image i sad me shuta. bila sam mirna jer kontam, da se nesto desilo, prokrvarila bih. sto vise panicis, manja je mogucnost da ce se beba pomjeriti.
samo polako user posted image

(odgovor članu Mami Ali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bojim se za bebu!
15.2.2011 15:34:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

pojedi nešto slatko
to uvijek preporučuju ljekari kada su otkucaji na ctg-u slabiji
a malo i pritisni stomak sa jedne strane i beba bi trebala reagovati na pritisak

potpisujemuser posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bojim se za bebu!
23.2.2011 19:16:45   
ivanak
Ženo, pa jeli bolje... jeli osjećaj svoju curicu...
ništa ne napiše.
I meni je doktor rekao da pritisnem jednu stranu ako ne osjetim.
Meni i sa jednim i sa drugim bi bilo malo aktivno, pa zatišje, pa opet aktivno...

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bojim se za bebu!
23.2.2011 19:27:59   
Simran
Skoro sam pametovala na ovoj temi user posted image , a jučer sam se našla u sličnoj situaciji. U svakom slučaju do 4h ujutro sam bila budna da bi pomjerila ovu lijenivicu,ali jok....Nisu pomagali ni slatkiši,niti hladna voda,ležanje na leđima, ležanje na boku,pritiskanje stomaka ma ništa i kada sam ja već bila na rubu živaca to je kao što rekoh 4h ujutro kad ono kuc-kuc i započelo je okretanje,ali sam ja zaspala kao mala beba...
Ma navikla se ja već,jer je počela se rano javljati (oko 13 sedmice),a sada već može komotno izbaciti jedan dio tijela da ga opipama,ali samo kada ležim na leđima user posted image ..
Eto tako, sada je sve ok,ali da se nije nedo Bog javila ma nebi dočekala ni pjetlove ja bi se nadigla doktoru...Paranoja je čudna stvar user posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 16
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *