|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 0:47:34   
Adana
Jeli iko imao, ili ima, problema sa ovim?
Neki savjeti kako ovo ublaziti i preziviti? user posted image


Mene vec par dana muci izbijanje umnjka u donjoj vilici. On odavno raste i nikako da izraste. user posted image  U zadnjih par dana mi je pravo bolno, sve oko zuba je nateceno, nikako da probije. Za sada pomaze kada namazem taj dio kapima propolisa, malo utrne, ali ne dugo... Cak sam kupila i Calgel. user posted image
Moja pretpostavka je i da se stvorio "dzep" izmdju zuba i zubnog mesa, i kako taj dio ne mogu iscetkati, vjerovatno se zadrzi malo hrane pa se to malo upalilo i boli. user posted image

Pravo me strah da necu morati ici oralnom hirurgu da to rijesava hirurskim putem... user posted image

(posto nisam nasla slicnu temu, izvinjavam se ako ima, a ja otvorila duplu...)

< Poruku je uredio Adana -- 22.12.2010 0:48:13 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 9:23:46   
Skvo RR
Draga Adana...ja bi otisla oralnom hirurgu. Nista strasno...samo ce ti napraviti mali rez...da pogura zubic...ne boli nista, a spasit ces se jada.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 9:34:30   
amdi


Imam isti problem od petka, evo pijem brufen ali ne pomaze, ne mogu da otvorim vilicu da jedem, uzasno mi smeta, a strah me da odem stomatologu da ne kaze da je proces

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 9:36:06   
Skvo RR
OT...znate li da se ti zubici zovu "zubi mudrosti"user posted image user posted image user posted image ..hajde bolje ikad nego nikad da vam krenu..user posted image user posted image ..morala sam....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 12:11:40   
Adana
user posted image  Skvo Skvo user posted image

Ma mudra sam ja vec odavno, ali brate sto je puno puno je. user posted image

I mene strah tog rezanja... pa jos ako bude trebalo vadjenje... znaaaam da samo produzavam agoniju ali... user posted image

Jutros je vec maaaaalo lakse, ali stalno perem zube, ispirem onom vodicom po 2-3 puta dnevno, mazem propolisom i Calgelom... mada, nevoljko priznajem, izgleda da cika zubara necu izbjeci olako... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 12:18:07   
veeseelaa
halo cure ja sam mislila da mi raste umnjak jer me stalno boluckala vilica i dio prema uhu, kad odoh kod dr a zub za vadjenje
Stoga propratite to malo
Mada umnjaci i nisu od nekog značaja a zubi mudrosti jer kasno niču kad je već čovjek mudar user posted image user posted image user posted image
Mojoj rodici su početkom rasta osmica pomjereni kečevi naprijed pa mora nositi aparatić dok ne niknu osmice skroz

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 12:19:54   
veeseelaa
Pravo me strah da necu morati ici oralnom hirurgu da to rijesava hirurskim putem...


ajme tolika cura a boji se

Pa to ništa ne osjetiš, kad ti da inekciju može raditi šta hoće
Ja sam izvadila dva umnjaka, jest bilo gutavo al ništa aman.... pila sam antibiotike 5-6 dana
Osmice su malo nedostupne pa je problem pri vadjenju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 12:37:59   
Adana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ajme tolika cura a boji se

Pa to ništa ne osjetiš, kad ti da inekciju može raditi šta hoće
Ja sam izvadila dva umnjaka, jest bilo gutavo al ništa aman.... pila sam antibiotike 5-6 dana
Osmice su malo nedostupne pa je problem pri vadjenju


Ihhhh da mi je hrabrost srazmjerna gabaritima... eeeeeee.... gdje bi mi bio kraj... user posted image
Ali cinjenica je da se ja bojim boli, ali bas ono pretjerujem, prava sam pi*ka... user posted image
A i bojim se igala i injekcija, pa me i toga strah...user posted image  
I sto kazes skroz su nepristupacne pa te bas namuce, a jos ako je srasla sa kosti hebeno pravo... user posted image
Prava sam straslja strasljiva, ali ono bas... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 12:41:52   
leli§
aj aja aj kako zub zna bolitiuser posted image user posted image user posted image

bas zato sto su osmice nepristupacne i zeznute idi zubaru sto ranije, bolje da ti sad pomogne otkloniti manji problem nego poslije da preraste u veci a svo vrijeme si se patila. ja sam sa 19 godina imala sve osmice a do 21. i sve cetri popravljene. i nosila sam aparatic poslije i imala problema sa svim ostalim zubima ali sa osmicama nikad hvala Bogu. jeste se ciko namucio da mi ih popravi ali je svojski odradio. a kad bi ga covjek vidio prepao bi se kakav je cupav a ne da mu jos usta otvori user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 12:45:25   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ajme tolika cura a boji se

Pa to ništa ne osjetiš, kad ti da inekciju može raditi šta hoće
Ja sam izvadila dva umnjaka, jest bilo gutavo al ništa aman.... pila sam antibiotike 5-6 dana
Osmice su malo nedostupne pa je problem pri vadjenju


Ihhhh da mi je hrabrost srazmjerna gabaritima... eeeeeee.... gdje bi mi bio kraj... user posted image
Ali cinjenica je da se ja bojim boli, ali bas ono pretjerujem, prava sam pi*ka... user posted image
A i bojim se igala i injekcija, pa me i toga strah...user posted image  
I sto kazes skroz su nepristupacne pa te bas namuce, a jos ako je srasla sa kosti hebeno pravo... user posted image
Prava sam straslja strasljiva, ali ono bas... user posted image


ajde ja te odvedem mom dr, jako su fina raja, osjećaćeš se ko kod kuće
A i ima da te držim za ruku a ako zaboli mlatnućemo dr-a user posted image  
Ima da te zasmejavam i sve će lagano da prodje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 12:46:16   
veeseelaa
a kad bi ga covjek vidio prepao bi se kakav je cupav a ne da mu jos usta otvori

_____________________________


hahahah al ovakvi ispadnu najbolji

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 12:46:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

OT...znate li da se ti zubici zovu "zubi mudrosti"user posted image user posted image user posted image ..hajde bolje ikad nego nikad da vam krenu..user posted image user posted image ..morala sam....user posted image
ja imam samo dva...vid seuser posted image user posted image user posted image

moram i ja to vaditiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 13:05:32   
mamine oci
Adana draga jos te boli znam pricla si mi neki dan i jos te ne prolazi, jesil probala da malo ispiras zalfijom,mislim caj od zalfije bar da malo ublzis bol dok se neodlucis da ides zubaru sto prije to bolje rijse se tih muka...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 13:06:22   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

OT...znate li da se ti zubici zovu "zubi mudrosti"user posted image user posted image user posted image ..hajde bolje ikad nego nikad da vam krenu..user posted image user posted image ..morala sam....user posted image
ja imam samo dva...vid seuser posted image user posted image user posted image

moram i ja to vaditiuser posted image user posted image user posted image user posted image



ja nemam ni jedanuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 13:33:21   
Adana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ajde ja te odvedem mom dr, jako su fina raja, osjećaćeš se ko kod kuće
A i ima da te držim za ruku a ako zaboli mlatnućemo dr-a user posted image  
Ima da te zasmejavam i sve će lagano da prodje


Vala kako je krenulo mozda i prihvatim ponudu... user posted image
Uz sve one nabrojane strahove ja se bojim i zubara i ne volim ordinacije pretjerano, pogotovo ako je zubar hladan i rutinski radi. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 13:34:02   
Adana
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

OT...znate li da se ti zubici zovu "zubi mudrosti"user posted image user posted image user posted image ..hajde bolje ikad nego nikad da vam krenu..user posted image user posted image ..morala sam....user posted image
ja imam samo dva...vid seuser posted image user posted image user posted image

moram i ja to vaditiuser posted image user posted image user posted image user posted image



ja nemam ni jedanuser posted image user posted image user posted image user posted image


A zato se ti javljas user posted image  user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 13:36:03   
Adana
IZVORNA PORUKA: mamine oci

Adana draga jos te boli znam pricla si mi neki dan i jos te ne prolazi, jesil probala da malo ispiras zalfijom,mislim caj od zalfije bar da malo ublzis bol dok se neodlucis da ides zubaru sto prije to bolje rijse se tih muka...


Hvala duso sto se brines i hvala na savjetu! Ne ispirem zalfijom, ali ispirem tecnoscu za ispiranje usta, i bolno mjesto mazem propolis kapima (kako samo sve fino utrne:)) i Calgelom. :)

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 13:36:58   
Adana
IZVORNA PORUKA: dadada

ja imam samo dva...vid seuser posted image user posted image user posted image

moram i ja to vaditiuser posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image  user posted image  user posted image

Suosjecam sa tobom... tjesicemo se medjusobno user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 13:39:10   
koka i po
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

OT...znate li da se ti zubici zovu "zubi mudrosti"user posted image user posted image user posted image ..hajde bolje ikad nego nikad da vam krenu..user posted image user posted image ..morala sam....user posted image
ja imam samo dva...vid seuser posted image user posted image user posted image

moram i ja to vaditiuser posted image user posted image user posted image user posted image




ja nemam ni jedan user posted image ...
btw...Adana meni nikada nijedan umnjak nije narastao radi toga sto mi je vilica kratka(tako rekao cika Semso user posted image )
neke davne 1996 jedan je pokusao da naraste .....posije sjecenja desne antibiotika zavrsila sam na operacionom stolu kod maksilofacijalnog hirurga ...elem ....to bi bilo to od mog umnjaka....
P.S jos uvijek imam vremena da narastem i opametnimuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 15:10:35   
juni
Moja dva donja umnjaka rastu ima 2 godine i nikako da do kraja narastu user posted image Uglavnom ima perioda kad se smiri i bude sve ok, a onda dodje proces da nabubri meso i boli uzasno pa malo nikne i sve tako 2 godine. Mogla sam otici kod zubara da mi recne meso ali kontam nek prirodno izbija. E sad zavisi da li mozes trpiti bol i koliko dugo.

Stomatolog mi je rekao da oni mogu izbijati godinama a da neki nikad i ne narastu.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 15:28:19   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Adana

Jeli iko imao, ili ima, problema sa ovim?
Neki savjeti kako ovo ublaziti i preziviti? user posted image


Mene vec par dana muci izbijanje umnjka u donjoj vilici. On odavno raste i nikako da izraste. user posted image  U zadnjih par dana mi je pravo bolno, sve oko zuba je nateceno, nikako da probije. Za sada pomaze kada namazem taj dio kapima propolisa, malo utrne, ali ne dugo... Cak sam kupila i Calgel. user posted image
Moja pretpostavka je i da se stvorio "dzep" izmdju zuba i zubnog mesa, i kako taj dio ne mogu iscetkati, vjerovatno se zadrzi malo hrane pa se to malo upalilo i boli. user posted image

Pravo me strah da necu morati ici oralnom hirurgu da to rijesava hirurskim putem... user posted image

(posto nisam nasla slicnu temu, izvinjavam se ako ima, a ja otvorila duplu...)


Adana moj donji umnjak raste vec dvije godine i nikako da izbije. Jutros me probudila snazna bol koja evo ni sada nije skroz prestala. Popila sam dva paracetamola i malo mi je lakse, stavim kaladonta kao to ce mi pomocuser posted image Bas se muzu jutros zalim da sam ga htjela zvat da me u hitnu vodiuser posted image user posted image Meni boli i zub i vilica i uho od toga. Stomatologinja mi kaze da mogu otici na kirurgiju da mi to kao recnu malo, ali meni se neda, radije trpimuser posted image Evo i dok pisem boli me. I da meni je kako si navela puno pomogao calgel, smijesno ali istinitouser posted image Imam negdje cijeli od male, jer njoj skoro nije ni trebao a ne mogu ga naci. I da nemojte se smijati dode mi da stavim ogrlicu od cilibarauser posted image user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bolan rast umnjaka :(
22.12.2010 16:05:53   
Adana
user posted image  I meni je cilibarna ogrlica pala na pamet user posted image  Samo mi kratka user posted image

Ja nisam nista pokusavala sa kaladontom...
Mazem propolis kapima i pomogne i bolje od Calgela, mada je i on OK. user posted image  Ispirem onom vodicom za usta, i malo-malo perem zube i ispirem vodom da se hrana ne zadrzava u dzepu izmedju desni i zuba jer se zato i upali sve. user posted image
I sto Juni rece i meni vec godinama raste ovaj donji umnjak, 2 gornja su nikla bez problema...
A i vilica mi je kratka i ne mogu stati svi zubi... user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bolan rast umnjaka :(
25.12.2010 18:03:16   
nerkica
meni je zubar,hocu reci privatni oralni hirurg
vadio umnjak prije dvije godine puna dva sata
napatio i sebe i mene,nazalost korijen je ostao bas nezgodno zakrivljen
sad nemam hrabrosti nikome da odem da mi to izvadi
poslije tog neprijatnog iskustvauser posted image user posted image


_____________________________

rodila se mala Nedzolina 19.12.2009
prvi zubic dobili 5.6.2010 sa 5 mjeseci i 17 dana

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bolan rast umnjaka :(
26.12.2010 22:36:25   
nina ninica
Umnjaci mogu predstavljati veliki problem prilikom rasta.Najbolje je bar iz mog iskustva ispirati usta cajem.Oni će svakako niknuti,a poslije je najbitnije sačuvati ih od karijesa.

(odgovor članu nerkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bolan rast umnjaka :(
10.2.2012 17:06:30   
M kao Mama
Joj, majko mila imam jednu osmicu koja je narasla, danas osjetim donja desna nabubrila i kao da osjetio pod jezikom vrh, baš me boli, ove dvije na lijevoj strani ni ne pomišljaju da naratsu, da li je OK da mikad ane izađu

(odgovor članu nina ninica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *