|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 10:58:19   
delly
oprostite ako sam otvorila pogresnu temu tj ako je vec imamo ali trazila sam nesto tako (za leda i nisam nasla)  slobodno prebacite ako sam pogrijesila ,user posted image

naime imam jedno pitanje drage moje neznam vise jako sam zabrinuta ...
ja sam trudna 13+3 tjedna i imam bolove u ledima,krizima dali je to normalno ?? dali je ikoja od vas imala tako bolove?? nisu konstantni ali zaboli svako toliko...molim vas za odgovore i savjeteuser posted image   ovo mi je prva trudnoca pa neznam bas mnogo..nemojte mi samo napisati da trazim na netu user posted image  jer ja hoc primjere iz zivota ne neke doktorso obrazlozenje user posted image  ako me razumijete

< Poruku je uredio Dina RR -- 23.1.2009 11:02:11 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 11:09:03   
Anoniman
bolovi u ledjima su normalni tokom cijele trudnoce, samo ne pretjerano jaki... naravno
svako previse izlaganje umoru moze ti prouzrociti bol u ledjima, vidjeces poslije aBd, kad ti trudnoca odmakne
posto si ti u ranoj trudnoci, ne bi bas trebalo da se ti bolovi javljaju cesto
ja ih licno i nisam bas imala tako rano, a poslije... uh
stoga je odmor najbolje rjesenje, kao i pravilno spavanje...
kad lezis podbaci jastuk pod noge ( ako lezis na ledjima), a ako si na strani, stavi jastuk izmedju nogu, meni je to uvijek pomagalo
takodjer ne nosaj vise nikakav teret, cak je i kesa jedna s namirnicama nekad previse, ipak sacuvaj ledja, da bi ti kasnije u poodmakloj trudnoci bilo ok, jer ce ti se sva tezina tada preusmjeriti na ledja i to ce ti stvarati bolove

a naravno, moj ti je prvi savjet da to kazes svom doktoru, on ce ipak najbolje znati kako i sta user posted image cim smijes mazati, da li smijes masirati i sl.

(odgovor članu delly)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 11:13:56   
delly
hvala ti puno na odgovoru i sto si nasla vremena da odgovorisuser posted image  jako sam zahvalna ..
hvala dragom bogu neboli me cijelo vrijeme nego svako malo .....  zvala sam babicu kaze da je normalno da se maternica siri pa zato i boli..ali ipak sam imala onaj upitnik iznad glaveuser posted image  nakon citanja svasta po netu user posted image ....mene je samo zanimalo zasto tako rano jer sam tek u 13 sedmici iem prema 14 pa sam se malo prepala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 11:23:12   
Anoniman
pa u tim ranim sedmicama se javljaju i bolovi u stomaku (imas temu o tome, pa procitaj) upravo zbog rastezanja materice i pripremanja za plod, stoga je moguce da tebi odgovara bol u ledja, jer se sve to siri i priprema
uglavnom, bez panike, odmaraj i uizvaj u trudnoci user posted image

zavali se u kauc poredaj vockice oko sebe i pogledaj dobar film, komediju user posted image ... meni je to uvijek pomagalo da skrenem misli sa stvari o kojima ne treba razmisljati user posted image

LP

(odgovor članu delly)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 12:24:46   
kaktuscic
Draga Delilah i ja imam bas od 13, 14 sedmice bolove u ledjima, sad sam u 17-oj. Najcesce me bole ako duze stojim, sjedim ili hodam u ravnoj obuci, ali zato odmah legnem na ravno i bude mi bolje. Jako cesto me boli i dio ledja naspram grudi, inace imam velike grudi, a sad su jos mnogo vece pa me vjerovatno ledja bole od tog "tereta", jer se cesto uhvatim kako sam se zgrbila i naravno to je onda teret za ledja. Ali ja mislim da samo treba paziti malo vise kako sjedimo, hodamo, spavamo i naravno trebamo odmarati kad god mozemo (ja hB nemam nikakvih obaveza pa mogu odmarati uvijek). 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 12:29:09   
delly
draga kaktusic  i mene isto zaboli kad sjednem ili kad legnem vecinom krivo a ne ravno .a sto se tice leda i grudi i ja imam veliki problem s grudima velike su mi pa se malo zgrbim nije ni lako ispraviti leda user posted image    jel imas jos te bolove ili??

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 12:38:27   
kaktuscic
Evo bas sad moram leci, vec sam sat i pol na racunaru i ledja me pocinju boljeti. A bas mi je najteze sjediti za racunarom, kako si mi i ruke "pod kontrolom" zaboli me i rameni pojas, drugim rijecima- od mene nista! user posted image

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 13:11:29   
mamina cura
Citam vas kako se zalite i sjecam se kako su mene ledja bolilauser posted image  Cini mi se da su mi ledja i otisla nakon drugog porodjaja. Osjetim svaku promjenu vremena. Na moru mi je bilo najbolje i ko moze neka ide na plivanje i samo lagano.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 14:25:19   
Mara
IZVORNA PORUKA: kaktuscic

Jako cesto me boli i dio ledja naspram grudi, inace imam velike grudi, a sad su jos mnogo vece pa me vjerovatno ledja bole od tog "tereta", jer se cesto uhvatim kako sam se zgrbila i naravno to je onda teret za ledja.


I ovdje isto user posted image  , imam osjećaj da će mi grba iskočiti user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu kaktuscic)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 15:51:28   
belmac
ja sam već u 32. nedelji i mogu vam reći da sam našla "dobar lijek " za bolove u leđima. svaku hvalu imam za pilates loptu.user posted image znate one velike lopte za vježbanje. kada malo duže stojim , kao i sve vas , zabole ne leđa. onda sjednem na svoju loptu i karlicu vrtim u krug, pa onda se na njoj cupkam.poslije 10-tak minuta , kada ustanem imam osječaj kao da sam jahala konjauser posted image , ali bolovi u leđima potpuno nestanu. te vježbe ponovim par puta na dan. prije sam imala bolove u leđima od kojih naveče nisam mogla nikako da zaspem.user posted image čak sam imama osječaj da mi je donji doi leđe, kao nažarem i upaljen, a sada više tog osječaja nema

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 17:28:29   
Nunichi
I mene ledja ubijaju u pojam,krsta posebno. Jedva se namjestim da spavam,a jos kad ustanem sva nesto ukocena...ma katastrofa.
Ovo podupiranje jastucima nekad mi pomogne,a nekad mi samo gore bude. Ali tako je to,rasklapamo se,valja izdrzati. user posted image

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 19:09:34   
delly
ajoj koliko nas jeuser posted image s tim bolovima..a jel su vas bolila npr u 13 ili 14 sedmici.tj kad su pocela jer ja sam13+3 i vec me pocelo boliti user posted image jol normalnouser posted image `?????????????????

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 19:21:15   
Nunichi
Mene jesu,prvo mi se noga jedna nako ko malo kocila user posted image user posted image Pa onda su krsta pocela da bole...bas onako nisko kod trticne kosti.
A sad se to malo prosirilo i visocije,upravo sad me tako slatko boli da mi stvara nervozu,a kad se ispravim skroz na krevet,e onda ne mogu da ustanem kako boli dok se dizem. user posted image

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
23.1.2009 19:55:04   
HannaS
Izgleda da su ti bolovi sasvim normalni..mene sad stalno boli.Ako radim,poslije boli,ako sjedim onda me opet boli.I tesko mi je kad ustajem,i to sve u ledjima.Kad se zavalim sjedit,jedva ustanem a ledja me slomise.Kao da mi je 100 godina user posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
24.1.2009 15:12:17   
sarayka
Mene su u trudnoći jako boljela leđa a to mi je inače slaba tačka....Bukvalno sam plakala nijedan položaj mi nije odgovarao duže od 15 min (doduše bila sam 27 kg teža nego prije trudnoćeuser posted image ) Znala sam suđe prati sjedećiuser posted image
Medutim i nakon poroda je trajalo tako, a zbog carskog reza sam svakako jedno vrijeme morala biti skoro ukočena radi rane...Ma užas jedan..Helem sve je polako prošlo, malo po malo pa sad me skoro i ne bole...samo ponekad!!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
24.1.2009 15:15:04   
Sonja
IZVORNA PORUKA: Nunichi

I mene ledja ubijaju u pojam,krsta posebno. Jedva se namjestim da spavam,a jos kad ustanem sva nesto ukocena...ma katastrofa.
Ovo podupiranje jastucima nekad mi pomogne,a nekad mi samo gore bude. Ali tako je to,rasklapamo se,valja izdrzati. user posted image




uh i mene isto
ma ja ti ne spavam nocima zbog tih bolova u ledjima..katastrofa
a mene osim krsta boli i u predjelu plecke....uuuuu kad me to uhvati
u po noci probudim muza da me masira heheeh poludio je jadnik samnom
ne moze proci noc a da  me ne izmasira prije spavanja obavezno pa onda nek moli boga da ga ne budim u noci user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
25.1.2009 18:39:11   
mala ma
Delilah mogu razumjeti tvoju brigu...
Naime, na pocetku trudnoce imala sam isti problem, nenormalno su me boljela ledja ali sada je bolje.
Nista se ne brini i uzivaj u trudnoci user posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.1.2009 10:06:17   
delly
hvala user posted image  ma sve su to nase slatke muke

(odgovor članu mala ma)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
26.1.2009 12:15:05   
EminaCizmic
IZVORNA PORUKA: belmac

ja sam već u 32. nedelji i mogu vam reći da sam našla "dobar lijek " za bolove u leđima. svaku hvalu imam za pilates loptu.user posted image znate one velike lopte za vježbanje. kada malo duže stojim , kao i sve vas , zabole ne leđa. onda sjednem na svoju loptu i karlicu vrtim u krug, pa onda se na njoj cupkam.poslije 10-tak minuta , kada ustanem imam osječaj kao da sam jahala konjauser posted image , ali bolovi u leđima potpuno nestanu. 


user posted image ...kako mi ovdje kukamo kao neke stare bake...hehe...
I mene su jako rano pocela da bole ledja tu negdje u 13-oj sedmici. Evo vec 4 dana ne mogu da se ispravim kada se sagnem...svaki put se nasmijem...stvarno se osjecam kao stara baka...Jos ovaj stomak sada u 26-oj sedmici..pa kada se zavalim sjediti ili lezati stvarno jedva ustanem.

Razmisljala sam i ja o ovoj pilates "loptici" ali nisam znala dali zaista pomaze pa mi je drago da sam dobila odgovor!user posted image

Danas imam ponovni pregled kod dr. pa cu i njega da pitam dali on ima koji lijek protiv ovih "slatkih" nezgoda...

Pozz

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
27.1.2009 12:02:29   
EminaCizmic
Bila sam juce zaista ne pregledu i pitala sam dr. sta raditi protiv bolova u ledjima.
Kaze da je jako zdravo ledja topliti, redovno stavljati tople obloge na bolno mjesti, raditi vjezbe koje ce rasteretiti kicmu pa makar gornji dio tjela opusteno nageti napred i rasteretiti donji dio kicme koji se rastom stomaka naglo izvija...
Usput sam sebi kupila i "lopticu" pa cu vidjeti koliko to sve pomaze jer bolovi su trenutno uzasni...

(odgovor članu EminaCizmic)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
10.2.2009 14:02:07   
Minče
Pozdrav ...Evo citam ove vase bolive..Ja sam u 6tj i tako me cesto zabole krsta i donji dio stomaka...kao da cu svakog casa da dobijem user posted image ...Inace pijem dabroston i preporuceno mi je mirovanje..ali me ponekad strah ove boli koja se pojavi sa vremena na vrijeme....

(odgovor članu EminaCizmic)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
16.2.2009 11:57:51   
taze_mlada
ja sam se izgleda, da ne ureknem, spasila sa trudnickim pojasom.... taman mi malo ugrije krsta, sto im apsolutno godi, a i fino preko stomaka tj  godi.... za sada mi je na poslu spas a i recim juce sam dosta radila nesto po kuci pa ga nisam skidala dok nisam sjela da se odmorim... 

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
16.2.2009 12:31:01   
Noor
kakav je to trudnicki pojas? mene sve nervira sto mi steze stomak, srklet me hvata i od pantola, samo mi pidzama godi! user posted image   mene isto ledja bole od pocetka trudnoce i bas sam sebi mislila kupiti pilates loptu,a ako je i taj pojas dobro rjesenje sto da ne?

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
17.2.2009 9:42:34   
taze_mlada
pojas je sirina nekih 20-ak cm i na cicak je, dakle one size fits all, ali ne znam koja si sedmica... nisam sigurna da je bas zgodan velicinom za manje stomake jer kad se sebe sjetim prije ne vjerujem da bi mi pomogao... i mene ne steze, ne smeta mi, a i samu me hvata srklet sve sto mi je preko stomaka... i ja sam najrahatnija u pidzamiuser posted image ...a potrazi ovdje temu trudnicki pojas, neko je postavio sliku pojasa pa mozes vidjeti....

(odgovor članu Noor)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Bolovi u ledjima tokom trudnoce
17.2.2009 11:40:32   
Noor
Pa ja sam u 11 sedmici i skontala sam da je taj pojas za kasniju trudnocu, tako da cu sad za sad sebe obezbijediti pilates loptom, ali kakva sam ljenguza daj boze da se ikad i na nju napenalim! user posted image

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *