|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Breast Crawl
17.11.2009 22:05:58   
Banana
Slučajno sam pronašla ovaj tekst i mislim da ga sve buduće majke trebaju pročitati i obavezno pogledati video user posted image

http://blog.b92.net/text/13412/%C4%8Cudo%20nevi%C4%91eno%20%2B%20savet%20budu%C4%87im%20majkama/


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 22:17:14   
_melina_
Najljepsa stvar koju sam ikada vidjela... da sam barem prije znala za ovo...

_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 22:29:28   
Meri29
Prelijepo, urođeno je to sve, samo se mi moramo potruditi malo oko toga ako zapne na pocetku. Banana hvala ti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 22:31:09   
Adana
user posted image  Premedeno.

Ovako nesto sam vidjela na vjezbicama za trudnice, video, samo nekih Skandinavaca, cini mi se. Jedva sam cekala da podojim svoju bebu. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 22:44:45   
neki
Heeeeeeeeeeeeej, i plakala sam i smijala se u isto vrijemeuser posted image Ma predivnoooooooooooooooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 22:48:28   
leli§
ovo je tako slatkouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 23:04:41   
Nunichi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image         Prekrasnooo...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 23:13:42   
remzy
nemogu da vjerujem ...ostala sam bez teksta,...  fenomenalno je!!user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 23:16:45   
lekica83
Banana link je superrrrr
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 23:17:13   
scarlett
Odličan link Banana, svaka čast!user posted image user posted image user posted image

Ja sam na Koševu imala jako ružno iskustvo (ne znači naravno da će ga svako imati). Porođena na CR, 2 dana na intenzivnoj, svaki dan sestre donosile bebu ujutro i predveče po 1 min. ( bez pretjerivanjauser posted image ).
Treći dan nisam više na intenzivnoj, beba kraj mene, nemam snage da je dignem, niko da pomogne, mlijeko nadošlo, temperatura, sestre kako koja uđe tako vuče grubo za bradavicu, vide ima mlijeka i govore "Samo ti njemu guraj usta". Niko da pokaže kako, da pokaže tehniku dojenja, da mi pomogne sjesti, namjestiti bebu, da mi objasni proces, nego jedna sestra kaže obavezno da uzmem izdajalicu i izdojim da ne dođe do upale, druga uđe i galami što će mi izdajalica - neka beba vuče - uglavnom ja ludim i ne znam više šta treba, kako da postupim, jedna sestra mi čak kaže da su mi dojke već slučaj za hirurgiju - nemam pojma šta se dešava, strah me, mlijeko kapa na sve strane, beba plače - gladna...Povremeno joj daju dohranu, ali niko se ne posvećuje rješavanju problema.

Jednu noć - koju neću nikada u životu zaboraviti - cijelu sam provela sa user posted image u naručju, sjedeći, nisam se imala na što nasloniti jer mi je jastuk bio u krilu, a beba na njemu, pokušavala sam da ga dojim od 00h do 7h, bebi je user posted image , user posted image sam i ja, bradavica mu je bila u ustima, ali nije vukao mlijeko, samo ju je izgrizao, ne znam šta me više boli -ruke, leđa ili rez za koji mi se čini da puca. Tu noć niko od sestara nije navratio u sobu, beba je plakala i plakala, ja sam dozivala sestru da user posted image makar daju nadohranu, ali niko nije dolazio - ja sam mislila da će mi dijete umrijeti ( sada mi je to smiješno, ali znam kako sam se tada nemoćno osjećala i da sam već zakazala kao majka - bilo je tu i PP depresije koja je utjecala da se tako osjećam, ali jednostavno splet tih okolnosti zamalo me nije koštao sloma živaca tu noć. U pola pet skupljam snagu da ustanem s bebom u naručju koja je rođena sa 4 kg i idem tražiti sestru da ga nahrane, iako sam ubjeđena da će mi konci popucati, da ću se onesvijestiti od nemoći, ništa mi drugo ne preostaje. Moj user posted image mi je stvarno težak. Sestra, naravno da moj poziv nije mogla čuti, jer pušila je cigaretu na balkonu. Kad me je vidjela da kao mrtvac idem niz hodnik, zagalamila je na mene, zašto hodam s bebom, šta da mi se nešto desi...

user posted image je bio povremeno nadohranjen i onda bi se smirio, ali i to nas je onda kod kuće koštalo 3 sedmice patnje dok nije konačno prihvatio samo dojku.
Najžalosnije je što na otpusnom pismu stoji da je laktacija uspostavljena, uspiješno dojim i da sam posavjetovana kako to činiti.user posted image user posted image user posted image

Danas krivim samu sebeuser posted image . Mislila sam da je dojenje prirodan proces i da je jednostavno, ali nije uvijek, ja sam se jako napatila i kriva sam što se nisam više informisala, jer gore se pomoć oko dojenja ne može očekivati - nema se na koga osloniti, a barem ovdje na RRu ima dovoljno tema o tome, ali ja sam jednostavno mislila da neću imati nikakvih problema, jer mi je mlijeko već od 5-og mjeseca kapalo.

Oprostite što sam malo tušila,ali bilo bi mi drago da ako ima neko neinformisan kao što sam ja bila, ne dozvoli sebi ovakvo sjećanje na trenutke u kojima bi trebao uživati.
Nadam se da će trudnice iskoristiti priliku dobrih informacija koje ovaj forum nudi, naoružati se znanjemuser posted image i ne očekivati nikakvu pomoć od sestara i tražiti svoje pravo da dožive ove prelijepe trenutke prikazane na clipu, jer to naše majčinstvo zaslužuje.

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 23:33:29   
Banana
Nažalost, ja ne mogu govoriti iz vlastitog iskustva ali zato imam statistiku user posted image

Od 99 beba

84 je uspješno dopuzalo do dojke
14 je uspješno dopuzalo ali im je bila potrebna pomoć da se "zakače" na dojku user posted image
1 beba nije ni puzala niti dosegnula do dojke.


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Breast Crawl
17.11.2009 23:45:36   
gvendolina
ovo je zaista nevjerovatno,sva sam se najezilauser posted image user posted image user posted image

tek sad vidim koliko je okrutno kad se beba odma nakon poroda odvoji od majkeuser posted image user posted image user posted image
ja sam svoju bebu vidjela tek sutradan i to je jedan od najvecih razloga zbog cega smo imali probleme sa dojenjemuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Breast Crawl
18.11.2009 18:31:56   
larina
jao predivno,odma sam se podsjetila kad sam rodila svoje bebice i kad su mi ih stavili na stomak,ali ja sam ih sama stavila da sisaju-nisam znala za ovo ali drugi put ako bude pokusam ovouser posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Breast Crawl
18.11.2009 18:39:16   
mama_debeljuca
Prekrasnoooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Breast Crawl
18.11.2009 22:52:32   
milenium
divno,sva sam se naježilauser posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Breast Crawl
19.11.2009 1:10:23   
bumbarica
Pogledala sam video i rastopila se user posted image . Izgleda tako divno. Nego kakva je sad praksa kod nas po bonicama u Sa? Je li stave isto ovako bebu na stomak? Je li daju odmah bebu da se podoji ili? Je li se moze traziti da se ostavi beba kod tebe pa joj fino mozes dati da sisa ili? Iskusne zene javite se? Novopecene majke gdje ste :-). Ljubim vas sve.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Breast Crawl
19.11.2009 1:26:45   
veeseelaa
sve zavisi kakav si porod imala, mene su dosta šili pa su mi bebu samo malkice par minuta stavili na grudi...i zatim je odnijelo... bebu sam ponovo vidjela kad sam krenula izaci iz bolnice, mada su drugim majkama koje su imale lakši porod bebice donijelu u krevetić do njihovog dan nakon poroda

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bumbarica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Breast Crawl
19.11.2009 1:40:49   
scarlett
Draga Bumbarice, eto javila sam se ja gore sa svojim iskustvom, nadam se da niko neće slijediti moj primjer i da će svako imati više sreće.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Breast Crawl
19.11.2009 8:33:00   
maja78 RR
prekrasan video

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *