|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 9:31:13   
nikolkok
Javljam se prvi put, pozdravljam vas sve i unaprijed hvala na druzenju user posted image ja sam "svjeza" trudnica, po prvi put i o trudnoci ne znam skoro nista, a o porodu bas ništa. posto imam ozbiljan strah od prirodnog poroda, zeljela bih da se porodim na carski rez (i to u opstoj a. bez spinalnih i njihovog ceprkanja po kicmenoj mozdini). Pa me interesuje znate li da li je moguce "legalnim" putem tražiti carski, dakle da se dodje kod doktora i trazi da porod ne bude prirodni, naravno i da platim sta treba. Neki mi kazu da je to moguce, kao postoji cjenovnik zvanicni, izvrsi se uplata na racun bolnice i to je to, dok mi drugi kazu da je to moguce samo ako imas stelu (koju ja nemam). Molim vas da ako iko od vas zna kakva je procedura po ovom pitanju da mi odgovori. Hvala vam puno user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 9:48:39   
tinkivinki
mislim da legalno ne moze,a preko veze vjerovatno moze.a cega se konkretno bojis kod prirodnog poroda?

(odgovor članu nikolkok)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 9:50:28   
Medić*
Ja sam cula da moze, ima cjenovnik i uplati se regularno. Tako sam cula...

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 9:52:53   
nikolkok
Iskreno najvise za bebu. Nazalost sam cula razne price oko poroda i stvari koje se mogu desiti i sad ne mogu da se oslobodim tog straha. bola se ne plasim toliko, u zivotu sam imala bas jakih bolova ali komplikacije me uzasavaju. Znam da doktori iznesu masu podataka o tome kako je opasnije raditi carski, ali ja ipak imam dojam da bebe prodju puno bolje kod carskog poroda.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 9:58:58   
Sedina 30
nikolkok

I ja se bojim, ali baš....mislim da je puno bolje prirodno roditi, naravno ako je žena u mogućnosti, jer je puno zdravije, a još treba puno duže da zaraste rana poslije carskog user posted image

< Poruku je uredio Sedina 30 -- 13.3.2013 9:59:24 >

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 9:59:19   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: nikolkok

Iskreno najvise za bebu. Nazalost sam cula razne price oko poroda i stvari koje se mogu desiti i sad ne mogu da se oslobodim tog straha. bola se ne plasim toliko, u zivotu sam imala bas jakih bolova ali komplikacije me uzasavaju. Znam da doktori iznesu masu podataka o tome kako je opasnije raditi carski, ali ja ipak imam dojam da bebe prodju puno bolje kod carskog poroda.

ne znam sta bi ti rekla,ja svoju bebu posle carskog nisam vidjela vise od 24 sata,a posle prirodnog sam dojila odmah.ako bi se poradjala 3 put izabrala bih(ako bi mogla birati)prirodan porod

(odgovor članu nikolkok)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 10:02:12   
Sedina 30
Nikolkok

Ne možeš tako razmišljati, sve se mi bojimo hoće li biti sve uredu sa bebom, to je normalno....ali to nije u našim rukama,dr. ako vide da tokom poroda postoji neka opasnost za bebu odmah vode ženu u operacionu salu, ne trebaš se brinuti user posted image

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 10:06:58   
nikolkok
@ Sedina - rana zavisi i od poroda, moja drugarica se poradjala prirodno i doslo je do komplikacija kod rane, tako da je zarastala skoro mjesec, imala bolove, infekciju, svega user posted image nekako je to sve individualno, ne samo od zene do zene nego i od poroda do poroda. A voljela bi da saznam moze li se platiti bolnici na jezeru carski, nekako bih lakse izdrzala trudnocu user posted image

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 10:08:50   
Sedina 30
Ja stvarno ne znam, probaj nazvati Jezero pa pitaj njih....

(odgovor članu nikolkok)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 10:10:55   
Hanady RR
CR ne može bez štele ili indikacije koju doktor napiše da je potreban..

mislim kakav cjenovnik za ići na operaciju...

nikok...šta te plaši...
mene više plaši carski rez...

polako

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 10:14:06   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

CR ne može bez štele ili indikacije koju doktor napiše da je potreban..

mislim kakav cjenovnik za ići na operaciju...

nikok...šta te plaši...
mene više plaši carski rez...

polako

pa i ja kontam sta Medic napisa,gdje im je moral,ipak je to ozbiljna hirurska intervencija da bi legalno ti mogao traziti.nazalost ilegalno vjerovatno moze...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 10:19:56   
Sedina 30
Poslije prirodnog ideš kući poslije 24 sata, a poslije carskog valja ih gledati gore, ja jedva čekam da se riješim da ih moje oči više ne vide user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 10:25:47   
leona81
sve na stelu moze

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 10:40:15   
Medić*
IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

CR ne može bez štele ili indikacije koju doktor napiše da je potreban..

mislim kakav cjenovnik za ići na operaciju...

nikok...šta te plaši...
mene više plaši carski rez...

polako

pa i ja kontam sta Medic napisa,gdje im je moral,ipak je to ozbiljna hirurska intervencija da bi legalno ti mogao traziti.nazalost ilegalno vjerovatno moze...



Uz stelu moze. I to se placa.

Ja sam uvijek za prirodni ukoliko se ne mora drugacije.


< Poruku je uredio medic slatki -- 13.3.2013 10:46:03 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 10:45:00   
tijuška
Draga ja ti toplo i od srca preporucujem prorodni porod. Meni je treca trudnoca i abd treci prirodni porod i svakome bih preporucila prirodni porod. Strah od nepoznatog i strah od bolova je normalan al ipak svijesno i ciljano se opredjeliti za operaciju iako nema indikacija za istu je po meni nepotrebno i besmisleno. Naravno draga, razumjem strah tvoj strah,sve smo to prosle i preporucujem ti da poradis na tom strahu, upisi se na kurs za trudnice ili sl.
Ako zelis dobro sebi i svojoj bebici, a naravno to sigurnoi zelis, izbaci iz glave carski rez kao opciju koja je navodno bezbolnija od prirodnog poroda. Zene koje su to prosle kazu da to nije tako kao sto se zamislja, bolan je oporavak i dug. Nakon prirodnog poroda za dva sata ustanes kako da nista nije bilo, naravno ako je sve u redu.
Kod nas ni privatnici vise nece da cuju za tzv. carski preko stele, svasta se moze iskomplikovati u toku operacije. Tijelo zene je predodredjeno za cin poroda, i ono ce, vjeruj mu, znati sta treba ciniti kad za to dodje vrijeme samo se treba informirati i slusati svoje tijelo.
Sta god odlucila draga, sretno.

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 11:14:52   
Alannah
Ja sam silno zeljela pridodno se poroditi,a na kraju zavrsila na hitnom carskom.Zaista ga nikome ne bih preporucila.Imala sam uzasne bolove sedam dana,a ona prva dva tri dana sam stalno plakala od bolova.Jos kad sam se probudila tek iz narkoze,pomislila sam da sam na stolu i jos me rezu,jer je toliko bolilo,bez obzira na sve inekcije koje sam primila protiv bolova.Ja nisam imala trudove,tako da ne znam kako boli prije poroda,ali onosto sam vidjela u bolnici za pet dana,je da zene koje su se prirodno porodile sutradan lijepo setaju,neke i sjede na strani,a ja,iako imam zaista visok prag tolerancije na bol i nisam od onih sto kukaju,sam se doslovno raspadala. Slijedeci put,samo ako sve bude u redu,prirodno se poradjam,pa makar citav dan se poradjala.A dodatno me ubilo u pojam i lezanje u bolnici,dok vecina odmah ide svojoj kuci.

(odgovor članu tijuška)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 12:18:22   
Arminaa
Carski rez se moze vrsiti na GAK-u na zahtjev pacijenta i po zvanicnom cjenovniku kosta 1.000,00 KM (ranije je njegova cijena bila 800,00).
Ja sam mogla birati carski ili prirodno (stela user posted image )user posted image i izabrala sam prirodan porodjaj kako su se zene od pamtivjeka poradjale ne zeleci od sebe zdrave praviti bolesnika. Jer realno govoreci, nakon carskog koji je prava operacija ti i jesi bolesnik. Zene koje se prirodno porode za 2 sata su na nogama i tusiranju, a onda uz svoje bebice.
Medjutim, nakon komplikacija posle poroda, ja sam bila bolesnik na kvadrat, carski rez je nula. Porodila sam se prije 2 mjeseca, ja jos uvijek ne mogu normalno sjediti, mjesec dana mi je trebalo da koliko toliko dodjem sebi da se mogu brinuti za sebe, prve 3 sedmice nisam mogla uzeti bebu vec su mi je donosili, nisam se mogla sama istusirati ni otici na wc, tako da sljedeci put aBd obavezno carski rez, ali samo zbog dozivljene traume ni zbog cega drugog. Jos su mi svjezi utisci, mozda se moje misljenje i promijeni, jer je moj porod bio za pozeljeti, brz i nije bolio, iskomplikovalo se nakon poroda, prilikom sivanja.

Ono sto je bitno draga moja, ne zelim te plasiti, rijetko kad se prirodan porod zavrsi nekom komplikacijom poput moje, zene pjevajuci izlaze iz bolnice nakon prirodnog poroda, dok sa carskim to nije slucaj. Taj dan kad sam se porodila bilo je dosta prirodnih poroda i sve te zene su nakon dva sata setale po hodniku noseci svoje bebice u narucju, bozje je odredjenje bilo da ja malo gore prodjem, ali kad uzmem svoju mrvicu u narucje i on mi se osmijehne, sve to nestane kao rukom odneseno.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 13:00:15   
Nedi
Koliko znam nista bez stele se ne moze uraditi...ali to je danas bar lako. Izaberes ljekara koji radi u toj bolnici i ides privatno kod njega i dogovaras se.
Sta se svi ibrete ko da nisu culi za to ha ja.

aBd nadam se da cu i ja ovaj put na carski zbog trauma od prosli put.

(odgovor članu Arminaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 13:14:40   
animagical
ja sam prvi porod imala prirodan, a u stvari je bio sve osim prirodan, induciran, a ni izgon nije bio prirodan, nego sam rodila uz vakuum. s obzirom da se kod nas u bolnicama poradja kao na livadi ili u stali, ja iduci put ne bih prirodno ni za zivu glavu.... grlic mi je svakako iza poroda ostao u takvim oziljcima da mi dr kaze da bi bilo rizicno poradjati se ponovo prirodno...najjaci razlog mi je svakao sto nisu uradili uzv ni nakon dva dana kontrakcija, samo ctg, tako da se beba rodila s omotanim pupcanikom oko vrata, dva puta, pa je bio reanimiran... ne mora znaciti da neka druga ne prodje idealno, da sve bude gotovo za par sati, ali ja iduci put ne mislim uopste rizikovati... ionako nisam mogla sjesti mjesec dana poslije, a nakon operacije na abdomenu sam bila odlicno vec iduce sedmice... rana je rana, ali je puno gore kada je ta rana tamo dole...

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 13:18:44   
bebana27
moze se platiti carski prije je bio 500 maraka ne znam koliko je sad

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 13:40:56   
kula
Nemaju sve žene prirodan porod koji teče školski.
Ja sam također mogla birati da li ću na carski ili prirodno i odaberem prirodno - BUDALA!
Napatila sam se ko niko, da ne pričam detalje, ostala sam u bolnici 3 dana, tek drugi dan ustala na tuširanje, mokrila na kateter, a oporavak mi je trajao ukupno 6 mjeseci!
A moja prijateljica koja se porodila na carski ostala je u bolnici 5 dana, poslije 10 dana je već mogla sve sama oko bebe (naravno uz veliku pažnju).
Ne porađaju se sve žene lako! Ja sam svoje istestirala i ne želim više rizikovati, ako to ikako budem mogla!!!

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 15:16:25   
mamina enica
Ja sam se porodila na carski rez ,jako sam zadovoljna i sretna .Bolova skoro pa da nije bilo,sve je proslo u najboljem redu.Ja sam za Carskiuser posted image

_____________________________

Moj život je moja Ena :)))))

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Carski rez-platiti redovnim putem?
13.3.2013 15:23:38   
felix

IZVORNA PORUKA: Sedina 30

nikolkok

I ja se bojim, ali baš....mislim da je puno bolje prirodno roditi, naravno ako je žena u mogućnosti, jer je puno zdravije, a još treba puno duže da zaraste rana poslije carskog user posted image
ja kad sam osla rodit jos sam se pre poroda svasta nagledala istraumirala rekla sam ja cu plati cr rez necu prirodno. Osla rodi pregleda me tam vam sve ok za pr porod a ja cu ko na pojaci da sam hshaha mozel ikako carski. Cojk zino pa ce ne imas sve predospozicije za prirodni ne nikako kao ja neznam sta zene vide u cr rezu, al vjeruj vise je opasniji neg prirodan . Ma svasta mio cr rekao mrsko mi pisat ugl ja sam za, prirodan porod Ukoliko bas ne treba cr a vak zahtjevat na osnovu straha glupost po meni. ne zovve se dzaba prirodno, nego scipi zube niko nije umro neces ni ti od pr. Poroda


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu Sedina 30)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *