|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako ne ...
19.3.2012 13:17:36   
Anoniman
upoznala sam devojku koju su roditelji dali posle rodjenja bratu/suri  , koja je porasla i koja bi za letnji raspust dolazila kod "tetke" t. e svoje majke na odmoru , za vreme puberteta  kada je saznala  vratila se svoijem roditeljima i ostala , nije vise htela da ide naza al nejse nego pitam se , sigurno ima i slucajeva vama poznatih pa :

da li vi mogle da bliznjem date svoje dete iz razloga gorenavedenog ??

da se razuemo tema nije nikakva provokacija  samo tema , razgovor, razmena misljenja  user posted image

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 19.3.2012 13:25:16 >
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 13:19:38   
veeseelaa
da li vi mogle da bliznjem date svoje dete iz razloga gorenavedenog ??


da, mom bratu i jedino i isključivo njemu .....
šta bi kad bi to bila jedina opcija da ima dijete? mislim bila bi surogat majka, mislim da tema postoji već

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 19.3.2012 13:25:29 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 13:21:52   
jasmin
Ne!

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 19.3.2012 13:26:08 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 13:25:38   
damma
imam jedan ovakav slucaj u bivsem komsiluku, brat dao bratu djevojcicu. mladji nema djece, a stariji ima cetiri djevocjcice. najmladja boravi kod amidze i strine, s tim da su oni u blizini svi. vidim da dobro funkcionise kod njih, a ja licno nisam o tome razmisljala. ne znam ....

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 13:27:07   
Blue rose RR
Nisam o tome nikada razmišljala,
ali jednom kad iz mene se rodi, od mene, osim Božijom voljom, moje dijete ne ide.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 13:34:37   
anitaMO
ne ,radije neka usvoji sebi dijete

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 13:42:09   
kaktuscic
Imam slucaj u blizoj familiji gdje je brat sestri dao jednog sina, ima jos dva sina blizanca i oni zive s pravim roditeljima. Taj kojeg su dali je stariji i on je znao da ide tetki (koja ne moze roditi) u drugo mjesto da zivi. Danas je ozenjen ima svoju porodicu i zivi u tetkinoj kuci zajedno s njom... Tetka je svu svoju imovinu prepisala njemu. Svi su u dobrim odnosima, redovno se posjecuju.
Ja svoje dijete ne bih mogla dati nikome!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 13:43:22   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li vi mogle da bliznjem date svoje dete iz razloga gorenavedenog ??


da, mom bratu i jedino i isključivo njemu .....
šta bi kad bi to bila jedina opcija da ima dijete? mislim bila bi surogat majka, mislim da tema postoji već


a možda i nekoj dobroj prijateljici



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 13:58:37   
Miimy
NE TO JE ZA MENE CISTI APSURD !

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 14:00:49   
bananica

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Nisam o tome nikada razmišljala,
ali jednom kad iz mene se rodi, od mene, osim Božijom voljom, moje dijete ne ide.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 14:00:57   
veeseelaa
pa sve je u glavi....
u startu se pripremiš da dijete ćeš SAMO nositi 9 mjeseci i roditi, ti si surogat majka i ništa drugo.....

u biti dijete je tvoje djelimično, daješ ga drugoj bliskoj osobi u amanet i vječno ostajete u kontaktu, činiš dobro djelo, pomažeš svom bližnjem


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 14:04:31   
mamajednogdjecaka
Kako bih dala zivot za svoje dijete,tako bih i za svog brata.A ako je brat zasluzio,dala bih mu dijete,ali samo ako je zasluzio.Nisu sva braca i sestre iste,neki nisu dobri ljudi,a ako neko jest dobar covjek,treba mu pomoci.U mojoj porodici se svakako djeca odgajaju da je bratovo dijete isto sto i moje dijete.I tako ih sve i gledam,zaovinu djecu gledam kao svoju,jer su to djeca sestre oca mog djeteta (ako neko moze shvatiti).Ma dobro,ja sam blesavo bice,ali bratu ili sestri bih pomogla.

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 14:06:35   
mamabb
Ne!

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu mamajednogdjecaka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 14:16:08   
salmy
Surogat majka DA,a dala svoje....no-nouser posted image

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 14:25:15   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamajednogdjecaka

Kako bih dala zivot za svoje dijete,tako bih i za svog brata.A ako je brat zasluzio,dala bih mu dijete,ali samo ako je zasluzio.Nisu sva braca i sestre iste,neki nisu dobri ljudi,a ako neko jest dobar covjek,treba mu pomoci.U mojoj porodici se svakako djeca odgajaju da je bratovo dijete isto sto i moje dijete.I tako ih sve i gledam,zaovinu djecu gledam kao svoju,jer su to djeca sestre oca mog djeteta (ako neko moze shvatiti).Ma dobro,ja sam blesavo bice,ali bratu ili sestri bih pomogla.


nisi ti blesava nego imaš divan odnos sa svojim bratom
Bratova bol koju bi imao ne daj Bože da ne može imati dijete je bol koja bi rastrgala i mene, zato pomogla bi, bez dvoumljenja, sa zadovoljstvom


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamajednogdjecaka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 14:34:44   
mišur

Svoje dijete, ono koje sam ja rodila sebi(ne kao surogat majka) ne bih dala nikome i nikada!!!
Ni bratu, ni sestri, ni majci, ni ocu, nikome...Apsurdno mi je razmišljati uopšte o tome!

Koliko sam ja skontala, ti slučajevi koje opisujete su praktično činovi milosrđa. Npr. brat ne može da ima djecu, pa mu ja dam jedno svoje da se utješi...user posted image user posted image
Ne znam jesam li ja luda,ali meni je to suludo totalno!
Jedno je biti surogat majka, to podržavam, a sasvim druga je ovo...ovo nikad!



(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 14:51:36   
reallove
Ne...

Meni je ovo pomalo bezveze,ne znam.Ne mogu ni da zamislim :(..Evo moj babo ima brata koji je vec preko 10 god. u braku,i nema djece,to mu je jedini brat,nemaju sestre,normalno voli ga,ali da mu da svoje dijeteuser posted image ..ne znam stvarno,to je meni nesto novo,da se tako djeca mogu "poklanjati"

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:02:05   
Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: mišur


Svoje dijete, ono koje sam ja rodila sebi(ne kao surogat majka) ne bih dala nikome i nikada!!!
Ni bratu, ni sestri, ni majci, ni ocu, nikome...Apsurdno mi je razmišljati uopšte o tome!

Koliko sam ja skontala, ti slučajevi koje opisujete su praktično činovi milosrđa. Npr. brat ne može da ima djecu, pa mu ja dam jedno svoje da se utješi...user posted image user posted image
Ne znam jesam li ja luda,ali meni je to suludo totalno!
Jedno je biti surogat majka, to podržavam, a sasvim druga je ovo...ovo nikad!





Apsolutno potpisujem!!

Nikad! Nije dijete stvar niti predmet da se dijeli okolo...

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:03:59   
veeseelaa
imamo masu slučajeva gdje djeca iz ovog il onog razloga odrastaju kod nane
ja znam par, prosto idu roditeljima u posjetu a kod nane žive




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:06:30   
Anoniman
Ja ne znam da bih mogla uz svu ljubav, postovanje i zelju da pomognem svojim najblizim...

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:11:49   
Lejla Ka
Biološko dijete mene i mog muža bih mogla dati sestri jedino kad bih bila potpuno psihički ili fizički nesposobna da se brinem o njemu.
Jedan dio mene misli da bih možda mogla biti sestri surogat majka, tj. nositi dijete nje i njenog muža začeto potpomognutom oplodnjom, ali nisam sigurna.
Dati nekom moje dijete zato što nema svoje djece ne bih mogla.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:13:07   
mišur
Ja sam stvarno ostala šokirana činjenicom da se ovakve stvari uopšte i dešavaju u praksi u BiH.
Kako možeš dati nekome svoje dijete? Šta je sa svim pravnim pitanjima oko toga ? Ko su ljudi upisani kao roditelji tog djeteta, čije prezime nosi? Ili ga njegovi pravi biološki roditelji priznaju i daju mu svoje ime i prezime, a onda ga prepuste tetkama, srtičevima? Jer ne postoji nijedan zakonski osnov da nekome tek tako daš dijete, bez obzira u kojem si srodstvu sa istim. Usvajanje je druga priča, i za to postoje uslovi.
Meni su ovo situacije koje sam mislila da su moguće samo u filmovima,a da se ovakve stvari dešavaju (napisale ste slučajeve koje poznajete) kod nas, prosto mi je nemoguće.
Nemoguće za razumjeti, jer ne dajemo auto bratu ili sestri(a i kad bi davali moramo to nekim ugovorom "pokriti") a pogotovo dijete.

Jedino da sam potpuno nesposobna iz bilo kog razloga, ali potpuno, tek bi onda razmislila o ovome.
Ali da rodim 3-4 djece i tek tako jedno dam, eto da usrećim nekoga, pa nema govora.
Kako napraviti izbor? Koje ti je dijete manje drago pa ćeš ga se odreći?????


< Poruku je uredio mišur -- 19.3.2012 15:15:17 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:13:34   
chantal

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa sve je u glavi....
u startu se pripremiš da dijete ćeš SAMO nositi 9 mjeseci i roditi, ti si surogat majka i ništa drugo.....

u biti dijete je tvoje djelimično, daješ ga drugoj bliskoj osobi u amanet i vječno ostajete u kontaktu, činiš dobro djelo, pomažeš svom bližnjem



Drugo je surogat-majčinstvo,gdje žena samo "posuđuje" svoju maternicu u kojoj se plod razvija,a mislim da triputmama nije na to mislila,već dali bismo svoje vlastito dijete dali nekom bližnjem...
Ja lično ne bih ni jedno ni drugo uradila,ne bih mogla.
Nedavno sam baš čitala za ovakav jedan slučaj u Bihaću,ako se dobro sjećam,gdje je brat bratu poklonio dijete,nekako mi to dođe kao početak legalizacije trgovine djecom,tako javno,mislim zasad uglavnom čujemo "poklonio bratu/sestri",a kasnije... user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:16:23   
chantal
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/panorame/76675-nesvakidasnji-dogadjaj-u-bihacu-bekir-goretic-poklonio-dijete-bratu-i-snahi.html

Evo slučaja koji spomenuh

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:31:27   
salmy
Moja tetka nema djece.I kad smo bile manje,uvijek je seka bila kod njih.Mama je kao u sali govorila kako ce oni nju uzetiuser posted image kao da bude njihova.....mislim nidje veze

Naravno sve je bila sala(a mozda tetkina zelja),ali otac se nije dao ni saliti na taj racun
Znala je kod njih provesti cjeli raspust, kao njihovauser posted image ali nije

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *