|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li biste ikad oprostile prevaru?
11.2.2008 22:00:55   
sarah
Ne znam je li ova tema vec bila. Ako jeste, zaboravite.

Mnogo je razloga zasto jedan partner prevari drugog. Iskreno, ne zelim da se ikome to desi, ali sta mislite kad bi vam se to ipak desilo da li biste mogle oprostiti?
Ja mislim da ne bi mogla, ali opet smatram da dok covjek to ne dozivi ne moze ni znati kako ce reagovati i da li ce uopste oprostiti.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
11.2.2008 22:10:46   
Amelaa RR
Ne vjerujem....jer ako dodje do toga ona to vise nije to to...ali opet ne znam....nikad ne reci nikad...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
11.2.2008 23:05:27   
almai
Zavisi od sitacije, ako je covijek pripit ili zena na nekom tulum prevarilo partnera i to mu apsolutno nista neznaci mislim da bi krajnje lose bilo da jedan brak propadne zbog nepromisljene stvari, dok je afera koja traje duze sasvim druga prica.Mada nikad se nezna sta koga ceka i tesko je onako govoriti jer hvala Bogu u tom nemam iskustvauser posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
11.2.2008 23:07:39   
Okarica
Vrlo nezgodna tema. Teško je bilo šta reći. Ne bih voljela to doživjeti, a da li bih oprostila, zaista ne znam. Čovjek nikad ne zna kako će reagovati u određenoj situaciji. Znam dosta slučajeva u kojima su se žene zaklinjale na vjernost svojih partnera, koji su se vrlo brzo pokazali kao nevjerni i one su im oprostile. Ne znam, vrlo je teško kada čovjek izgubi povjerenje u nekoga. Ne znam da li bih mogla živjeti s nekim ko je izigrao moje povjerenje. U svakom slučaju ne bih željela doći u iskušenje.
Pozdravuser posted image


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
11.2.2008 23:32:39   
laracroft
Hmmm prevaru mozda,ali izdaju nikada!!!U svakom slucaju osveta bi bila duga i bolna,a kranji ishod vjerovatno razvod.user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 0:01:05   
Adana
Hm.... oprostiti - DA. Možda ne na prvu, ali prije ili kasnije, jer zaista nisam ta koja treba da sudi i osuđuje... Zaboraviti - vjerovatno nikada... A da li bih mogla nastaviti živjeti sa mužem nakon toga, zaista ne znam, vjerovatno NE... jer to ne bi bila samo prevara, nego i izdaja. Čim se jednom izgubi povjerenje nekako sve ostalo pada u vodu. I mislim da se ne bih mogla pomiriti sa tim i nastaviti dalje kao da je sve normalno, jer da me poštuje kao osobu, ne mora tu biti neka veeeelila ljubav ne bi to uradio. Tako da mi niko ne može dati valjan razlog za takvo nešto. A to napije se, ne zna za sebe, i sl..... zašto sebi dozvoliti da se dovede u takvu situaciju, da derneči u ženskom društvu bez mene, i još bez kontrole???? A ako već ne ide postoji razvod, razlaz... Znam da to nije najlakše. Ali kao što neko reče ovde kada se to desi više nije isto, nije to to.
I napričah se ja...uhuhuh ;-)
Sve u svemu oprostiti i nije toliko teško, ali živjeti sa tim, i misliti stalno hoće li se opet desiti, hoću li možda iz inata i ja isto uraditi, hoću li moći da ne prigovaram i sumnjam, e to već ne bih mogla...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 8:09:31   
budućamama
IZVORNA PORUKA: Adana

Hm.... oprostiti - DA. Možda ne na prvu, ali prije ili kasnije, jer zaista nisam ta koja treba da sudi i osuđuje... Zaboraviti - vjerovatno nikada... A da li bih mogla nastaviti živjeti sa mužem nakon toga, zaista ne znam, vjerovatno NE... jer to ne bi bila samo prevara, nego i izdaja. Čim se jednom izgubi povjerenje nekako sve ostalo pada u vodu. I mislim da se ne bih mogla pomiriti sa tim i nastaviti dalje kao da je sve normalno, jer da me poštuje kao osobu, ne mora tu biti neka veeeelila ljubav ne bi to uradio. Tako da mi niko ne može dati valjan razlog za takvo nešto. A to napije se, ne zna za sebe, i sl..... zašto sebi dozvoliti da se dovede u takvu situaciju, da derneči u ženskom društvu bez mene, i još bez kontrole???? A ako već ne ide postoji razvod, razlaz... Znam da to nije najlakše. Ali kao što neko reče ovde kada se to desi više nije isto, nije to to.
I napričah se ja...uhuhuh ;-)
Sve u svemu oprostiti i nije toliko teško, ali živjeti sa tim, i misliti stalno hoće li se opet desiti, hoću li možda iz inata i ja isto uraditi, hoću li moći da ne prigovaram i sumnjam, e to već ne bih mogla...


I ja mislim isto....

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 10:21:31   
kiša
Ma ne znam,ne bih voljela da se nadjem u takvoj situaciji,jer ne znam kako bi postupila
mislim lako je oprostiti al je tesko zivjeti s tim svaki dan i svaku minutu strepiti da li ce me opet prevariti i na svako njegovo kasnjenje kuci,svaku poruku,telefonski poziv strepiti,hoce li opet to uciniti,to je psihicko ubistvo meni bi to bilo gore od svega......
jos jednom ponavljam ne bih se voljela naci u toj siutaciji....
teska odluka

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 10:39:03   
hanabanana
Teško mi je ovako hipotetički o tome razmišljati.
Najtačniji odgovor bio bi: ne znam.

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 10:49:46   
travnicanka
"Ljudski je prastati"....lijepo receno ali iskreno neznam bili bila u stanju takvo nesto oprostiti.
Obicno kad covjek odgovara na neku zadanu temu gleda na stvari iz sadasnje situacije.....uzimas u analizu godine braka,djeca te zivot opcenito i onda kad taj lijepi harmonicni zivot recimo suprug zacini prevarom to nimalo nije laka situacija.Prvo razocaras se i vjerovatno izgubis povjerenje u osobu koja ti je do juce znacila sve u zivotu.
Ne daj boze naci se u takvoj situaciji....ali mislim da tu spasa nema.....nastaviti graditi zivot na ne povjerenju i zivjeti u strahu da ce se nesto takvo ponoviti mislim da nema smisla.
Za mene nema olaksavajuce okolnosti bio pijan ili neznam vec pod utjecajem cega...prevariti  osobu s kojom zivot gradis,imas dijecu i djelis sve je ravno zlocinu!!!!!

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 10:57:49   
Ivona
Ma, znam 100% da NIKADA ne bih mogla preci preko toga.
Koja korist od tog nekog irealnog oprosta (kazem irealnog,jer cisto sumnjam da bi iko to mogao iskreno oprostiti),kada nam zivot nikada poslije ne bi mogao biti isti?!
Ako je imao potrebu da bude sa drugom zenom (ne mislim samo na sex) ili jos gore,ako cezne za nekom drugom zenom,a ne usudjuje se uraditi bilo sta,jer mu je eto brak "svetinja"... ,zar vec to nije propala stvar?!

Mislim da bih uvenula od tuge kada bi se nasla u ovakvoj situaciji,ali definitivno bih izabrala razvod.
Sada cekamo user posted image ...,danas sutra mozda bude jos user posted image user posted image user posted image ,ali i tada bih izabrala razvod,jer smatram da je djeci bolje da zive sa razdvojenim roditeljima,nego u nezdravoj okolini.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 12:02:43   
Monia
Povjerenje je naravno jedna od osnova za zdrav zivot porodice.ne slazem se s tim da bi jedna prevara,mogla da mi srusi i promjeni odnos prema muzu sa kojim sam pola zivota.Ukoliko se radi o vezi,onda to nije prevara,vec ljubav njih dvoje i naravno da bi se tad razisli.Ima raznih ljudskih prevara,no za nas zene ova je najbolnija i to kao ne oprastamo.Ja se s tim ne slazem.Mislim da bi mi teze pale intenzivne lazi,kocka,alkohol....pa i to je prevara,a vecina s tim zivi i prasta.Mene zanima,zasto ne pomislite da bi se prevara mozda mogla dogoditi i sa zenske strane???Kako bi sebe sakrile i opravdale?Sve je to zivot i nemojte reci da je nemoguce!

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 12:45:00   
Blue rose RR
Oprostila-NARAVNO, zaboravila-MOŽDA, živjela sa njim-BOŽE SAČUVAJ.

Isto to važi i za mene, koliko i za njega.

U datom momentu (pod pretpostavkom da je to ON učinio), kada izvrši preljubu, prevaru...smatram da on tu nije mene prevario-već sebe.
Izdao je sve ono u što je i on sam vjerovao npr. 10,20 godina...ako on smatra, ili JA , nije bitno da u jednom braku kao instituciju ljubavi, nešto ne štima, i to NEŠTO  se ne može razgovorom ili kompromisima riješiti...ljepoto draga - ZBOGOM.


Lično smatram da je prevara luksuz gluposti, i ko želi/može da je provede - bujrum, ali dalekoooooo od mene i mog djeteta.

Naravo sada će se neko naći pa da pita: a dijete ako ti učiniš preljubu..hmmmm...nakon silnih priča otac djetetu uradio ovo, očuh ono...ma dajte ipak su rijetki primjeri da žena izvrši preljubu (naravno govorim o našim prostorima) .





_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 12:52:22   
senka27
Ja sa slazem u potpunosti sa sanelom...
i Sanela moram ti reci ti si meni KRALJICA...stvarno ti je svaka na mjestu...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 12:59:47   
Blue rose RR
Ma draga moja svako zna svoje..meni je to nekako strano i daleko (ne dao Bog da nam pamet okrene), i ne bih nikome poželila, ali ipak je brak nešto što se treba održavati i sa jedne i sa druge strane...i ako ne ide...pa nije Bogom dato da se mora čovjek patiti...ja jesam rekla DA, u braku ovo/ono, i udala sam se za čovjeka kakvog sam upoznala i bila sa njim prilično u vezi prije braka...i poštujem i saživljavam se sa promjenama koje nas prate kroz život...

Međutim preko noći postati neko drugi...neki stranac...hmmm to baš i nije u sferi normalnog..

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 15:40:13   
Ivona
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Oprostila-NARAVNO, zaboravila-MOŽDA, živjela sa njim-BOŽE SAČUVAJ.

Isto to važi i za mene, koliko i za njega.

U datom momentu (pod pretpostavkom da je to ON učinio), kada izvrši preljubu, prevaru...smatram da on tu nije mene prevario-već sebe.
Izdao je sve ono u što je i on sam vjerovao npr. 10,20 godina...ako on smatra, ili JA , nije bitno da u jednom braku kao instituciju ljubavi, nešto ne štima, i to NEŠTO  se ne može razgovorom ili kompromisima riješiti...ljepoto draga - ZBOGOM.


Lično smatram da je prevara luksuz gluposti, i ko želi/može da je provede - bujrum, ali dalekoooooo od mene i mog djeteta.

Naravo sada će se neko naći pa da pita: a dijete ako ti učiniš preljubu..hmmmm...nakon silnih priča otac djetetu uradio ovo, očuh ono...ma dajte ipak su rijetki primjeri da žena izvrši preljubu (naravno govorim o našim prostorima) .






Ja bih ovo da potpisem!

Moze se ostati u braku,ali od toga nema nista!!! Agonija za sve ukucane...,bez obzira ko je kriv!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 17:33:54   
Monia
Sve ste mi nekako ostre i brze na rijecima,no ne bih rekla da bi to uradile.Niko nema iskustvo u tome i nemoze ni predpostaviti kakvo je to stanje.Ja nisam bila u toj situaciji,ali,oprostila bih i nastavila dalje.nebi mi to moglo biti toliko bitno i jako koliko su mi bitni i jaki razlozo dotadasnjeg zivota.Jer...ako zbog prevare(neznam cime izazvane) odem zauvijek od muza i oca moje djece,to znaci da se predajem jednoj avanturi i da joj dajem najvecu zivotnu vaznost.Za mene to nije!

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 17:57:07   
Okarica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Teško mi je ovako hipotetički o tome razmišljati.
Najtačniji odgovor bio bi: ne znam.



Upravo tako. Nikad ne možemo biti sigurni kako ćemo reagovati u određenoj situaciji. Jer, kao što sam rekla, znam dosta žena koje su svašta govorile, u stilu "ne bih nikad ovo ili ono", i na kraju oprostile i ostale u braku. Stoga, mislim da ne treba biti kategoričan, jer same sebe možemo neprijatno iznenaditi, ma koliko mislimo da smo čvrste. Opet kažem, ne bih voljela da dođem u to iskušenje.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 18:09:11   
Nemirna
ja se slazem s Moniom... Pogotovu ako onaj koji prevari poslije shvati da time nije dobio nista nego tek tada uvidi pravo znacenje obitelji i ljubavi... zasto da ne? ima i takvih slucajeva....

Moje misljenje... prevaru bih najvjerojatnije oprostila, ako bi se to od mene trazilo... ono sto ne bih oprostila je ponavljanje iste. Dakle, ne bih da me sad neko pravi budalom.

sad ću malo u off topic: recimo imate poznanike (nisu to bliski prijatelji) i znate da muz vara zenu... ona je cesto odsutna. geografska daljina je u pitanju... znate da ona ima puno blize prijatelje nego sto ste to vi i da oni to isto znaju... ali cini vam se da joj niko nije nista rekao... Kako biste postupili? u pitanju je mladi bracni par bez djece...

Moje misljenje je da bi ona trebala to saznati, pogotovu jer je njihov brak tako "mlad"... kako li će biti kasnije user posted image

Iskreno, ja joj se ne usudjujem nista reći jer nismo tako bliske i logicno je da ce povjerovati svom mužu... ali stavim se u takvu situaciju i mislim da bih ja bila sretna sto imam prijatelje koji bi mi nesto takvo rekli...

_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 18:19:26   
mali
evo da se i ja ukljućim!Što se prevare tiće slažem se sa vašim mišljenjem upotpunosti.Za taj par malo je nezgodna situacija ja sam lično rekla kolegici pa ispala glupa.Oni se (nisu bili braćni par)pomirili,a ja ispala kao ljubomorna

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
12.2.2008 18:23:31   
Okarica

IZVORNA PORUKA: Nemirna

sad ću malo u off topic: recimo imate poznanike (nisu to bliski prijatelji) i znate da muz vara zenu... ona je cesto odsutna. geografska daljina je u pitanju... znate da ona ima puno blize prijatelje nego sto ste to vi i da oni to isto znaju... ali cini vam se da joj niko nije nista rekao... Kako biste postupili? u pitanju je mladi bracni par bez djece...

Moje misljenje je da bi ona trebala to saznati, pogotovu jer je njihov brak tako "mlad"... kako li će biti kasnije user posted image

Iskreno, ja joj se ne usudjujem nista reći jer nismo tako bliske i logicno je da ce povjerovati svom mužu... ali stavim se u takvu situaciju i mislim da bih ja bila sretna sto imam prijatelje koji bi mi nesto takvo rekli...


Bila je čini mi se slična tema, ali ne mogu da se sjetim gdje. Nije bitno.
Ja mislim da ljudi koji ne uočavaju prevaru, ne žele ni da znaju. Ako su ljudi bliski, morali bi da osjete kad nešto nije u redu. Ne znam. Ja nikad ne bih rekla nekome da ga partner vara, upravo iz tog razloga. Ako sam nije u stanju da shvati, onda to vjerovatno ne želi. Znam jedan slučaj u kojem je prevarena žena bila ljuta što su joj drugi rekli nešto što je već znala. Onako je bila žrtva koja ne zna, a ovako je postala prevarena žena koja je oprostila. Dosta ljudi voli da bude u ulozi žrtve i zato se nikad ne bih umiješala.



_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
13.2.2008 0:47:53   
ziki
Svi mi u žvotu pravimo gluposti, ne vjerujem da postoji insan da nije napravio glupost u trenutku slbosti....nije bitno da li su u pitanju riječi ili djela. Pa kad tako pogledaš na stvari shvatiš da kad ti očekuješ oprost od mnogo moćnijeg sudije, kako da ne oprostiš drugom čovjeku tako , po meni, nebitnu stvar. Sve ovo pod pretpostavkom da su u vezi/ braku oba partnera iz pravih razloga. Zbog čega trenutak slabosti da upropasti toliko divnih stvari, uspomena, sjećanja... glupo. Ja i moj muž, nekad momak, bili smo četo razdvojeni, jedini moj uslov, ukoliko se nešto tako desi je bio da mi on sam to kaže. Bitno je da si sigurna u sebe. Ja znam koliko me voli i kolko ja njega volim, trenutci strasti nisu ništa u poređenju sa tim.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
13.2.2008 8:55:55   
Blue rose RR
Ja sam odrešita u svom stavu i tako ostaje...

Kada sam mogla biti vjerna tokom zabavljanja, uz 3 stotine kolega na faxu (99,9 muška populacija), uz duplo veći broj istih na poslu...eee jbg vala ako on ne može to što mu treba da nađe u našem zajedničkom krevetu...

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
13.2.2008 9:20:08   
ziki
ja smatram da postoji razlika između fizičke i emotivne prevare. Ukoliko dođe do emotivne prevare to je druga stvar i zači da ne postoje elementarne stvari u vezi. Ali fizička prevara je drugo, i po meni nije bitna. Nisam bila u situaciji da dođem u iskušenje da ga prevarim, fizički, al to bih i sama sebi oprostila. (Prema sebi sam najstrožija). Uopšte ne znači da jedno od nas dvoje u našem krevetu nemamo to što nam treba samo .... ukoliko se desi desilo se, ipak je on prvo moj najbolji prijatelj....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li biste ikad oprostile prevaru?
13.2.2008 9:44:12   
kiša
Ma ne znam,ne bih voljela da se nadjem u takvoj situaciji,jer ne znam kako bi postupila

IZVORNA PORUKA: kiša




Opet ovo ponavljam.



I prevara je prevara kakva god da je, fizicka ili emotivna.

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *