|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dioptrija i carski rez
15.3.2013 15:33:38   
A_mila
Drage moje,nisam primjetila da ima ova tema,a ja imam problemčić,pa da je pokrenem...:D
Naime,termin mi je 24.03,vec sam jednom bila na komisiji zbog tezine bebe,ali su odbili carski rez,a nisu znali da imam dioptriju koja je u minusu...Inace je -6,25,pa me dr Nikulin opet salje na komisiju,zbog tog problema,ali ne zna da ce i ovog puta prihvatiti,jer nije siguran da je ta dioptrija dovoljna.Da li neko zna kolika mora najmanje da je dioptrija da bi se prihvatio carski rez?
P.S. Cula sam da se dioptrijsa moze pogorsati i za 2 ako dodje do prevelikog napora...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dioptrija i carski rez
15.3.2013 15:58:04   
Adana
Ja nosim naočale, dioptrija mi je 'mješana' + i - zajedno, nije nešto previsoka, a imam i cilindre... Niko mi nije somenuo da ne mogu roditi vaginalno... Na kraju sam rodila na CR zbog zatka...

E sada, možda da odeš očnom ljekaru da ti provjeri sve što treba i da svoje mišljenje. Možda najbolje pred kraj trudnoće. Znači njega pitaj da li ti treba CR ili ne.
Obavezno spomeni i komisiji zašto si došla.

Ako se ne varam indikacija za CR je stanje očne pozadine, kao i stanje rožnice.
Koliko sam čula/čitala sama dioptrija nije problematična za porod. Međutim, visoka dioptrija nosi sa sobom veći rizik od ablacije (odlijepljenja) mrežnice u određenim situacijama, npr. pojačanim naporima, a tu spada i porod.
Tako da neka ti oftalmolog detaljno pregleda retinu (mrežnica, očno dno) i provjeri da li je u dobrom stanju i da nema rizika od ablacije.

Sretno i nadam s eda sam bar malo pomogla. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dioptrija i carski rez
15.3.2013 15:59:20   
kula
Moja prijateljica ima dioptriju +4 i išla je na carski zbog toga.

Vidiš, dade mi ideju, imam i ja dioptriju -2,75, pa bih mogla i ja na carski zbog toga.

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dioptrija i carski rez
15.3.2013 16:20:55   
A_mila
Mislim da ti -2,75 nije dovoljno..:D Meni Nikulin kaze da dioptrija nije problem koliko je problem ocni pritisak,a oftamolog mi kaze obrnuto...e sad ne znam koga da slusam..:D

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dioptrija i carski rez
15.3.2013 16:25:50   
škorpija
ja sam imala dioptriju -4 niko mi nikad carski nije spomenuo niti mi je to palo na pamet, rodila prirodno, pošto sam skinula dioptriju laserski ne znam koja je sad procedura ako ponovo ostanem trudna user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dioptrija i carski rez
15.3.2013 20:58:33   
vjestica

IZVORNA PORUKA: kula

Moja prijateljica ima dioptriju +4 i išla je na carski zbog toga.

Vidiš, dade mi ideju, imam i ja dioptriju -2,75, pa bih mogla i ja na carski zbog toga.

nije ti to indikacija za carski
i moja je dioptrija tolika, pa sm rodila prirodno
mislim da ti je tu najvažnije mišljenje očnog ljekara, koji ti nakon detaljnog pregleda može eventualno dati preporuku
ja sma u trudnoći obavila detaljan pregled i sam dioptrija niej bila razlog za carski

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dioptrija i carski rez
16.3.2013 9:34:30   
henna ze
u trenutku kada sam išla na Cr..nisam imala dioptriju,ali 3 godine prije toga radila sam lasersku korekciju na -10..ljekar uopšte nije ni razmišljao o prirodnom porodu..a doduse i beba je bila na zadak..

na pocetku trudnoce mi je odmah rekao da cu na CR..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dioptrija i carski rez
16.3.2013 10:02:47   
stella
Moja dioptrija je -,skoro pa 6 na oba oka,oba poroda prirodnim putem,nije prepreka bila dioptrija a ni terapija da sve ide prirodno...

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dioptrija i carski rez
17.3.2013 21:54:02   
Meli_
Eh i mene bas zanima jedno.Meni je moj oftamolog napisao nalaz da ne preporucuje dugotrajno naprezanje zbog stanja oka,a ginekolog napisao u trudnicku knjizicu NALAZ OCNOG i rekao da taj nalaz obavezno ponesem.Imam dioptriju oko 3 u minusu razlicitu u oba oka i razlicite cilindre totalno.Ali obojica su rekli da oni ne odlucuju o tome da li ce se ipak carski uraditi,to odlucuje doktor koji ce me primiti kada se budem poradjala,i da ce oni na osnovu gradnje moje i bebine tezine ustanoviti da li ce biti tezak porod ili ne.Da li je neka od vas imala sl.situaciju i kako je zavrsilo...

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dioptrija i carski rez
17.3.2013 22:04:51   
AnLu
Ja sam rodila na carski rez drugo djete zbog visoke dioptrije. Prvo sam rodila prirodno jer nisam znala da je to indikator za CR i dr nista mi nije rekao i ako je znao da mi je visoka dioptrija i onda mi se opustilo ocno dno prilikom poroda prvog i dioptrija mi jos vise skocila.
Elem u trudnoci se opustaju sva meka tkiva pa tako i ocna retina, tj ocno dno i moze doci do pucanja, ocno dno kod osoba sa minus dioptrijom je inace tanje i manje elasticno pa samim tim minus dioptrija je indikator za CR, ali ako ocni ljekar to preporuci. Moja preporuka ti je na kosevu dr Huda Hudaji, divna, pazljiva, detaljna a inace to je njena specijalnost, samo nazoves i kazes da si trudnica pred porod i odmah ce ti dati termin bez cekanja, pravo je fin kolektiv gore, bar dam ja takav dojam stekla kad sam isla. Elem da moja dr koja mi je vodila drugu trudnocu nije smatrala da je dioptrija indikator za carski, da je presla preko toga kao i dr koji mi je vodio prvu trudnocu meni bi puklo ocno dno prilikom naprezanja, jer je naceto prilikom prvog poroda. Tako mi je dr rekla priliko UZ oka. Nije nista strasno, ali moj savjet obavezno provjeri jer moze biti zeznuto.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu Meli_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dioptrija i carski rez
17.3.2013 22:13:45   
AnLu
Da i meni je posle prvog poroda, tj na porodu skocila dioptrija sa -12, na -17,5 zbog naprezanja i tanjenja i na jednom djelu napuknuca retine. Cak mi je dr tada dala i neke vitamine da pijem, ne djecam se kako se zovu da se to pokusa sanirati malo.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dioptrija i carski rez
17.3.2013 22:37:19   
A_mila

IZVORNA PORUKA: AnLu

Ja sam rodila na carski rez drugo djete zbog visoke dioptrije. Prvo sam rodila prirodno jer nisam znala da je to indikator za CR i dr nista mi nije rekao i ako je znao da mi je visoka dioptrija i onda mi se opustilo ocno dno prilikom poroda prvog i dioptrija mi jos vise skocila.
Elem u trudnoci se opustaju sva meka tkiva pa tako i ocna retina, tj ocno dno i moze doci do pucanja, ocno dno kod osoba sa minus dioptrijom je inace tanje i manje elasticno pa samim tim minus dioptrija je indikator za CR, ali ako ocni ljekar to preporuci. Moja preporuka ti je na kosevu dr Huda Hudaji, divna, pazljiva, detaljna a inace to je njena specijalnost, samo nazoves i kazes da si trudnica pred porod i odmah ce ti dati termin bez cekanja, pravo je fin kolektiv gore, bar dam ja takav dojam stekla kad sam isla. Elem da moja dr koja mi je vodila drugu trudnocu nije smatrala da je dioptrija indikator za carski, da je presla preko toga kao i dr koji mi je vodio prvu trudnocu meni bi puklo ocno dno prilikom naprezanja, jer je naceto prilikom prvog poroda. Tako mi je dr rekla priliko UZ oka. Nije nista strasno, ali moj savjet obavezno provjeri jer moze biti zeznuto.

AnLu koliko ti je bila na pocetku dioptrija a koliko posle poroda?

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dioptrija i carski rez
17.3.2013 23:06:45   
AnLu
evo napisaj u pretgodnom postu -12 bila, a skocila za vrjeme poroda na -17,5, s tim da je samo na ljevo oko, na desno oko nemam dioptriju. Meni je dr rekla da sve preko -6 ide automatski na CR, jedino ako majka insistira prirodan kao sto sam ja sa drugim onda se radi UZ oka i jos neke pretrage da se vidi da li to ocno dno moze podnjeti.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dioptrija i carski rez
17.3.2013 23:21:25   
ajla86
sa sa naocalama isla i na komisije za ce nikad me niko nije pito za diptriju...kad su mi ih skinuli jedva vidjela hodati iz pripreme u salu,ali niko nije davo neki znacaj tomeuser posted image

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dioptrija i carski rez
17.3.2013 23:27:05   
AnLu
Tako je meni Ajla bilo sa prvom trudnocom pa nahebala da prostis, ali sa drugom sam promjenila dr i odmah mi je rekla na prvom pregledu da pred kraj trudnoce odem kod oftamologa da vidimo za CR.

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dioptrija i carski rez
18.3.2013 11:21:36   
Medi_87
obavezno obavite pregled kod oftamologa,najvažnije je njegovo mišljenje, moja dioptrija i nije toliko visoka - na oba oka ali mi je rečeno da ukolikos ezančajno poveća da će me zbog mog očnog pritiska uputiti na cr, hB nije se povećala, ali opet sam iz drugih razloga morala na cr

(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dioptrija i carski rez
18.3.2013 14:00:07   
A_mila
Evo ja sam bila danas na komisiji,iz dva razloga,beba preko 4kg,ne moze uci u kanal i dioptrija i nisu mi odobrili cr,rekli mi da dodjem 25,dan nakon termina.user posted image

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dioptrija i carski rez
28.9.2013 0:53:54   
mia30
ĆAO CURE,IMAM 30 GODINA I TRUDNA SAM 2 MJESECA.IMAM VISOKU DIOPTRIJU (-18) KORIGOVANA MI JE JAKO DOBRO SOČIVIMA I NAOČALAMA.KAO ŠTO VIDIM NE PREPORUČA SE POROD PRIRODNIM PUTEM.GINEKOLOGICI NISAM REKLA ZA SOČIVA I DIOPTRIJU A MOJ OFTALMOLOG MI JE NAPISAO U NALAZU DA OBAVEZNO IDEM NA CARSKI.SADA IMAM DILEMU ,REĆI GINEKOLOGICI ILI NE???'DA LI JE IMAO NETKO SLIČNU SITUACIJU? ISKUSTVO? DIOPTRIJU?

(odgovor članu A_mila)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dioptrija i carski rez
29.9.2013 8:24:24   
milocamia
Zdravo mia30, iskrene čestitke na trudnoći, sad nam se samo čuvaj i biće sve OK. U vezi tvog pitanja, mislim da bi se svakako trebala posavjetovati sa svom doktoricom, zato oni i jesu tu, bitno je da ti trudnoća protiče uredno, da izneseš istu do kraja, a sad kako ćeš se poroditi, prirodno ili carski, to ostavi njima da odluče, svakako znaju šta je najbolje i za tebe, ali i za bebu. Slično iskustvo nemam, ali svakako se konsultuj sa doktoricom, važi. Sretno!

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu mia30)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dioptrija i carski rez
29.9.2013 9:03:04   
ada_

IZVORNA PORUKA: mia30

ĆAO CURE,IMAM 30 GODINA I TRUDNA SAM 2 MJESECA.IMAM VISOKU DIOPTRIJU (-18) KORIGOVANA MI JE JAKO DOBRO SOČIVIMA I NAOČALAMA.KAO ŠTO VIDIM NE PREPORUČA SE POROD PRIRODNIM PUTEM.GINEKOLOGICI NISAM REKLA ZA SOČIVA I DIOPTRIJU A MOJ OFTALMOLOG MI JE NAPISAO U NALAZU DA OBAVEZNO IDEM NA CARSKI.SADA IMAM DILEMU ,REĆI GINEKOLOGICI ILI NE???'DA LI JE IMAO NETKO SLIČNU SITUACIJU? ISKUSTVO? DIOPTRIJU?

moras reci doktoru ne igraj se,koliko ja znam ti ne smijes radjati prirodno moras na carski....sretno i laku i mirnu trudnocu ti zelim

_____________________________

" U oluji,u buri,kraj nedaca svih,uz teske gubitke i tugu kletu,biti nasmijan,prirodan i tih,najveca je umjetnost na svijetu"

(odgovor članu mia30)
Neposredna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *