|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
23.4.2008 23:42:48   
Amelaa RR
Zbog sumnje da su kancerogene, s polica velikih trgovačkih centara u Americi povučene su dječje bočice. Ponovno je aktualizirano pitanje njihove štetnosti zbog bisfenola koje sadrže. Takvi proizvodi nalaze se i na nasim policama.

Prema najnovijim kanadskim istraživanjima više ne vrijede dosadašnje norme dopuštenog ispuštanja bisfenola A. 
'U nekim malim količinama on je dozvoljen po našem i europskom zakonodavstvu, ali najnovije studije pokazuju da on ipak i u nekim nižim vrijednostima može biti štetan za ljudsko zdravlje', rekao je pomoćnik ministra zdravstva, Nenad Lamer.
Dopuštena količina ovisi o dobi i težini. Najugroženija su mala djeca. U Hrvatskoj se dječje bočice testiraju u Zavodu za javno zdravstvo. 
'Nakon što se bočice napune model otopinom, one određeno vrijeme stoje na 40, 60, ili 80 stupnjeva. Ispitivanja su utvrdila da što je temperatura veća, i količine otpuštenog bisfenola A bit će veće, rekao je doc.dr.sc. Jasna Bošnir, ZZJZ grada Zagreba.
Pri visokim temperatuma bisfenol se otpušta do 50 puta brže ističe dr. Lamer. 
Prema istraživanjima, unošenje velikih količina bisfenola A može ostaviti ozbiljne posljedice na imunološki i neurološki sustav te na reproduktivne organe.

Zbog sumnje da su kancerogene, s polica velikih trgovačkih centara u Americi povučene su dječje bočice. Ponovno je aktualizirano pitanje njihove štetnosti zbog bisfenola koje sadrže. Takvi proizvodi nalaze se i na nasim policama.
Amerikanci su testirali dječje bočice šest najpopularnijih marki. Sve su zagrijavane na 80 stupnjeva i baš sve su ispuštale znatne količine bisfenola. Gotovo sve plastične dječje bočice koje se prodaju i u našim trgovinama pri zagrijavanju ili pri punjenju toplom tekućinom ispuštaju otrovni spoj bisfenol A. Riječ je o sintetskom spolnom hormonu koji služi za izradu tvrde polikarbonantne plastike.Cijeli prilog o štetnim kemijskim spojevima pronađenim u dječjim bočicama pogledajate u
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/djecje-bocice-ispustaju-otrovni-spoj.html


user posted image

< Poruku je uredio amelaa RR -- 23.4.2008 23:47:24 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
23.4.2008 23:47:41   
Ivona
Gledala sam ovo veceras na Tv-u...Uzas! Eh,obzirom da nisu objavili koje su to poznate marke u pitanju,ja cu kupiti staklene bocice...Tom mislju sam se bavila i prije ovoga, a sada vise nisam u nedoumici.

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
23.4.2008 23:48:46   
Amelaa RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Svaka cast...upravu si Ivonice nasa...staklene su sigurnije...A nisu marke spomenuli zato sto su vjerovatno najpoznatile i najvise se prodaju.....

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
24.4.2008 9:21:21   
bebano
I ja sam gledala na TVu sinoc to o plasticnim bocicama i kakve sve anomalije mogu kasnije izazvati kod djece. Hajde sada budi pametan, jel to tako ili ne, zato da bih bila sigurna ja cu kupovati staklene bocice. Zapravo vec jednu staklenu ima user posted image , a i ostale ce mi biti staklene. Ne zelim se igrati sa tim.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
24.4.2008 9:27:16   
ebru
Sreca pa mi koristimo staklene

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
30.4.2008 22:52:07   
stella
svaka boca koja sadrzi broj 7 u trokuticu oznacava sastav bisfenola 
to vazi za sve  plasticne boce i bocice

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
30.4.2008 23:36:30   
eni_24
Pozz svima. Uhaaa sta sada da radim , kupila sam pocetni aventov set flasica jer sam cula kako su one najbolje i pored njih sam kupila jednu staklenu al neka lijeva marka , koje sad da koristimuser posted image  Iskrena da budem nisam znala da toliko plasticne flasice mogu da budu opasne. Znam da je staklo bolje zbog ciscenja ali isto tako postoji dezinfekciono sredstvo za flasice . Sta sada user posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
30.4.2008 23:38:37   
eni_24
Stella , sada nosim sina a za sljedece budel djevojcica rezervisem ime HANA user posted image

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
30.4.2008 23:47:11   
stella
sretno eni
neznam ja bih ti preporucila tu staklenu ili ako vec hoces plasticnu onda predhodno ohladi na temperaturu na kojoj mislis dati djetetu da jede pa onda uspi.jer bisfenol se ispusta u vecim kolicinama na vecoj toplini
moja hana nece nista iz bocice al ipak planiram uzeti jednu staklenu jer iz ove plasticne sto sam bila uzela ne namjeravam joj nista davati
al eto za info pogledaj ima li ta aventova oznaku 7 u trokuticu i javi.pozz

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
1.5.2008 11:13:17   
eni_24
trokutic br 7... ili sam ja slijepa ili taj trokutic nema kod ovih flasica user posted image  Gdje se taj trokutic nalazi sto na njemu stoji bisfenol , hvala ako mi netko odgovor da . Pozz i cmookic

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
1.5.2008 13:31:14   
Amela V.
Obicno se nalazi na dnu bocice, ali ne mora biti pravilo. Uglavnom, trokutic sa nekim brojem mora biti, potrazi, sigurno ces ga naci

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
1.5.2008 16:48:18   
Ivona
Vecina plasticnih bocica sadrzi bisfenol,pa samim tim i taj trokutic sa brojem 7.
Pitanje je koje od tih flasica pri zagrijavanju ispustaju vece kolicine bisfenola od dozvoljenih???user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
22.5.2008 11:24:31   
Emina*
IZVORNA PORUKA: eni_24

trokutic br 7... ili sam ja slijepa ili taj trokutic nema kod ovih flasica user posted image  Gdje se taj trokutic nalazi sto na njemu stoji bisfenol , hvala ako mi netko odgovor da . Pozz i cmookic


Mislim da na Aventovim bocicama nema te oznake (a nema je sigurno, evo drzim jednu u ruci), upravo zbog toga sto Aventove bocice nisu pravljene od ciste plastike, nego sadrze i staklo, kao pola plastika-pola staklo........


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
23.5.2008 18:15:58   
eni_24
Eminica hvala na informaci , ja se sHebala trazeci trokuticuser posted image  user posted image user posted image  

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
27.10.2009 13:29:22   
gvendolina
Drage moje sad nesto citam na internetu o BPA i njegovoj stetnosti.Sokirala sam se jer kod nas ove bocice nisu povucene sa trzistauser posted image

Sve plasticne bocice koje imaju oznaku 7 sadrze stetni BPA.
Upravo sam bacila plasticnu NUK bocicu,ona ima oznaku 7.Inace koristimo staklenu,ovu smo ponekad za caj koristili.

http://www.veryarticle.com/BPA-free-boce_178387_hr/

Evo jos jedan jako koristan link na engleskom:

http://www.safbaby.com/why-bpa-is-more-toxic-to-babies-than-children-over-3


< Poruku je uredio gvendolina -- 27.10.2009 13:44:06 >


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
27.10.2009 15:03:33   
suncan_dan
jooooooooooooojmil. ovih tema o bpa.........user posted image user posted image user posted image mislim da bi se trebala otvorit tema bpa, i sve o bpa napisat i stavi sve teme u jednu.

< Poruku je uredio suncan_dan -- 27.10.2009 15:04:45 >


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
29.10.2009 16:48:58   
reallove
drage moje mi smo jucer kupili chicco staklene flasice sa kaucukovom cuclom i pitali smo tetu u apoteci o stetnosti plasticnih flasica i teta kaze da chicco i avent su najbolje i da ih slobodno koristimo jer ne ispustaju nikakve otrovne supstance,silikonske cucle avent smo takodje zamijenili kaucukovim chicco..

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
2.11.2009 8:48:17   
bebacha
jel neko zna sta je sa flasicama iz DM-a.Jel one sadrze bisfenoil

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
2.11.2009 9:33:40   
mala mu
ma grozno!!!
sva sreća pa sam uzela staklenu a omišljala između staklene i plastične...



_____________________________

Ahmed -11.07.2009.
mrvica mamina

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
3.11.2009 7:18:51   
istra09
I mi smo od početka koristili avent bočice sa bisphenolom (standardne).
Poslije informacija koje smo dobili na ovom forumu, ipak smo se odlučili za kupovinu novih avent bočica, ali bez bisphenola.

Naravno, po dobrom starom običaju, nema ih nigdje kupiti u BiH, čak ni u Hrvatskoj, pa je MM zamolio kolegicu sa posla koja je službeno putovala za Njemačku da ih tamo kupi.

Iste su kao standardne, samo što imaju premaz boje meda.
Cijena 1 bočice 8.5 EUR, a za pakovanje od 2 bočice 16 EUR.

Sada smo mirni.

U prilogu je link, ako nekome zatreba: http://www.consumer.philips.com/c/avent-baby-flaschenernaehrung/sauger-fuer-langsamen-nahrungsfluss-260-ml-scf663_17/prd/de/


_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
3.11.2009 7:43:47   
marinčii
ovo je stvarno užasno pa kako se to može svjesno trovati djecu za koju kažu da su naša budućnost,užasuser posted image ..ja sva sreća dojim pa ne koristim bočice a i već sam o tome čitala tako da sam kupila dr.browns bočice koje su bez bisfenola ,naravno u hrvatskoj jer kod nas ih nema

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
3.11.2009 10:04:03   
gvendolina
Najgore je sto se o ovome ne govori u medijima tako da veciona roditelja nije ni svjesna opasnosti.user posted image
Moj prijedlog je da posaljemo mail-ove tv stanicama da naprave prilog o BPA i upoznaju javnost.Bice dosta efikasnije ako se nekoliko nas javi

Da li znaci da sve plasticne stvari sa oznakom 7 u trokuticu imaju BPA u sebi?




_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
4.11.2009 20:54:49   
istra09
Ništa me više ne može iznenaditi.
Svakakvo bjelosvjetsko smeće se uvozi u ovu našu jadnu, napaćenu zemlju.

Kad se samo sjetim onih ratnih lanč paketa - godište 1960.

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
4.11.2009 21:01:47   
Private
Imam 2 plasticne flasice,jedna je NUK,a drugu sam dobila iz Amerike.Nikakve oznake 7 nema ni na jednoj.

(odgovor članu istra09)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dječje bočice ispuštaju otrovni spoj!
4.11.2009 23:16:59   
gvendolina
private i mi smo imali NUK plasticnu bocicu,ima pri dnu sa strane trokutic i u njemu broj 7(bar je kod nas bilo) 

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *