|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dobrovoljno davanje krvi
4.2.2011 9:31:20   
Dida79
Drage forumasice ja sam juce radi teske bolesti moje rodice otisla na tranfuziju da dam krv.Tako sam se iznenadila situacijom koju sam zateklauser posted image

Njihove zalihe krvi su minimalneuser posted image
Dame moje ako vam zdravlje dopusta pokusajte odvojiti pola sata da darujete krv,ako nemate prevozno srestvo dovoljno je nazvati 033-567-302 i oni ce doci po vas

Hajmo uciniti dobro djelo za sebe ali i za drugeuser posted image

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
4.2.2011 9:45:49   
Hanady RR
Didio divna tema.

Koliko je nekada potrebana kadea je htino i nekome direktno možemo pomoći toliko i da se znA da se zalihe krvi sa našim trudom mogu puniti na trnasfuzilogiji i tako pomoći nekome.

Ja sam OD srednje škole pa do pve trudnoće bila redovana davalac krvi, imam onu koju dati mogu svima a samo svoju primiti.

Uglavnom kako su trajale trudnoće, nakon poroda, dojenje, a sada i žuč i oko njega sve...nisma više mogla biti darivaoc. Sada sam ponovno spremna. Mislim da ću se javiti na transfuzilokgiju do kraja ovoga mjeseca...najprije da potvrdim svoje nalazeuser posted image

PS. nadam re rodica je Ok, ako za nju treba još da idem odmahuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
4.2.2011 9:51:05   
Dida79
Ne treba hvala hanady juce smo pola familije digli na nogeuser posted image i sad bi trebalo biti dovoljno

Zaboravila sam napisati za one koje nikad nisu darovali krv.Nemoj te misliti da ce vam uzeti krv ako niste za to sposobni dr vas pregleda i prvo vam iz prsta uzmi jednu kap da provjere hemoglobin(valjda se ovako pise),izmjere vam pritisak,provjere puls i tek ako je sve ok mozete darovatiuser posted image
Zene mogu darovati krv svako 4 mjeseca a muskarci svako 3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
4.2.2011 12:43:42   
Anoniman
Kakva slucajnost ja sam juce bas uzela papire da ispunim za darivanje krvi i prospekt da procitam sta treba tj malo da prostudiram da postanem darovalac (kostane srzi ili mozdane srz) ispravite me ako sam pogrijesila ali uglavnom za ljude  bolesne od leukemije se moze darivati ako se celije podudaraju....
Cesto citam da se dole trazi krv tj da je potrebna jer su zalihe veoma male i ja sam nakon poroda trebala primiti transfuziju mada mi se taj prijedlog nije svidjeo odmah ali to spasava zivot .....

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
4.2.2011 22:34:05   
M kao Mama
joj, i ja sam nekada redovna bila, međutim, zadnj atri puta su me vratili, ja sam čak u njihovoj bazi redovni darovalac, baš sam prije nekoliko godina na današnji broj bila gore, međutim, hematorktiti su mi jako niski i vratili su me, mogla bih opet ovoh dana otićii, da provjerim moje stanje.
Osim ššto je humano, vrlo je i zdravo za zdravlje. Za žene se preporučuje da dva puta g. daju krv, jer se nataj način krv obnavlja.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
5.2.2011 9:13:16   
Dida79
Samo da podignem temu user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
5.2.2011 9:32:15   
Emica_sa
Ja sam davala krv jedno 10 puta sve do prve trudnoce,i stvarno mislim da je to super stvar,posebno za djecu koja boluju od lukemije jer njima toga treba dosta.Medutim dosta sam se razocarala,kada sam se uvijerila da oni tu krv znaju naplatiti,kada nekome bas treba, tad su mi se zgadili,i pitala sam se pa zar i za to uzimaju pare,ali nazalost uzimaju,imala sam taj slucaj u familiji

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
18.3.2011 11:14:12   
HAHA
Na fb-u vidim da je  bebi  2,5 mjeseca starosti,na klinici u Sarajevu,potrebna krv AB,ima i ovaj broj telefona 033/270-170

_____________________________

Harun 27.11.2010. Hamza 23.08.2006.

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
15.4.2011 15:17:21   
Lazy Rio
ja sam tek dns vidio ovaj status, iz Zg-a sam i zanima me što je s malim?čitam tu i vidim razne postove, sad neznam dal je potrebno još krvi jer imam AB negativnu a vidim da se dosta traži, pogotovo kod vas u BiH...Ako bude potrebno javite!

(odgovor članu HAHA)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
27.4.2011 20:44:23   
sheri
drage Tuzlanke, ima li neka da ima 0- krvnu grupu, i da bi dala krv za jednu tetu? ili , ako nekoga znate? 

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Lazy Rio)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
27.4.2011 20:54:30   
emi7908
sheri žao mi je što ste daleko, rado bi darovala... sigurna sam da ima tuzlanki sa istom krvnom grupom i da će se javiti... šokirana sam kad sam pročitala da naplaćuju krv, pa ne mogu da vjerujem da se i to radi..user posted image pa ako sam je darovala odakle nekom pravo da je uzme i naplaćuje... bože sačuvaj....user posted image i ja ću aBd da darujem svoju,  i nisam uopšte imala presdtavu da je stanje tako loše na transfuziologiji..

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
27.4.2011 21:00:08   
sheri
emi hvala ti! nadam se da ce se javiti neka Tuzlanka. teta je operisana, srce, i jedva je ziva ostala, dr kazu cudomuser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
27.4.2011 21:52:05   
sheri
IZVORNA PORUKA: sheri

drage Tuzlanke, ima li neka da ima 0- krvnu grupu, i da bi dala krv za jednu tetu? ili , ako nekoga znate? 

molim vas, iko?user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.4.2011 11:52:31   
illa
IZVORNA PORUKA: sheri

molim vas, iko?user posted image



Jesi probala stavit poziv na facebooku?

Obično se tako brzo proširi obavijest...


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.4.2011 12:48:54   
sheri
IZVORNA PORUKA: illa

IZVORNA PORUKA: sheri

molim vas, iko?user posted image



Jesi probala stavit poziv na facebooku?

Obično se tako brzo proširi obavijest...


pronasli smo ljudeuser posted image . hvala!


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.4.2011 15:38:41   
bananica
ja nisam nikada darovala krv, voljela bih, al strah od igle me sprijecava....nalaze vadim sa velikom mukom i patnjom i to samo kad bas moram

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
28.6.2011 18:26:25   
Gift
Molim Tuzlanke koje imaju krvnu grupu " B+ ", ili poznaju nekoga sa istom da se jave na transfuziologiju UKC Tuzla jer je u opasnostui zivot majke tek rodene bebe, Amire Salkanovic.
hvala vam

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2011 10:50:39   
illa
IZVORNA PORUKA: Gift

Molim Tuzlanke koje imaju krvnu grupu " B+ ", ili poznaju nekoga sa istom da se jave na transfuziologiju UKC Tuzla jer je u opasnostui zivot majke tek rodene bebe, Amire Salkanovic.
hvala vam


Ovaj poziv stoji na facebooku od 12. 6. user posted image

Zna li itko kakvo je stanje majke i bebe?


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2011 15:27:28   
Gift
bebica je dobro, a i majka je za sada stabilno, ali joj konstatno opadaju trombociti..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2011 23:01:33   
veeseelaa
može li mi neko objasniti u kojim slučajevima se ne preporučuje davanje krvi???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2011 23:07:14   
Hanady RR
u zavusnosti od opšteg zdravstevnog stanja pacijenta koji je potencijalni darivaoc...može biti trajni nepossoban donirati krv ili samo trenutno...
postoji spisak stanja tj.bolesti koje bi u slučaju da s edonira krv ugrozile stanje darivaioca ili čak pirmaoca

što znači ne preporučuje se darivanje u oderđenim stanjima bolesti organizam, poremećaja, menustruacije, dojenja, trudnoće itd

< Poruku je uredio Hanady RR -- 29.6.2011 23:08:16 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2011 23:09:25   
veeseelaa
ma znam.... al meni nije jasno kako neko tek tako ode dati krv? pa zar ne bi trebalo prije da izvadi krvnu sliku il neki sličan nalaz.....user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
29.6.2011 23:13:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma znam.... al meni nije jasno kako neko tek tako ode dati krv? pa zar ne bi trebalo prije da izvadi krvnu sliku il neki sličan nalaz.....user posted image



kada ideš kao dobrovoljni darovaoc, najprije daš krv iz prsta gdje ti odrede krvnu grupu i rh faktor...zatim porpišeše izjavu o bolestima hroničnim d aih ne boluješ ( to u brzim hitnim slučajevima) a kada ideš u bazu stalnoga dobrovoljnog davaoac uradiš i nalaze sve i postaješ darivatelj sa liste koju posjeduje transfuziologija...
nadalje i u hitnim slučajevima razgovaraš sa doktorom specijalistom koji ti postavlja oderđene apitanja po pitanju akutnih oboljenja, tipa prehlada, nedavnih darivanja krvi , trudnoće, abortusa itd...i ona te šalje dali ideš dati krv ili ne...

mene su jednom vratili jer sma im bila blijedauser posted image
kaže doktor djevojko meni s ečini vama krvi trebauser posted image

i da prije darivanja mjere pristisak i sve s eto upisuje i pohranjuje na karticu darovatelja

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dobrovoljno davanje krvi
30.6.2011 9:28:18   
leona81
moj mm je isao prvi put dati krv prije nekoliko godina i od tada ga imaju na listi, jer je 0- pa svakome moze dati krv a kazu da je pogotovo bebama ta krv potrebna, bas su ga nedavno zvali...a ja sam slabic iako sam 0+ pa nikad ne mogu dati krv, jer od rodjenja imam dijagnozu hronicne anemije...user posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *