|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 15:14:16   
M kao Mama
Drage moje, porodila sam se, ali i dan danas osječam neki čudan i nelagodan osječaj kada moram na pregled kod ginekologa, nekako sve mi je lakše, neko kada moram noge raširiti.

Kakva su vaša iskustva, nekako porodio me je dr. muškarac, ali kada idem na preglede gledam da idem kod žene, ako ništa zbog crvenjenja,
nikada neću zaboraviti svoj prvi pregledm smotala sam se i crvenila ko paprika, mada nisam ni sada ništa bolja, jesam li ja takva ili i većina žena,

sjećam se kada sam bila u osmom mjesecu trudnoće, dr. mi napisao natredni pregled ginekološki, tri noći nisam mogla zaspati od muke, kako ću ja to predeverati, i dođem na prgled on uradi ultrazvuk, moje sreće, pravi gin. pregled nije mi ni uradio, jer sam se ranije porodila, na početku 37 nedjelje,

kada su me bolovi spopali gledao me je ko je stigao, ali tada mi ništa nije bilo na pameti, tada sam shvatila da je sve u mojoj  glavi i mislila sam da neću više imati problema sa odlascima kod gin, ali đavla,

vuk dlaku mijenja, ali čud nikada
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 15:25:15   
neki
Ma nisi jedina.Ta cudna nelagoda je mislim prisutna kod vecine zena.Meni nije bitno da li je ginekolog muskarac ili zena,hocu da kazem da je nelagoda prisutna kod oba spola.Dzaba,ali ne mogu sebi pomoci

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 15:25:49   
budućamama
Ja više nemam problema s tim, bila sam kod 5 ginekologa u zadnjih godinu dana i kod jednog bioenergetičara, tako da sam stid davno ostavila iza sebe. Čak šta više, muški ginekolozi su mi se pokazali kao bolji, nježniji su pri pregledu i više ti se posvete (bar je to moje iskustvo). Sjećam se da sam jednom bila kod dr. Tabori koja me toliko pritisnula kad me pregledala da sam zajaukala, a ona mi je oštro rekla da ne miješam bol i neugodu! Hajde ti ženo ne vrišti, kad si me stisla da mi oči ispadnuuser posted image ...
Uglavnom, sad sam ok. Samo da mi je uspjeti zatrudniti i roditi zdravu bebu, pa nek me pregleda i čitav medicinski fakultet (sad ga pretjerah, ali je haman pa ovako).

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 15:32:07   
Dragička
da vam se pridružim.po meni su bolji doktori neg doktorice oni su puno nježniji i puno ce bolje objasnit situaciju

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 15:53:07   
bubamara80
ista sam ti. evo 32.sedmica trudnoće nikad do sad nisam uradil gin.pregled kad kažem nikad mislim nikad. hvala Bogu nisam niimala nekih problema. razlog?? strašan stid (iako nisam stidna osoba uopće) kada to kažem kolegicama ne mogu da vjeruju, kao de ne glumi zaostalu seljanku to je normalno doktor je to kao svaki drugi. sve znam, upućena, obrazovana ali samo nemoj me na gin.pregled. odakle toliki stid? vjerovatno odgoj-mama nije nikad pričala o tome, prvi menz. samo uručila uloške i objasnila kako se koristi i to je to. o tome se nije pričalo i nekakav je odnos bio kao u onoj knjizi Vaginini monolozi- to je bilo ono nešto dole i džaba kasnije i literatura i obrazovanje i sve stid ostao.neki dan ona meni traži neku knjigu a ja joj izvučem sa osmjehom Sve što vam majka nikad nije rekla o seksu (usput odlična knjiga o svemu vezano za žensko tijelo) a ona će meni a šta bih ti rekla kad ni ja nisam znala sad se ima gdje i pročitati.
a

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 16:01:12   
Happy
Slažem se sa tim da je puno bolji doktor od doktorice..... Ali je svaki put grozno i svaki put je odvratan osjećaj (pogotovo kad idem kod ove svoje na vojničko)... Mada kada odem kod svog dr zaboravim i gdje sam došla, toliko je nježan i prijatan, da sve smetnem.... user posted image user posted image user posted image
P.S. sreća pa je stariji doktor, ko zna da je mlađi šta bi bilo user posted image

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 16:05:21   
Okarica
Ja preferiram muške ginekologe, zapravo nikad nisam ni bila kod ženskog ginekologa. Što se tiče stida, to je normalno. Sam pregled je malo neugodan, ali to nije razlog da se ne ide. Nemojte drage žene da vas zbog stida zadesi nešto što ste mogli spriječiti redovnim ginekološkim pregledom. Ne mogu se pohvaliti da sam baš išla redovno, prije trudnoće, jednom u 2 godine, ali sam na početku trudnoće  obavezno uradila PAPA test, čisto da vidim je li sve ok. Naravno, sve je ok i sad sam mirna.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 16:08:57   
Dragička
joj moj je doktor fenomenalanuser posted image a i nije za bacit ljepuškast je a u najboljim je godinama al svaka čast nebih nikad mogla biti ginekolog  ja im svima skidam kapu

(odgovor članu Dragička)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 16:13:50   
idana_85
Ne znam, ni ja nikada nisam bila kod zenskog ginekologa, ali mi je mama cesto puta pricala o takvima. Ja sam je pitala zasto uvijek ide kod muskog ginekologa,neka nadje neku zenu, ali ona kaze da su zene grozne i grube, sto mi je malo bilo nelogicno pa sam kasnije sama sebi dala objasnjenje da je to mozda zato jer zene imaju sve isto sto i mi, a muskarci nemaju pa ne znaju kakav je osjecaj i vise se trude.
Sjecam se svog prvog odlaska kod ginekologa, bila sam na prvoj godini faxa, imala neku jaku upalu i bolne mjesecnice. I odem ja gore u studentsku, kad neki dedica. Zamislite kako mi je bilo, htjela sam u zemlju propasti, stariji covjek, a ja da se skidam....ali je bio tako njezan, blag i divan....od tada apsolutno vise nemam fobiju od ginekologa. Takodjer kad sam zatrudnila, moja svekrva koja inace je zdravstveni radnik raspitala se za nekog boljeg ginekologa, posto se jedna muzeva rodica prije mene napatila i imala problema. I muz je bas zezao, jesi mogla naci kakvog zenskog ginekologa,a ne muskog, jos mlad i zgodan. Naravno sve je to bila sala. Malo mi je na pocetku bilo neprijatno kad sam vidjela kako je mlad, zacrvenila se, ali je tako divan.....Stvarno mi je nekako prirastao srcu, i meni i suprugu,uvijek tako ljubazan i pristupacan, prijateljski raspolozen.....Oboje smo jako zadovoljni.
A doktor koji mi je radio papa test, bio je sve fin, ljubazan dok nije onim stapicem zagrebo ko da sladoled vadi, to me zabolilo. I on se onako salio i rekao mi kroz salu da ce me "malo dole zasiti" jer "mogu izgubiti bebu bilo kad", al posto sam tad bila u 12 sedmici "da je to rano, nema smisla plod cuvati". Ja se sokirala.
Inace, ja glasam za muske ginekologe. I kad smo kod toga, zasto su ginekolozi najcesce muskarci?????


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 16:18:44   
nesanica
po meni je isto bolji muski ginekolog. nekako imaju bolji pristup zeni. meni je u pocetku bilo pravno neugodno kad moram na pregled, a sad je vec malo lakse.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 16:18:53   
Okarica
IZVORNA PORUKA: idana_85

A doktor koji mi je radio papa test, bio je sve fin, ljubazan dok nije onim stapicem zagrebo ko da sladoled vadi, to me zabolilo. I on se onako salio i rekao mi kroz salu da ce me "malo dole zasiti" jer "mogu izgubiti bebu bilo kad", al posto sam tad bila u 12 sedmici "da je to rano, nema smisla plod cuvati". Ja se sokirala.
Inace, ja glasam za muske ginekologe. I kad smo kod toga, zasto su ginekolozi najcesce muskarci?????



Što se PAPA testa tiče, i ja sam ga radila u 10. ili 12. sedmici, nisam baš sigurna.
Što se ovog drugog tiče, uvijek su me interesovali njihovi motivi da se bave baš tim poslomuser posted image , ali to je sad neka druga tema, možda je otvorimo na drugom mjestu. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 16:27:19   
vjestica
i ja sam davno ostavila stid iza sebe, otkad sam se suočila sa neplodnošću
promjenila sam par ginekologa i sad sam kod Godinjaka
i nema veze jeli muško ili žensko, oči su mi ispadale kod dr Tabori, a ni Godinjak nije nježan kad radi PAPA test
i svaki put kad se pentram na ginekološki sto, gledam kako ću past s njega


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 16:45:17   
emma.L
meni je moja mama to opisala kao da svaki ljekar lijeci nesto i pitala me bi li mi bilo neprijatno otici ortopedu po uloske za cipele user posted image .
to je bilo nekada davno.
naravno da nije prijatno, ali i ja se slazem da su muski ginekolozi puno pazljiviji. ja samo neugodna iskustva imam sa zenama (njih 4).
i uvijek se tjesim da je to kao kad kazes 'aaaaaaaaaa' kod doktora opce prakse kad te boli grlo, LOL!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 17:16:05   
Anoniman
Ja se opet nekako ljepše osjećam kod žene i idem redovno i nekako sam se navikla do sad..

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 22:03:48   
almai
Ja sam taj stid davno ostavila iz sebe i sad mi je postalo istio
ha otisla ginekologu ,ha zubaru na oba mjesta se nesto mora rasiritiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Fama zvana Ginekolog
28.7.2008 22:11:23   
vjestica
meni je gore otići zubaru, nego ginekologu

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Fama zvana Ginekolog
2.8.2008 14:54:51   
Najdraza mama
Moj prvi ginekoloski pregled je bio katastrofa....a pregledala me je doktorica..i mislim da je muskarac bolji ginekolog i njezniji nego zenee..sto se tice pregleda.Trudnocu mi je vodio doktor i svaka mu cast jeste da je stariji ali je strucan...

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Fama zvana Ginekolog
2.8.2008 15:45:13   
Mara
IZVORNA PORUKA: almai

Ja sam taj stid davno ostavila iz sebe i sad mi je postalo istio
ha otisla ginekologu ,ha zubaru na oba mjesta se nesto mora rasiritiuser posted image user posted image user posted image



Skoro pa tako user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Fama zvana Ginekolog
2.8.2008 16:05:57   
iva1974
samo jednom bila kod zene ginekologa i nikad više.Stida uopće nemam ali zubara mrzim user posted image user posted image .
Prvi put otišla sa 15 godina ali bez pregleda a na pregled prvi put s 18 i od tada redovito
točnije prečesto

< Poruku je uredio iva1974 -- 2.8.2008 16:07:24 >


_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Fama zvana Ginekolog
2.8.2008 18:26:05   
batterfly
Ja sam prvi put otisla na pregled kad sam saznala da sam trudna kod privatnog dr. i malo mi je bilo nezgodno,ali sjecam se da sam se zacrvenila na njegovo pitanje:kad ste zadnji put bili kod ginekologa"?user posted image user posted image
Toliko mi je sjeo"na prvu"i od tada stalno samo njemu.
Danas kad mu odem,prvo se ispricamo,malo sale,pa onda na sto.
On je meni ziva legenda i ne bih ga mjenjala za drugog.
Mislim da nije bitno toliko da li je muski ili zenski gin.(mada ja glasam za muskog)vec je vazno kakav se kontakt uspostavlja izmedu pacijenta i dr.
Da to nije  stalno zategnuti odnos,vec i da je on ili ona sposobni da razbiju i tremu i nelagodu i nervozu itd.
I,naravno,jako je vazno da je dobar u tome sto radi.Ja u svog dr.imam toliko povjerenja,jer je rjesio svaki moj problem,a kad sam bila u radaoni,kadmi se pojavio na vratima pomislila sam "evo moje svjetlosti na kraju tunela".

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Fama zvana Ginekolog
2.8.2008 20:03:49   
senchy78
čao čao šta je ovo nema nigdje nikog šta ima kod tebe

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Fama zvana Ginekolog
2.8.2008 20:46:44   
senchy78
iva jesi li ti tu  šta je ovo gdjje si ti  

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Fama zvana Ginekolog
9.8.2008 18:41:46   
Anoniman
Svaki put kad trebam kod ginekologa trema me uhvati prije par dana. Ali kad znam da moram sta cu, znam da ce proci i nema razmisljanja. Mada se nakanjujem sedmicama da odem.Ali kad odem kao da mi je teret skinut s leda. Ne znam zbog cega.Hm...Samo sam jednom bila kod doktorice i ne bi vise jedino da nemam druge solucije.Imala neki problem kaze ona meni kad se udas to cemo rjesavati. ( a ja isla jos dok sam bila djevojka,imala neredovne user posted image ). Boze sacuvaj,kako sam tad otisla nisam vise nikad,samo doktoru. Mada je danas tesko naci dobrog ginekologa.user posted image

(odgovor članu senchy78)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Fama zvana Ginekolog
9.8.2008 19:10:14   
Najdraza mama
Strah je uvjek prisutan i kod mene neopisivo ali istinitoo..

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Fama zvana Ginekolog
21.9.2008 14:30:59   
Anoniman
svaki put kad idem kod ginekologa,imam tremu strah,me stid kao i prvi put kad sam otisla...Kad sam bila prvi put tresla sam,se na stolu jedva sam se opustila da,me pregleda...

(odgovor članu Najdraza mama)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *